Zomerse toiletjes. NAAR GOES OF ELDERS Als het zomer is - denk dan aan de winter! Wist U dat U bij M. DE LOOFF, Rijwielhandel, Tel. 30, Kortgene een RIJWIEL KOOPT compleet met Jasbeschermer, Drager, Seinlicht, Riemen, Originele Tor pedonaaf voor f 27.50. WIJ HEBBEN ZE WEER. De billijke en toch prima busopeners dewelke Uw handen spa ren daar ze de bus netjes opensnijden en U ook nog een bruikbare bus overhoudt. De goed ventilerende stofbrillen van alluminium met bolle glazen. Losse glazen ook steeds voorradig. Salade Lepels en Vorken. De Rubber-Vliegenklappers altijd raak. AANBEVELEND K. H. SCHIPPERS Co. - KORTGENE. Sportjurken en geklede japonnen kan U 't goedkoopste Uw wagen bestellen bij Citax - Wolfaartsdijk. 4-pers. naar Goes fl.20. 6pers.naarGoesf1.60. J. EGGEBEEN - TEL Na. 1 - WOLFAARTSDIJK. NA 9 UUR EN ZONDAGS TEL. Na. 14. Bespaart TIJDenGELD. Maakt levensmiddelen in voor de wintertijd. Maar dan alleen in glazen die succes waar borgen met het merk „WECK" Ruime voorraad bij K. H. SCHIPPERS Co. - kortgene; PARIJSE MODEBRIEF. Zodra heerlijk warm de zon schijnt en de lucht mooi zomers blauw is, dromen we van luchtige, lichte zomertoiletjes. En wanneer we dan in de winkels de snoezige stofjes zien liggen, komt meer dan de ver zuchting in ons op: „daar zou ik nu een japon van willen hebben". Het is geen onvervulbare wens. We kopen het leuke lapje dat zo zeer ons verlangen opwekte, bestellen een patroon en maken de jurk zelf. We zouden kunnen beginnen met een eenvoudige sportjurk, die is meestal minder gecompliceerd en de stof, grof zijden linnen of iets dergelijks, is gemakkellijk te bewerken. Bovendien zijn de kleuren in deze stoffen erg aardig fris roze, teer-blauw, lichtgeel, rood, effen wit er is keuze in overvloed. Van een dergelijk japonnetje kunt ge een patroon voor 88 en 92 cm. bovenwijdte verkrijgen, de voorbaan van de rok krijgt een apart ingezet plooistuk ter verwijding, de on derkant een zoom van 5 cm. Bij het verbinden der zijnaden laat men de lin kerzijde 20 cm. open voor een split. Bij het raglanlijfje stikt men eerst de mouw tjes aan het voor- en rugpand, daarna verbindt men de zijnaden, waarbij de linkerzijde eveneens wordt opengelaten tot de aangegeven pijl en als split wordt afgewerkt. Het mouwtje werkt men van onderen af met een schuin biesje naar binnen, evenals de hals. Wil men nog een kleine wijziging in de jurk aanbrengen, zo kan men b.v. de hals lager maken .en invullen met een aardig bontgekleurd sjaaltje, dat men los jes rondom de hals legt. Wij zagen dit bij verschillende Franse sportjaponnen en 't stond bijzonder fris en aardig. Dikwijls was de ceintuur in overeenstemming met de sjaal. Een an dere versiering, die men op het ogenblik heel veel op sportjaponnen aantreft, zijn initialen de grote voorletters van de ei genares der jurk. Ze worden van stof in sterk contrasterende kleur geknipt en met kleine steekjes opgenaaid. Ze worden ook wel geborduurd, maar dit kost natuurlijk veel meer werk en tijd. Een gekleder toiletje zien we op onze derde tekening. We zijn 's zo mers nu eenmaal niet altijd in sportdracht gekleed en het is prettig er voor bezoeken, theeuurtje in de stad e.d. een mooiere japon op na te houden. Deze japon is van gewerkte zijde of crêpe georgette. Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 cent aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 6466 Utrecht. Men gelieve het nummer van het gewenste patroon nauwkeurig bij de bestelling op te geven. en een jasje met Een klaargeknipt patroon voor 96 en 103 cm. bovenwijdte is hiervan verkrijgbaar. In de achterbanen van de rok stikt men de coupenaden, verbindt de zijnaden, doch laat in de linkerzijnaad ongeveer 20 cm. open voor een split. De bovenkant van de rok wordt op een tailleband gezet eri de onderzijde krijgt een 4 cm. brede zoom, welke met grof stiksel in afstekende kleur wordt doorgestikt. Het jasje vertoont e-f veneens dit stiksel en wordt van voren met drie grote knopen en: lusjes gesloten. De mouwen wor den volgens de aangegeven tekens in het., armsgat gezet. De van ach teren met èen punt toelopende kraag wordt tot de aangegeven tekens in de hals gezet met een schuin bies je en van voren volgens de afbeel ding op de voorpanden gestikt. Benodigde stof: 3.50 m. van 80 cm. breedte. WILHELMINE. Men kan er een een patroon voor bovenwijd te 96 en 100 cm. van verkrijgen. Op de voor baan stikt men eerst de volant langs de aan gegeven lijnen, terwijl men langs het stiksel machinaal een open naad Iaat uitslaan. Daar na verbindt men de zijnaden van de rok waar bij de linkernaad ongeveer 20 cm. openblijft, wat later gelijk met het splitje in het lijfje wordt afgewerkt en met drukkers gesloten. De onderkant van de rok krijgt een zoom van 4 cm. De volants worden met een smal zoomp je afgewerkt. Het voorpand van het lijfje krijgt eveneens open naden, volgens de aangegeven lijnen, daarna stikt men de zijnaden van het lijfje, waarbij de linkernaad tot de aangegeven pijl open blijft. Het mouwtje wordt, naad op naad vallend, ingezet en de onderkant, evenals de hals, met een schuin biesje afgewerkt. De ceintuur is is een rechte lap van 10 cm. bij 120 cm. Ook hier in laat men de aangegeven strepen als o- pen naden uitslaan. Benodigde stof: 4 m. van 95 cm. breedte. Tenslotte willen we nog een korte beschrij ving geven van het vlotte wandelpakje van be drukte zandcrêpe, dat ge op onze eerste af beelding ziet. Het bestaat uit een gladde rok korte mouwen. Vraagt tevens aan onze Noord-Bevelandse reisgenoten die naar Brussel met onze wagens geweest zijn, en U bestelt ook een van ons, voor Brussel. Minzaam aanbevelend, -A i'iv

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 3