Alleen om een zoo getrouw mogelijke nabootsing van Nero's legioenen te kunnen verfilmen moesten enorme moeilijkheden overwonnen worden. Hollywood zelf beschikte over niet voldoende cowboys en moesten een aantal andere mannen onder leiding van Ikonikow voor die krijgshaftige sport worden gedrild. In het verhaal waarop de verfilming van het ..Teeken des Kruises" rust. spelen keizer Nero, keizerin Poppaea, de Prefect van Rome Marcus, de veldheer Tigel- linus en de christen martelares Mercia de hoofdrollen. De liefde die gevoed wordt door een bijna bovennatuurlijke schoonheid, wordt verdelgd door de haat die vooral voortkomt uit grenzelooze jalouzie. Een onverzettelijk geloof overwint het zedelooze heidendom. Tegenover de meest weerzinwekkende bachanaliën staat de onuitputtelijke liefde voor God en medemensch. De laffe onmenschelijke Nero wordt overwonnen door de groote heldenmoed van een Marcus, Poppaea wordt verpletterd door de maagdelijke reinheid van een Mercia. Nimmer is een grootscher film vervaardigd. Nimmer zijn tegenstrijdige rollen beter gespeeld. Tegenover het verwijfde spel der Romeinsche patriciërs staat het fijne innerlijke spel der eerste christenen in de catacomben. Alles wat aan het historische Rome herinnert is in Holly wood opnieuw verrezen. Groote gebouwen en paleizen. De groote arena waar duizend nieuwsgierigen van Hollywood alles gadesloegen. De luxueuze baden, de historische tuin van Sylvanus, niets is vergeten om de beelden zooals wij die uit vroegere filmen nog kennen, verre te overtreffen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1933 | | pagina 9