Lees-en Studieboeken. A WOLLEN DEKENS GESTIKTE DEKENS WIJ VERKOOPEN Kaas wordt weer duurder, WIJ RUIMEN OP onze bekende zegelkorting. Kamperland. Abr. Buijze. F 4.50 M. J. VAN HEE Bijbels en Bijbeltjes een partij tabak, 2 pakjes voor 10 cent. Wij leveren zonder eenige prijsverhooging alle Boekh. Markusse Wissenkerke. Erkende Boekhandel. COLIJNSPLAAT. is bovendien van zoo groot belang, dat alles goed moet worden over wogen en dat men niet „over ijs van een nacht kan gaan". Wij hebben vertrouwen, dat het comité niet zal inslapen, zooals men met zooveel comite's en commissies heeft laten doen. Men liet ze maar praten met de vooropgestelde gedachte .,ze zullen wel spoedig zwijgen". Zoo mag en moet en zal het hier niet gaan. De stemmen mogen niet zwijgen tot de brug is aanbesteed. Men kan dus elke week in dit blad geen mededeelingen geven. Wij mogen ondertusschen wel den uit gever danken dat hij belangeloos de berichten daarover opneemt en de zaak mede aan het rollen hielp brengen. Wij hebben evenwel nu een ver zoek aan hem om de actie voor de brug op een andere manier te hel pen steunen. Laatst zagen wij in een der groote bladen een teekening van de schipbrug te Deventer. Deze brug was geopend en nu wachte er aan elke zijde een lange rij voertuigen. Het onderschrift pleitte voor een vaste verbinding. Van die teekening waren sluitzegels gemaakt. En nu zou ik willen, dat de uit gever van dit blad ook soortgelijke sluitzegels voor de Noord-Beve- landsche brug wilde opnemen. Degene, die brieven verzendt plakt ze er achter op en zoo bereiken we personen en kringen, dat we anders niet zoo gemakkelijk bereiken. Het zou b.v. in dezen geest kun nen. Wachtend publiek op het stei ger in regenachtig weer zonder be schutting. (Een schuilplaatsontbreekt tot nu toe). Daaronder een vaste brug met het vrije verkeer daarover. Als Clinge Doorenbos of een ander daar een tweeregelig rijmpje voor maakt, dan moet zulk een zegel de aandacht trekken. En ons verlangen blijft niet onder ons, maar wordt in ruimer kring bekend. Als de uitgever de levering op zich wil nemen, dan moeten vele briefverzenders hem steunen door de zegels van hem te koopen. En zoo doende krijgt de poging voor een brug weer een duwtje en het kan de slaap van ons afhouden. Colijnsplaat, 19 Augustus 1933. Geachte Redactie. Met belangstelling las ik in Uw blad van heden het artikel over Jeugdherbergen. Het idee van een J.H. in Noord-Beveland was ook reeds lang in mij opgekomen, doch het isolement was een van de voor naamste redenen, waarom ik niet met een actie begonnen ben. Bij het stichten van een J.H. dient echter weldoordacht gewerkt te worden. Het meest naar voren tre den de volgende punten Het beheer en de financiering. De plaats en het bezoek. Een J.H. bouwen op een plaats, waar men vrijwel zeker is van be zoek verstoken te blijven heeft practisch weinig waarde en kost veel geld. Omdat Noord-Beveland geiso- leerd ligt, zal het bezoek aan een J.H. niet zijn, zooals in andere stre ken van ons land. Een schatting omtrent het bezoek is heel moei lijk te maken. Zooals in Uw stuk aan de hand wordt gedaan, zou aan de veer diensten gevraagd kunnen worden, op vertoon van de trekkerskaart reductie te geven. Dit zou de kans op bezoek eenigszins vergrooten. Een dergelijk verzoek kan echter niet worden gedaan, voor de j.H. er is, of zeker zal komen. Dit verzoek te laten doen of ondersteunen door de Vereeniging „De Noord-Beve- landsche Brug" lijkt mij minder gewenscht, omdat het niet de be doeling van deze vereeniging is, trekkers een voordeeltje te bezor gen, en het bovendien de kracht van de vereeniging zou kunnen schaden. Als de „Brug" een reductie