Complets en mantelcostuums voor de lente. Stiksels en raglanmouwen zijn modern. j( voorsluiting, schootje en de zo moderne kimo- Het voorjaar! Het woord heeft een toverklank. We denken aan jong, fris gras, aan de sneeuwklokjes, aan zwellende boomknoppen, aan vo gelzang en aan zoete, bijna bedwelmende, lentegeuren. Is het wonder, dat we in het voorjaar verlangen onze winterkleren af te leggen, dat we behoefte gevoelen aan iets nieuws en fris? Mgj||i» Het snoezige voorjaars-mantelpakje, dat we r hier het eerst afbeelden zal aan veler verlan- -0 gen tegemoet komen. Het is van havannabrui- ne, dunne wollen stof gemaakt, met een shawl van oranje, bruin en beige gestreepte zijde. pggk Het costuumpje tieeft een gladde rok, jasje met nomouwen, die puntig op de hand uitlopen. De shawl is los doorgetrokken en van voren vastgeknoopt. Een klaargeknipt patroon voor bovenwijdte 88 en 96 cm. is van dit mantel pak verkrijgbaar. Men stikt de coupenaadjes achter in de rok en verbindt de zijnaden. Men zet de achterzijde van het manteltje en de aan geknipte mouwen volgens de aangegeven te kens aan elkaar en maakt in het voorpand de knoopsgaten om de shawl door te halen. Men maakt de elleboogsnaad en de mouw en ver bindt daarna de zij- en mouwnaden. De rok rijgt men op taillehoogte aan het jasje, doch men kan hem desgewenst ook op tailleband zetten en zodoende met andere blouses dragen. in dat geval laat men aan de linkerzijde 25 W cm. open voor een split met drukknoopsslui ting. Onder aan de rok wordt een 5 cm. bre de zoom onzichtbaar tegengezoomd. Men werkt de onderkant der mouwen, het schootje en de hals met een schuine reep af, terwijl de openstaande puntjes van het voorpand tegengevoerd wor den. De ceintuur is een 5 cm. brede reep ter jaggjgi lengte van de taillewijdte. De shawl is een 25 cm. brede en ongeveer 110 cm. lange reep, die geheel schuin geknipt moet worden. Men jSL 'iee^ ongeveer 60 cm. zijde nodig a 100 cm. breed en 3 m. wollen stof a 130 dm. breed. Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 ct. aan postzegels bij de Uitgevers-Mij Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 64—66, Utrecht. Men gelieve het nummer van het gewenste patroon nauwkeurig bij de bestelling op te geven. lusjes en zet aan de andere zijde knopen. Men werkt de hals met een schuine biais af, ook de onderzijde der mouwtjes en het schootje. Dan brengt men de versiering met grove stiksels aan. Men stikt de coupe naad in de mantel en verbindt schouder- en zijnaden met elkaar. De mouwnaden worden vervolgens gestikt en de mouw ingehouden in het armsgat gezet, waarna men de zakken voor op de mantel aanbrengt. [Complets zullen in het voorjaar veel gedragen worden en niet alleen van een kleur, maar ook uit effen en gemêleerde stof samengesteld. Meestal is dan de japon van effen stof met lange mouwen en een wit piqué kraagje. Het hierboven beschreven complet kan men natuurlijk naar believen ook op deze wijze maken. Men vindt zelfs complets, die uit twee geheel verschillende kleuren bestaan, een zwarte mantel b.v. op een grijze rok. Soms worden driekwart lange mantels, behorende tot een complet, boven op de armen met gerolde biais van dezelfde stof gegarneerd. Verschillende complets zijn van een pelerine of een korte cape voor- zien en het interessante is, dat deze soms van andere stof is vervaardigd. Zo heeft [«v b.v. een effen grijs costuum een pelerine «rL iHa van grijs met zwart doorweven stof, die /<jSPf met een effen grijzen rand is afgewerkt. feit-*?tófMÉf» Een lange mantel van grijze, met groen jtSfSf" doorwerkte wol, heeft een cape van de- I ,J fyy* 1 zelfde stof, die echter met