Het Pareleiland, Iets over kinderkleding. BONTE'S SPECULAAS. GEEN OPRUIMING DOCH STEEDS GOEDKOPER. Wederom ontvangen een grote partij KOP EN SCHOTELS. a 15 ct. per stuk, 6 stuks voor 75 ct., 12 stuks voor 135 ct. KLEINE BAZAR TE WISSENKERKE. Lange Flanellen Manshemden 55 cent. Lange Katoenen Mans hemden 45 cent. Katoenen Mansbroeken 55 cent. Wit Ka toenen Dameshemden 48 cent. Wit Katoenen Nachtponnen 135 cent. Interlock Dameshemden of Lijfjes 48 cent. Inter lock Directoirs 48 cent. Slopen met Overslag 24 cent. Slo pen met overslag gefestoneerd 34 cent. Slopen met over slag goede nacht 45 cent. Graslinnen Lakens 79 cent. Gras linnen Lakens, gefestoneerd 95 cent. Graslinnen Lakens, goede nacht 115 cent. Ontbijtlakens, wasecht 120 bij 145 cm. 75 cent Bijpassende Doeken 65 bij 65 cm. 18 cent. Bad doeken 50 bij 90 cm. 17 cent. enz. enz. Ook ontvingen wij een mooie sortering Petten a 65 cent. WISSENKERKE. A. A. HOEK VAN DUKE.' Bezoekt hedenavond de Electro Bioscoop in het cafe „Dorpszicht" te Colijnsplaat. Er wordt vertoond: en de film over Canada, waarin te zien is het leven en wer ken daar, en het bebouwen van de grond. Aanvang 7 uur. Kindervoorstelling 5 uur. NA AFLOOP BAL. Kleedt Uw kinderen eenvoudig maar smaakvol. Alhoewel de St. Nicolaastijd al lang voorbij is verkopen wij elke week nog blikken aan blikken van deze speculaas (dat is geen hum bug en te controleren). Hoe dat komt? Wel natuurlijk omdat dit iets aparts is en door alles heen kwaliteit hoofdzaak blijft, en bo vendien betaalt U er de laagste prijs voor. Aanbevelend, Kamperland - ABR. BUIJZE. Te Wissenkerke bij FL. FLIPSE. A^nhpvolonfl PARIJSE MODEBRl EF. De grootste schat van een moeder zijn haar kinderen. Toch verwon dert men zich dikwijls, hoe slecht vele moeders de kunst verstaan haar „schatten", te kleden. „We wensen niet, dat onze kinderen ijdel worden, wij willen er geen nufjes en kleine fatjes van maken" zeggen ze. Dat willen ook wij niet. Integendeel, we wensen de kinderkleding nog eenvoudiger dan ze meestal is, maar mooier, meer aan de eigen aard van elk kind aangepast, meer door de persoonlijke smaak der moeder versierd. We willen niet, dat het kind een modieus poppetje wordtmaar heerlijk is het, wanneer het kind zich blij en prettig voelt in een een voudig smaakvol jurkje en daardoor reeds jong het juiste gevoel krijgt voor lijn en kleur. Men behoeft daarvoor niet naar buitenissigheden te zoeken, men kan zich gerust in grote lijnen naar de mode schikken. Zo is b.v. op het ogenblik de kleur blauw, die vele kinderen zo goed kleedt, zeer in de smaak. Maar we vinden ook nuancen bruin en groen, rood en beige die zowel voor jurken als gar nering in aanmerking komen. Als daagse dracht wordt heel veel een jurk met kort lijfje en e- ventjes klokkend rokje genomen, dat van on deren slechts met betrekkelijk weinig ruimte valt. Het jurkje heeft driekwart lange mouwen en een kraag van witte wol of pique die met twee knopen in de kleur van de jurk op het lijfje zijn gezet. Grotere meisjes kleedt men graag in een recht jasje, dat tot aan de heu pen reikt en een rok met een diepe plooi van voren, beide van marineblauwe wol. Bij dat pak je draagt men het liefst een met de hand ge breide jumper. Vele kleuren kunnen^ervoor dienen. Misschien mogen wij Uw aandacht eens vestigen op groen, dat, in bepaalde tinten, bij zonder mooi bij donkerblauw kan staan hoe wel deze kleurencombinatie nog niet door ve len wordt aangedurfd. De jumper wordt niet te lang gemaakt. Ze heeft een ceintuurtje en aan elke zijde een zak je op de borst. De zakjes zijn gesloten met knopen, die met tricot in iets donkerder groen overtrokken zijn. Korte mouwtjes staan aardig aan een dergelijke jum per, maar bij de keuze zal elke moeder dienen te overleggen of ze in deze tijd van het jaar ook wel practisch zijn. Een kind, dat zeer gevoe lig is voor de koude, zal zich zeker in een jumper met lange mouwen behagelijker voelen. We zien op het ogenblik heel veel jurkjes van Schotse wol in blauw, met een bruin dwarslijntje, of van geribd blauw fluweel, afgewerkt met een biesje in contrasterende kleur, in groen b.v., kersrood, geel of een andere tint blauw. Geklede jurken voor kinderen worden bij voorkeur van tafzijde gemaakt en gegarneerd met plooi en, inhaalsels en plissees, zoals dat in de 18e eeuw mode was. Verder gebruikt men strikken en cocardes, ceintuurs met lange slippen, ruches en kleine volants als versiering, of liever, men kan ze gebruiken. Met mate en op de juiste wijze toege past, kunnen ze een jurkje soms zeer feestelijk maken, mits men er zeer voorzichtig mee te werk gaat natuurlijk. Manteltjes lange en halflange, zien we in bruine en bei ge wol, in rood, groen, diepblauw en matblauw. Ze worden, al naar de tint van de stof, met grijze astra kan of lamsvel afgezet, ofwel met bruin of beige bont tot de heer lijke eerste lentedagen komen en het manteltje zonder bont gedragen kan worden. Een mantel van beige wol heeft een bruin astrakan kraag, een van geribd bruin fluweel, een shawl van wolfsbont, een jasje van blauwe wol, revers van grijze lams- huid, van rode stof dito van grijs astrakan, op matblauwe wol neemt men bruin astrakan, enz. Vele manteltjes zijn voorzien van een monniks kapje op de rug of van een schouderkraag, die geheel met een randje bont is omzoomd. Evenals bij de dameskleding zien we ook bij de kinderkleren het veel vuldig gebruik van stiksels, soms verschillende rijen onder elkaar. Kno pen overtrokken met bont, die er uitzien als dikke pluche ballen, vormen dikwijls een leuke versiering op een kindermantel. W1LHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wensen ingelicht te worden over de laatste mode, zowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandse modetijdschrift hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgever dezer courant verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Modeblad 2 maal per maand verschijnende in 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronen- bladen, bedraagt slechts f 1.20 per kwartaal, franco per post f 1.50

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1936 | | pagina 3