NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD I De voor 30 April gekochte gordijnen worden in de Bijenkorf gratis gemaakt Voor het komende seizoen! luxe auto-cars. ET PASCHEN VERSCHOOR No. 1821 Zaterdag 15 April 1933 39e Jaargang. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON No. Deze ruimte is te huur. 1 Tot 30 April geeft de Bijenkorf Goes op de wollen dekens 10 pCt. korting, j DIRECTOIRE BROEKEN Kortgene. L. MAAS ZONEN. Prijs der Advertentiën: van 1 tot 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Bij abon nement aanzienlijke korting. Familieberichten en daarop betrekking hebbende dankbetuigingen van 1 tot 6 regels 75 cent, iedere regel meer - 12'/2 cent. Abonnementsprijs f 1.— per jaar bij vooruit betaling. Franco per post f 2.25 per jaar. Toezending advertentiën tot Vrijdagmorgen 8 uur (wettelijken tijd). Oplaag 1800 ex. zzssrrsxs _£E natuurlijk naar Fotoatelier Fotohandel op de Foto. GOES. %s W1ALA1SEGEEST. Dat de crisis er is, dat de malaise werkelijk bestaat, niemand zal dit willen betwijfelen. Niemand ook, die het de laatste jaren niet aan den lijve heeft gevoeld. Alom slap te, alom moeilijkheden, en alom verliezen. En nog is de lucht don ker, en zijn we 1933 ingegaan zon- Natuurlijk zijn er nog veel oor zaken, die de terugkeer van bloei tegenhouden. De tariefmuren heb ben hier heel wat op hun geweten. Maar toch gelooven wij, dat de voor naamste oorzaak elders schuilt. De crisis heeft namelijk de mees te menschen gemaakt tot pessimis ten. Zij gelooven niet meer in een vanaf 20 cent, Groote Dames Directoire broeken van af 55 cent, Sterke zijden Dameskousen 55125 cent per paar, Kinderkousen vanaf 12 cent per paar, Sport hemden, Sportkousen, Skisokjes, Babijartikelen, Bre tels, Sokophouders enz. Aanbevelend, der veel hoop en zonder moed. Weliswaar bereiken ons van tijd tot tijd teekenen, welke er op wij zen, dat een kentering verwacht mag worden, maar daarbij blijft. De beurs, zoowel de goederen als de effectenbeurs, vertoont van tijd tot tijd een kleine opleving, maar spoedig daarna zakt alles weer in elkaar, en vallen we terug naar het oude niveau. Wij kunnen niet ontkennen, dat de toestand op economisch gebied nog weinig bemoedigends te zien geeft. Maar toch, indien we de kran ten volgen, dan vinden wij ook daar allerlei cijfers bij (over de werkloos heid), die er op wijzen, dat het erg ste geleden schijnt. opleving, ze klagen en jeremieeren, en zitten met de handen in de schoot. En het moet gezegd worden, dat de meeste kranten hier een verkeerd voorbeeld geven. Zoo langzamer hand worden alle artikelen in de pers in een jammerende toon ge steld, alsof het einde der wereld na bij is. Breed wordt uitgemeten al het teleurstellende, dat onze horizon verduistert. Alweer een fabriek ge sloten! Alweer een maatschappij die geen dividend uitkeert. Alweer en ga zoo maar voort. Het moge dan zijn, dat deze be richten waarheid bevatten, dit neemt niet weg, dat er te veel de nadruk op wordt gelegd. En het gevolg is, dat de menschen zich laten bein- vloeden door al deze slechte be richten, en bij de pakken gaan neer zitten. Wij gelooven, dat hier een der redenen van het langzaam herstel moet worden gezocht. De kranten en de menschen zelf, hebben door hun pessimisme de ondernemings geest gedood. Als A. vroeger een paar duizend gulden uit zijn zaak overhield, dan gebruikte hij die, om uitbreiding aan zijn zaak te geven, hij begon er iets anders mee, of hij kocht er effecten voor. Van dit alles is nu geen sprake meer. Het geld gaat, als vroeger, in een oude kous. Het gevolg is, dat, waar men maar juist de zaken probeert gaande te hou den, een groot gedeelte van het vlottend kapitaal ongebruikt blijft. Daardoor neemt de werkloosheid toe, welke een zware last betee- kent. Zelfs de stabilisatie van de beurs wordt door dit pessimisme tegen gehouden. Wanneer de beroepsfi nanciers een poging wagen, om het peil van de beurs op te voeren, dan wordt daaraan door het publiek niet deelgenomen. Het gevolg is, dat de zaak weer in elkaar zakt. Zoo is het op alle terrein. Pes simisme, met als gevolg een gebrek aan ondernemingsgeest, die de we reld steeds dieper in de put helpt. En als het initiatief eenmaal zoek is, kan men de zaak wel sluiten. De regeering acht zich nu geroepen, Voor het maken van gezellige auto-tochten door Meisjesver- eenigingen, jongelingsvereenigingen e.d. zijn wij het meest ge sorteerd in Cars van 2036 personen beschikbaar. Prima materiaal. Geschoold personeel. Rijke ervaring op het gebied van toe risme. Voor eventueeie besprekingen komen wij U gaarne zonder eenige verplichting zelf bezoeken. Beleefd Aanbevelend, J. VAN FRAASSEN. Moderne Verhuurinrichtingen van Auto-cars. Tel. 190. Nieuwstraat 48, Goes.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 1