Bij het naderen van de herfst Overgangskleding. PAR IJ SE MODEBRIE F. 134. Het volgende ogenblik renden de olifan ten, die hun prooi uit het oog verloren had den, hem met donderend geweld voorbij. Op hetzelfde ogenblik zag Rob tot z'n verbazing en verlichting een vliegtuig boven z'n hoofd. 135. „Als ik slechts de aandacht van de pi loot kon trekken", mompelde hij. „Maar be wegen zou gelijk staan met zelfmoord op 't o- genblik." Ondertussen gluurde een meisje uit de cabine naar de olifanten beneden. „Wat een prachtig gezicht," peinsde ze. Maar weinig vermoedde ze van het gevaar, waarin Rob zich bevond. 136. Rob waagde het niet om zich te bewe gen, en anstig bespiedde hij de vliegmachine. Even hoopte hij dat de vliegenier hem gezien had, maar toen verdween het vliegtuig en Volg de de olifantenkudde. Rob sprong op, en wuif de nog, zo hard hij kon, maar hij werd niet opgemerkt. Een jeugdig costuumpje van groen wollen stof, de kleur groen is op het ogenblik weer zeer in de mode geeft onze derde tekening Het japonnetje is op smaakvolle wijze gegarneerd met een bruine ceintuur, bruin vestje en knopen. Van deze japon zijn patronen ver krijgbaar in 92 en 100 cm. boven wijdte. Alleraardigst zijn bij dit toi letje de splitjes in hals en zakjes, welke door knoopjes worden bij Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 ets. aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 64—66, Utrecht. Men gelieve het nummer van het gewenste patroon nauwkeurig bij de bestelling op te geven. eengehouden. De rok, welke uit twee banen bestaat, krijgt in de voor baan aan de linkerzijde een ingezet plooistukje. Bij het dichtstikken der zijnaden wordt de linkerzijnaad tot aan de aangegeven pijl opengelaten en laten we tegelijk met een gedeelte van de linkerzijnaad van het lijfje als split afgewerkt. In de zakjes, die van dubbele stof genomen wor den, maakt men twee knoopsgaten naast het split, dat door een reepje met knoopjes bijeen wordt gehou den, evenals bij de hals. De rok krijgt van onderen een zoom van 4 cm. Bij het in elkaar naaien van het lijfje wordt de zijnaad tot het T aangegeven pijltje opengelaten. "Y Hals en splitjes werkt men met een schuin biesje af. Het vestje -F' wordt apart afgemaakt en later J» onzichtbaar in de japon geregen. De mouwen krijgen van onderen eveneens een splitje, dat met drie knopen en lusjes gesloten wordt. Men zet ze naad op naad in. Be nodigde stof 3.50 m. van 90 cm. breed 40 cm garneerzijde van 180 cm. breed. Een herfstmantei van effen wol- F - 2 len stof kan ons al vroeg te pas K komen. De hier afgebeelde chique mantel, die aan mouwen, revers en li»'*"ill zak met biberette of imitatiebont fJ.tj gegarneerd wordt, kan van iedere willekeurige mantelstof gemaakt \A worden. Men naait eerst bij beide ¥1 voorpanden het beleg tegen, dat s'- I - een inleg krijgt van slap linnen. Daarna knipt men de voering naar het mantelpatroon, alleen bij het be leg wordt ze iets teruggelegd. Nadat men voorpanden en rug van mantel stof en voering in elkaar heeft gestikt en in de mantel een zoom gelegd van ongeveer 4 cm., naait men de voering onzichtbaar tegen. Bij het dichtstikken der mouwen moet de achternaad van de bovenmouw iets worden ingehouden. De onderkant van de mouw krijgt een inslag van 5 cm. Ze wordt in het armsgat gezet volgens het aangegeven teken. Ceintuur en kraag worden doorgestikt. Nadat de mantel geperst is, wor den de stukjes bont, waarvoor aparte patroondeeltjes gegeven zijn, on zichtbaar opgenaaid. Benodigde stof: 3 m. van 140 cm. breedte, 50 cm. bontstof van 90 cm. breedte. WILHELMINE. Of we het prettig vinden of niet, de herfst nadert met rasse schreden. In de ene stad komt hij iets vroeger, b.v. in München dat op 5000 meter hoogte ligt, in de andere stad verschijnt hij iets later, zoals in Parijs, dat een vrij zacht en mild klimaat heeft. Ook in Holland met z'n kille zeewinden, doet de herfst meestal vroeg z'n intrede. Dan laten we graag al die dunne zo weinig beschut tende japonnetjes in de steek om ons in een behaaglijk wollen toiletje te hul len. Door lichte tint en vlot maaksel kan dit aan de voorbije zomer herinneren en een overgang vormen tot meer officiële herfstkleding. Een aardig nazomertoiletje van soe pele beige wollen stof ziet ge op onze eerste afbeelding. De rok van dit vlugge costuumpje krijgt in het midden van vo ren een ingezet plooistuk terwijl de naad in het mid'den van achteren aan de on derkant in een plooi uitspringt. Bij het dichtstikken der zijnaden van de rok blijft de linker zijnaad tot 't aangegeven pijltje open, wat later tegelijk met de linkerzijnaad in het lijfje als split wordt afgewerkt. van 4 de knoopsgaten daarna stikt men de en de mouwen volgens de aange geven tekens in elkaar. De onder kant van de mouw wordt met een schuin biesje naar binnen afgewerkt. De aan het voorpand aangeknipte ceintuureinden worden met een smal zoompje aan beide kanten af gewerkt en van achteren met knoop- en knoopsgat gesloten. Benodigde stof voor dit leuke costuumpje, waarvan patronen in 96 en 104 cm. bovenwijdte verkrijgbaar zijn, 4 m. van 90 cm. breedte en ver der 6 grote en 6 kleine rode kno pen. rok krijgt van onderen een zoom cm. In het lijfje maakt men eerst verschillende deelen van het lijfje

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 4