NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 1830 Zaterdag 17 Juni 1933 39e Jaargang. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. 10 ECHTE KANTEN EN MUTSEN. Verkoopt TKk J. Sturm Cz. Wissenkerke A. C. VAN DER REST INGEZONDEN STUKKEN Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer - 12'/2 cent. Abonnementsprijs f 1.per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f 2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex. Voor: Geneesmiddelen (ook Homoeopatische), Verbandstoffen, Bandages, Breukbanden, Buikbanden Spataderkousen, enz. Verplegingsartikelen Wijnen, Limonades, naar: enz. Ass. Apotheker, Goes Groote sorteering Toiletartikelen en Parfumerieën Voor maatnemen, Buikbanden, Breuk banden, Spataderkousen, Recht- houders enz., desgewenscht bezoek aan huisl NADERT DE BRUG? Wij mochten de laatste weken talrijke bewijzen van instemming met onze brug-artikelen ontvangen. En wel van allerlei zijden. Het laat zich aanzien, dat ons plan sympathie vindt in breede kring, en deze sympathie hebben we dan ook hard noodig. Niet alleen echter kunnen we daarmee volstaan; zij zal straks in daden dienen te wor den omgezet. Aan woorden alleen hebben we niets, en we moeten ons vooral niet vleien met de hoop, dat de brug eventueel vanzelf zal komen. Ook echter zijn er, die van onze plannen niets moeten hebben. Zoo werd verleden week in een inge zonden schrijven gewezen op het nut van isolatie, en mede op het feit dat sommigen door een brug- verbindingzullen worden gedupeerd. Groote voorraad van BOEKEN OP ELK GEBIED, voor groot en klein. Franco levering, overal heen. „De Goessche Boekhandel" W. van Klaveren, Tel. 369, Goes. Wat het eerste betreft, het is zeker waar, dat isolatie op een zeker oogenblik voordeelen kan bieden. Maar moeten wij nu gaan bewijzen, dat opheffing uit de isolatie een nadeel beteekent? Dit zou te gek zijn. Van meer belang is dan ook de kwestie, dat sommigen gedupeerd zouden worden door de tot stand- koming van een brug. We moeten erkennen, dat deze mogelijkheid bestaat. Maar daar staat tegenover, dat vele anderen, en ten slotte het heele eiland, zul len profiteeren van een goede ver binding. Voor de betrokkenen kan het beroerd zijn, dat hun bestaan min of meer in het gedrang komt, al zal dit nu wel zoo'n vaart niet loopen, maar nu is de groote vraag deze: Mag men bij een kwestie van algemeen belang de belangen van enkelen op de voorgrond schuiven, opdat deze het meeste gewicht in de schaal zullen leggen? We ge- looven van niet. Er is hier sprake van een groot algemeen belang. En het moge voor sommigen zuur zijn, dat zij daarvan niet zullen kunnen profiteeren, zooals zij dat wenschen, men kan daarvoor een dergelijk plan niet afschrijven. Dat een be trokkene zich geroepen voelde, naar de pen te grijpen, begrijpen wij. Dat hij voor zijn eigen standje opkomt is zijn goed recht. Maar ons recht, neen, onze PLICHT is het, zonder aanzien des persoons ons plan te ontvouwen, omdat dit plan, indien het mocht worden uitgevoerd, voor de Noord-Beve- landsche gemeenschap geweldige voordeelen biedt. Wij zijn nu zoover, dat bijna iedereen zijn meening over de zaak heeft gezegd. De tijd van praten raakt voorbij, en we moeten tot daden komen, willen wij werkelijk iets bereiken. Laten dus degenen, die tot nu toe verzuimden, van hun belangstelling te doen blijken, dit alsnog ten spoedigste doen. Wij kunnen dan een vergadering uit schrijven, waarin een en ander na der kan worden besproken, en waarin wij kunnen komen tot een zakelijke opzet, die voor de tot standkoming van de gehoopte en begeerde verbinding noodig is. Verzuimt dus geen dag, en zendt Uw sympathie-betuiging in op ons kantoor! REDACTIE. „De Zeeuwsche Papier- éi Commissiehandel" Firma PIET OCHTMAN, L. Nobelstraat. Zierikzee. Kruideniers- en Bakkerszak- ken in verschillende papier soorten. Extra aanbieding in vetvrije Beschuitzakken. Wit perkament en Vetvrijpa- pier aan vellen en rollen, met bijpassende Toonbank apparaten. Bbnbonzakjes, Banketdoosjes, Vleeschschaaltjes en Zakjes, Vetzakjes. 