Een Woonhuis, WILGEN KAPHOUT Vrijdag 11 Februari 1335, Op Woensdag 6 Februari 1935, Donderdag 7 Februari 1935, AUTO-RIT. G. J. LEENOERTSE INGEZONDEN STUKKEN DEN KAPITALEN Openbare Verkooping. VERKOQPEN: Schuurtje en Erf openbaar teverkoopen: EEN PARTIJ Het dubbel arbeiders woonhuis, schuurtje, varkenshok en Z IJ T GE TEVREDEN RIJWIELHANDEL KAMPERLAND N31H0V1M 33 19 3 H SLAAPT „DE BRUG"? Reeds maanden, ja, reeds meer dan een jaar geleden, vroegen wij dit hier ter plaatse ook, en spra ken toen de hoop uit dat „de brug" niet zou indommelen. In enige daaropvolgende weken toonde „de brug" zich actief, maar daarna dutte zij werkelijk in. Voor goed! Laat dat toch geen waar zijn! Zo nu en dan laat een lid van Ged. Staten op een of andere gro te vergadering z.g.n. uit zijn mond vallen dat de kans op een brug er werkelijk goed voor staat. Laat het comité zich daardoor zoet houden! Ik voor mij geloof dat zulke uit latingen enkel en alleen moeten dienen om „de brug" koest te hou den en daardoor de heren te Mid delburg de gelegenheid te geven de hoge baten van het bestaande veer in de Provinciale kas te laten vloei en. Wat is er van de brugplannen gerept in de Najaarszitting van Prov. Staten? Wat in de zitting van 22 jan. j.l. Kom, comité, schud die loomheid eindelijk eens af en stelt alles op haren en snaren om het mooie plan verwezenlijkt te krijgen. KAMPERLAND: Zaterdag j.l. werd door de Coöp. Vereen. Landbouw belang alhier aanbesteed A. 54900 Kg. Super 17 pCt.; B. 155000 Kg. Amnion. Super 7x9; C. 47600 Kg. Zwav. Amm.; D. 37200 Kg. Kalk- ammonsalp.E. 12900 Kg. Chili; F. 2200 Kg. Kalksalp.G. 200 Kg. Pa tentkali; H. 4100 Kg. Grondn. Schil fers; I. 300 Kg. Grondn. Koek. Inschrijvers: Fa. J. Kostense Zoon te Kruiningen A. f 1.60B. f 2.65; C. f 4.96; D. f 5.92; E. f 6.50; F. f 6.G f 3.65. Kunst- mesth. v.h. Kooman Co te Dirks- land A. f 1.55; B. f 2.54; C. f 4.69; D. f 5.87; E. f 6.25; F. f 6.10; G. f 3.80. Z. V. en K. H. te M'burg A. f 1.60; B. f 2.70; C. f 4.88; D. f 6.— E. f 6.35; F. f 6.15; G. f 3.65; H. f 6.65. Johs. de Koster te 's Gravenpolder A. f 1.57'/2; Kunstmesth. v.h. Hubshof Co. te Utrecht A. f 1.55; C. f 4.96D. f 5.94; E. f 6.29. Mij. tot verk. v. Meststoffen te Dordrecht A. f 1.57; B. f 2.69; C. f 4.95; D. f5.89; E. f6.31; F. f 6.06; G. f 3.75. Bat. Imp. Mij. te Goes C. f 4.76, (*f 4.82); D. f 5.83, (*f 5.88) F. f 5.99, (*f 6.04)Fa. Wed. A. Schippers te K'land A. f 1.52; C. f 4.74, (*f 4.80)D. f 5.83, (*f 5.88) E. f 6.l8'/2; F. f 5.99, (*f 6.04); G. f 3.70; H. f 6.59, (*f 6.68); I. f 8.—, een inschrijving prijzen geheimhouding. Alles per baal van 100 kg. levering tussen 10 en 20 Febr. e.k. franco voor de wal te Kamperland. Betekent franco bij de leden thuis. Gegund aan de inschrijvers van wel ke prijzen vet gedrukt zijn. