Voor 5 uur 's namiddags is de elegante vrouw eenvoudig gekleed. Een eigenaardige, zachte winter hadden we tot nu toe, eigenlijk in het geheel geen winter. Vele bloemen en planten vergissen zich dan ook, denken dat het lente is en beginnen uit te lopen. Een goudsbloem uit onze tuin meende zowaar, dat hij een kerstroos was en stak op de 25e December fier zijn goudgele kroontje omhoog. Vrolijk gonsde een vlieg buiten in de zon. Hij geloofde stellig, dat het reeds April was. Gelukkig heeft de mens een kalender en kan zich niet vergissen. Hij weet pre cies wanneer hij z'n zomer- of winterkleren aan moet trekken. Dat hangt bij hem ook niet altijd van de temperatuur af. Velen stellen er prijs op om einde Augustus ook al bezwijkt men bijna van de hitte, in een win- tertoilet voor de dag komen en zagen we niet meermalen, bij snijdende Januarikoude, luchtige strooie hoedjes op elegante dameskop jes? Neende mens vergist zich nooit in het jaar getijde! 's Middags gaat ook de meest elegante vrouw slechts eenvou dig en sportief gekleed, in aar dige eenvoudige toiletjes, com fortabele mantels, eeuvoudige deuxpièces. En de tere, sandaal- vormige avondschoentjes maken overdag plaats voor gemakkelij ke wandelschoenen van breed model, met een hak die in geen geval hoger is dan 4 cm. Ze zijn van wildleer, antiloop, ha gedisleder en komen voorname lijk voor in zwart en allerlei bruine en roodbruine nuancen. In de garderobe voor alle dag neemt op het ogenblik het tricot kledingstuk een be langrijke plaats in. Warm en soepel, gemakkelijk en pret tig in het dragen en daarbij dikwijls van een zeer fijne, gedistingeerde elegantie. Wie zelf breit, heeft een verruk kelijke keuze in angorawol. Zeer geklede blouses en vest jes maakt men van wol met metaaldraad of van fluwelen chenille. Gehele mantelpakjes en japonnen worden op deze wijze vervaardigd. Verder zien we ook wel gebreide tuniek blouses en tenslotte wordt tricot heel veel als garnering gebruikt op winterjaponnen. Waar het er om gaat een ou de of reeds lang gedragen winterjapon een verjongings kuur te doen ondergaan, is dit idee werkelijk schitterend: schouderstukken, vestjes, guimps, kragen en manchet ten, bolero's, liefst in felle, contrasterende kleuren, zoals b.v. oranje op donkerblauw, groen op zwart, roze bij een grijze, blauw bij een bruine japon. We zagen b.v. een zwart wollen japon, die men van voren heel diep had uitgesneden op een rood wollen vest, waarvan de grote ma trozenkraag over de japon hing. Op onze eerste en derde afbeelding ziet ge een elegante tricot tuniek blouse en een eenvoudiger wollen vestje. De derde, middelste tekening is gewijd aan kleinigheden en versieringen die men met behulp van wol haken of breien kan. In de eerste plaats zien we een donkerblauw wol len mantelpak met gebreide kraag, manchetten en zakjes in wit en rood. Aan te korte leren handschoenen haakte vlijtige handen grote kappen van donkerrode gele en zwarte wol, Een ceintuur van hetzelfde mate riaal kan daarmede een aardig geheel vormen. Een oude grijze japon heeft men weer een geheel nieuw aanzien gegeven door een gebreid schouderstuk en lange mouwen van empire-groene wol. De ceintuur is eveneens van groene wol. Bij een bruine japon zal een oranje boven stuk goed kleuren, bij een zwarte jurk een blauw schouderstuk. Van bei ge wol is het aardig hoedje op de standaard gehaakt. Een zijde is op geslagen en twee veertjes, een geel en een bruin, zijn in de bol gesto ken. Een aardig wollen garnituurtje is de wens van menig jong meisje. Het stelletje, dat we hier afbeelden, is van crème wol met groene ban den en knopen en groene letters op het tasje. Tenslotte ziet ge nog een praktisch tasje van rode wol met zwarte ruiten. Twee banden van zwart satijn vormen de garnering en het handvat. Langs de boven zijde is een schuifsluiting aange bracht. Nu we toch op het gebied der versieringen aangeland zijn, zal het U waarschijnlijk interesseren, hoe men nog allerlei aardige japonver sieringen met weinig kosten zelf maken kan. Met kleine restjes stof kan men b.v. knopen overtrekken en van hetzelfde materiaal een cein tuurtje maken en daarmee een ja ponnetje opfleureneen kennisje van ons heeft een eenvoudig glad toiletje van donkerblauwe cheviot met langwerpige geel fluwelen knopen gegarneerd van voren langs de sluiting, enkele knopen onder aan de mouw gezet en een smal cein tuurtje van geel fluweel om het middel gewonden. Het staat alleraardigst. Een leuke ceintuur maakt men van vier rijen vrij dik koord, die men aan de achterzijde onzichtbaar aan elkaar naait. Van voren zijn de uit einden door een grote houten ring gehaald. Bij een sportieve jurk kieze men een ketting van metalen of houten ringen, waardoor men een kleu rig wollen band haalt. Men rijgt de ringen zo dat ze dakpansgewijze o- elkaar liggen. We zagen verder een grappige armband van gedroogde tuinbonen. Men had deze in verschillende kleuren beschilderd en ze daarna aan een elastiekje geregen. De armband maakte een vreemde, exotischen indruk. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wensen ingelicht te worden over de laatste mode, zowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst praktische Nederlandse modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgever dezer courant verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Modeblad 2 maal per maand verschijnende in 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronen- bladen, bedraagt slechts f 1.20 per kwartaal, franco per post f 1,50. 46. Wetend, dat Ouwe Daan en Prof. Prewe naar hem zochten, luisterde Rob gretig, hoe het hoefgetrappel van de ezels gaandeweg weg stierf. Daar de dag aanbrak, en geen enkel ge luid de stilte meer verstoorde, besloot hij te proberen, naar buiten te strompelen. 47. Na veel moeite gelukte het hem, overeind te komen en door de poort naar buiten te strompelen. Het zonlicht scheen op de ruines, maar al deed Rob nog zo z'n best, hij kon de stenen, die hier en daar verspreid lagen, niet vermijden. Telkens struikelde hij en viel voor over, doch hij hield vol. 48. „Als ik maar eenmaal de open vlakte be reikt heb, zien ze me wel," dacht hij, terwijl hij tussen de dubbele rij leeuwen doorhinkte. Het werd hem duizelig voor de ogen. Hij hijg de naar adem en raakte totaal uitgeput. Plot seling begonnen de leeuwen te draaien voor z'n ogen en hij zeeg bewusteloos neer.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 4