Geen zomergarderobe compleet zonder mantelcostuum. J I venwijdte 88 en 96 cm. is van dit cos- P AR IJ S E MODEBRIE F. Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 cents aan postzegels bij de Uitgevers-Mij Neerlandia Kromme Nieuwe Gracht 64-66 Utrecht. Men gelieve het nummer van het gewenste patroon nauwkeurig bij de bestelling op te geven- Blauwe luchten met witte wolken, roze en witte bruidsbomen, waarvan de wind een regen van bloesems doet neerdalen, en tussen het jonge frisse gras, de wiegelende tulpen, eerst groen en niet opval lend en dan plotseling stralend van kleurenpracht. De fijngetekende ara besken tegen de oude muur laten plotseling zien, dat ze tot het plantenrijk behoren en ver- flÊÉL tonen 'n overvloed van roodachtiggroene, smal- ^MÈÊÊ le wingerdblaadjes. Elke dag brengt nieuwe |fls' V verrassingen: openspringende knoppen, ont- bloeiende bloemen, plotseling omhoogschietend groen uit zwarte aardplekjes. En de mens staat verwonderd en bewonderend in die over vloedige lenteweelde. En de vrouw staat daar en denktaan haar kleren. Ach neen, ze denkt natuurlijk in de eerste plaats aan de verrukking van het voorjaar. Maar daarna komt toch in de twede plaats de zorg voor haar kledij. Hoe kan ze nu de lente werkelijk leven, wanneer ze niet de daarbij passende garde robe, wanneer ze niet de voorjaarsdracht bij uitnemendheid, d.i. een mantelcostuum bezit! Mantelpakjes in allerlei aardige fantasie-wol len stoffen, effen geruit, gestreept, gespikkeld, van veelkleurig geweven stof, die een vage indruk van beige, van bruin of grijs maken. Mantelcostuums van linnen en van zijde voor alle gelegenheden worden mantelcos tuums gedragen. Rekent men de vrij lange, tot aan de elleboog reikende cape met bijpassen de rok ook nog tot deze serie, zo heeft men met een speciaal namiddagtoilet te doen. Al leraardigst en vooral ook practisch is een costuumpje met afknoopbare cape, dat men dus naar believen meer of minder gekleed kan maken. Het meis- je van onze twede afbeelding draagt een dergelijk pakje van lichtgrijze wollen crêpe met vrolijk geruite voering. Kno- Pen en ceintuur zijn in overeenstemming met de voeri"2 gekozen- In rol< kan men desgewenst kleine voeringzakjes ma- Vt; ken. Een klaargeknipt patroon voor bo- tuum verkrijgbaar. Men stikt dezijbanen op de rok. Aan de omgeslagen bovenzij de dezer banen kan men een.zakje ma ken. Men stikt de coupenaden in de ach terbaan en bevestigt de zijnaden. Aan de linkerzijde wordt ongeveer 30 cm. open gelaten voor een split met drukknoops sluiting. Voor het raglanjasje stikt men de zijnaden alsook de mouwnaden en zet de mouw volgens de aangegeven tekens in het armsgat. De cape, die geheel ge voerd wordt voorziet men van knoops gaten, stikt aan de gevoerde kant de kraag aan en maakt in hetzelfde model de geruite kraag. Men heeft ongeveer 3.75 m. stof nodig van 150 cm. breedte. Zeer elegant is ook een complet met WILHF.LM1NE driekwart lange mantel, zoals men op de eerste afbeelding zien kan. Dit bestaat uit een gladde rok en driekwart kimono-mantel van beige fancy tweed. Bijzonder is de garnering met grote houten knopen, waarvoor men het liefst mooi gebeitst natuurhout kan nemen. Het staat heel aar dig, wanneer men de mantel voert met dezelfde zijde van de blouse. Voor bovenwijdte 96 en 104 cm. is van dit costuum een klaargeknipt patroon verkrijgbaar. Aan de rechtervoorkant van de rok geeft men een stiksel en knipt de rok tot op ongeveer 45 cm. hoogte in vanaf de zoom. Dan zet men een 48 cm. lange en 14 cm. brede rechte reep aan de ingeknipte voorbaan een plooi. Aan de ach terzijde stikt men de coupenaden in de rok en verbindt de zijnaden, doch Iaat ter linker zijde ongeveer 55 cm. open voor een split met drukknoopssluiting. De bovenzijde van de rok wordt op tailleband gezet en in de onderzijde een 4 cm. brede zoom onzichtbaar tegengezoomd. De ceintuur, een 50 cm. brede reep, wordt van knoopsgaten voorzien en met zijde tegenge- voerd. Men verbindt mouw- en zijnaden van de mantel en stikt aan de achterzijde de kraag op, evenais de kraagvormige delen der voor zijde en de randen der mouwen. Men voert de mantel met een soepele zijde, die geheel volgens het patroon geknipt kan worden en zoomt daarop aan de halszijde de linnenkraag, die van stof geknipt is. Men heeft ongeveer 300 cm. stof nodig van 130 cm. breedte. Een zeer vlot costuumpje geeft onze laatste afbeelding. Het bestaat uit een kimonojapon en een bijpassend los raglanjasje, gegarneerd met zakjes en stiksels. Hiervan is een patroon voor bovenwijdte 92 en 100 cm. verkrijgbaar. Men stikt in het midden van voren de plooi op de japon en zet het zakje op. Daarna wordt de coupenaad gestikt, de schou der- en zijnaden bevestigt. De onderzijde der japonmouwen cn de hals werkt men met een schuine reep stof af. Van het jasje stikt men de mouw- en zijnaden en zet de mouwen in volgens de aangegeven te kens. Het geheel kan men met een schuine reep afwerken, of, wat mooi er is, van een dun voerinkje voorzien. Men heeft ongeveer 4.25 m. stof nodig van 100 cm. breedte. 91. „Het is goed, dat je Abu Hassein, de woestijnrover, het geschrift weer afgenomen hebt, dat hij van je gestolen had. Terwijl jij sliep vannacht las ik het document. Het vér- telt van schatten, die ongeveer duizend jaar geleden begraven werden op een plek niet ver hier vandaan". 92. „Kom met me mee, dan zal ik je de plek wijzen, waar de schat verborgen ligt", vervolg de de oude man, terwijl hij opstond en de lantaarn van een haak aan de muur haalde. Langzaam ging hij Rob voor, de trap op, die ze de vorige avond afgedaald waren. Rob was toen te ellendig geweest, om iets te zien, maar nu keek hij met belangstelling om zich heen, toen hij z'n vreemde gids volgde. 93. Toen ze boven gekomen waren, gaf de oude man de lantaarn aan Rob. „Licht even bij, zodat ik zien kan, om deze deur open te maken", verzocht hij. „Dan kun je de lantaarn uitdoen, want we zullen voorlopig geen licht nodig hebben." „Waar leidt deze deur heen?" vroeg Rob nieuwsgierig. De oude man glim lachte geheimzinnig. „Je zult het gauw zien, wanneer ik haar geopend heb", antwoordde hij rustig.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 6