Van Westen - Goes. Altijd voorradig. Van Westen - Goes. INGEZONDEN STUKKEN Noord-Beveiandsch nieuws PREDIKBEURTEN De zaak van Van Westen staat bekend als een van de beste. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) Freie Presse en Duitschland. Met stijgende verontwaardiging heb ik Uw artikel over bovenstaand onderwerp in het nummer van 22 dezer gelezen, geachte Heer redac teur. Want het is weer het oude lied. Wanneer men U en Uw collega's in de pers van bijna alle schakeering hoort, dan schijnt het wel, dat er in het hedendaagsche Duitschland niets anders plaats grijpt dan ver jaging van en moord op Joden, schending van graven, foltering van communisten en dergelijke fraaiig heden meer. Het eigenlijke feit, dat zich over onze Oostgrens voltrekt, de regene ratie van een millioenen volk, men schijnt het niet te zien. Want dit is het groote, dat daar thans geschiedt: een gansche volks gemeenschap schudt een sloopen- de en ondermijnde ziekte van zich af en stelt in de plaats van eigen baat en hebzucht de oude waarden arbeid en plicht. Communisme en Marxisme, en daarmede de geest van nivelleering en materialisme, liggen neergesmakt en zullen niet weer opstaan. Aan het ten fop gedreven indi vidualisme onzer Westersche wereld, dat noodwendig een leer als die van de dictatuur van het proletari aat ten gevolge moest hebben, is een einde gemaakt en de kiem voor een nieuwe organische gemeenschap is gelegd. Dit is de hoofdzaak, waarop bij de beoordeeling der Duitsche re volutie de nadruk moet vallen. Doch men versta mij wel. Het is geenszins mijn bedoeling uitwas sen dier revolulie als Jodenvervol ging, schending van graven e.d. goed te praten. Ik verafschuw ze, zooals ieder weldenkend mensch ze verafschuwen moet. Deze dingen zijn werkelijk onmenschelijk. Ver keerd acht ik het echter hiernaar de beteekenis der Duitsche revolu tie af te meten, even verkeerd als het zou zijn die der Fransche om wenteling af te meten naar de Pa- rijsche bloedbaden of die der Her vorming naar den beeldenstorm. En thans wilt ge ons, meneer de redacteur, enkele artikelen voorleg gen uit het tijdschrift „Freie Presse", om de publieke opini, zooals ge zegt met de waarheid bekend te maken. Houdt het mij ten goede, maar 'ik denk dat ge op deze wijze dit doel niet zult bereiken. Immers het schijnt wel uitgesloten, dat de redacteuren van dit tijdschrift, voor het meerendeel, naar ik meen, uit Duitschland verdreven Joden, men- schen dus, die een hevige wrok te gen het huidige regime koesteren, ons daarover objectief zullen kunnen voorlichten, hoe hoogstaande per sonen zij ook overigens mogen zijn. Slechts dan zou publicatie van deze artikelen zijn nut hebben, wan neer men ze neemt voor wat ze zijneenzijdig. P. VAN BREDA. Wissenkerke. In haar deze week gehouden ver gadering van de zwemorganisatie werd besloten Zaterdag 5 Augustus a.s. des namiddags 1 uur o.t. een zwemwedstrijd te houden voor alle zwemsters en zwemmers uit Noord- Beveland die zich daarvoor opgeven. Gezwommen zal worden 100 M. vrije slag, 200 M. vrije slag en hin- derniszwemmen. Voor de 100 M. kunnen zich opgeven jongens en meisjes tot en met 12 jaar voor groep 1, meisjes van 1318 jaar groep 2, jongens tot 18 jaar groep 3, meisjes boven 18 jaar groep 4 en jongens boven 18 jaar groep 5. Voor de 200 M. komt men in 1 groep. Inleggeld voor groep 1 is 10 cent, voor groepen 2 en 3 is 20 cent en voor de groepen 4 en 5 is het 40 cent. Het inleggeld voor de 200 M. is 50 cent en voor het hindernis- zwemmen is het lOcent. Alle deel neemsters en deelnemers verplichten zich te ontkleeden in de aanwezige hokjes die daarvoor gratis beschik baar worden gesteld. Opgaven tot deelname worden tot Woensdag avond 8 uur aangenomen in de Kleine Bazar te Wissenkerke. Na dien dag worden geen deelnemers aangenomen. Nog werd besloten de proef-spring- toren op te ruimen als zijnde te ge vaarlijk wegens ondiep water. Door een paar gewetenlooze of onna- denkenden waren rond en bij den springtoren groote steenen gewor pen, wat ook een groot gevaar opleverde. Door het gemeentebestuur van Wissenkerke is deze week onder staande circulaire aan de land bouwers gezonden, die, naar we vermoeden, haar doel wel zal be reiken. Ernstig beroep op de landbouwers M.M.H.H. Wij deelen U mede, dat alle werkverschaffingswerken thans zijn afgeloopen. De gemeente heeft nu geen productief werk meer. Toch zijn er nog plm. 45 werkloozen en die waren er verleden jaar om dezen tijd NIET. De landbouw had ze toen in dienst genomen. Wanneer ieder die deze