Waf wij U ook leveren, We blijven de driekwart-mantels trouw. KLEINE BAZAR WISSENKERKE. of het nu een kastrand van een cent is of een eiken Salonameublement van drie, vierhonderd gulden, U kunt er van overtuigd zijn dat wij U het beste leveren aan de voordeligste prijs. P.S. NU heeft U de grootste uitzoek in vloer-, tafel- en kapstokkleden. We bewa ren ze gaarne voor U tot na de schoonmaak. PARIJSE MODEBRIEF. We blijven ze voorlopig trouw, de driekwart lange mantels, die vlug en jeugdig staan, maar toch voor velen een groot bezwaar hebben, ten minste in het hartje van de winter. Dan bieden ze toch niet die beschut tende omhulling tegen de ijzig-koude wind, die velen van ons wensen. Wie zeer gevoelig is voor de koude, klaagt over koude knieën en bo venbenen Dat bezwaar is nu in het voorjaar opgegeven en zelfs het kouwelijkste nufje verlangt met heerlijk zacht lenteweer de zware lange mantel voor een korter en vlugger jasje te verwisselen. Van lichte, neu trale stof kan men bij elke japon dragen, zoals b.v. de mantel van on ze eerste afbeelding. Bijzonder aardig is hier de biesgarnering op voor pand en zakken. In het voorpand maakt men eerst de splitten, zoals aangegeven is, waaronder de biezen vastgestikt worden. Aan de zakbie- zen wordt de onderzak bevestigd en de bovenzak aan de mantel. De voorkant van de mantel wordt gevormd van het belegsel, dat op de aangegeven vouwlijn omgevouwen wordt en in de hals bevestigd. De naad van belegsel en voorpand wordt bij wijze van garnering smal doorge stikt, inplaats van uitgeperst, zodat ze een koordje vormt. Hierna sluit men de zij- en schoudernaden. De garnering, welke volgens aangegeven tekens tussen de mouwdelen gestikt wordt. Daarna worden de mouwen in het armsgat bevestigd. De kraag bestaat uit onder- en bovenkraag, waarvan de onderkraag doorgestikt wordt, Daarna bevestigt men de kraag langs de hals. Patronen verkrijgbaar in 96 en 104 cm. bovenwijdte. Be nodigde stof ongeveer 3 m. van 130 cm. breedte. Qp de derde afbeelding ziet ge een voorjaarscomplet van licht-beige fantasiestof met donkerbruine garnering. De rok krijgt in de rechter voor baan een plooistuk, dat volgens de tekens ingezet wordt. In de linker zijnaad laat men een split open van 15 cm., dat afgemaakt wordt met een biesje en van een sluiting voorzien. Daarna sluit men de zijnaden en maakt de zoom. Het voorpand wordt met het rugpand verbonden en de schoudernaad geslotendoch eerst maakt men de bies op het voor pand, waarvan men het patroontje uit het papieren voorpand knipt. Ver volgens maakt men de kraag van dubbele stof en zet deze langs de hals volgens aangeven tekens. Het split wordt gegarneerd met een donker bruine bies, waarvan het patroontje eveneens uit het voorpand wordt geknipt. De ceintuur bestaat uit twee gelijke delen, een van lichte- en een van donkere stof. De mantel wordt van een beleg voorziende re vers vertonen dezelfde garnering als de japon. Men sluit zij- en schou dernaden, maakt de mouwen klaar en zet deze in. De mantel krijgt een pat, even onder de vouwlijn, waarmee de mantel gesloten wordt. Patronen verkrijgbaar in 92 en 100 cm. bovenwijdte. Benodigd 5.50 m. stof van 130 cm. breedte. Als de dagen langzamerhand zo al niet zachter, dan toch in elk geval langer en lichter worden, kan het voorkomen, dat onze wintertoiletjes er een beetje afgedragen beginnen uit te zien. Dan loont het zich zeer, nog een nieuw wollen japonnetje aan te schaffen de Hollandse win ter is lang en na heerlijke warme lentedagen volgen steeds periodes van slecht en koud weer. Dan kan een eenvoudig toiletje van soepele grijze wol met donkerrood fluwelen garnering nog goed van pas komen. De rok van de japon op de middelste afbeelding bestaat uit 6 delen, die alle volgens de aangegeven tekens opgestikt worden, behalve de voorrokpas die open gelaten wordt om de zak in te zetten. In de linkerzijnaad wordt een split gemaakt van 15 cm. dat van een sluiting wordt voorzien. Daar na zoomt men de rok. Het voor- en voorzijpand, rug- en rugzijpand, worden in elkaar gezet en de fluwelen pas aangebracht. Het kraagje is een schuine reep, die langs de hals wordt bevestigd. Daarna verbindt men de zijnaden, terwijl men in de linker-schoudernaad de sluiting aan brengt. De mouwnaden worden hierna gesloten en van sluiting voorzien. Op de elleboognaad wordt knoopgarnering aangebracht. Daarna zet men de mouwen in. De ceintuur is een rechte reep van dubbel fluweel 7 bij 78 cm. Benodigde stof ongeveer 4 m. en 70 cm. fluweel, beide 90 cm. breed. Patronen verkrijgbaar in 88 en 96 cm. bovenwijdte. WILHELM1NE Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 et. aan postzegels bij de Uit gevers-Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 64—66, Utrecht. Men gelieve het nummer van het gewenste patroon nauwkeurig bij de bestelling op te geven. i

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1936 | | pagina 4