NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 1855 Dinsdag 1 Januari 1935 41e Jaargang. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. SPERWER SPECULAAS SPERWER WINKELS. Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer - 12>/2 cent. 3 0 CENT PER POND IN DE Abonnementsprijs f 1.— per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex. In het japonnenrijk wachten ons voorlopig geen sensationele veran deringen. Gelukkig maar. We zien sensaties liever in de bioscoop. Een totale verandering in de kleding, die al onze plannen omverwerpt, en waar door we geen enkele japon van het vorige seizoen meer dragen kun nen, is minder aangenaam. De japonnen blijven dus eenvoudig van snit en aansluitend van model. Het japonlijfje valt glad, heeft knoop- sluiting en een hoge hals. Het middel is op z'n plaats. De fantasie van de kleding is naar de mouw verlegd. Deze is lang, maar aan de elleboog hetzij verwijd, of op een andere wijze versierd. De rok is smal en aansluitend, iets langer dan in het afgelopen seizoen en vertoont beneden de knie enige ruimte. Toch is het opmerkelijk, hoe in het raam van deze algemene mode, elk groot modehuis toch weer z'n eigen noot brent. Bij den een vinden we nauwsluitende lijfjes en rokken met veel ruimte van voren, een ander heeft een speciale voorliefde voor wijde, driekwart lange mouwen en een hoog aangebrachte taillelijn, bij een derde zien we pofmouwen, rokken met volants of van onderen met een plissé-rand afgewerkt en smalle ceintuurtjes. Ook zijn er, die de heersende mode alleen voor overdag accepte ren en voor de avond japonnen ontwerpen naar de stijl van 1880 met draperieën om de heupen en wijd uitstaande mouwen. Deze grote variatie in modellen geeft ons een enorme vrijheid in onze keuze. We behoeven ons niet aan een bepaalde snit te houden, we kunnen naar believen wijzigingen aanbrengen totdat we juist dat gevonden hebben, wat ons goed staat en bij ons figuur past. Een derge lijke vrijheid van keuze komt ons natuurlijk vooral te goede wanneer we onze japonnen zelf maken en al passende voor de spiegel, het ideale model ontdekken. Het zal vele dames genoegen doen te horen, dat deze winter voor eenvoudige, dagelijkse toiletjes dikke, stevige stoffen de voorkeur genieten. Het is niet pret tig omwille van de mode kou te lijden en het is evenmin aangenaam een weldoende warmte te gevoelen en tevens te weten dat onze ste vige omhulling geheel tegen de mode indruist. Tweed, harige stoffen diagonaal- en visgraatstoffen, angora, laken, fluweel, grove jersey en allerlei andere grove of in figuren geweven stoffen staan u ten dienste. En ook over de kleurenkeuze kunt ge tevreden zijn. Er wordt heel veel zwart gedragen, verder alle nuancen bruin, van licht tot donker Blonde dames vinden mooie nuancen blauw, terwijl zwarte meisjes de gelegenheid hebben zich deze winter in rood te steken. Verder hebben we nog hei-groen en geel-groen, verschillende tinten grijs, violet enz. Wanneer we van een sprekende garnering houden, zo zijn ons felle nuancen oranje en Chinees-geel geoorloofd; we kun nen een beige japon met rood afwerken; een groen toilet met ko- raalrozeWe merkten een alleraardigst toiletje op, een robe princesse, over de gehele lengte met knopen gesloten. De japon was van geruite jersey in zwart, wit en rood. De knopen waren zwart, Het rood omcirkeld. Het driedelige kraagje aan de hals bestond uit een rode, een witte en een zwarte laag. Ook de manchetten van de lange, aan de elleboog verbrede mouwen waren op deze wijze ge maakt. Het geheel deed leuk en fris en was toch zeer eenvoudig. Een japonnetje in dit genre toont onze afbeelding A 62, waarvan een klaar geknipt patroon voor bovenwijdte 88 en 96 c.M. verkrijgbaar is. Zeer bijzonder zijn hier de mouwen, die als het ware deel van een bolero uitmaken. Tot de elleboog zijn ze poffend en hebben dan een strakke ondermouw. De ruit van de stof is in verschillende richtingen aan elkaar gezet. De rok heeft een ingezette voorbaan. De ingezette baan wordt voor en achter in de japon gezet en ook het blousedeel met de aangeknipte mouw. Zij- en mouwnaad worden dichtgeregen, de mouw bij de elleboognaad ingehaald, deze gestikt en de