de spanning is voorbij... Lio nel bet voorzichtig het zweet van zijn voorhoofd... hij lacht een winig verlegen... zijn broer John kijkt trotsch rond... „Geen moeilijkheden met zooveel sterren?"... „Niet ia het minst" verzekert de regis seur... „het is een ideale com binatie van persoonlijkheden en een schitterend samenspel". De medespelenden in „Menschen in 't Hotel". Door Edmund Goulding. „Waarom spelen zoovele stars mede in deze eene film?" werd er dikwijls gevraagd ge durende den tijd, dat de Metro Goldwyn May er-film „Men- schen in 't Hotel" werd opge nomen. Het antwoord was: „Omdat er vijf gelijkwaardige rollen in deze film zijn, die e& gespeeld moeten worden door een eerste klas artist". De vijf bedoelde hoofdper sonen zijn: de danseres Gru- Walloce Beery sinskaya (Greta Garbo), Ba ron van Gaigern (John Barry more), Flammchen, de steno-typiste (Joan Crawford), de directeur Preysiof (Wallace Beery), Kringelein (Lionel Barrymore). Behalve deze vijf personen worden voorname rollen gespeeld door Lewis Stone, Jean Hersholt en Rafaella Ottiano. Vanzelfsprekend heeft een dergelijke rolbezetting voor de film een groote commerciëele waarde, maar het was toch in hoofdzaak het gegeven, dat aanleiding was zoovele bekende artisten in een film bijeen te brengen. Eés hoofdpersoon op den voorgrond gebracht zou het gegeven, zooals door Vicki Baum opgebouwd, uit 'het verband gerukt hebben. Het stuk is gebaseerd op het karakteriseeren van verschillende gasten ia een hotel en de vijf voornaamste personen zijn allen even belangrijk. Indien men het stuk omgewerkt had om één hoofdpersoon naar voren te brengen, zou het speciale cachet geheel verloren zijn gegaan. Doordat de vijf voornaamste rollen door stars vervuld worden, moest ook bijzondere aandacht besteed worden aan de verdere rolverdeeling. Voor de verfilming werden geen figuranten genomen, ieder, die op het doek te zien is, beeldt een bepaald karakter uit en is een kort moment een belangrijk onderdeel van de geheele actie. De enorme kosten verbonden aan het maken van deze Alm lieten ons haast geen tijd over om te repeteeren en van alle mede spelenden werd verwacht, dat zij zonder lange voorbereiding een zuiver ia het geheel passend spel zouden geven. Greta Garbo en John Barrymore hebben weinig leiding van den regisseur noodig en ook Lionel Barrymore, Joan Crawford en Wallace Beery hebben de uit te beelden karakters volkomen begrepen voor zij in de studio's komen. De scènes klopten met de zuiverheid van een moderne machine, zelfs de

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1932 | | pagina 20