vraagt, is het zeer waarschijnlijk dat dat een reductie wordt, vervat in een algeheele tariefsherziening, en die kan lang duren. Als vanwege de J.H. reductie gevraagd wordt, is dat een reductie buiten dus boven de tariefsherziening, en zal deze waarschijnlijk eerder worden toe gestaan. In verband met de ligging en de verbinding van de j.H.'s te Yerseke, Vlissingen en Zierikzee, zou een ligging van de Noord-Bevelandsche J.H. tusschen de veren naar Zuid- Beveland en Walcheren het meest aan te bevelen zijn. In Uw stuk wordt het idee geopperd de J.H. in of bij de duinen te bouwen, maar naar mijne meening moet meer re kening gehouden worden met de verbinding met andere plaatsen en ook met de mogelijkheid van ver krijging van levensmiddelen. Een trekker, die na een langen tocht in de J.H. aankomt, moet niet ver meer moeten loopen om voor eten te zor gen. Een plaatsing dichter bij Wis senkerke of Kamperland zou dan de voorkeur verdienen. Zij, die de dui nen met een bezoek willen vereeren, zullen over 't algemeen langer dan een dag blijven en zien tegen een Groote Sorteering in alle prijzen en modellen. Zie Etalage. Kleine Bazar, Wissenkerke. voet- of fietstocht daarheen niet op. Vooral de verkrijging van levens middelen moet m.i. in het oog ge houden worden. Dan het beheer en de financiering. In Nederland is van de 62J.H.'s er door de N.J.H.C. maar een in eigen beheer gebouwd, en wel die te Bak- kum. Alle overige zijn of door de overheid ter beschikking gesteld, of wel door een vereeniging of stichting gebouwd, gehuurd of aangekocht. Hier zou iets dergelijks kunnen ge beuren. Hoe een regeling daarvoor in elkaar gezet kan en zal worden, kan nader worden overwogen als eenmaal de stichting of vereeniging er is. Over de financiering kan dan ook gepraat worden, zoo noodig met de N.J.H.C. overleg gepleegd. In de allereerste plaats komt het er op aan, dat alle vrienden van een J.H. op Noord-Beveland zich vereenigen, teneinde gemeenschap pelijk het beoogde doel te bereiken. Het meest geschikt hiervoor is een propaganda-avond. Wanneer en waar die gehouden zal worden kan nader onder het oog worden ge zien. Een eerste vereischte zij, dat diegenen, die op Noord-Beveland een J.H. willen zien, gehoor geven aan de oproep in Uw blad van de vorige week, en de handen ineen slaan, met genoemd doel voor oogen. Als de te volgen werkwijze lijkt mij de meest practische: Eerst de Vereeniging, Dan de Jeugdherberg, Dan de reductie op tarieven. J. A. VAN DER WEELE. een half pond prima koffieboonen voor 22 cent. bij ons wordt ze nog voir dezelfde prijs verkocht. Beste Komijne kaas per kilo 35 cent. Goudsche 40 plus, per pond 30 cent. Groote Edammer 65 cent. Groote Komijne Edammer 75 cent. Beste rijst per pond 10 cent, 5 pond 35 cent, 10 pond 60 cent. Lucifers 3 pak voor 24 cent. 3 pak Maizena voor 24 cent. Honigs zelfrijzend bakmeel per pak 16 cent, 3 pak 42 cent. Babbelaars vanaf 6 cent per ons. Prachtige bonbons 2 ons voor 25 cent. Fijne koekjes in verschillende soorten en prijzen, vanaf 35 cent per pond. Olienooten, altijd versch gebrand, per kilo 20 cent. Suiker 42 cent per kilo. Vraagt prijs bij grootere afname Wij verkoopen een origineele 8 cents sigaar per kistje van 100 stuks voor 6 gulden, onder garantie. Niet goed, geld terug. Wij geven, buiten de sigaren, op al onze artikelen Dit wil zeggen dat U bij ons een spaarbankboekje cadeau krijgt en bovendien prima waar voor weinig geld. Knoop dit vooral in Uw oor in dezen tijd. Aanbevelend, in alle maten en verschillen de prijzen. met gebloemde rand vanaf per stuk. Vraagt daar waar U sor teering vindt. Aanbevelend,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 2