Piano- en Orgellessen INGEZONDEN STUKKEN Adr. B. Holster Onderwijzer te Kats ZEEUWSE BONTE POQTAARDAPPELEN worden en in haar mooie pakje alleen maar een eindje gaan wandelen of dan sen, zonder dat ze ooit de moed hebben de houten latten onder te binden. Tot slot van ons verhaal beschrijven we hier nog het zeer moderne middag toiletje van onze derde afbeelding. De japon is van dunne wollen stof of zwa re zijde, ze heeft de zozeer gewilde tu- niekvorm, raglanmouwen en een dubbel gelegde kraag, zodat de afstekende voe ring van goud- of zilverlamé te zien komt. De mouwen zijn geheel in over eenstemming met de kraag. De gladde nauwe onderrok kan tot op het onderste deel, dat ongeveer 40 cm. lang is, op voering gezet worden en in de taille op tailleband.. Een grote moderne clip gar neert de japon en houdt het rechter voor pand vast, dat geheel los geknipt, mee in mouw- en zijnaad verwerkt is en waarvan de ceintuur verlengd moet wor den. Een klaargeknipt patroon is voor bovenwijdte 96 en 104 cm. verkrijgbaar. Van de rok is slechts één patroon bij gevoegd, n.l. de voorzijde. Midden voor kan men de met gemerkte delen afknippen en tegen de stofvouw leggenvoor de achterzijde van onderen moet men ongeveer cm. hoog de stof op de voering zetten. Men kan natuurlijk ook de gehele rok van de stof der japon maken. Het patroon der achterzijde der japon kan men tegen de stofvrouw leggenmen knipt later de schuin oplopende rok, ter achterzijde af, zo ook de voorkant, die ook op de aangegeven lijn afgeschuind wordt. Het rechterblousedeel wordt aan schouder- en zijnaad op de voorkant geregen, het smalle aangeknipte linkerdeel wordt verlengd tot ceintuur, die achter over de rug doorloopt en aan de rech terzijnaad sluit. Men stikt de zijnaden, de mouwnaden en verbindt de mouw op de aangegeven tekens met de voor- en achterzijde der japon, nadat het ingehaalde en gevoerde stuk onder aangezet is. Kraag wordt van stof en voering geknipt, aangestikt en tegengezoomd. De tuniek kan met een schuine reep afgewerkt worden en in de onderzijde van de gladde rok kan een 4 cm. brede zoom gelegd worden. Men heeft onge veer 4.25 m. stof nodig van 100 cm. breedte, 65 cm. lamé en 2 el voering. WILHELM1NE Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 ets. aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 6466, Utrecht. Een ingezonden stuk van „Een trouw lezer uit Goes" heb ik in de papiermand moeten gooien, als zijnde niet-ondertekend. Dat een ingezonden stuk niet van een naam voorzien wordt, is nog zo erg niet, maar dan dient het begeleidend schrijven toch on dertekend te zijn. Een niet-onder- tekend schrijven wordt onherroe pelijk verscheurd. Correspondentie over stukken wordt niet gevoerd, copiën van stukken worden niet teruggezonden. De trouwe lezer uit Goes had nog wel de volgende zin in zijn stukje: „En dan de eerlijkste van de drie, hij ondertekende!!" DE UITGEVER. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) ENIG ANTWOORD AAN DE VOORSTANDERS DER B.V.L. Er liggen in de de naar voren- gebrachte beweringen a.g. de B.V.L. die verledenweek in dit blad zijn uitgesproken, bijna alle punten, waar een anti-militairist gaarne dieper op in zou gaan. Maar hiervoor zijn nu de omstandigheden niet rijp. Het is moeilijk, op de juiste tijd het goede woord te spreken. En aan een discussie in een blad als dit, warmen velen hun voeten, die fei telijk niet aan de haard zijn geko men met eerlijke gevoelens. Over het eerst ingezondene het volgende: Met mijn korte blik o- ver deze wereld mag ik niet spre ken van levenservaring. Maar wat ik mocht doorvoelen, was nog al zwaar voor een jong leven. Daar om bespelen mijn snaren een me lodie, die, als de hand van het ge schrevene aan een mens toebehoort, deze mens misschien zouden bewe gen tot bewogenheid. Het spijt me, dat er gedacht was, dat ik niet vol doende op de hoogte ben van de B.V.L. Daar we het over de B.V.L. met elkaar niet eens zijn, wil ik gaarne wachten tot ik wat ouder geworden ben, om het eens te wor den. Nogmaals: Hij of zij, die grijpt naar wapens om een kostbaar be zit te behouden, heeft nog steeds •en tekort aan liefde en eigenwaar de, daar dit verdedigen „eigen" machteloosheid betekent. Over het overige wat verleden week werd gepubliceerdHet is moeilijk aan de Uitgever dezes te vragen om meer plaatsruimte. La ten we elkaar persoonlijk opzoeken en eerlijk onze gevoelens meten. Ondanks dat gij B.V.L. 