circulaire ontvangt nu één man meer te werk stelde, was de werkloosheid ineens verdwenen. Blijven de menschen zonder werk dan dient de gemeente ze wel te heipen. Zij kunnen toch niet leven zonder inkomsten. Er zou wat nog altijd is tegengehouden een steunregeling moeten komen en die kost VEEL geld. Bovendien staat er dan niets tegenover; de gemeen te kan niet zeggen dit of dat heb ben we door het geld uit te geven verkregen. Het benoodigde geld moet worden opgebracht, dus de belastingen zouden nog meer moe ten worden verhoogd. Het is daarmee ons aller belang, dat de menschen aan het werk ko men en daarmee verzoeken wij U één man meer op Uw bedrijf te nemen. Het is ons bekend dat bin nenkort weer eenig openbaar werk vanwege de Provincie gebeurt. Uw hulp zal dus vermoedelijk slechts tijdelijk moeten zijn, en daarna zui len de werkzaamheden in de land bouw vanzelf de arbeidskrachten opvorderen. Neem er dus één man bij. Ge helpt daarmee dien man, de ge meente en tenslotte U zelf. U kunt dagelijks bij den agent der arbeidsbemiddeling ter secretarie (voor Kamperland bij van de Vreug de) vernemen wie werkloos zijn. Prachtig is het om te zien hoe een honderdtal grooten en kleinen zich telkenavond baden in de zee. Maar laat men toch voorzichtig zijn vooral met de kleintjes Donderdag avond rolde een klein ventje van ongeveer 3 jaar van de steenglooi ingen het water in. Schreeuwen geen gebrek natuurlijk. Door enkele kinderen werd de drenkeling spoe dig op het droge getrokken. Een poosje later vertellen wij het den vader en die aan het schelden op de beveiliging, wat o.i. ten onrechte is. Deze bewaker kan niet alles te gelijk zien. Neen, onverantwoorde lijk is het, zoo een klein ventje en kel onder geleide van een paar zus jes, die n.b. zelf aan het zwemmen waren, naar de zeedijk te laten gaan. Elke vader en moeder is tenslotte zelf verantwoordelijk voor zijn ei gen kinderen. Wilt men betere be veiliging, laat dan een ieder dona teur worden voor het kleine be dragje van minstens 50 cent per jaar. Thans zijn de ontvangsten maar ongeveer 30 gulden per jaar en laten heeren lachers en schel ders daar eens zelf 4 volle maanden een betere bewaking van zetten. Wij kunnen het niet. Kortgene. U.L.O. KORTGENE. Naar we vernemen, zijn ook dit jaar, evenals de overige jaren, alle candidaten van de U.L.O. te Kort gene voor het M.U.L.O.-diploma geslaagd. Voor het B-examen slaagden Mej. W. M. de Krijger te Colijns- plaat, en de Heeren Maas te Kats en G. Slotema te Colijnspiaat. Voor het A-examen slaagde bo vendien Mej. H. P. de Koster te Colijnspiaat. Voor de Rijkskweekschool 2de klas slaagde Mej. H. P. de Koster te Colijnspiaat. Voor de Chr. Kweekschool 1ste klas slaagde Mej. A. E. Contant te Colijnspiaat. Een enkel examen loopt nog. De collectie voor het tehuis van alleenstaande blinden te Wolf- hezen heeft f 53.68 opgebracht. Naar wij vernemen heeft Mr. D. Koster zijn benoeming tot burgemeester dezer gemeente aan vaard. 25 Augustus a.s. zal de nieuv/e burgemeester in functie treden. Zondag 30 Juli Ned. Herv. Gem. Wissenkerke Voor- en nams. Ds. LOUWERSE. Ned. Herv. Gem. Geersdijk Voorm. leesdienst nams. Dhr. LOU WERSE. Gerf. Gem. Wissenkerke Voor- en nams. leesdienst. Gerf. Gem. Geersdijk 2.30, 9 en 5.30 leesdienst. H. J. SWENNE en P. M. SWENNE-DE FOUW zeggen hierbij, mede namens we- derzijdsche familie, inzonderheid aan het muziekgezelschap „Apollo", hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Breskens, Juli 1933. De verpleegden met Vader en Moe der uit „Rustoord" brengen bij de zen hun hartelijken dank aan de milde gevers die hun op Woensdag 26 Juli zulk een aangename rond reis door Walcheren hebben bezorgd inzonderheid aan den heer Vogelaar en dhr. de Koster, die zoo vriende lijk zijn geweest eik het hunne daar toe bij te dragen. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn hartelijken dank voor alle blijken van belangstelling bij zijn benoeming, ondervonden. A. A. SCHUIT, Secretaris van Kortgene. Heden overleed na een kort stondig doch smartelijk lijden onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, dhr. JACOBUS ZWEMER, in den ouderdom van ruim 65 jaar. De Heer sterke ons in dit zoo zware verlies. Wed. JAC. ZWEMER - Kramer. B. G. VAN HAVER- zwemer. JOH. VAN HAVER, en Kinderen. G. B. VAN LIERE - zwemer. J. VAN LIERE. W. C. BEGTHEL- zwemer. W. BEGTHEL. Wissenkerke, 25 Juli 1933. Zwarte Costuums. Zwarte Hoeden. Zwarte Petten. Zwarte Sokken. Zwarte Binders. Rouwbanden enz.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 2