scenario zelf heb ben. Men zou dus Toch moeten wij voorbehoud blijven maken. Er gebeuren te veel „louche" dingen in deze film, die zonder meer passeeren. De film is beter dan het boek en beter dan het tooneelstuk, daar behoeven wij geen woorden over te verspillen. Noch wat Kringelein, noch wat zijn schijnbrave directeur doet, is passabel, maar de feiten worden hier niet prikkelend voorgesteld, het dégoutante dringt zich niet op. Men heeft blijkbaar égards gehad voor hen, die ziöh aan roman en tooneelstuk hebben gestooten. Om deze redenen en met nadrukkelijk verwijs naar onze toelichting en motiveering, waartoe juist de filmrubriek ons de gelegenheid biedt, achten wij de film voor geestelijk volwassenen toelaatbaar. zeggen: er is wei nig van hem zelf bij. De verdiensten van de film zijn de verdiensten van 't boek: een dwars- snee door hotel kamers, een gaan en komen óók van onze aandacht van de eene naar de andere plek, voor bijgaande belang stelling en verlaten van wat nauwelijks begon, illusie en een eind, dat altijd eender is. De Residentiebode zegt van de film „Menschen in 't Hotel": Heel het hotel gaat voor ons leven, de en tourage, de mise en scène spelen mee en soms krij gen foto-aspecten als dat kijkje diep iaar beneden in de hal, die een rou lette suggereert, een bijna symbo lisch leven. Natuurlijk doet Greta Garbo prachtige dingen, en op zoo'n moment weet men weer, dat er maar één Greta Garbo is. Maar toch zou ik die Lionel Barrymore al genoegzaam recht deed wedervaren een eloge willen schrijven op Joan Crawford. O, ik weet wel, de figuur, welke zij uitbeeldt: Flammchen is niet achttien karaat. Maar even scheiden wij karakter van uitbeeldingen en dan zeggen wij: hoe .vlamt" werkelijk dat spel. Die oogen geheimzinnig met iets van het onheilspellende van een najade en die ietwat wrange mond; daar heeft men het karakter van Flammchen, verleidelijk, lief, een serene, die lokt, maar toch: heelemaal slecht is Flammchen niet. Bittere levenservaringen hebben haar zoo gemaakt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1932 | | pagina 16