NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD WIJ PUBLICEE RADIO-DISTRIBUTIE No. 1826 Zaterdag 9 Juni 1934 40e Jaargang, DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 SPERWER BESCHUIT 8 CENT PER ROL. SPERWERONTBIJTKOEK 16, 30 CENT. ALT li D GOEDKOOPER HOE i 1 i ZWEMORGANISATIE TE WISSENKERKE. Openbare Vergadering op Maandag 11 Juni a.s. Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer 12cent. Abonnementsprijs f 1.— per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex. Wissenkerke. Onder voorzitter schap van Burgemeester Geuze ver gaderde Vrijdag 1 Juni j.l. de raad onzer gëmeente. Afwezig het lid J. C. Kramer. Onder de ingekomen stukken bevond zich een dankbe tuiging van H.M. de Koningin voor betoonde deelneming bij het over lijden van H.M. de Koningin-Moe der, benevens een procesverbaal van kasopneming. Van dhr. A. Israel was bericht ingekomen dat hij we kelijks van de gemeente 50 cent wenschte te ontvangen, daar hij anders het storten van het straat- en huisvuil in den z.g.n. driehoek zou verbieden. De burgemeester deed nog mededeeling dat het den slagers verboden is hun slacht-af- val in de faecalienput in de z.g.n. commissie te werpen. De oorzaak is te zoeken in de gemakzucht van die slagers. Deze zijn nog te be roerd om een spade ter hand te nemen en hun afval met een laag je grond te bedekken. Zoodoende werd die put een kweekplaats voor ratten en verspreide bovendien een ondragelijke stank. De politie zal bevolen worden streng toezicht op de slagers te houden daar deze in staat zijn den afval in zee te bren gen en zoodoende daar het water te verontreinigen. Met alg. stem men werd het voorstel van B. en W. aangenomen om het huisje van Mej. C. van Dijke voor f 50.— aan te koopen. De greppel achter die woning en van de aangrenzende woningen zal gerioleerd worden en het huisje vermoedelijk ingericht tot bergplaats voor gemeente-ma teriaal. Overeenkomstig het verzoek van de Minister werd het Ambt. reglement nogmaals gewijzigd. Be sloten werd met alg. stemmen de sloot ter weerszijden van den Mool- weg te Kamperland en een sloot aan de Zuidzijde van de Ned. Herv. Kerk te Geersdijk, een achterweg en de dorpsvijver in eigen beheer te dempen. De kosten hiervan zijn begroot op f 1930.—. Daarna wordt voorgesteld den grond die eenigen tijd geleden door de gemeente van Mevr. van den Broek van der Os gekocht is om met den wegenaanleg in den Geers- dijkpolder, ter bestrijding der werk loosheid, te kunnen beginnen, weer over te dragen aan de Provincie. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Hierna stellen B. en W. voor om de weg in den Willempolder, naar de haven, te bestraten. Dit werk is begroot op f 7000.De Voorz. deelde mede dat de voordeelen van de haven toevloeien aan het Wa terschap Willem en dat dit in de kosten zou moeten bijdragen. Hij schat de jaarlijksche kosten bij een annuïteit van 25 jaar op ongeveer f 500.- Dhr. den Boer schrikt terug voor de hooge kosten voor een weg die enkel maar 2 a 3 maanden op een jaar gebruikt wordt. Daar in deze begrooting geen wegsverbriedingis opgenomen blijft men de modder aan weerszijden nog houden en ten slotte de weg is nog niet versle ten. Hij heeft hem den laatsten tijd verschillende malen bereden en be vonden dat die weg alleen maar een beetje hobbelde. Wethouder Schipper noemde die wegsverbe- tering een streekbelang en merkte op dat een afdoende verbetering geld kost. Dhr. Breure bracht naar voren dat in 7 van de 10 gevallen de voertuigen met bovenlast gela den liever den dijk berijden, daar voor die wagens de weg niet te berijden is. Dhr. de Looff stelde voor bij verbetering van dien weg eenige wisselplaatsen aan te leggen. Met alg. stemmen werd daarna be sloten de weg te bestraten, onder uitdrukkelijk beding dat het Water schap „Willem" jaarlijks f 200.in de kosten zal bijdragen tot de ge- heele som betaald is. Dhr. Breure vroeg of men toch vooral spoed zal betrachten daar het voor de weg beter is 1 September klaar te zijn dan 1 October. Eenige wijzigingen in de begroo ting werdenl z.h.s. aangenomen. Veldwachter van de Vreugde vraagt om verlaging tuinhuur, wat tot na der onderzoek wordt aangehouden. In de rondvraag vroeg van Halst of er officieel de gemeente kennis van was gegeven van de