AGENTEN. f 10.00. Bloemententoonstelling te Kamperland. PREDIKBEURTEN LEVENSVERZEKERING Een beste hit Naar aanleiding van dat schrij ven ontspon zich een breedvoeri ge bespreking. Verschillende leden vonden het treurig dat de N.-Be- velandsche gemeenten geen over leg gepleegd hadden alvorens te beslissen, waardoor een gelijklui dend antwoord van N.-Beveland was gekomen. Alvorens te beslui ten zullen nadere inlichtingen om trent de te rijden bussen gevraagd worden. De rondvraag leverde niets op. Zaterdagavond hield de gym nastiekvereniging „Volharding" een progaganda-avond op de Voorstraat. Sinds haar vorige propaganda-a vond kan men een flinke vooruit gang constateeren wat het vlotte en nette afwerken der verschillende nummers betreft. Wanneer de leider ons inziens, de verschillende coman- do's en tellingen wat meer afbeet en de gymnasten iets beter opletten, dan zou het geheel daarmede zeer veel winnen. Het antwoord van de redactie op het ingezonden stuk van de heer P. van Breda, inzake Freie Presse moest wegens plaatsgebrek tot a.s. week blijven liggen. Kortgene. Te Rotterdam slaagde voor de hoofdakte dhr. L. W. de Bree, af komstig van Middelburg, terwijl voor akte Engelsch l.o. slaagde dhr. L. P. Platschorre, afkomstig van Eilewoutsdijk; beide onderwijzer aan de O.L. schooi alhier. Maandag 31 Juli vergaderde de raad der gemeente. De heer Wolse is met kennisgeving afwezig. Daar de waarn. burgemeester dhr. L. J. Dorst, nog niet in staat is de ver gadering te leiden, is dhr. Boot voorzitter dezer vergadering. Inge komen is o.a. een schrijven van de Commissaris der Koningin, dat Mr. J. D. Koster tot burgemeester van Kortgene benoemd is. Besloten wordt aan het verzoek van de vereeniging „De Noord-Bevelandsche Brug" ad- haesie te betuigen. W. v. d. Berge te Colijnsplaat vraagt vergunning voor radiodistributie. Aangehouden tot een volgende vergadering. Bij de vaststelling van een nieuwe be paling in de woningwet, stelt de heer Salome voor, dit in handen te geven van den gemeenteopzichter Ook dit voorstel wordt aangehouden. De schietbaan zal in orde ge maakt worden op kosten van het rijk, doch de gemeente moet zor gen, dat, als de schietvereeniging ontbonden wordt, debaan gedurende 10 jaar in ordegehouden moet wor den. De heeren gaan hiermee ac- coord. De gemeenterekening over '32 wordt aangeboden. De heeren Dees en Salome worden belast met het nazien van de rekening. Daar er momenteel geen enkel huis op Kortgene beschikbaar is voor de nieuwe burgemeester, heeft deze op andere Noord-Bevelandsche plaatsen inlichtingen gevraagd, doch zonder resultaat. Daar de burgemeester gaarne in de eigen gemeente wil wo nen, stelt de voorzitter voor, om beide vertrekken van het gemeen tehuis, waar nu de secretarie is aan hem te verhuren tegen f 150 per jaar. De heeren hoopen dat deze maat regel maar tijdelijk zal zijn. Behou dens nader bericht zal Mr. J. D. Koster a.s. Vrijdag geinstalleerd worden. Hij zal dan per auto van het veer afgehaald worden, alsmede zijn a.s. echtgenoote en familieleden. Er zullen op dien dag geen festi viteiten plaats vinden. Den 25sten Aug. zullen evenwel de schoolkin deren hun hartjes op kunnen halen. Een vertegenwoordiger van B. en W. De jaarlijksche tentoonstelling van „Floralia" zal op 19 Aug. a.s. te Kamperland worden gehouden in de O.L.S. De inzendingen zullen in de volgende rubrieken worden verdeeld. 