WOONHUIS Een Woonhuis Een Woonhuis Een Woonhuis Een Woon- en Winkelhuis Een Woonhuis HUifRQPZEGGINGEN Woensdag 23 Januari 1929 te veilen en te verkoopen met varkenshok kippenhok, erf en tuin Donderdag 31 Januari 1929 openbaar teverkoopen: waarin Broodbakkerij en Winkel en Erf en Schuur en Erf Zaterdag 2 Februari 1929 openbaarteverkoopen: Schuur en Erf schuurtje en erf, De termijn voor verstrijkt 31 Janu ari a.s. Vraagt Uwen winkeliers WAPENZEGELS van „De Kleine Bazar" te Wissenkerke Ondertrouwd: LABAN L. WISSE MARIE L. KARELSE Kamperland, Jan. 1929. De Heer ROBIJN dankt voor alle ontvangen gelukwen- schen op 1 Jan. en biedt weder- keerig de zijne aan. De Heer en Mevrouw MAR- KUSSE-Ruitknbeek zeggen met wederkeerigen heilwensch, vrien- delyk dank voor de belangstelling by de jaarwisseling ondervonden. Leiden, Januari 1929. Ds. en Mevrouw HOOGENDIJK zeggen hartelijk dank voor de vele gelukwenschen by de intrede van het nieuwe jaar ontvangen. Voor de vele blyken van deel neming en belangstelling ons be toond by het overlyden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw C. FEELEüS Wed. van den Heer J. Heyboer, betuigen wy by dezen onzen wel- gemeenden dank. Familie HEIJBOER. Colynsplaat, Januari 1929. Nog treurende over het verlies van onzen geliefden Vader, werden wy wederom diep getroffen door het over lyden van onze gelietde Moe der, Behuwd- en Grootmoe der, Mejuffrouw ELISABETH DIELEMAN in den ouderdom van 67 jaar en 8 maanden. De Heere sterke ons in deze zoo zware weg van beproeving. Uit aller naam, PETRUS DIELEMAN. Kamperland, 8 Januari 1929. De Heer en Mevrouw FRET- van der Moer zeggen, met we- derkeerige gelukwenschen, harte- lyk dank voor de vele blyken van belangstelling op 1 Januari ont vangen. Ds. en Mevr. MISKOTTE dan ken alle oude vrienden van Cort- gene zeer voor hun goede wen- schen by den ingang van het nieuwe jaar en wenschen weder- keerig allen een gezegend, een ryk jaar. Meppel, Zuideinde 83. De Heer en Mevrouw DANCKAERTS - Capelle zeggen vriendelyk dank voor de vele goede wenschen ontvangen by de jaarwisseling, en bieden weder- keerig ook de hunne aan Kortgene, Januari 1929. Deurwaarder G. HEIJBOER, te Kortgene, is voornemens op des avonds 6 uur in caté „Wie- lersrust" te Wissenkcrke,voor den Heer A. L. DE LOOFF aldaar het door bem bewoonde in den Torenpolder, aan de mo lenpad, kadaster Sectie H. nos. 353 en 516, groot 4 A. 52 c.A. Te aanvaarden uiterlijk 1 A- pril a.s. Te bezichtigen eiken werkdag Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen by den Deurwaarder. De Notaris J. K. C. MATTHIJS te Kortgene, is voornemens op des nams. 2 uur, in het hotel „WIELERSRUST,' te Wissenkerke in het Voor den Heer A. DOMINICUS: te Wissenkerke aan de School straat A 85, groot 98 c.A. op gebruik by de betaling. B aldaar aan de Schoolstraat A 86 groot 52 c.A., verhuurd tot 1 Mei 1929 tegen f2,per week. Aanvaarding in genot huur van af de betaling. II Voor het Burgerlijk Armbestuur te Wissenkerke: aldaar in den Thoornpolder aan het Molenpad A 209, groot 1 A. 85 c.A. verhuurd tot 1 Mei 1929. Aanvaarding in genot huur van af de betaling. Nadere inlichtingen bij den Notaris. Tegen l Mei a.s. een dienst bode gevraagd by C. VAN DRIEL, Kats De Notaris J. K. C. MATTHIJS te Kortgene is voornemens op des avonds 4 uur in het café „NIMROD" te Kamperland krach tens art. 1223 B. W. in het te Kamperland aan den Achter weg B 219 groot 1 A. 98 c.A., bewoond door H. v. d. Weele Cz. Te aanvaarden bij de betaling, uiterlyk 2 Maart. Nadere inlichtingen bij den Notaris. Uit de hand te Koop: aan den Torendijk te Kortgene, bewoond door dhr. J. Rooze, te aanvaarden by overeenkomst. