DEN BOEKEN», Het Woonhuis LANDBOUWERSINSPAN Het Woonhuis Vrijdag 23 Februari 1334, Zaterdag 24 Februari 1934, Zaterdag 3 Maart 1934, Woensdag 28 Februari 1934, Vrijgdag 2 Maart 1934, Registers voor de Omzetbelasting Nota's voor Boterfabrikanten. Johs. VERBURG KS en 12 openbaarteverkoopen: 7 beste Paarden, 9 stuks Hoornvee, Landbouwersinspan, openbaarte verkoopen: en Erf openbaarte verkoopen: met Erf en Schuur openbaarte verkoopen: DES^ KAPITALEH openbaarte verkoopen: den Kapitalen 11 beste Paarden, 26 stuks Hoornvee, Landbouwersinspan, Alle soorten Uurwerk en Brillen P. DEI BOER. llvensverz.mü agent kamperland bias vraag onze spaartarieven delijk het dansen tot een heilige uiting verheven en in de dramati sche werken van de vrome Vondel dansen ook meermalen Engelen „Gods naam ter eere." Ligt er dus oorspronkelijk een aureool van ernst en heiligheid om het dansen, zeker is, dat de dans van heden als kunst aan het verworden is, en dat er van spontaniteit, van vreugdedansen in de letterlijke beteekenis, geen spra ke meer is. De dans heeft dus weinig of geen zin meer. Prof. G. Brom, in „Rei dansen" (Brusse, Rotterdam 1920) zegt het scherper; hij spreekt van werktuigelijk gestap van kleverige paren, van het wakker roepen van lagere instincten en van vermom de zinnelijkheid. Voor zoover het Noord-Beveland betreft, met zijn spaarzaam feest vierende bevolking, willen wij de wereld zóó zwart niet zien. Zeker dans en alcohol gaan veelal samen, hun coalitie heeft vaak ontucht, in de meest uitgebreide zin des woords, ten gevolge. Maar daarmee is het dansen op zich zelf, als ontspanning, niet veroordeeld! Wij kennen men- schen die bij een wals van Strauss maar één verlangen kenneneen paar vierkante meter vrij baan om eventjes heerlijk te kunnen zwieren! Van geprikkelde zinnelijkheid enz. enz. is daarbij geen sprake! De dans is gemeen goed gewor den, evenals levensmiddelen en za ken van huishoudelijken aard, een MASSAPRODUCT, zonder karakter, zonder persoonlijke smaak door het eene volk van het andere overge nomen. Maar wij achten het daar om nog niet uitgesloten, dat iemand van dansen houdt, zooals anderen het schaatsenrijden een feest vinden. Inplaats van een: dans niet! willen wij de verheerlijkers van deze sport aanraden: Dans gerust, en veel, en doet het met je heele ziel. Maar draag er zorg voor, mensch te blijven! L. B. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene is voornemens op des voormiddags om 10 uur ten ver zoeke van den Heer L. J. DE RIJ KE, Landbouwer te Wissenkerke, op de door hem bewoonde hofstede „Scherpenisse" in het bestaande uit: als: Zus, vosbles Merrie 4 jaar, Kadee, vosbles Merrie 8 jaar, Prins, vosbles Ruin 6 jaar, Ber tha, vosbles Merrie 5 jaar, Marie, moorkop Merrie 9 jaar, Bruno, bruine Ruin 3 jaar, Max, vosbles Ruin 2 jaar. als: Vare Koe, 3 2'/2 jarige Vaar zen, 2 l'/2 jarige Vaarzen en 3 jaarling Vaarzen, 6 Varkens, 80 Kippen en Eenden. als: 3 Menwagens, kipkar, drie- wielskar met hekken, 2 keer ploegen, 4 andere ploegen, 8 eg gen in soort w.o. verstelbare zig zag, 2 sleden, wiedmachine (com pleet), sleeper, aardappelzetter, ijz. rolblok, cultivator, motor, dorschmachine, kelderwind, pee molen, wanmolen, geeselsteen, zakkenlichter, 2 bascules met ge wichten, 5 graanzeven, graanma ten, aardappelmaat, slijpsteen, ploeg- en andere zwingen, wagen- lichter, ladder, draadpalen, draad, kuikenrennen, kunstmoeder met loop, vorken, rieken, schoppen, rijven, kruiwagen, pongerboomen, harnassement, waterbak met goot, diverse zakken, nortonpomp, hooi, stroo, voederbieten, ingekuild pee- loof, brandhout en al hetgeen ver der zal worden aangeboden. Veiling Beestiaal om 1 uur. Behoudens het recht van vroege re vordering wordt uitsluitend aan soliede N.-B.