1. Dahlia's (a Cactus-dahlia's en b Decoratieve-dahlia's). 2. Asters. 3. Gladiolen. 4. Rozen. 5. Chrysanten. 6. Andere Snijbloemen. 7. Bloemstukken of Bloemenmanden. 8. Bouquetten (ook Veldbouquetten). 9. Cactussen. 10. Vetplanten. 11. Potplanten. Beoordeeling der inzendingen door een jury. Een 40-tal prijzen zul len beschikbaar zijn. Inzendingen reeds Vrijdagavond 18 Aug. van 6 tot 1 uur in de O.L.S. De volgende dag moet alles ingezonden zijn vóór 10 uur des voor middags. Bij de inzendingen dient vermeld te worden 1° naam en woonplaats van inzender 2° zoo mogelijk de soortnaam of variëteit 3° of de snijbloemen terugverlangd worden (met ja of neen). Voor de overige Noord-Bevelandsche plaatsen zullen de planten weer gratis worden gehaald en teruggebracht. Het bestuur verzoekt inzenders deze te willen brengen bij de O.L.S. in de verschillende plaatsen. Daar kunnen ze worden opgeladen. Van Colijnsplaat zal men des morgens om 7 uur (o.t.) vertrekken en om 8 uur van Wissenkerke. En andere auto vertrekt van Kats ook om 7 uur, en om 8 uur van Kortgene en om 8.30 uur van Geersdijk. Kisten, manden enz. dienen voorzien te zijn van etiket met naam en woonplaats. Vazen of kannen worden door het bestuur niet verstrekt. Om de inzendingen goed te kunnen plaatsen is het zeer gewenscht, dat het bestuur weet wat ingezonden zal worden, waarom zij inzenders vriende lijk verzoekt opgave van hun inzendingen te doen voor 15 Aug. aan de volgende adressen D. van de Vreugde te Kamperland. J. M. Verhoeks te Wissenkerke. G. J. de Looff te Colijnsplaat. M. W. van Arentbals te Kats. J. Eversdijk te Kortgene. Mededingers te Kamperland naar een paar mooie prijzen voor de mooiste bloementuinen kunnen zich eveneens bij van de Vreugde aan melden doch moeten hiervoor lid der vereeniging zijn wat aan con tributie f 0.50 per jaar kost. Namens het Bestuur, J. EVERSDIJK, Secretaris zal ter ontvangst aanwezig zijn. B. en W. vragen verlof om nog wat geld uit de begrooting te trek ken, daar het werk in de haven stopgezet moest worden, omdat het uitgetrokken geld op was. De hee ren gaan er mee accoord, dat er nogf 1000 uitgetrokken wordt. Hol- lestelle stelt voor om grond te ver voeren vanaf het weidje bij het zwarte sluisje naar den oprit bij de haven. Daarna sluiting. Colijnsplaat. Woensdagavond is alhier een afd. opgericht van de Anti-Revolutio naire Jongeren Bond met aanvanke lijk 25 leden. Een lid van de afd. „Noord-Beveland" van de Jongeren Vredes Actie uit Kortgene mocht zijn meening niet zeggen. Op zijn vraag hoe de „Arjo" dacht over het gebod „Gij zult niet dooden" kreeg hij geen antwoord. Hij werd wel uitgenoodigd op een a.s. debat-a vond, hetgeen hij dankbaar aannam. DE VREDESBEWEGING. in het jaar 1889 werden opnieuw duizenden menschen, die tot nu toe geen belangstelling hadden getoond, voor de vredesgedachte gewonnen. Dat was te danken aan het boek van Bertha von Suttner „De wa pens neer". Dit werk heeft zeker meer hoof den en harten wakker geschud, dan al de vredesclubs tot nu toe ge daan hadden. Ook de Russische graaf Leo Tol stoi, schrijver van talrijke prachtige romans, heeft de groei van devre- desstrijd zeer in de hand gewerkt, vooral door zijn boek: „Oorlog en Vrede". Op voorstel van Czaar Nicolaas van Rusland hebben in 1889 de be langrijkste staten voor het eerst een vergadering belegd, waarop door de regeeringen