NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD liN'S Manufacfurenh., LVorststr. 50, Goes. Monnebn No. 1829 Zaterdag 10 Juni 1933 39e Jaargang. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. Damesmantels en Japonnen. Verkoopt zeer voordeelig. J. Sturm Ca. Wissenkerke INGEZONDEN STUKKEN A. Co VAN OER REST Aparte Toonkamer achter den winkel Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer - 12'/2 cent. Abonnementsprijs f 1.— per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex Met verwijzing naar ons schrijven van 3 Juni 1933 vestigen wij nog maals de aandacht op het inzenden van zijn naamkaartje als blijk van instemming met de voorgenomen oprichting van een vereeniging ter bevordering van Noord-Beveiands belangen bij een betere veerver- binding of brug. Hoe grooter het aantal instem mingen, hoe grooter kracht er van die vereeniging kan uitgaan. Zendt spoedig. REDACTIE. Stukloopeiyitfn Huid Stuklooperrvan Voeten Doorzitten bij Wielrijden verzachten geneest Dop^30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. cn Drogisten (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) Het Veer de Brug en de Middenstand Geachte Redactie. In Uw blad van 3 Juni j.l. komt onder de ingezonden stukken over bovenvermeld onderwerp een zin snede voor, die den indruk zou doen postvatten, als zouden de middenstanders tegen een betere en minder duurdere verbinding zijn. Niets is minder waar dan dat. Immers de vrachttarieven met de veerboot zijn van dien aard, dat de vracht van Amsterdam tot Wol- faartsdijk-veer per trein circa even veel bedraagt als het verder ver voer per veerboot, w.o. begrepen zijn: le. steigerrechten of adresgeld. 2e. vracht veerboot (naar tarief voor 1ste 100 K.G.) 3e. bezorgloon (kan vermeden worden door zelf af te halen, boodschappen worden hier van niet bezorgd. De vrachttarieven zijn ondemo cratisch en niet passend, wat steeds het geval is geweest zoolang deze dienst wordt geëxploiteerd. De middenstand is hiermede in zijn zwaren strijd en om zich te handhaven tegenover het groote filiaalbedrijf. U mijnheer, de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. EEN MIDDENSTANDER. BRUG OF LAGER TARIEF. In Uw nummer van 3 Juni breekt Dixi een lans voor lager tarief en latere verbinding. Zelf vindt hij dit geen ideale oplossing. Wel eenigs- zins baat. Vast staat dus dat later actie ge voerd dient te worden voor de nu reeds wenschelijke brug. Is er nu reden om niet direct een brug te vragen? Zijn de N.B. niet meer gebaat met een brug, al moeten dan dezelfde tarieven gelden als nu? Heeft de geachte inzender al eens met een zieke op het steiger gestaan, waarbij operatief ingrijpen dringen de spoed eischten, terwijl het bootje juist naar de overzij was? Wat een aantal kostbare minuten gaan dan verloren. Ook kan het voorkomen dat we met spoed ontboden worden bij ernstige zieken. En deze gevallen helpt ons geen tarief en geen latere boot, alleen een vaste verbinding. En dan nog. Moet meer gevaren worden en steigers naar den eisch ingericht worden dan zal dit kosten meebrengen, dit wordt vermeden met direct de brug te maken. Dus N.B. als één man op voor een brug. MIDDENSTANDER. Wij leveren U zeej^sfTel alle binnen- en buitenja«fJsche boek werken. Francojnfis. Bestelt bij ons. „De Qjaëssche Boekhandel" W. Yajr^K'averen, Tel. 369, Goes. Redactie. Misschien wilt U ook mijn meening accepteeren aangaande de hoog in „geest" zwevende brug Noord-Zuid- Beveland? Ik kan maar niet begrijpen dat het „moderne heden" nu nog geen be wijs is, wat onze technisch-prac- tische handelswijze al heeft bereikt. Als er eens zoo een brug kwam, (wat van de eene zijde zijn voordeel blijft houden) zouden er nog velen in hun huidig bestaan gefnuikt zijn. Ten eerste concentreerde het trans port zich naar dit punt, wat Noord- Beveiands werkeloosheid in de toe komst zeker zou verhoogen. Ook de neringdoening zou kruipen door nog méér concurrentie, 'k Vraag me af of de onzichtbare grondlegger het ook van deze zijde uitgepluist heeft Daarom is „Noord-Beveland los uit haar isolatie" een term die wel als waarschuwing mag worden op gevat. Ook voor diegeen, die het zelf schreef! Als men iets recht wil slaan, is het altijd jammer dat er nog zijn die de klappen hooren voelen. Hartelijk dankende voor de plaats ruimte. P. NOORDHOEK. REGELING BRANDSTOFFENPRIJZEN. Vrijdag 2 Juni had te Goes een bijeenkomst plaats van de brand- stoffenhandelaren op Zuid- en Noord- Beveland. Deze vergadering was belegd om een uiteenzetting te geven van den toestand, na 1 Juni geschapen door de Haagsche Kolenconventie. Deze Conventie betreft een op last der regeering getroffen over eenkomst tusschen de Nederland- sche Mijnen, kolenimporteurs en groothandelaars, welke een Huis brandcommissie ingesteld hebben, welke de detailprijzen van alle soorten buiten- en binnenlandsche brandstoffen zal vaststellen. De bedoeling is, dat elke pro vincie haar eigen prijzen vaststelt, waaraan alle handelaars en ook de coöperaties verplicht zijn zich te houden, op gevaar van uitsluiting van aankoop van brandstoffen. Men wil zoodoende komen tot een re geling van de prijzen en mogelijke unfaire praktijken, als gevolg van de scherpe concurrentie, tegen gaan. Daarom werd in elke provincie een brandstoffencommissie benoemd en deze geeft advies aan de Haag sche Brandstoffencommissie, welke geheel onafhankelijk de prijzen vaststelt. Het gebeurde wel, dat zij door de provinciale commissies voorge- Voor: Geneesmiddelen (ook Homceopatis^h'e), Verbandstoffen, Bandages, Breukbande/I Buikbands1 Spatade: kousen, enz. Verplningsartikelen Wijnen, Limonades, naar: enz. AfB. Apotheker, Goes Groote sérteering Toiletartikelen en Parfumerieën Voyrmaatne men, Buikbanden, Breuk banden, Spataderkousen, Recht- louders enz desgewenscht bezoek aan huisl stelde prijzen verhoogde of ver laagde. Mededeeling werd gedaan van de prijzen, welke voor Zuid- en Noord-Beveland door de Haagsche commissie werden vastgesteld. Deze zijn 1 juni 1933 van kracht ge worden. Voor de geheele provincie kon nog geen gelijke regeling worden aanvaard. Handelaars, die in een ander district leveren, moeten toch de voor dat district geldende prijzen berekenen. Verder werd besloten om geen nieuwe handelaren meer toe te laten en dat aan de coöperaties geen grootere kwantums zullen worden geleverd dan zij over 1932 ont vingen. De handelaars en de coöperaties werken samen om de vastgestelde prijzen te handhaven. Voor Noord-Beveland heeft in de commissie zitting de heer M. van der Weele te CoHj^splaat. brengen wij voor U een groote keuze bekleed en onbekleed, van de modernste tot de goedkoopste uitvoering Komt U eens zien, U verplicht zich tot niets.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 1