JEAN HERSHOLT die het boek wèl kennen, zulle® ervaren, dat de verfilming niet zich tot de uiterlijkheden bepaald heeft, maar werkelijk ook den geest van den roman heeft weten te behouden. Hier en daar zijn natuurlijk afwijkingen, dat kan niet anders. Maar zij zijn nimmer schadelijk en Vicki Baum kan zich gelukkig prijzen, wif maar vrij zelden een auteur zoo aan zijn recht komt. Zoodat ik niet anders kan doen dan u een raad geven, welke u zelf al van zins zijt te volgent deze film te gaan zien. Over het geheel genomen, lcaa de verfilming van „Menschen in 't Hotel" ongetwijfeld als geslaagd worden beschouwd. Het verhaal van Vicky Baum is nergens ge weld aan gedaan, doch overal trouw gevolgd; de sfeer is onge rept bewaard gebleven en stellig zal ook deze film op een ruime belangstelling van het publiek kunnen rekenen zonder dat het boek alleen daartoe de aanleiding behoeft te zijn. De Avondpost. Menschen in 't Hotel Over weinig films zullen de meeningen wel zoo verdeeld zijn als over deze. reeds maanden te voren aangekondigde millioenen-productie van de Metro Goldwyn Mayer. Greta Garbo alleen is reeds in staat volle zalen te trekken. Welke ver wachtingen men dus koesterde van een filmwerk, waarvoor maar even zes sterren werden geëngageerd, wier reputatie zeker niet minder groot is dan die van Garbo, laat zich gemakkelijk denken. Waarbij men dan nog rekening dient te houden met het feit, dat men voor het scenario beslag wist te leggen op de veelbesproken roman van de Duitsche schrijfster Vicky Baum. Bij dit alles kwam dan nog, dat men de regie opdroeg aan Ed. Goulding, de man, die reeds eerder met Garbo de voortreffelijke film ,,Anna Karenia" vervaardigde. „Menschen in 't Hotel" is een film, die men dient te gaan zien. Voorwaarts. Zelden zal een film met meer spanning zijn verbreid dan die, welke de Metro Goldwyn Mayer deed vervaardigen naar den vermoedelijk meest gelezen roman van dezen tijd. Zelden ook zal een filmmaatschappij zooveel aan de voorbereiding van een harer producten hebben ten koste gelegd als bij de film „Menschen in 't Hotel" is geschied, waarvan het Capitol- en het City- theater de eerste vertooning voor Rotterdam brengen. Zelden tenslotte zal de voorgeschiedenis van een film zoo sensationeel zijn geweest als die va® „Grand Hotel", die reeds voor haar verschijnen zooveel stof deed opwaaien.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 14