NOORD-BEVELANDS NIEUWS- ER ADVERTENTIEBLAD Losse bontversieringen. m. 1866 Zaterdag 23 Maart 1935 41e Jaargang. DRUK EN UITGAVE A. G. Ill MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 SPERWER CACAO PARIJSE MODEBR1EF. Ochtend-, avond- en nachtmofjes. Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer 12'l2 cent. - 80 CENT PER K1LOPAK 45 CENT PER PONDSPAK Abonnementsprijs fl.— per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f 2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex. Het bijzondere van de huidige wintermode is niet, dat we bont en zelfs niet dat we véél bont dragen. Het eigenaardige bestaat hierin, dat we de bontgarnering naar believen kunnen aanbrengen of afleggen, de mantel met of zonder, met veel of weinig bont dragen, juist als het ons past. We kunnen van bontgarnering wisselen, even gemakkelijk als we een schoon kraagje op een japon rijgen. Een eenvoudige bruin wollen mantel we knopen er even een paar elegante bonten mouwen op, een staande kraag met vestje, dat van vo ren in de uitsnit past, en het simpele kledingstuk heeft de gedaante van een chiquen namiddagmantel gekregen. Talloos zijn de garnituurtjes van bontkraag of pelerine met meer of minder grote bontmanchetten en een baret of klein bonten hoedje, die naar willekeur bij eiken mantel kunnen gedragen worden, nu eens bij een mantelpak, dan bij een drie- kwart of geheel lange mantel, en in 't voorjaar bij een manteljapon. Andere bontgarnituren bestaan uit een mofje, handschoenen met bre de bontkappen en een bonten cein tuurtje. Ter versiering kan men er z'n voorletters in metaal op aan brengen of er z'n initialen op bor duren. In plaats van een mof zal menigeen misschien een bonten tas je, dat het nuttige met het aange name verenigt, meer aantrekken. Bonten vestjes en kragen zijn ons reeds langer bekend. Soepele bont lussen, twee of drie boven elkaar, die van voren de mantelopening vullen en die men met een lint om de hals bevestigt, zijn nieuwer. Aardig is ook de losse bontversiering, die de dame van onze middelste tekening draagt, de vlugge das van petit- gris, het coquette mutsje en de armringen van bont, die als manchetten om de elleboog geknoopt zijn. Ook op een kort jasje of op een bolero staat deze versiering goed. Om een pelerine van fluweel of pluche zet ten we een band vossebont, een schoudermantel van warme wollen stof geven we een klein halskraagje en een zoom van otterbont. En dan ne men we er een mofje bij, rond of tonvormig, vierkant of plat, het mofje dat sommige zo'n aardige houding geeft, door andere gedra gen wordt alsof ze een zware last torsen. De mof houdt onze handen warm, maar, meer nog, is ze de kleine fantasie, het stukje overbodig, maar charmant speelgoed, dat ons toilet completeert. We steken er een bloem op of een strik, we bergen er het geparfumeerde kanten zakdoekje in, dat nog juist door een klein slipje z'n aanwezigheid verraadt. Daarom mag de mof ook niet groot zijn, ze is en blijft een versiering, een bibelootje, een kleinigheid die men bij elk toilet wisselt. We hebben een mof voor de morgen-uren, een sportinof, een mof waarmee we bezoeken afleggen, een a- vondmof, een mof-tasje, mof-portemonnaie, een mof voor bijzondere gelegenheden, zelfs luch tige tere mofjes die bij de nachtjapon beho ren, zodat men met een mof opstaat en er me de naar bed gaat. Op onze laatste afbeelding ziet ge onderaan een moftasje, dat het voordeel biedt zonder tas je te kunnen uitgaan (dat ook trouwens meest al te groot is om het in de mof te kunnen schuiven). Dit mofje is van grijs fluweel, om zet met grijs krulbont. De overslag, die van voren dichtgeknoopt is, vormt de sluiting van het tasje. De handschoe nen zijn van grijs leer of van grijze stof en met hetzelfde bont afgewerkt. Links boven zien we een mofje voor bruidsmeisjes. Dit mofje, dat niet anders dan een ldein luxe-artikel voorstelt, is geheel zonder bont ge maakt. Het is geheel bezet met roze rozen uit satijn of crêpe georgette. Midden over de mof is een breed lint van zilverlamé gebonden, dat in het midden een grote strik vormt. Tegenover dit luxe-exemplaar vinden we aan de tegenovergestelde zijde, een degelijke mof van astrakan, die een grote portemonnaie inhoudt en voor huisvrouwen, die boodschappen doen, heel praktisch kan zijn. Het avondmofje wordt altijd zó gekozen, dat het met één der onder delen van het toilet in overstemming is. Een rood zijden avondjapon, met zilverkant afgewerkt, vraagt een mofje van zilverkant; bijeen zwart fluwelen toilet met mouwen van goudlame, kiest men een tonvormig mofje van goudlame, afgezet met zwart fluwelen banden. Meer speciaal ter garnering van japonnen zien we vlinderstrikken van bont, wit hermelijn staat b.v. aardig op donkere winterjurken. Er wordt natuurlijk glad bont voor genomen, caracul, breitschwantz en allerlei fan tasiebont in natuurlijke of in geverfde tinten. Op een marineblauwe ja pon vormt een grote grijze bontstrik een keurige garnering. Een cein tuur of een kraagje van bont, een rij bontknopen langs de sluiting kan op menige japon van pas komen. Eigenaardig is b.v. een zwart satijnen japon met, als enkele versiering, een staande kraag van bont. Dat een mof niet speciaal van bont behoeft te zijn, bemerkten we reeds uit bovenstaande beschrijving: mofjes van fluweel en zijde, van kant, satijn, goud- en zilverlamé, mofjes van bloemen of lint, enz. Ook uit een oude wollen mantel kan men een aardig mofje toveren en zelfs zo, dat men er maar heel weinig stof voor nodig heeft. We kiezen dan een mof van tonvormig model en stellen ze sa men uit lange, smalle repen die in het mid den iets verbreed zijn. Hebben we stof genoeg, zo knippen we ook nog een shawl van hetzelfde materiaal, waarbij de ene lus door de ande re geschoven wordt en, zo mogelijk, een klein mutsje of een baret. Een oude wollen mantel is n.I. een goede leveran cier van allerlei prakti sche en nuttige dingen. Is de mantel nog in goede staat, zo kan men er soms een ochtendja pon van maken. Men tornt er kraag en manchetten af en vervangt de ze door een kraag en brede manchetten van gekleurde zijde. Voor cein tuur neemt men een lint of koord. Ook een kort huisjasje kan men er van maken, afgezet met vrolijke Schotse stof. Zijn echter slechts enkele delen nog goed en bruikbaar, zo beperken we ons tot voorwerpen van kleineren omvang, babymutsjes en -rokjes, een kinderbroekje, ceintuurs, tasjes, boekomslagen, en van de kleinste restjes, eierwarmers en aan- pakkertjes voor pannen en strijkijzer. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wensen ingelicht te worden over de laatste mode, zowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst praktische Nederlandse modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgever dezer courant verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Modeblad 2 maal per maand verschijnende in 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronen- bladen, bedraagt slechts f 1.20 per kwartaal, franco per post f 1,50.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 1