effen groen gevoerd is. Bij het complet is echter van het grootste belang, dat alles tezamen welke kleuren men ook kiest, een goed en harmonisch geheel vormt. De knopen, de garnering, de voering, het kraagje van de japon of blouse, alles be hoort in overeenstemming te zijn. Onze middelste afbeelding toont een ||'|j vlug en gemakkelijk te vervaardigen, zeer J modern toiletje van zwarte wollen crêpe met raglanmouwen. De garnering bestaat uit witte stiksels en knopen en een wit b J leren ceintuur. Een witte crêpe strik, die onder de revers wordt vastgehouden, vult J de halsuitsnijding. Van deze japon is een MP patroon voor bovenwijdte 92 en 100 cm. A83 verkrijgbaar. Men zet eerst een belegje tegen de revers in het midden van voren en maakt de knoopsgaten. Dan maakt men voor en achter een plooi in de japon en voorziet deze van een stiksel. Men maakt het stiksel onder aan de mouw en zet dan de mouwen volgens de aangegeven tekens in. Vervolgens verbindt men de zij- en mouwnaden, en werkt de hals en de onderzijde van de mouw met een schuine reep af. De strikt wordt van dubbele zijde vervaardigd. Men haalt ze in het midden in en bevestigt ze onder de revers en op de naad der mouwen. Voor dit japonnetje heeft men ongeveer 35 cm. garneerstof nodig van 1C0 cm. breedte en 3 m. wollen crêpe van 130 cm. breedte. Indien men een witte garnering te besmettelijk vindt, zo is ook een warme kleur geel of groen heel mooi bij zwart. Kiest men een rode ver siering, zo raden wij U, de ceintuur van zwart leder te nemen of van de japonstof en de knopen in zwart met rood omlijnd, daar het toiletje anders, met stiksels en strik, een beetje te druk zou worden. W1LHELMINE. Wie dit costuumpje te jeugdig vindt of te weinig gekleed, vindt op onze derde afbeel ding een keurig en smaakvol complet, van o- kergele kasha met een bruinen kraag, bruine knopen en met de moderne versiering van brui ne stiksel. Een beige blouse, met gelijke stik sels en een bruine ceintuur, completeert het geheel. Deze sluit midden op de rug met een hele rij kleine bruine knoopjes. Van dit com plet is een patroon voor bovenwijdte 96 en 104 cm. verkrijgbaar. Men stikt de coupenaad jes achter in de rok en verbindt daarna de zijnaden, waarbij men echter aan de linkerzij de ongeveer 35 cm. openlaat voor een split met drukknoopssluiting. De bovenkant van de rok wordt op tailleband gezet en in de on derzijde wordt een 5 cm. brede zoom zo on zichtbaar mogelijk tegengezoomd. Van de blou se verbindt men de schouder- en zijnaden vol gens de aangegeven tekens met elkaar. Ach ter in het midden maakt men met een split met 64. Rob spande z'n uiterste krachten in, om de deur te forceren, maar niets hielp. Toen be sloot hij, behoedzaam een andere deur te pro beren. Behoedzaam duwde hij haar open en sloop een gang binnen. Geleid door het gedempte ge luid van stemmen, liep hij op z'n tenen naar een opening, die met een gordijn afgesloten was. 68. Toen hij om het gordijn heengluurde, zag hij Hassein naast een oudere Arabier op een bank zitten en een document bekijken. „En de jongen, die je achterna zat, had dit in z'n koffer?" zei de oude Arabier, ,,'t Is goed. Hij zal het niet weerzien. En jij, trouwe Hassein, zult de kamelen door de woestijn naar de plaats leiden, waar de schat van onze voorvaderen verborgen ligt. Dit papyrus vertelt van haar verborgen plaats". 66. Terwijl hij sprak, rolde de oude Arabier het document op en kwam overeind. Rob gluur de door een spleet in het gordijn en zag, hoe de oude man een geheime deur opende en het document in een verborgen kast in de muur legde.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 4