Pasen nadert. Lente op tafel lente in de mode PARIJSE MODEBRIE F. „Grote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit" zegt men. Het hoogfeest van Pasen werpt z'n lichtstralen vooruit en met verrukking luisteren we naar de eerste lenteliedjes van het vogelkoor, plukken de zijige grijze wilgekatjes en verheugen ons als kinderen, wanneer kleuri ge crocusjes hun kopjes uit het gras opsteken. Fijnproevers denken aan groene sla, aan jonge groenten en heerlijke verse eieren. Natuurlijk eten we eieren met Pasen en op de feestelijke gedekte tafel, met vaasjes, katjes en gele narcissen, mag naast geen en kel bord het versgekookte eitje ontbreken. Voor deze gelegenheid om hult men het ei vooral in een huishouden waar kinderen zijn, met een bijzonder grappig of aantrekkelijk mutsje, hetgeen nog tot de fees telijkheid van de tafel bijdraagt. Van kleine lapjes flanel of vilt kunt ge zelf aardige muts jes maken, waarbij ge geheel uw ingeving vol gen kunt, want juist de eivorm leent zich bij zonder goed tot allerlei aardige en mooie fan tasieën. Een paar voorbeelden geven we u door bijgaande tekeningetjes. Het eerste is een vo gel, die zolang hij het ei omhult, goed door voed en welgedaan uitziet, maar zodra men hem opneemt alleen maar uit een dikke, ge- zwolle kop en een paar slap-neerhangende vlerkjes bestaat. Het ijdele fatje van ons tweede plaatje zal de jeugd zeker amuseren. Van wit of beige vilt maakt men het hoofd, brengt met water verf roze wangetjes en een rood mondje aan, eveneens ogen en wenkbrauwen. De bril wordt geborduurd, eveneens de spaarzame haren. Het boordje wordt met een elastiekje om de eier- dop bevestigd. Bloemen vormen ook altijd zeer dankbare eiermutsjes, wanneer men zorgt, dat het hart je, van dikke gele of bruine wol, midden bo ven op het ei komt en de bloemblaadjes in één of meerdere kleuren, rondom over het ei hangen, het halve eierdopje bedekkend. Met een geel hartje en groene en witte bloembladen kunnen dergelijke eiermuts jes, wanneer men ze alle gelijk maakt, zeer tot de feestelijkheid van de tafel bijdragen. - Van de lente op tafel naar de lente in de mode is slechts een enkele stap en we gaan eens zien, wat het jonge volkje draagt dat op het ogenblik in de lente van het leven staat. De kleine meisjes kleedt men zowel in mantels als in mantelpakjes. De mantels zijn dikwijls slechts driekwart lang en laten 8 of 10 cm. van het rokje zien. Is de mantel nog korter, zo kiest men de jurk in de zelfde tint, bij lange re manteltjes daarentegen houdt men van ster ke kleurtegenstellingen. Mogen wij U eens een eenvoudig en toch smaakvol meisjespakje be schrijven Charlotte draagt een marineblauw rokje met liggende plooien (een iets lichtere tint blauw echter dan men in Holland gewoonlijk onder „marine" verstaat) en daarbij een lange, beige mantel, met een dubbele rij knopen. De hoed is van beige stro (of vilt) met een blauw gar- nituurtje. De blouse is marineblauw met beige nopjes. De eigenlijke mantelpakjes, die dikwijls met een recht jasje gemaakt worden, neemt men veelal in een of andere sterke tint groen, blauw, rood, geel. Een aardig pakje zagen we van groene wol, een rokje met ceintuur en bre tels over de schouders en daarbij een blouse van rose voile, aan de hals met een groen lint ingehaald en voorzien van korte ballonmouw tjes. Het rechte groen wollen jasje had een liggende kraag en was van voren met twee groene knopen gesloten. Rood, dat voor de kleintjes zeer in de smaak is, wordt vooral voor versiering en garnituurtjes gebruikt. Men maakt er vestjes van, en ook kragen en revers op manteltjes. Bij voorkeur combineert men deze kleur met donkerblauw of grijs. Kleine jongens ziet men graag in een matrozenpakje. Dit kan van wol zijn, van linnen, van tussor, toile de voile of iets dergelijks. Vooral de kleuren blauw, wit en beige komen ervoor in aanmerking. Een derge lijk pakje kan, alnaar stof en maaksel, meer of minder verzorgd zijn, bij alle, zelfs de feestelijkste gelegenheden gedragen worden. WILHELMINE Onze lezeressen, die uitvoerig wensen ingelicht te worden over de laatste mode, zowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandse modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgever dezer courant verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschijnende, in 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatro- nenbladen bedraagt slechts f 1.20 per kwartaal franco per post f 1.50.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1936 | | pagina 4