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) ANTI- B. V. L.! De (B)ijzondere (V)rijwillige (L)andstorm organiseerde ook op ons eiland een filmavond. De B.V.L. is een onderdeel van het militaris tisch apparaat en fungeert met steun in de rug van „hogere" zijde nog al tamelijk goed, naar omstandig heden gerekend. Zij doet een be roep op gezonde eerlijke jongens, met zoetsappig gespeecht en film vertoning van absoluut on-culture- le zin. Om vrijwillig soldaat te wor den, daar heeft men ook niet véél voor nodig. Ook dienstplichtigen worden met het vaarwel wuiven uit de dienstplicht verzocht, zich aan te sluiten bij dergelijke instel ling als het militairisme is, Maar enigzins fijnere naturen, die van de beschaving der kazerne („Gij zult Gods naam niet ijdel gebruiken," vindt men daar vooral!!) meer dan genoeg hebben, voelen geenszins behoefte, zich nog te binden aan de leer der. broedermoord-voorbe reiding. Zij vragen zich af: wij zijn geboren om het doel te leven. Dit leven bestaat uit werken, Iichame lijk (of) en geestelijk, éérst aan ons zelf en dan aan onze medemensen. Begrijp ik Gods, woord in de bijbel goed? Maar de maatschappij weet het anders: de mensen worden ge boren om elkaar te bedriegen Begrijp ik het leven goed het on edel leven bedoel ik natuurlijk! Daarom is het niet erg Moeders, zo Uw mannen weten waar ze an dere mannen (die ook huisvaders zijn) het best met de bajonet kun nen treffen. Uw zonen Ieren dit op het ogenblik nog in het militairis me, alleen kunnen die nu ook met gas omgaan. Maar wij, anti-mill- tairisten vinden dit WEL ERG. Wij zien de spil, zien ook wat daar omdraait. Inmiddels: steunt NIET de B.V.L., ook gij niet Noord-Be velanders 1 Hartelijk dank aan de uitgever dezesPiet Noordhoe k. Mijnheer de Redacteur. Mag ik als hoge uitzondering, tot mijn leedwezen, Uw gastvrijheid inroepen, voor het plaatsen van on derstaande, in Uw veelgelezen week blad voor ons eiland, waarvoor mij nerzijds een woord van dank. Voor mij trof in het bijzonder de aandacht een ingezonden stuk in de „Noord-Bevelander" van 7 de zer van C.H. te C. waarom ik de gelegenheid vroeg van gedachte te wisselen, door het plaatsen van een beschouwing mijnerzijds daarover, waaraan werd voldaan in een daar opvolgend verschijnend nummer. De geachte inzender kreeg daar op ruimschoots de gelegenheid en kele door mij aangehaalde zinnen en beschouwingen te weerleggen in het No. van 27 dezer, en naar aan leiding daarvan mijn inzichten te bestempelen als te punctueel en te zwaar, waaronder van Re- dactiewege werd geplaatst „Verdere discussie gesloten". Nu is deze maatregel geen nieuw verschijnsel voor de Pers over het algemeen, maar een dergelijke re- geiing behoort zeer zeker wel tot de hoge uitzonderingen, en matigt hier de Redactie m.i. een recht toe, buitenom elke normale regeling, want als regel geldt toch „het woord" en „het wederwoord", voor al als het beginsel en levenskwes ties zijn, waarin een deel der Nrd.- Bevelandse bevolking wordt betrok ken, en de Heilige Schrift m.i. uit zijn verband, als voorbeeld, daarbij wordt geciteerd, terwijl een blad als de Noord-Bevelander zich toch ten doel stelt, de geestelijke belangen van het Chr. gezin op ons eiland te bevorderen. Mijn bedoeling is het nietMr.de Redacteur met dit schrijven, hoe gaarne ook een wederwoord in Uw blad te plaatsen, integendeel, maar in de le plaats H. daardoor te bereiken, door hem aan te be velen, over dergelijke toestanden, het persoonlijke van het za- kelijke te Ieren onderscheiden, een Schriftuurlijke studie te willen nemen van de wandelaars op de