'Blanco en met firmanaam bedrukt in iedere hoeveelheid. Vraagt onze sterk concurreerende prijzen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) VERBETERING. Het Veer de Brug en de Middenstand 4e regel van onder te lezen. De middenstand is hiermede niet gediend in zijn enz. EEN MIDDENSTANDER. Wegens foutieve afwerking, is mijn meening Zaterdag 10 Juni j.l. eenigszins verwrongen terecht ge komen. Er stond n.I. de hoog in geest zwevende brug. Het moest zijn nog maar in geest zwevende brug. Dan, kruipen, 't Was bedoeld krimpen. Verder, hooren voelen moest zijn hoorende voelen. Kortgene. PIET NOORDHOEK. Verlaging tarieven en de brug Het is een verblijdend teeken, dat althans twee middenstanders zich in Uw nummer van 10 Juni 1933 ontpoppen als vurige voorstanders van een brug. Het komt mij nu vrijwel overbodig voor om nog te betoogen, dat goedkoopere tarieven van den bestaanden dienst of een brugverbinding den middenstand na deel kunnen berokkenen, zooals ik meermalen hoorde beweren. Ondergeteekende is bij de keus tusschen billijker tarieven en een brug vanzelfsprekend voor een brug maar dit ideaal komt mij voorhands nog onbereikbaar voor, terwijl het verkrijgen van billijkertarieven, naar mijn meening, bij eendrachtig sa menwerken in de allernaaste toe komst is te verwezenlijken, mins tens in die mate, dat door de Pro vincie op den veerdienst geen winst meer wordt gemaakt. Het eene behoeft het andere niet uit te sluiten en door samenwerking kunnen wij tot betere toestanden geraken en zoo mogelijk tot een brugverbinding. Wie zijn naamkaartje nog niet aan de redactie zond, worde er nog eens aan herinnerd het nu spoe dig te doen. Voor iederen Noord-Bevelander staan groote belangen op het spel. Ook voor de landbouw moet aan een goedkoopere c.q. betere ver binding veel gelegen liggen, al wordt dit thans wellicht nog niet in vol doende mate ingezien. Wij leven in een tijd van diepe depressie en malaise, doch de tij den moeten straks ongetwijfeld be ter worden. Vermoedelijk zal in de landbouw dan een heele ommekeer plaats vinden. Nu het met den bietenbouw vrij wel is afgeloopen, zullen andere bronnen moeten worden aangeboord en het is nog lang zoo zeker niet dat Noord-Beveland zich op groo te schaal zal moeten gaan toeleg gen op den tuinbouw. En juist de tuinbouw eischt goedkoope tarie ven en vlug vervoer. Landbouwers, ijvert daar thans reeds voor, om straks, als het noo dig is, gereed te zijn. DIXI. Leest: De Don Quichote van Munchen, het opzienbarend boek over HITLER, in romanvorm beschreven. Franco levering, Ing. f 2.25, Geb. f 2.90. „De Goessche Boekhandel" W. van Klaveren, Tel. 369, Goes. Noord-Beveland los uit zijn Isolatie. Een goed gekozen Slagzin. De bedoeling van mijn [schrijven in het nummer van 27 Mei I.l. was in de eerste plaats om belangstelling op te wekken voor een betere en liefst een brugverbinding. Dat die belangstelling opgewekt is, blijkt wel uit de Ingezonden Stukken, welke gevolgd zijn. Dixi schrijft in het nummer van 3 Juni van „rauwelings" genoemde cijfers over de kosten van een brug. Dat woord heeft een eenigszins scherpen kant en het zou den in druk kunnen geven van door mij maar losweg cijfers noemen. Toen ik las wat de bruggen bij Arnhem en Nijmegen kostten, heb ik gedacht: deze bruggen zijn on geveer zoo lang, die in de Zand- kreek behoeft hoogstens 300 M. lang te zijn, dus is ongeveer f 1.500.000.wei voldoende. Ik heb daaraan dadelijk al toegevoegd lk meen, dat dit bedrag aan den hoogen kant is. Het ging bij mij niet zoo zeer om de juistheid van het bedrag, dan wel om de tegenstelling, Als een brug U/2 millioen gulden kost en men steunt de werkelooze me taalarbeiders met ongeveer 2/3 van hun loon, dan heeft men nu eigen lijk voor 3 een brug. En men schenkt velen arbeiders arbeids vreugde, dat zij hun hand niet op moeten houden, terwijl zij niets presteerden. Het ging bij mij hoofdzakelijk om de idee. Als straks het comité vergadert, dan kan het eventueel een ruwe raming van een brugverbinding vra gen en wij weten dan ongeveer de juiste kosten. Er zijn ook personen, die mee- nen, dat een dam in de Kreek beter is en dan de geulen te laten dicht slibben. Ook dat plan kan worden bekeken, al schijnt het, dat het tactaat met België van 1834 een af sluiting niet toelaat. En wij weten welke moeite het kost zulk een verandering aan te brengen. Dat er Middenstanders zijn, die er voor en die er tegen zijn is te begrijpen. Men was vroeger en is ook nog heden wel tegen meer goede dingen geweest, die als zij er eenmaal waren niet meer gemist zouden willen worden. In elk geval, het comité zal straks bespreken wat het beste is en ik behoef hier geen vingerwijzingen te geven. De heeren comiteleden zijn mans genoeg naar hun beste weten te handelen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 1