NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dames- en Kinder Wintermantels Dames-japonnen, Kinderjurken Blouses en Costuumrokken Regenmantels. Winterjassen voor Heeren en Jongens. Kinderjassen Regenjassen, Jekkers Dames en Heeren Ondergoederen MODE-ARTIKELEN. KLEEDING naar MAAT. No. 1845 Zaterdag 30 September 1933 40e Jaargang. druk en uitgave a. g. M. markusse te wissenkerke - telefoon No. 10 A. C. van der REST CENTRAAL KLEEDING MACAZUN 11nCLLESTELlE GOES MACDALENASTEAAT N?7 Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon- Abonnementsprijs fl per jaar bij vooruit- nement aanzienlijke korting. Familieberichten gjj (jjt No. behoort een bijvoegsel. betaling. Franco per post f2.25 per jaar. en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex. 12'/a cent. VAN DE REDACTIE. Eenigen tijd geleden werd in een artikeltje gevraagd „Slaapt de brug" Wij kunnen thans mededeelen dat de brug nooit slaapt, nog niet eens sluimert, doch altijd klaar wakker is en, als ze er kans toe ziet, zelfs stappen doet. Zoo ook deze week. Naar aanleiding van het bekende adres aan Ged. Staten van Zeeland kreeg de Brug dezer dagen een uitnoodiging tot het houden van een conferentie met de Commissa ris der Koningin en Ged. Staten. Maandagmorgen j.l. heeft de con ferentie plaats gehad en wei aan boord van dei nieuwe provinciale boot de „Koningin Emma". Bij die bespreking is gebleken dat én de Commissaris én Ged. Staten niet onsympathiek tegenover de brug- plannen staan, ja, zelfs genegen zijn tot samenwerking. Binnen afzien- baren tijd zal deze samenwerking nader bekend gemaakt worden, daar thans, hangende deze bespreking, nog niets definitiefs besloten is. Door het hooge college werd in middels toegezegd dat zij zoo vlug mogelijk zou zorgen voor een veel lagere vrachtberekening van uit Noord-Beveland te vervoeren land bouwproducten, voor een latere bootdienst, zoo mogelijk een laatste bootje om 12 uur van Wolfaarts- dijksche veer en een uniformtarief voor alle auto's. Van een vermin dering van passagiers-tarieven wil de het nog niets weten. Door de brug is inmiddels een onderhoud verzocht om verschillende wenschen en grieven nogmaals te bespreken. Voorwaar, de enkele schreden van de brug zijn nog zoo wankel niet en dit geeft ons den moed de Brugplannen optimistisch te blijven behandelen. Voor: Geneesmiddelen (ook Hommopatische), Verbandstoffen, Bandages, Breukbanden, Buikbanden Spataderkousen, enz. Verplegingsartikelen Wijnen, Limonades, naar: enz. Ass. Apotheker, Goes Groote sorteering Toiletartikelen en Parfumerieën Voor maatnemen, Buikbanden, Breuk banden, Spataderkousen, Recht- houders enz., desgewenscht bezoek aan huis I VAN DE REDACTIE. Met instemming hebben wij ken nis genomen van een ingezonden stuk van den Heer Westplate in een vorig nummer. Inderdaad: de grootste ziekte van ons platteland is de kwaadsprekerij! Spreken de menschen in de groote stad dan minder kwaad? Zeker. We willen dit niet direct als een bijzondere deugd aanrekenen. Als we de kwaadsprekerij, de laster, in zijn grootsten en gevaarlijksten om gang, op den keper beschouwen, dan kunnen we dadelijk constateeren, dat zij daar beginnen, waar de geestelijke verveling ontstaat. Menschen met werkelijke belang stelling voor verschillende dingen, hebben tijd noch lust in de kwaad sprekerij. Wanneer men zelf de handen vol heeft, wanneer men buiten zijn da- gelijksch werk liefhebberijen heeft, die de belangstelling in beslag ne men, dan komt men niet zoo gauw tot het praten over Jan en alleman. Waarom ook? Wanneer men zich voor de problemen van het leven interesseert, geeft men er al bitter weinig om, wat Jan doet, of wat Piet gezegd heeft. Men leert dan zaken te scheiden van personen, wat op het platteland nog veel te weinig gebeurt. B.v.: A. gaat een vereeniging op richten met een goed doel. In plaats dat men nu erkentelijk is voor dit initiatief, is het eerste wat men hoort: Mot die dat doë? Noe, dat za wè wat ore! En de gelegen heid wordt benut, om het heele verleden van A. voor den dag te halen en uiteen te rafelen. Aan het doel der vereeniging denkt men niet Er is hier sprake van een funda- menteele scheiding tusschen groote stad en platteland, die bedenkelijke afmetingen gaat aannemen. Speciaal op ons Zeeuwsche plat teland ziet men niet verder dan zijn gemeente. Ik ken raadsleden in TEUEfOOMJMMt» 7 tl POSTREKENING 107993 met en zonder Bontkraag. Voor Dames vanaf f 11.50. Voor Kinderen vanaf f 4.25. Maten 6 jaar met stijging van 50 cent. Bijzonder groote sorteering chique modellen. in alle maten voorradig. Soliede stoffen goedpassende modellen. \L Onder garantie van Coupe en afwerking. Vraagt zichtzending.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 1