opheffing tramdienst Wolfaartsdijksche veer- Goes. De Burgemeester had het echter ook nog maar bij geruchte gehoord. Uit een vraag van het lid Balken- U het ook keert. Om U nog een exploitatieberekening te geven die U in de praktijk nog nooit als toestelbezitter opgemerkt hebt, willen wij U op het volgende opmerkzaam maken: Wanneer U een toestel koopt en dit apparaat 5 jaar eenigszins voldoet, weet U dan wel wat dit zeggen wil? U heeft hiervan een renteverlies omdat Uw geld uitstaat door aanschaffing van dat toestel. Uw rekening tegenover die van een aansluiting is dan aldus EXPLOITATIEREKENING. Eigen toestel Renteverlies f 159.50 a 4°/0 per jaar f 6.38 Afschrijving in 5 jaar per jaar f 31.90 1 stel lampen in 5 jaar per jaar f 8.80 Aansluiting Radio-Centraie: Renteverlies f 36.50 a 4% per jaar f Afschrijving in 5 jaar p. jaar f (wat niet noodig is, omdat slijtage uitgesloten is). Abonnement per jaar f 24.- 1.46 7.30 f 47.0 f 32.76 Dan nog Uw stroomverbruik. Geen stroomverbruik. (Ingez. Med.) het schrijven van de N.V. Philips Radio te Eindhoven, hetwelk luidt: Den Heer Bosma, Dorpsweg 262 a, WISSEKERKE. Mijnheer, Naar aanleiding van Uw brief d.d. 28 Mei j.l., zenden wij U in gesloten een lijstje, waarin het stroomverbruik van onze ontvangappara ten is vermeld. Vertrouwende, U hiermede van dienst geweest te zijn, teekenen wij, Hoogachtend, p.o. N.V. PHILIPS RADIO. (w.g.) W. P. L. Spruit. Chef Techn. Dienst Holland. ENERGIEVERBRUIK ONTVANGAPPARATEN. 620 A 1 630 A ca. 45 Watt 634 A J 670 A ca. 65 Watt 676 A ca. 85 Watt 720 730 A I A S ca. 40 Watt 770 A ca. 65 Watt 820 830 ca. 35 Watt 870 A ca. 55 Watt 824 834 ca. 40 Watt 874 A ca. 60 Watt RAD I O-C E WISSENKERKE. ende inzake vuilnisbelt te Kamper land bleek dat deze zaak reeds in handen van B. en W. was. Het lid de Ridder zou gaarne het straatje bij het postkantoor nagezien willen hebben, aangezien daar verschillen de menschen over struikelen. Dhr. Leendertse zag gaarne de ophaal dienst van huisvuil uitgebreid tot in de molenweg. De voorzitter zal hiertoe de betrokken personen op dracht geven. Evenals vorige jaren zijn per 1 Juni de zwemhokjes weder aan de zeedijk geplaatst en wachten zij thans op de zwemsters en zwem mers die dezen zomer weder in grooten getale op zullen komen dagen om aan het prachtige vlakke strand en in het zuivere, volkomen veilige water hun zwemlust bot te vieren. Door de zwemorganisatie zijn op verschillende plaatsen palen in het strand geslagen. De dwars- klampjes aan de palen geven 80 cM. hoogte aan. Wanneer deze dwarskiampjes dus zichtbaar zijn is het tot daar veilig voor kinderen. De palen zelf zijn 2.252.75 Meter boven het strand, dus aan het bo ven het water uitstekende gedeel te kan men de diepte van het wa ter schatten. De tarieven voor het gebruikma ken van de zwemhokjes zijn als volgt Gezinskaart (kinderen tot 16 jaar) f 2.per seizoen. Seizoenkaart (persoonlijk) f 1.65. Maandkaart (persoonlijk) f 0.85. Badkaart (persoonlijk) f 0.10. Kinderkaart f 0.05. Kaarten en sleutels zijn te be komen in de Kleine Bazar te Wis senkerke. in het gymnastieklokaal der Open bare School, des avond om 8 uur o.t. Deze organisatie is eenige jaren geleden in het leven geroepen ten einde de zwemgelegenheid aan de zeedijk zooveel mogelijk te bevei ligen. Deze organisatie betaalt ook de heer L. Kramer die gedurende Juni, Juli, Augustus en September des avond van 4 tot 5.30 uur zoo veel mogelijk toezicht op de ba dende kinderen houdt. Deze organisatie is dus zeer ze ker een instelling die in een lang gevoelde behoefte voorziet. Wat deze organisatie echter man keert is donateurs. Voor 2 kwart jes per jaar kan men reeds dona teur worden en zoodoende helpen meewerken aan het beveiligen van zijn badende kinderen. Het bestuur roept dan ook dringend de donateurs op naar deze verga dering en vooral de ouders van ba dende kinderen, om gezamelijk de zomercampagne te bespreken, en in bestaande leemten te voorzien. HET BESTUUR. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende de groote Land bouwtentoonstelling te Kruiningen op Woensdag 20 Juni a.s. Hieruit biijkt wel dat een bezoek aan de ze tentoonstelling bijzonder aan te bevelen is. Gaarne wekken wij

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1934 | | pagina 1