SANETAS Piano- en Orgellessen i. de Die en huisgezin. P. Hollestelle Co. Familie K. Viergever. L. D. van de Linde en familie. Familie J. J. Kareise. Wed. Kesteloo Zoon. Geersdijk L. L. Louwerse. A. Louwerse-Faasse. A. P. Verburg. C. Verburg-Priester. Kats L. D. van ffeele. J. Mullie. K. M. Muilie-Priester. A. Visser. T. Maat Zoon en familie. Familie Kesteloo. G. J. de Graag. A. i. de Graag-Schipper. Wissenkerke Wed. P. J. de Regt. S. J. de Regt Abr. Flikweert. L. L. Flikweert-lsrael D. van Strien. M. van Strien-Reinhoudt. FIRMA J. DE DREU HANDSCHOENEN Adr. B. Holster Onderwijzer te Kats M- M. van Halst. J. C. van Halst-van Schaik. M- M- P. H. Noordhoek. J. B. Noordhoek-Markusse. P- f- gn. P. H. Meulenberg. M. L. Meulenberg-Kabboord. g-JJ- M- Slagerij. p. f. Smederij. p. f. Aan familie vrienden en begunsti gers een gelukkig nieuwjaar toege wenst. P. Kastelein. P. Kastelein-van Gilst. Aan familie, vrienden en begunsti gers een gelukkig nieuwjaar toege wenst. Familie Kabboord. m. n. g. p- f- G. Flikweert. C. Flikweert-Willemsen. P_f. J. D. Noordhoek. P. Noordhoek-de Vlieger. p. f. Molenaar. p. f. J. S. Versprille. L. M. Versprille-van Damme. P_f. Pj. M- W. Priester. S. Priester-de Regt. P_J_ Een gelukkig nieuwjaar. P. de Regt. L. de Regt-Breure. Wed Th. Maat. Bakkerij. p. f. Smederij. p. f. Aan alle begunstigers, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst door L. de Wild en gezin. Radio, Rijwielen en Elec. Artikelen. Aan familie, vrienden en begunsti gers een gelukkig nieuwjaar toege wenst. joh. van Liere en echtgenote. p. f. D. A. Meulenberg. M. Meulenberg-de Regt. P- f. 0. Priester. M. J. Priester-Hoveijn. P- f. G. Mouthaan. P. Mouthaan-Wolse. Timmerman en Meubelhandel. P- f. p- f. p- f. Dhr. en Mej. Bastiaanse, Vredestein, wensen U een gezegend nieuwjaar. p- f. J. van Halst. A. van Halst-de Vos. P- f. J. B. Wisse. P. M. Wisse-van Oost. P- f. Wissenkerke. Vrijdag 20 De cember j.I. kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Af wezig met kennisgeving Weth. van der Maas. Bij de ingekomen stukken was een proces-verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger. Bij een ingekomen verzoek tot het ver lenen van een Kerstgave aan werk lozen vond het lid de Smit de ge legenheid te vragen hoe de gemeen te de vrijheid kon vinden die kerst- gave niet te verstrekken, waar het rijk toch drang uitoefende die gave wel te geven, waarop de Voorz. antwoordde dat het rijk gemakke lijk pressie kon uitoefenen, daar zij toch niets aan de gemeente daar voor uitkeert. De steunuitkeringen zijn in deze gemeente echter van dien aard dat een kerstgave over bodig is. Naar aanleiding van een brief van den Minister van O.K.W. waar in deze adviseerde tot opheffing van de Openb. School te Geersdijk werd op voorstel van Balkenende besloten om het voorstel van B. en W. om een beslissing te nemen in een volgende vergadering, echter voor 1 April 1936, aan te nemen, daar men eerst wilde afwachten wat de Ka- merbesluiten dienaangaande zullen te kennen geven. Men behoefde nog geen directe haast te hebben daar de rijkssubsidie pas 15 Febr. 1936 afloopt en deze bij gebleken noodzakelijkheid nog te verlengen is. Het lid van Halst kwam alles in deze zaak vreemd voor en haalde ter motivering van een en ander een raadsbesluit van 1925 aan. Toen waren er nog vier leerlingen min der dan thans. Hij vraagt den Voorz. of de inspecteur in deze zaak ge raadpleegd is over de opheffing, en of die er voor was, waarop de Voorz. antwoordde dat dit gedaan was door de Heren in den Haag. Een besluit tot aanvraag van vrij stelling van de invoering van het vak lich. oefening werd z.h.s. ge nomen. Z.h.s. wordt besloten een brand- stoffentoeslag ad f 1.— per week te verlenen. Aan de orde kwam thans een gemeenschappelijke regeling tot toe lating van kinderen uit deze ge meente op de U.L.O.-scholen te Kortgene en Middelburg. Dit agen dapunt ontlokte een hele bespre king. B. en W. konden zich met de voorgestelde regelingen vereni gen, behalve met de bepaling van Kortgene, dat onze gemeente ook zou moeten bijdragen in de bouw kosten ambtswoning van het hoofd. Deze woning was in 1925 gezet zonder dat het door het rijk ver plicht was gesteld. B. en W. stel den dan ook de raad voor de re gelingen aan te gaan, voor wat be treft Middelburg in het geheel en voor Kortgene zonder bovenaan gehaalde bepaling. Voor beide re gelingen zagen B. en W. gaarne dat de datum van ingang gesteld werd op 1 Januari 1936 inplaats van 1 Jan. 1935. Balkenende vond het onbillijk dat buitengemeenten thans evenveel, per leerling moesten betalen dan de ge meenten waar de scholen staan. Deze gemeenten hebben toch ook de voordelen er nog van. Ook