NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 4 K.H. SCHIPPERS Co. 4'/2% Pandbrieven a 99% Laat U niet plagen door No. 1836 Zaterdag 29 Juli 1933 39e Jaargang. Manufacturen en Confectie. J. Sturm Cz. Wsssenkerke M,V. Bnsulaire Hypotheekbank te Zierikzee A. C. VAN DER REST Drinkt uitsluitend Heinekens Bier. t'i DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WiSSENKERKE - TELEFOON No. 10 Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer 12'/2 cent. Abonnementsprijs f 1per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 er. ONTDEKT. Aan de Noord-Westkust van Noord-Beveland is een prachtig stukje natuurschoon. „De Noord- Bevelandsche duinen". De laatste paar jaar is dat schoons door het publiek ontdekt, met als gevolg dat thans velen deze plaats bezoeken. Zaterdags en Zondags kan het we melen van groot en klein die naar hartelust spelen aan 't strand, in de zee of door de duinen. Nu de va- cantie weer aangebroken is gaan velen een dagje naar de duinen en nemen dan hun logeergasten mede. Een ieder roemt dat mooie duin. Des Zondags komen ook velen met auto's uit Zuid-Beveland genieten van de stille rust die daar heerscht. Het is er recht gezellig. Maar aan alles komt een einde. Zoo ook weer hier. Niet alleen dat de Noord- en Zuid-Bevelanders het mooie plekje ontdekt hebben ook de opperste leiding van onze Neder- landsche militaire luchtmacht heeft liet piekje ontdekt, met als gevolg: een advertentie in dit blad, behel zende een waarschuwing om het duin niet te benaderen daar waar het met roode vlaggen is afgeba kend. 4 Weken wordt daar door legervliegtuigen geoefend in het bommenwerpen enz. over het nut- Transpireerende Voeten, Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 cent. Alleen bij Apoth. en Drogisten. tige van deze oefening zullen wij thans maar niet verder uitwijden, doch wel vragen wij ons af waar om onze geeerbiedigde opperste luchtvaartleiding deze oefeningen juist in ieders vacantietijd doet plaats vinden. Waarom niet in 't begin van de zomer of 't begin van het najaar? Nu is voor de bezoekers het duin alleen maar des Zondags veilig. Ze ker, men kan op een door-de- weeksche dag ook het duin wel be zoeken, maar als de heeren vliege niers eens een paar honderd meter hun worp verkeerd berekenen en men krijgt zoo een oefenbom of een zak zand juist in de proviandmand. Is aan deze wan-toestand niets te veranderen door het polderbestuur of door de Vereenigingen voor Vreemdelingen-verkeer Bij informatie ter bevoegder plaatse vernemen wij dat de uiterste Noord kant van het groote duin met het strand naar de zijde van de zooge naamde kleine duintjes veilig is en dat de oefeningen enkel kunnen ge schieden bij laag water. Door ge meente en polderbesturen zijn po gingen in het werk gesteld de oefe ningen in 't geheel niet te doen plaats hebben, echter zonder resul taat. DE VREDESBEWEGING. In de oorlog van Frankrijk met Oostenrijk, in het midden van de negentiende eeuw, werd o.a. de slag bij Soiferino (1859) geleverd. Grootte legers werden daar tegen elkaar opgedreven, vele honderden soldaten sneuvelden of bleven met de vreeselijkste verwondingen op het slagveld achter, zonder hulp, zelfs vaak zonder de hoop, 'nog ooit gevonden te worden en ten minste in een lazaret, in een hos pitaal ver van net frunt te mogen sterven. De Zwitser Henry Dunant heeft de groote ellende daar op de slag velden van Soiferino meegemaakt, hij heeft er menschen in de ver schrikkelijkste toestanden aange troffen, er honderden zien sterven, ver van hun woonplaats, ver van hun familie of vrienden. In zijn boek: „Un souvenir de Soiferino", vertelt Henry Dunant over alles, wat hij bij dit plaatsje doorleeft heeft. Het werk werd in alle Europeesche landen door tienduizenden gelezen. Het opende de oogen van velen, die de oorlog nog als een tamelijk onschuldig rechtsmiddel beschouw den Het toonde de oorlog met al zijn verschrikkingen, met al zijn gruwel en misdadigheid. Een ander gevolg van Henry Du- nants boek was de oprichting van het Roode Kruis, Al eerder waren in Amerika, Frankrijk en andere landen vredes- bonden opgericht. De eerste da teert van 1815 en werd te New-York in het leven geroepen door een koopman, David Dodge. DoorEngel- schen is in 1821 te Parijs een vre- desbb'nd gesticht. Andere, verwante, clubs volgden. De vrcdes-vereenigingen pro beerden op congressen en vergade ringen deugdelijke plannen te be ramen om voor het. vervolg oorlog uit de wereld te verbannen. Afschaffing van legers en vloten Geneesmiddelen (ook Homoeopatische), Verbandstoffen, Voor: Breukbanden, Buikbanden Spataderkousen, enz. Verplegingsartikelen Wijnen, Limonades, naar: enz. Ass. A potheker, Goes Groote sorteering Toiletartikelen en Parfumerieën Voor maatnemen, Buikbanden, Breuk banden. Spataderkousen, Recht- houders enz., desgewenscht bezoek aan huis! dien een rechtbank, waaraan de ge schillen tusschen de naties konden worden voorgelegd. (Wordt vervolgd.) Hoofdagent J. J DE VLIEGER, Middelburg, Telf. 270. hing daarmee samen. Natuurlijk zijn de regeeringen die jaarlijks millioenen aan de bewape ning van het land uitgaven, hier nooit voor te vinden geweest, en om die reden zijn sommigen dat nog niet. De meeste clubs wilden boven- 60d Drogisten T Muggen, Vliegen, Wespen, enz. Wij leveren U het Shelltox Baby Pakket inhoud een Blik van '/io L. met bijpassende spuit a f 1.20. Shelltox werkt vlugger en ra dicaler dan eenig ander verdelgingsmiddel. Daardoor voordeeliger in 't gebruik. Kan zonder gevaar overal gebruikt worden en maakt geen vlekken. Ruime voorraad bij.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 1