smalle en de brede weg, of mis schien nog beter de lading niet te willen dekken met een vreem de vlag en in de 2e plaats, de Redactie van genoemd blad aan te bevelen, een regeling te treffen zo als het bij de Pers behoort, al zijn het moeilijke en ingrijpende begin sel- en levenskwesties, vooral als de inwoners van ons eiland, het zij oud of jong er in worden betrok ken, dan alleen zal Uw pas uitge geven weekblad Uw lezers kunnen bevredigen, en kunnen beantwoor den, aan het doel door U gesteld. J. CH. DE MUIJNCK. Kamperland, 28-1-'35. De Notaris j. K. C. MATTHIJS te Kortgene, is voornemens op des voorm. 9.30 uur ten verzoeke van den Heer M. DE JONGE te Kortgene, op de door hem bewoonde hofstede „VREDELUST" aldaar in het bestaande uit: 6 werkpaarden (van 714 jaar), waarvan 2 met veu len; 1 jaarlingpaard (merrie); 6 melkkoeien; 4 vaarzen; los (U/2 jaar); 6 kalvers met schets; 1 stier; 6 jaarling runderen 3 loop varkens; Voorts: 3 menwagens met toebe- hooren; kipkar; veerkar; drie- wielskar met varkensrendorsch- machine met motor; zaaimachine met wiedtoestel voor peeënaard appelrooier (merk Ramsommes); 3 wielploegen; koksploeg; moor- ploeg tweeschaarsploeg3 wend- ploegen; 1 tweeschaarswendploeg aardappelmachine met toebehoo- ren; ros met stangen; kunst- mestbreker; stroomden; aardap- pelstoomer met molen; peemo len; hooischudder; rolblok; wa tervat; 3 waterbakken; goot; pomp; 3 vijfbalkseggen2 zes- balkseggen; spijkeregge; vier- balksegge; zware zigzag; lichte zigzag (6 velds); dito (4 velds); 2 kettingeggen; 2 sleepers; ijze ren sleeper; duizendpoter; wa- genlichteraardappt lhorvleesch- blok; bascule met gewichten; kiemkistjes; klaverruiters; zwin gen; reepen en blokkendekkle den schoppen riekenbaggen vorken; paardentuig; zakkenhef- fer; karn; ontroomer; melkbus; musterd; brandhout; eenig huis raad en hetgeen verder zal wor den aangeboden. Verkoop paarden én hoornvee te 1 uur. Betaaldag voor solide N.-B.-koo- pers 25 November 1935. des avonds 7 uur in het cafe „Coo- mans" te Colijnsplaat, zullen de er ven van Mej. Wed. TH. DE FOUW- van der Weele, te Colijnsplaat aan den Nieuwen- weg B 4 groot 98 c.A. Te aanvaarden bij de betaling op 6 Maart a.s. Te bezichtigen 5 en 6 Februari van 24 uur, waarvoor zich te vervoegen bij dhr. jacs. de Fouw. Hypotheek beschikbaar. Nadere inlichtingen ten kantore van G. HEIJBOER te Kortgene. De Notaris J. K. C. MATTHIJS te Kortgene is voornemens voor den Heer J. H. C. HEYSE te AAid- delburg op des nams. 1 uur te Kamperland aan de dijken van het Ambacht Oud Kampen-, Soelekerke in het zuiks in 49 perceeien, te beginnen bij dhr. I. de Regt aan den Breeden dijk. Betaaldag 1 Juli 1935. TE KOOP OF TE HUUR. Van dhr. L. P. WOLSEPzn. aan den Torendijk No. 199 te Kort gene. Te aanvaarden ged. terstond en ged. 1 Mei a.s. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen bij deurwaarder HEIJBOER. Nrd.-Beveland, Amsterdam, Den Haag, met Luxe Negen-persoons wagen. Vertrek 7 Febr. van Noord- Beveiand. Terug na afspraak. Nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingen bij DE KOSTER, COLIJNSPLAAT. LAMAÏN, KAMPERLAND. co CS UJ ISI na m

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 2