vond hij het onbillijk dat de gemeente zo een grote bijdrage moest geven zonder enige zeggingschap in het schoolbestuur. Van Halst kon niet begrijpen hoe de leden over onbil lijkheid durfden te spreken, daar de gehele behandeling van deze ge meente tegenover Kortgene een en al onbillijkheid is geweest. Den Boer vroeg of de gebouwen van de U. L. O. nu niet herschat moesten worden. Balkenende, ge steund door Kramer en Meulenberg, stelde voor 75 pCt. van de gevraag de subsidie te verstrekken en de onkosten van de woning in min dering te laten brengen. Met op 1 na algem. stemmen werd dit voor stel aangenomen. Van Halst stem de tegen. Op voorstel van B. en W. werd met alg. st. tot onderwijzeresin de nuttige handwerken te Geersdijk benoemd Mej. S. van Splunter, te gen een vergoeding van f 1.— per lesuur. De benoeming gaat in 6 januari 1936. Daar de'gemeentebode nog geen recht op pensioen heeft, en toch de leeftijd bereikt heeft, wordt deze z.h.s. in zijn functie gehandhaafd. Z.h.s. wordt een suppletoir ko hier hondenbelasting vastgesteld en het verzoek van J. Kallewaard te Kortgene ingewilligd om de wegen in de kommen dezer gemeente on der zekere voorwaarden te mogen berijden met tractor, dorsmachine, stropers en binder. De heer H. Zweers werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de burg. stand. Op voorstel van het personeel zal de eerstvolgende 6 maanden een proef worden geno men met de kantooruren te verzet ten. Deze kantooruren zullen vanaf heden zijn 912 en 25 uur. Op voorstel van den Boer zullen aan giften voor de Burg. stand alleen in de morgenuren kunnen geschie den. Hierna deed de Voorz. verslag van het onderzoek inzake de indij king van het schor voor de Spie ringpolder. Hieruit bleek dat het schor de laatste 40 jaar geweldig afneemt en de kosten van indijking geweldig hoog zullen zijn. Deskun dige raming kwam op ongeveer f 400.000 en de landaanwinst zou maar 100 h.a. bedragen. Bovendien zou het rijk aan onze gemeente geen bijdrage in de lonen voor dat werk toekennen. Hij vond het jam mer dat dit belangrijke werkobject van de baan moest. In de rondvraag doet Meulenberg zijn beklag over de steunregeling. Hij wilde gaarne dat de wachtda- gen ook uitbetaald werden. Nu worden êr lijntrekkers gemaakt. Hij vond het verschil tussen werken den en werklozen te gering waar op de Voorz. zegt: geeft ze dan meer loon. Meulenberg had deze zomer een geval medegemaakt dat werklozen niet bij hem wilden wer ken daar ze beter in de steun kon den blijven. Het lid den Boer vat Meulenberg zijn bedoeling niet pre cies maar meent er uit te begrij pen dat voor een groter verschil tussen loon en steun, de steun naar beneden zou moeten. Wanneer Meu lenberg nog zo een geval met steun- trekkenden medemaakt, dan moet Meulenberg lopen om de poten te breken om zoiets aan de Burge meester bekend te maken, dan kun nen maatregelen tegen zulke perso nen genomen worden. Weth. Schippers zeide: wat de steunverlening betreft de gemeente Wissenkerke in de gunstigste con ditie verkeerd (95 pCt. van de max. steunnormen) en het lid de Smit: dat de personen, door Meulenberg genoemd, moreel niet hoog staan. Op een vraag van de Smit hoe het gaat met de regeling betreffen de steun aan werkgevers voor het tewerk stellen van werklozen ant woordt de Voorz. dat deze proef pet 1 Jan. 1936 a.s. afloopten niet weder verlengt behoeft te worden daar blijkt dat de vaste arbeiders er de dupe van worden. Bustraan wijst er op dat 2 jaar geleden en in Oct. 1935 op een Zondag materiaal in de haven te Kamperland is gelost en door de havenmeester daarvoor havengelden zijn geïnd. Hij wijst er op dat de Zondag de dag des Heeren is en wenst dat er in den vervolge een strafvordering zal worden ingesteld. De Voorz. antwoordt hem dat deze dingen zijn geschiedt zonder diens toestemming en buiten zijn weten om. Het lid Kramer vraagt of er rege lend opgetreden kan worden tegen het gebruik van radio-storende ap paraten. De laatste tijd komen deze storingen veelvuldig voor. Hij vindt het treurig dat men b.v. luistert naar een prijsvraag en ineens bom, alles uit. De Voorz. zal een en ander eens nader onderzoeken. Segeerstraat H 88 Middelburg Gummiwaren Patentgeneesmiddelen Verband-, Verplegings- en Hygiënische Artikelen. Aanbevelend, J. C. KETELAARS. LANGE DELFT A 92 jjjj MIDDELBURG jj Wij brengen U een grote sortering in Grijs, Beige, Blauw, Zwart. Ook voor Heren, Nappa, Bruin, Grijs met Wolgevoerd vanaf f 2.45. Ziet Etalage. Geeft te Kats, Colijnsplaat en Kortgene Stelt zich beschikbaar als dirigent van zangkoren en muziekgezelschappen. Adres: Achterstraat 52, Kats.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1936 | | pagina 7