Nieuw Weekblad voor de Cinematografie. „Menschen in 't Hotel"! Hoe lang is er naar dit groote filmwerk niet ia spanning uitgezien. De roman van Vicky Baum had overal, in alle landen een zeldzame belangstelling getrokken, was in tientallen teilen overgebracht ea de oplagen werden niet bij duizenden, maar in de kleinere landen bij tienduizenden en in de grootere bij honderdduizenden geteld. Dat het ver- langen zou opkomen om 't op den filmband te brengen, lag voor de hand. Maar voor een zóó veelgelezen werk brengt dit groote bezwaren mee. Ieder kent het verhaal, kent de personen en wil deze natuurlijk liefst zóó op het witte doek zien, als ze in z'n verbeelding bestaan. Metro Goldwyn Mayer heeft in de jaren van haar bestaan tal van beteekenende en belangrijke filmwerken gebracht. Wij behoeven ze hier niet te noemen, ieder kent ze. Maar onder deze filmwerken neemt „Mensohen in 't Hotel" een der allerbelangrijkste plaatsen ia. Het is weergaloos knap. Men zal deze film niet éénmaal gaan zien, maar meerdere malen. En telkens weer nieuwe schoonheden ontdekken. Dat is de juiste waarde van een oprecht filmwerk. Het Vaderland schrijft o.a.: De roman van Vicki Baum is zoo intens knap, hij verraad zulk een geweldige menschenkennis, dat daarom alleen dit boek van groot belang is. 'i 'UB Dit boek heeft een fel be- wogen uiterlijkheid. Dat dit boek zou worden verfilmd was een zekerheid. Alleen begrijpen wij niet waar om het niet veel eerder is gebeurd. Film en roman kunnen nim mer volmaakt parallel loopen. Deze film is een „All-Star- Cast", dat beteekent, dat men alle hoofdrollen heeft bezet door sterren. Zulk een rolverdeeling is een eerbewijs. In tal van jaren heeft Hollywood niet zooveel beroemdheden in één film samengebracht. Welnu, men heeft dezen roman tot zijn volle recht doen komen. Zij, die hem niet ge lezen hebben, zien hier een uiterst boeiende reeks gebeur tenissen, die zich weliswaar in •en bijzonder snel tempo vol trekken, maar die een hecht en stattend geheel vormen. En zij, Lewis Stone

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1932 | | pagina 17