zelf gesproken werd over internationale rechtspraak en afschaffing van de oorlog Dit was de EERSTE VREDESCONFEREN TIE, gehouden te 's Gravenhage. Het gevolg was de oprichting van het Permanente Hof van Arbitrage, waartoe zich de mogendheden, die conflicten hadden op te lossen, kon den wenden. In de laatste jaren van de vorige en in de eerste van deze eeuw kreeg het vredeswerk steeds meer beteekenis. Allereerst werd het INTERNA TIONALE VREDESBUREAU te Bern opgericht. Deze instelling beijverde zich ge schikte propaganda voor de vredes gedachte te maken. Bovendien heeft het dikwijls gun stige invloed gehad op mogendhe den, die in oneenigheid geraakten. Zoo b.v. in 1898, in het conflict tusschen Argentinië en Chili, in 1900 ten gunste van de Transvaalsche Boeren (tegenover Engeland), in 1904 in de Russische-Japansche oorlog enz. Een andere stichting was die van de Internationale Anti-miiitairisti- sche Vereeniging, (I.A.M.V.) in 1904 door Ds. Domela Nieuwenhuis op gericht. Leden der I.A.M.V. waren voor een groot deel die menschen, welke alle militaire dienst weiger den, omdat zij meenden in geen enkel geval mee te mogen doen aan het dooden van menschen, zoo als dat in oorlogstijd voortdurend en op groote schaal plaats vindt. In verschillende landen werden de leden der I.A.M.V. als boos doeners vervolgd. (Wordt vervolgd.) Zondag 6 Augustus Geen opgaven ontvangen. De Heer en Mevrouw ELENBAAS-SCHIPPERS geven kennis van de geboorte van hun Zoon MARINUS MARIUS. Zaamslag, 29 Juli 1933. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader ADRIAAN KRAMER, in den ouderdom van ruim 59 jaar. C. P. KRAMER. H. KRAMER- VAN GEMERT. en Kinderen. L. KRAMER, en Verloofde. Wissenkerke, 1 Augustus 1933. Voor de vele bewijzen van deel neming tijdens de ziekte en het overlijden van onze Broeder, Be- huwdbroeder en Oom MARINUS VERBURG Mz. ontvangen, betuigen wij aan allen onzen oprechten dank, inzonderheid aan de WelEd. Heer L. G. Gelder man, dokter te Kortgene voor de zoovele jaren hulp en vriendschap hern betoond, en Zuster Punselie voor de goede behandelingen voor de bijstand van de heer A. van Hee. Uit aller naam, DING. VERBURG Mz. Kamperland, Augustus 1933. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend, dat ten behoeve van de verbetering van een gedeelte van den weg van Kort gene naar Colijnsplaat, No. 8 van het Provinciaal wegenplan, in de gemeente Colijnsplaat, het ge deelte van de Nieuweweg no. 18 van den ligger der wegen en voet paden in die gemeente, van den Noordlangeweg, no. 14 van dien ligger, tot het einde van 31 Juli 1933 tot 1 September d.a.v. voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal worden afgesloten. Middelburg, 28 Juli 1933. Door aanschaffing van een mo derne Trigidaire Koelcel vanaf he den dagelijksch versch Rund- en Varkensvleesch verkrijgbaar. Als ook fijne vleesch- waren Ham, Rookvleesch, 1e en 2e soort Plokworst, Boterham worst, Preskop enz. Aanbevelend, J. L. CHRISTIAANSE, Tel. 26, Slager. Colijnsplaat. vraagt op alle plaatsen in Noord- Beveland Brieven onder Ietter L V, Bureau van dit blad. TE KOOP 3 en 7 jaar oud, keur uit twee, te bevragen bij B. VAN DOEZELAAR, 's Heer-Arendskerke. Uw adres voor 4 en 6 persoons auto's is bij A. Strijd Wolfaartsdijk Telef. No. 24. Autorit door schoon Walche ren met 6 persoons auto

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 2