MIJNHARDT'S SPÜROL ywAtiU Uóudc Wlij*diacdt's P&eder Centraal Kleeding Magazijn. H. HULLhb I LILb telefoon 247. Winterjassen voor Heeren vanaf f 17.50. Jongens 12 totlójr.f 10.-. Kinderen 21|2-12 jr. f3.50. Winterjekkers alle maten f 8.50. REGENJASSEN Dames- en Kindermantels Dames Japonnen en Kinderjurken Losse Bontkragen, Shawls in wol en bont. Handschoenen, Kousen, etc. w vraagt zichtzending. *^8 naar hun hoofd te gooien. Niet waar dat is een benepen kwajon gensachtig speldat deden we vroe ger als onwijze knapen; die tijd hoort achter ons te liggen. Ge moet niet met steenen gooien, bes te menschen, daar zijt gij te goed voor, en ik ook! onze krach ten dienen anders besteed. „Dat de Heer P. in z'n jarenlan ge studie de geestelijke dingen niet zou verstaan, dat ze hem een dwaas- ^ij cu Drogistcu heid zijn" nou, zoo'n steen van verdachtmaking, haat, tweedracht hoort in een Christelijk bouwplan, ja in ons hééle leven, niet thuis. „Of we dienstknechten Gods" zijn of niet, en wie dat precies zijn, kan en mag geen mensch uitmaken. Wij zijn allen geroepen als candi- daten voor den Heiligen Dienst der Waarheid, op de keper beschouwd zijn we het géén van allen, maar we kunnen het nochthans worden; iedere klopslag van ons hart, elke Gespro ngenhia ri den-Ruwe huid Bij Apothekers en Drogisten seconde leven geeft ons een kans. We moeten die kans grijpen! Dit is zeker: de beoordeeling daarvan ligt niet bij menschen; bij geen Oud-Gereformeerde, bij geen Her vormde, bij geen Katholiek, bij nie mand! Handen thuis. Tenzij Gij zelf de plaats van den Allerhoog ste wilt innemen, maar dat is ons niet geradendie steen zou ons ver pletteren! „Wie ooren heeft hoore". Het lijkt ondertusschen wel alsof we hoe langer hoe meer de ooren in onze zak hebben zitten; inplaats van aan ons hoofd. Of we hoe lan- is spoedig verdreven met een Per stuk 8 ct Doos 45 ct Bij Uw drogist ger hoe meer onze gewetens op stal zetten en ons hart maken tot een bundel teksten, die we als wetsar tikelen naar elkaar toegooien. Hoe komt dat? Eenvoudig omdat we den wezenlijken God van hart en leven hebben laten veranderen in REUSACHTIG is DIT jAAR on ze sorteering NIEUWE ARTIKELEN geschikt voor SINT NICOLAAS- GESCHENKÜ Wij noodigen U beleeft uit tot een bezoek. HET IS UW VOORDEEL!! J. M. BROEKSTRA. Koningstraat - GOES. een dooden God van papier. Een afgodsbeeld, koud als steen en hard als een wetboek. Wie de schuld daarvan? Dat laat mij koud. Met het feit zelf van deze afgoderij heb ik alleen te rekenen en het wég te ruimen. De Roomsch-Katholieken bedrijven voor 90 pCt. afgoderij naar hartelust: zij knielen neer voor hun Heilig beeld. Dat beeld kun je im mers zien en alles wat we met on ze oogen kunnen zien, heeft de neiging om een afgod te worden. Zij knielen neer, dag in dag uit, maar hun leven verandert er geen sikkepit bij, en zoo gaat het door, hun lieve leven lang. O God, wat een kaal vertoon! De Protestanten bedrijven afgo derij op een andere manier: nog véél erger, want zij konden het we ten! Wij knielen neer voor een boek, voor een tekst die daar staat jaar in jaar uit, maar wij verande ren er niets door. Integendeel alle edele, waarachtige critiek wordt achter die tekst weggestopt en ver smoord. Menschen het wordt tijd dat we daarmee ophouden. Luthers ooren tuiten, als-ie merkt dat we de bijbel zóó misbruiken! Wie daar aan mee wil doen, bést. Ik veroor deel niemand, maar laat dan ook niemand mij veroordeelen, of, wat nog erger is, verdacht maken, wan neer ik, met vreeze en beving, de ze dóóde Ietter wil maken tot een levende geest, en tot vlammende teekenen der Waarheid, bij al on ze daden. Wat moet men toch denken van heel die anonyme brief- schrijverij. Van links naar rechts. Waarom dat alles? Louter om te dwingen dat men toch zal knielen voor dat beeld en deze gelijkenis. Men verstopt hier zijn eigen