'ers zijt en ik anti-, hoop ik, dat onze solida riteit daarvoor over de juiste leest geschoeid is. Dank aan de Uitgever dezes: PIET N. In verkeerde richting. De actiemannen uit Middelburg gaan maar steeds door hunne pij len te richten op de boerenbevol king, die hunne producten moeten afgeven voor 25 pCt beneden de vooroorlogse prijzen. Met een 8-cents sigaar in hun mond verkondigen ze dat een ei van 2 cent te duur is. Met groot elan verklaren ze dat men peperdure suiker moet kopen, tengevolge van de steun aan de bietenteelt. Nu is het bekend hoe weinig de bietenverbouwer voor dit product ontvangt. In suiker om gerekend wordt dit ongeveer 3'/z cent voor 1 pond suiker en daar zit dan ongeveer 2 cent steun in verdisconteerd. Neen heren, niet de bietensteun, maar de kapitale belasting aan ac cijnzen maken de suiker duur, die de staat ook weer broodnodig heeft om het dure ambtenarenleger en de duur gebouwde leegstaande scho len te kunnen betalen. Het is on rechtvaardig om de zo hardnodige en mager toebedeelde bietenteelt, de ziel van de landarbeiders, ha vens, schippers, spoor en fabrieken in een kwaad daglicht te stellen. Daarom, arbeiders en midden standers, wees waakzaam en laat U niet beinvloeden door dergelijke lieden. Het zijn ratten die hun ri ool kwijt zijn en straks, ten einde raad, in de val zullen lopen. EEN WERKGEVER. Of is Uw oog boos Het verband met het oude bijbel verhaal van den heer en zijn te- werkgestelden, in het door mij ge noemde euvel, is mij niet erg dui delijk. Een werk in uitvoering voor de werklozen, moet ook door werk lozen gedaan worden. Een arbeider zonder werk is werkloos en verdient niets. Een arbeider die een andere bron van inkomen heeft verdient wel en moet dan het verdienen door de werk verschaffing aan zijn collega, die niets verdient, overlaten. Naar ik hoor is in deze door de autoriteiten in de plaatsing veran dering gebracht. Dit wil nog niet zeggen dat willekeur in het spel was. Maar aan een degelijk onder zoek is blijkbaar eerst niet gedacht. Mijn bericht was niet bedoeld als mopperen, dan was het niet ge schreven. Wat de begeringswaarde van de door „nog een Bevelander" bedoel de bedrijven betreft, ja, dat is wat anders. Afaar dit geldt zeker ook wel voor de bona-fide bedrijven. Deze ondervinden waarschijnlijk ook den druk der tijden. Grootbe drijf, reizende winkels en dwerg bedrijfjes (de laatste in groot, te groot aantal) bekampen hem, die uitsluitend van zijn bedrijf moet leven. Wanneer de geachte inzender zijn idee hierover eens wou uiten, wil de uitgever hem waarschijnlijk wel een plaatsje in dit blad toe staan. BEVELANDER. Met graagte wordt ruimte be schikbaar gesteld voor artikelen die dienstig kunnen zijn om be staande wantoestanden op te rui men. DE UITGEVER. Geeft te Kats, Colijnsplaat en Kortgene Stelt zich beschikbaar als dirigent van zangkoren en muziekgezelschappen. Adres: Achterstraat 52, Kats. TE KOOP goedgekeurde bij J. M. ONDERDI|K, Colijnsplaat, Telefoon No. 40. Tevens verkrijgbaar bij L. BARRE- MAN te Kamperland. Wegens huwelijk der tegenwoor dige met Mei een dagmeis;e ge vraagd bij Mej. A. J. HARINGMAN- Swenne, Colijnsplaat. 43. Terwijl Rob zich afvroeg, wat z'n vijanden met hem voor hadden, voelde hij, dat hij on der de poort door gedragen werd, waar de maan een schemerig licht verspreidde. Hij ver wachtte, de donkere kamer binnengedragen te worden, maar in plaats daarvan werd hij in een hoek van de poort gelegd. 44. Enige ogenblikken boog Madhub zich o- ver hem heen, om zich te overtuigen, dat Robs armen stevig op z'n rug vastgebonden waren, toen voegde hij zich bij z'n metgezel, die bij de ezels stond te wachten. „Het ziet er lelijk voor mij uit," dacht Rob bitter. „Ik reed blindelings in de val, die ze me gezet hadden." Hij wrong net zolang, tot hij overeind zitten kon. „Ik moet zien, dat ik hier vandaan kom, en Ouwe Daan en Prof. Prewe ontmoet voor die dieven ver weg kun nen zijn". 45. Op dat ogenblik keerde Madhub terug en bond Robs enkels stevig saam. Toen haastte hij zich weg en liet Rob volkomen hulpeloos achter. Ondertussen reden Ouwe Daan, Prof. Prewe en twee van de Arabieren in snelle draf door de woestijn. „Ik begin te vrezen, dat Rob wat overkomen is," zei Ouwe Daan.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 3