ingehaal de mouw bevestigd. Men stikt de schoudernaad, maakt in het midden van voren een knoopsgat van 4 of 5 c.M. breedte waar men later Van deze modellen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen damestijdschrift in Nederland, zijn geknipte patronen ver krijgbaar na inzending van slechts 25 ets. aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht, Utrecht A£A het dubbel gestikte, omgelegde en platgeregen befje door trekt. Hals, mouwen en onderzijde der japon werkt men met een schuine reep af. Men heeft 290 c.M. stof nodig van 130 c.M. breedte. Evenals bij de japonnen vinden we ook op het gebied der mantels verschillende graden van elegantie. Er zijn van die hyper-elegante man'cls die feitelijk alleen maar in een grote stad van pas komen. Zo b.v. een rood lakense mantel met schouderkraag, die met een brede band zwart astrakan is afgezet, een dubbele band astrakan langs de trechtervormige mouwen heeft en een mediciskraag die van voren met rood satijne tint, waarvan de uiteinden in metalen nestels gevat zijn, gesloten wordt. Een mantel kan echter een zeer eleganten indruk maken en toch eenvoudig zijn. Als voorbeeld hiervan ge ven we afbeelding A 63. Deze modieuze man- t tel, van groene wollen stof, is met een shawl kraag van lichtgrijs bont of pluche afgezet. Een klaar geknipt patroon voor bovenwijdte 96 en 104 c.M. is hiervan verkrijgbaar. De voor- en rugbaan worden volgens de aange geven tekens voltooid en de plooi aan de rugzijde ingestikt. Men verbindt de schouder en zijnaden met elkaar. Het met ge merkte beleg wordt van het patroon afgeknipt en dit nogmaals van stof en linnen geknipt. Het linnen wordt aan de gehele voorzijde met de flanelsteek opgekruist, doch van de taille tot de hals is het beter het linnen der inval lende revers met fijne pikeersteekjes te beves tigen. Daarna stikt men het belegsel van stof aan, rijgt het plat, voorziet het van knopen en bevestigt het op het linnen. In de onderzijde wordt een 4 c.M. brede zoom geregen en in- gekruist met flanelsteek, de voering wordt ge heel volgens het mantelpatroon met afgeknipt beleg geknipt, gestikt, gestreken en op de zijnaden aan de geperste mantel bevestigd. Men zoomt de voor- en de onderzijde van de mantel en rijgt de armsga ten. De mouwdelen worden volgens de aangegeven tekens aan elkaar gestikt, evenzo de mouwvoering. Aan de onderzijde der mouw knipt men een ongeveer 5 c.M. brede inslag. Men moet deze omrijgen, te- genkruisen en de voering er opzomen. Daarna wordt de mouw in het armsgat gestikt en de voering op het stiksel gezoomd en tenslotte de kraag van bont en stof aan- en övergezoomd. Men heeft ongeveer 340 c.M. stof nodig van 140 c.M. breedte. Tenslotte ziet u hier nog een snoezige avondjapon van fris bedrukte zijde afgebeeld, A 61. De rok heeft springende plooien en een aan gesloten taillestuk, van achteren met een grote strik. Het lijfje heeft een vlugge schoudergarnering, V-hals en een fleurige corsage in har moniërende tint. Het klaargeknipte patroon voor bovenwijdte 92 en 100 c.M. is hiervan ver krijgbaar. Aan de voorzijde wordt de stolp plooi ingevouwen en deze aan de binnenzijde een eind ingestikt, doch men zorge dat van onder af gemeten, ongeveer 55 c.M. open blijft Het aan de voorbaan geknipte heupstuk beves tigt men op de zijkanten en completeert de voorkant door het bovenstuk eraan te beves tigen. De voor- en achterzijde van de japon worden door schouder- en zijnaden met el kaar verbonden en in de zijnaad een strik (een ongeveer 100 c.M. lange en 15 c.M. brede reep, die onder afgeschuind wordt) bevestigd. Men werkt vervolgens de onderzijde der japon en de hals- en armsgaten af. Men neemt de schoudergarnering van dubbele stof, stikt de buitenzijde, keert ze om en rijgt ze plat. Daar na worden de twee goede kanten der klok- kapjes tezamen gestikt en platgeregen. Men zoomt de verkeerde kanten er over en beves tigt ze dan op het aangestikte naadje op de schouder. De voorzijde van de hals wordt licht inge haald en na het strijken bevestigt men het corsage op de japon. Men heeft ongeveer 450 c.M. stof nodig van 100 c.M. breedte. W1LHELMINE.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1935 | | pagina 1