naam. Wel een bewijs dat we drommels goed weten hiermee verkeerd te doen. Alles wat uit God is en on der tucht van zijn Waarheid staat, komt recht voor den dag; de rest is uit den Duivel, mag het een Ned. Herv., Oud-Geref. of Roomsch- Katholieke Duivel zijn. Dit on-on- derteekend geschrijf, zonder liefde, zonder hart, zonder geweten, zon der ijver voor de meest eenvoudi ge waarheid, alléén maar gewapend met teksten, dit is pure geweld pleging en reine afgoderij. Ik heb Roomsche vrienden die edeler zijn, ook al begrijpen ze hoegenaamd niks van de Bijbelsche levensernst 1 Vrienden, houdt op met die ge weldpleging; niet alleen tegenover mij, maar tegenover ieder, aller eerst tegenover U zelf, in uw ei gen gedachten, in uw hart, in uw leven. U staan drie wegen open 1 Gij blijft bij uw leer-van-tex- ten-en-geloofsartikelen-alleen staan, bést, maar zie dan af van critiek op andere menschen, die óók nog een geweten hebben. 2 Gij verandert uw leer. Want dat gaat zoo langer niet, vrienden, óf gij noemt u naar de 'naam van ik weet niet wie '(Herv., Oud-Ge- ref. enz.) óf gij zijt Protestanten, die gewetens vrij laat en ieder een eerlijken strijd Iaat strijden. 3 Gij verandert uzelf, da's nog het allerbeste. Maar dat is niet meer mijn terrein, dat ligt voor u. Ik vertrouw wél. Deze school actie is u ten volle ernst. Dat zult gij ook mettertijd toonen, ik ver wacht u bij me, ik zal u graag ontvangen, onder voorwaarde dat ge mij vertrouwt en niet gewapend met texten en artikelen een men- schelijk hart te lijf gaat. Tot ziens dan! 4) een Christelijke school op ons dorp, naast de openbare is een di rect gevaar; dat wordt een on-edel gevecht over en weer, om leerlin gen af te stelen. Het zal in de toe komst niet gaan om het Christelijk onderwijs, maar om het vereischte aantal leerlingen te halen. Wie dat niet ziet is blind, steke-blind. Het zal vijandschap en venijn geven. Daaraan mag niemand meehelpen. Wij zullen dus niet naast, maar in de openbare school gaan staan. De eerste de beste vacature die open komt en er is een Christelijke on derwijzer die in de openbare school wil werken (zooals op twee dor pen van Nrd-Beveland al gebeurt) die stappe naar het Hoofd van ons dorp (plus de raad) en vrage: mijn heer X. geef mij ook een kans. Dan zal men zooveel gezond verstand hebben, dat men de beste leerkracht uitzoekt. Dat is de weg van de toekomst. Wij zullen als volgelin gen van onzen Meester midden in 12 mooie Glazenbakjes in etui f 1.50. 12 mooie Verchroomde Theelepeltjes in etuidoos slechts 95 ct. J. M. BROEKSTRA, GOES. de wereld gaan staan en daar ge ven wat wij te geven hebben. Licht vecht niet, licht straalt. We moeten niet no. 1 rechtzinnig zijn en pas daarna waar. No. 1 moeten we waar willen wezen, dan komt de rechtzinnigheid van zelf op z'n pootjes terecht. Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank voor Uw gróót geduld. Wel ke Christelijke pers doet U dat na? De lezers een hartelijke groet van uit de verte. Niemand gebrui- ke dit gesprek voor hatelijke be doelingen. Er was geen korrel haat bij. Alleen maar een verlangen naar waarheid de oprechtheid, waaraan we allen schreeuwend behoefte heb ben. Het blijft eeuwig waar: God zal Zijn waarheid nimmer krenken (als wij het dan ook maar niet doen Kortgene. j. J. PLANTSOEN. Voor een buitenstaander mo gen hier enkele opmerkingen die nen ter verduidelijking: het stukje onderteekend door de Schoolvereeniging verraadt in taal, stijl en gedachte-wereld heel duide lijk de afkomst der z.g. bevindelij ke richting. Het is een groep men- Li I EICTCII I n MAGDALENASTRAAT 7 ZEER VOORDEELIGE: in Loden, Gummi, Garberdine, prima kwaliteiten en Soliede afgewerkt vanaf f 1 2. met nieuwste Bontgarneering, prima stoffen zeer lage prijzen. uitgebreide sorteering, prijzen vanaf f 3.50.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 2