HET LOT No. 128713. Feuilleton. door Victor van Dijke. -0-0-0-0-0- Vervolg. En als U ooit een vriend nodig hebt, of een raadsman vergeet dan niet, dat ik altijd voor U klaar sta". „Ik dank U, mijnheer Visser, ik ben er van overtuigd, dat ik in U een goed vriend gevonden heb". Toen zij weer buiten kwam, was zij haar weemoedige stemming spoe dig te boven. „Nu mensen, vanavond om acht uur in het Centraal Hotel. Maken jullie je allemaal zo mooi als je kunt". Als een wervelwind ging zij weg. Leny wenkte een voorbijrijdende taxi en liet zich naar het Centraal Hotel brengen, het beste hotel van de stad. Op dit ogenblik begon het leven, zoals Leny het zich gedroomd had. Eindelijk had zij de tovermacht te pakken, waarmede zij al haar wensen kon vervullen. Zij verzocht de chauffeur voor het hotel te wach ten. De portier keek het jonge meisje in haar eenvoudig straattoiletje, dat al een beetje kaal was, verbluft aan, toen zij naar de directeur of naar de bedrijfsleider vroeg. Enige ogenblikken later stond een elegante en goed verzorgde heer voor haar. Vriendelijk hoorde hij haar aan en be keek haar een beetje critisch, toen zij hem haar grote opdracht gaf. De ze jonge dame bestelde een diner voor een groot aantal mensen en had zoveel bijzondere wensen dat het haast niet te geloven was. „Geachte juffrouw, mag ik U er opmerkzaam op maken, dat U zich in het eerste hotel van de stad bevindt. Mag ik U een eenvoudiger ho tel aanbevelen, waar U ook heel goed bediend wordt „Als ik naar Uw hotel kom, wens ik ook hier bediend te worden 1" onderbrak Leny hem uit de hoogte. „Over de prijs heb ik alleen te be slissen. Maakt U even de rekening op, dan zal ik die vooruit betalen. Ik begrijp natuurlijk, dat U enige zekerheid wilt hebben. Wendt U zich gerust tot de firma Albert Visser. De directeur zal U zelf gaarne al le inlichtingen geven". „Maar dame De directeur wilde protesteren. Doch opnieuw onderbrak Leny hem en vroeg om de rekening. Na een half uur verliet zij het hotel, begeleid door een diep buigende directeur en de andere hotel-employe's. De chauffeur, die zich al ongerust had gemaakt over zijn vrachtprijs, zag deze overdreven vriendelijkheid en was volkomen gerustgesteld. Als de directeur van het Centraal Hotel zich met haar bemoeide, dan moest deze eenvoudige geklede vrouw wel de moeite waard zijn en behoefde hij niet bang te zijn voor zijn geld Hij verwonderde zich niet meer, toen hem bevolen werd naar de duur ste modezaak van de stad te rijden. Die kleine juffrouw scheen de hele wereld op zijn kop te willen zetten. Wien weet, misschien had zij de hoofdprijs uit de loterij getrokken Deze keer wachtte hij geduldig tot het meisje weer verscheen. De firma Boot Co. had de naam het voornaamste modehuis van Londen te zijn. Zij betrok haar modellen uit Parijs en Wenen. Van daar dat hun clientele uit de voornaamste dames der stad bestond. Het was dan ook begrijpelijk, dat men niet veel aandacht wijdde aan Leny, toen zij in haar kale mantelplakje door de draaideur binnenstapte. Mis schien een gezelschapsjuffrouw, die een boodschap kwam brengen. Een verkoopster vroeg haar onverschillig„U wenst „Ik wilde verschillende japonnen uitzoeken". „Alstublieft 1" De verkoopster zei het een béetje smalend en nadat zij Leny een ge makkelijke stoel had aangeboden, waarin het meisje plaatsnam, ging zij naar de directrice toe. Het was beter zichzelf niet in een wespennest te steken. Mademoiselle Jeanne moest dit zaakje maar zelf opknappen. Mademoiselle kwam, keek eens naar Leny en had dadelijk haar oor deel klaar. Het meisje was op de een of andere manier aan een flink bedrag gekomen, misschien had zij zich een rijke vriend aangeschaft. In ieder geval 'zou zij van mooie kleren wel niet veel verstand hebben en daarom konden zij wel wat ouderwetse dingen aan haar kwijt. Mannequins kwamenachter elkaar lieten zij haar verschillende ja ponnen zien. „Maar mademoiselie", zei Leny. „wat laat U mij allemaal