NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD BOHEMIA" Fa. C. Oranje Lz. - Goes. No. 1837 Zaterdag 5 Augustus 1933 39e Jaargang. Sterke Werkmansbroeken Kielen en Werkjassen J. Sturm Cz. Wissenkerke J. A. WOLSE Voorstraat 78, Kortgene. 11 Lange Vorststraat 58, Telef. 256, Goes. Noord-Beveiandsch nieuws A. C. Waterdichte Dekkleeden DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen yan 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer j_ 12'/a cent. Abonnementsprijs f 1.— per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f 2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ey. BAKKERIJ - SLIJTERIJ Neem op Uw uitstapjes mee: Hulstkamp's dubbel fijne Likeur in Zakflacons met zeer leuke stopsluiting. f 1.-. f 1.-. f 0.95. f 1.50. f 1.50. f 1.50. f 0.16. f 0.15. f 0.65, f 0 50 Spuitwater „Spontin" per '/2 flesch f 0.25. Vruchtenbowl van de fijnste Vruchten Assorti's f 1. Batlussen, Hero en Sperwerjam. Fladerac Voorburg Citroen Jenever Pasfait Amour Cherry Brandy Moras Quin De Zomerdrank Perl Literflesch Fruit-Soda Limonade-siroop Een nieuw geluid Uit goede bron vernemen wij, dat met September a.s. een nieuw blad zal verschijnen, n.l. de vredeskrant „Leven". Dit, voorloopig nog on geregeld verschijnend propaganda blad wordt uitgegeven deels door een kerngroep der J.V.A.-leden, ge steund door particulier initiatief. Van „Leven" zal een oplaag van 300 ex. op ons eiland vercolpor- teerd worden, en als inderdaad waar is wat wij vernemen, n.l. dat het blad links noch rechts zal ontzien, geen partij-orgaan zijn wil en slechts de vredes-idee zal verbreiden, dan twijfelen we niet, of „Leven" moet op Noord-Beveland veel opgang maken. Wij wachten af RED. NADERT DE BRUG? Zoo schreef een der zoo langza merhand ontelbaar geworden in zenders boven zijn stuk. Getuigde dit van de indruk, als zou op een zekere dag de brug in haar geheel statig komen aandrijven, om de verbinding tusschen de Be- velanden te bevestigen Wij weten het niet. Maar zeker is, dat aan de eene zijde te optimistisch, aan de andere te pessimistisch wordt ge dacht 1 Nu is dat optimisme niet zoo erg want de werklijkheid slijpt daaraan de te scherpe kanten wel af. Maar met het pessimisme is het wat anders. Daarom gaan we niet geheel ac- coord met de voorstelling van Op merker in het vorig nummer, hoe veel waars zijn redeneering overi gens ook moge bevatten (wat nog ter sprake komt). Inderdaad, 25 jaar geleden praatte men reeds over een Thoolsche brug. Maar houdt dit dan noodzakelijk in, dat het 25 jaar moet duren, voor een brug tot stand komt? Toen men voor de brug ging werken, kwam deze er vrij spoedig. En we kunnen er de leering uit trekken, in ons geval niet te veel te praten, maar met kracht en be leid te handelen. Dan zal het zeker geen 25 jaar duren. Een andere kwestie is die van de interesse van het eiland Schouwen. Het adres voor: Kunstaardewerk „Eskaf", Relief Plateel „Henith", Glas werk ,.Leerdam", Kamphof-, Gero- en Daalderop Tin. Rooktafels en Rookstellen, Gangspiegels Courantenhangers, Thee- en Presenteerbladen, Tafel-, Ontbijt- en Theeser viezen, enz. enz. Sola Silver en Sola Massieve. We hebben daarover reeds eerder geschreven, in verband met een mogelijke wijziging van de boot- dienst Zierikzee-Katscheveer. Inderdaad is voor deze wijziging veel te zeggen, gelijk wij toen reeds opmerkten, maar het is de groote vraag, of Schouwen zich hiervoor geroepen zal voelen, als propagan diste voor de brug op te treden. Dat wij zulks hopen, spreekt van zelf. Niets zou meer gewenscht zijn dan de interesse van een ander, tal rijker bevolkt eiland, dat zeker een groote stoot in de goede richting zou kunnen geven. Of de Schouwe naars zulks zullen doen? Wij heb ben eenige ervaringen inzake het Schouwsch initiatief, dat zich bij in belangrijke kwesties als de water leiding niet erg werkzaamheid toon de. Let wel, wij spreken thans niet over de pioniers, die al het hunne deden, maar over de geheele be volking. Meer recent nog is de kwestie van de vliegdienst, en der- zelver subsidieering door de ge meenten. Als we daaraan denken, wankelt de grond onder onze voe ten. En voor ons staat dit vast: De Schouwsche bevolking in haar geheel zal zeker ten deze niet als actief pleitbezorgster optreden. Wil men ten deze wat bereiken dan zal men zich moeten wenden tot in vloedrijke personen. Kwalijk nemen kan men deze houding ook niet. Het belang van een wijziging in de bestaande ver binding is te indirect om duidelijk tot de groote massa te spreken. Het schuilt te veel in een niet direct nabije toekomst. Hoe dit zij, wenschelijk isconfact met Schouwen zeer zeker. Moge dan ook met kracht in deze richting worden gewerkt! Wissenkerke. Maandagnamiddag vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen was van Ged. Staten een goedkeuring der geldleening groot f 12.000.het verslag van Voor: Geneesmiddelen (ook Homoeopatische), Verbandstoffen, Bandages, Breukbanden, Buikbanden Spataderkousen, enz. Verplegingsartikelen Wijnen, Limonades, naar: enz. VAN DER REST Ass. Apotheker, Goes Groote sorteering Toiletartikelen en Parfumerieën Voor maatnemen, Buikbanden, Breuk banden, Spataderkousen, Recht- houders enz., desgewenscht bezoek aan huis! de werkloosheidverzekering en ar beidsbemiddeling, dat aan de leden ter inzage zal worden toegezonden van de verschillende polderbestu ren bericht, dat de verhoogde bij drage voor de wegen nog wordt betaald tot het tijdstip van herzie ning; de rekening van de keurings dienst van vee en vleesch voor de gemeenten Wissenkerke, Kortgene, Colijnsplaat en Kats bleek een voordeelig saldo te hebben van f 89.59; dat de ruiling van het weg- vak met de Geersdijkpolder was tot stand gekomen. Alles werd voor kennisgeving aangenomen. Door B. en W. werd de gemeen terekening 1932 aangeboden tot een bedrag van gewonen dienst ontvang f 105273.18, uitgaaf f 100262.60, al- zoo een batig saldo van f 5010.58, kapitaaldienst ontvang f 24094.14, uitgaaf f 16602.64, alzoo een batig saldo van f 7491.50. Besloten werd tot nazien dezer rekening op 7 Augustus e.k. Hiermede was de agenda afge werkt en bracht Weth. Schippers verslag uit van zijn reis naar Ged. Staten in verband met een schrij ven van dat college aangaande de genomen beslissing inzake de Zuid- Bevelandsche T ramwegmaatsch. Voorstad Telef. 220. Wij leveren prima in iedere afmeting, aan concurreerende prijs. Vraagt gratis stalen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 1