-koopers crediet ver leend tot 1 October 1934. Bergplaats voor auto's, fietsen, enz. De Notaris J. K. C. MATTH1JS te Kortgene is voornemens op des nams. 4 uur in het cafe van Mej. de Wed. Verburg te Kamper land ten verzoeke van de erven van den Heer JAN VERSLUIS in het te Kamperland, aan den Dijk, bij de Haven, gemerkt B 126, groot 1 Are 65 centiaren. Aanvaarding vrij van huur 1 Mei a.s. of bij eerdere ontruiming. Bezichtiging Donderdagen 15 en 22 Februari a.s. van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. De Notaris J. K. C. MATTHIJS te Kortgene is voornemens op des nams 5 uur in het Hotel „De Korenbeurs" te Kortgene ten ver zoeke van de erven van de Heer H. NOORDHOEK in het te Kortgene, aan de Voorstraat No 46, groot 1 Are 87 centiaren. Aanvaarding vrij van huur 1 Mei a.s. of bij eerdere ontruiming. Bezichtiging Woensdagen 21 en 28 Febr. a.s. van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. De Notaris J. K. C. MATTHIjS te Kortgene is voornemens op des voorm. te 9.30 uur ten verzoe ke van den Heer A. C. VAN NIEUWENHUIJZEN te Kamper land op de -door hem bewoonde Hofstede in den Onrustpolder in het bestaande uit: 12 paarden, 12 stuks hoornvee, 1 vet varken, 10 Ioopers, dorsch machine, motor, tractors, zaai en maaimachines, sproei- en wied- machines, cultivators, brik, men wagens, eggen, ploegen, verdere landbouwwerktuigen gereedschap pen en eenig huisraad. Breeder bij biljetten omschreven op verzoek gratis verkrijgbaar. Verkoop paarden en hoornvee te 1 uur. Betaaldag voor soliede N.-B. koo- pers 25 November 1934. Wegens huwelijk der tegenwoor dige met Mei een huishoudster gevraagd bij C. ISRAËL, No. 49 te Kortgene. De Deurwaarder G. HEI|BOERte Kortgene is voornemens op des voormiddags om 9.30 uur ten verzoeke van den Heer F. VAN HOORN, Landbouwer te Kortgene, op de door hem bewoonde hofste de „Prinsland" in het bestaande uit: meerendeel bekroonde Stamboek- paarden, als: Clara, vosschimmel Merrie 12 jaar, K 9633, Meta, vos Merrie 7 jaar, K 15395, Cato, vos Merrie 10 jaar, K 12590, (veulendr.), Emma, vos Merrie 6 jaar, K 16329, (veu lendr.), Nellij, vos Merrie 9 jaar, K 13529, Dalia, vos Merrie 6 jaar, K 16330, Mina, vos Merrie 7 jaar, K 16328, Bertha, vos Merrie 6 jaar, V.B. 56232, Marie, zwarte Merrie 3 jaar, 2 vosse Hengsten van 1 jaar. als: 2 beste melkkoeien, 10 twee jarige vaarzen, 10 eenjarige vaar zen, 4 kalvers, 3 loopvarkens, 50 kippen, 10 eenden. als: Utrechts wagentje, 4 menwa gens, driewielskar, dorschmachine met binder, 2 victoria motoren 7 en 5 P.K., zaaimachine, zelfbin- der, grasmaaier, kunstmeststrooi er, aardappelrooier, aardappelpo ter, aardappelsorteerder, 3 keer ploegen, 4 wielploegen, deere- ploeg, rolsleeper, rolblok, cultiva tor, stroomolen, 2 peemolens, windmolen, graanbreker, chili- breker, veebascule, wiedmachine met toebehooren, diverse eggen, zakkenopheffer, molbord, wagen- lichter, vorken, rieken, schoppen, rijven, graanzeven, draad en pa len, ladders, waterbakken, harnas sement, zakken en wat verder ten verkoop wordt aangeboden. Veiling beestiaal om 1 uur. Behoudens het recht van vroege re vordering wordt, uitsluitend aan solide N.-B. koopers crediet ver leend tot 1 October 1934. Bergplaats voor auto's, fietsen, enz. Lijstjes der paarden op de hof stede verkrijgbaar. reparaties worden vlug en goedkoop uitgevoerd door Horlogemaker. Wissenkerke. Boodschappen en reparaties wor den aangenomen: te Kats door P. Eikenhout, te Cortgene door A. J. van Hee. te Colijnsplaat door M. Koster, te Kamperland door J. Vendeville DIENSTPLICHT Uitspraken in zake vrijstelling De Burgemeester van Wissenker ke brengt ter algemeene kennis, dat eenige uitspraken op aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht, welke uitspraken zijn gedagteekend 6 Februari 1934, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Tegen elke uitspraak kan uiter lijk den tienden dag naden dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen: a. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor diger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij be roep wordt ingesteld, moet met re denen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den Burgemees ter, ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met overschrijding van den termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zoolang omtrent zoodanige overschrijding geen be slissing is genomen, wordt de uit spraak na het verloop van den ter mijn van 10 dagen als onherroepe lijk beschouwd. De Burgemeester, J. GEUZE. Wissenkerke, 9 Febr. 1934. KLEINE BAZAR TE WISSENKERKE O Bijkantoor: Johan de Wittsstraat 27 Dordrecht.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1934 | | pagina 7