voor rare modellen zienDie zijn ouderwets. Ik wil het beste en nieuwste heb ben wat U op het ogenblik bezit". Mademoiselle Jeanne verwonderde zich meer en meer, hoe langer zij het meisje hielp. Dit kleine, onaanzienlijke persoontje wist precies wat zij wilde en wat bij haar persoonlijkheid paste. Ze keek achteloos over de kostbare kledingstukken heen, die haar niet bevielen. De model len, die zij nader wilde bekijken, liet zij apart houden, om die te pas sen. Leny genoot van dit alles. Zij kocht en kocht, ailes wat zij mooi vond, de ene japon na de andere; complets, mantels, avondjaponnen. En het heerlijke gevoel, niet op de prijs te behoeven te letten. Zij nam twee bontmantels; een zachte, glanzende persianermantel met een grote bontkraag en een bruine veulenmantel, bovendien een blauwvos. Daarna kwamen de hoeden aan de beurt en tenslotte de zijden on dergoederen.Er iag een heie uitstalling om Leny heen, toen zij eindelijk klaar was. Zij trok een chique, donkerblauw costuum aan, een geklede blouse er onder, een klein blauw hoedje en de blauwvos. Aan de kas betaalde zij vast een groot bedrag, terwijl de rest werd voldaan bij het bezorgen. Het hele personeel van de firma begeleide Leny, toen zij de zaak ver liet. De chauffeur zette grote ogen op, toen hij het verklede meisje naar de auto toe zag komen. Grote hemel 1 Wat kostbare kleding toch doet. Het meisje zag er beslist uit als een prinses. Het was Leny alsof zij droomde, toen zij weer in de taxi zat. Zij moest nu alleen nog schoenen kopen, dan ging zij naar huis terug. HOOFDSTUK VI. Leny stond er nu eenmaal op, juffrouw Haan mee te nemen naar het grote feest in het voorname hotel, waar zij nog nooit in haar leven was geweest. Zij moest haar mooie, zijden japon aantrekken en zag er keu rig uit, toen zij na Leny uit de taxi stapte. Leny had een nieuwe avondjapon aangetrokken van witte chiffon zon der enige garnering, dat haar figuur zeer goed deed uitkomen en bui tengewoon goed paste bij haar zwarte haren, die glanzend uit de hoog opgezette hermelijnen kraag van de zwart fluwelen avondcape, die zij droeg, te voorschijn kwamen. Als een kleine prinses werd Leny door de directeur ontvangen. Hij had werkelijk informaties bij Albert Visser gevraagd en vernomen, dat juffrouw Winter zeer rijk was en dat hij aan al haar wensen gerust kon voldoen. Spoedig waren alle genodigden in de met bloemen versierde zaal bij een. Zelfs Gerrit Hofman mankeerde niet en ook niet de ondeugende Hendrik Vos. Zij keken verbaasd naar Leny, die wel een sprookjesfee leek. Men ging aan tafel en liet zich de opgediende schotels uitstekend smaken. Steeds weer klonk men op het geluk van Leny terwijl tot slot champagne geschonken werd, die Leny rijkelijk liet vloeien. Daarbij had zij voor allemaal een cadeau gekocht, niemand uitgezonderd. Aan me neer Mulder gaf zij een gesloten couvert met honderd pond sterling, want hij was toch immers de oorzaak van haar geluk. Hij behoefde zich niet te generen het geid aan te nemen. Daarbij zou hij het goed kun nen gebruiken voor zijn vrouw en pasgeboren zoon. Het feest had dan ook een onverdeeld succes en duurde tot laat in de nacht. (Wordt vervolgd.) 236. Gezamelijk overlegden de vrienden wat ze moesten doen, maar de wilden in de tem pel begonnen gevaarlijk te worden. Plots vloog een zwerm pijlen op hen af, en nog juist op tijd lieten ze zich languit op de grond vallen De pijlen suisden over hen heen en deden geen letsel. 237. De vliegenier sprong op. „De negers ko men hierheen", riep hij. Vlug werd de terug tocht ondernomen, maar het was te laat. 238. De blanken begrepen, dat de negers hen toch zouden inhalen en daarom werd halt ge houden om de vervolgers af te wachten. Reeds hoorden ze hun schrille kreten. Maar ze za gen niet, dat een andere troep geluidloos van de andere zijde naderkwam. Plots werden ze van achteren aangegrepen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1936 | | pagina 4