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen bij Deurwaarder HEIJBOER te Kortgene, Opgaven gelieve men tijdig in te zenden. Deurwaarder HEIJBOER. Ik beweer, adverteer meer De Graaf opent den trotschen jachtstoet en met lachend gelaat stijgt hij te paard. Onmiddelijk snelt Onno hem ter zijde, die door Heer Nicolaas als gids en schildknaap voor dezen tocht, aan den Graaf is toegevoegd. Met een kleur van vreugde heeft Onno deze opdracht ontvangen, en de lieden der Burcht vonden, dat hun Heer geen betere geleider den Graat had aan kunnen bieden dan deze Poortwachterszoon. „Alweer gepasseerd" mompelde Arno van Soelekerke, toen hij Onno zich bij den Graaf zag voegen, „hoe lang zal hij mij nog in den weg staan De andere Edelen volgen het Grafelijk voorbeeld en stijgen ook op. De houten ophaalbrug dreunt onder de hoeven der zware paarden en een oogenblik later weerklinkt hoorn en klaroengeschal gejuich en geschreeuw door de omtrek. De honden, losgelaten van hunne touwen, heffen een woedend ge blaf aan. De scherpgepunte pijlen vliegen reeds van de bogen af. Hazen, rijgers, veldhoenders, wilde konijnen, in één woord, al het wild, ze hebben een bange dag. Men heeft het zoo geregeld dat de bosschage van Welle geheel om singeld wordt. De Graaf maakt, met Onno als gids, de omvangrijke omtrekkende beweging. Het rumoer dat daar straks aan den zoom van het woud werd gehoord, plant zich voort door het geheele bosch. De Graaf van Zeeland geniet met volle teugen van dezen jacht op den Noord-Bevelandschen grond. „Wat hebben wij toch prachtige honden in onzen Burcht, Genadi ge Heer" zegt Onno tot den hoogen gast. „Ziet eens, ze hebben de sporen van een hert te pakken". „Inderdaad" antwoordde de aangesprokene, „ik vermoedde dit zoo even al. Wij willen hopen dat de buit groot moge zijn en wij niet met ledige handen naar Burchtvrouwe Cathariena van Cats terug- keeren". Het door de honden opgeschrikte hert kijkt met anstige verbijste rende oogen rond, het rijst sidderend op uit zijn leger en terwijl het den weg' dieper in het Welsche Bosch door vinnige vijanden ziet af gesloten, vliedt het zijwaarts weg, om buiten het bosch een schuil plaats te zoeken. Helaas! Het mocht niet zoo zijn. Een snel afgeschoten en goedgerichte pij! van Graat Willem's boog en het hert valt doodelijk getroffen neer. Over de geheele linie is er vreugdegeroep over het Grafelijk succes. Het is een heerlijke jachtmorgen en de buit wordt met het uur grooter. Het gedruisch neemt eik oogenblik in kracht toe, en men hoort niets dan het geschreeuw der mannen en het geklap der zwee- pen, benevens het snerpende gesis der pijlen. „Geen schot moge missen" roept den Catschen Burchtheer, „wij moeten een grootschen buit binnenhalen! Geeft acht mannen!" Hij heeft aan de rechterzijde van het bosch nieuw hoorngeschal vernomen en de trompet herkent hij als die van Onno, en een oogen blik later snelt het door den Graaf met Onno en de zijnen opgejaagd wild, hun tegemoet. En als in een vreemd, schitterend visioen, vervuld met klaroenge schal en hoefgetrappel, woeste strijdkreten en luid overwinningsge- juich, stormen de Burchtheer en de zijnen, de mede ter jacht genoo- digde Edelen, op het rusteloos vervolgde en dol door het rumoer, te- vergeefsch zwenkende om een doortocht te vinden, wild in, en me nig stuk Welsch wild moest het leven laten. Het is een rijke buit, die mede naar huis gevoerd wordt. De Graaf betuigde onder den terugrit, zijn dank aan Heer Nico laas voor den genotvollen morgen, en prees Onno voor zijn uitste kende geleide. De lieden die de jacht hebben meegemaakt, herdenken onderweg nog eens de kleine en groote momenten, van het zoo juist door leefde. De honden, die zich zoo geweerd hadden, werden door Onno en Arno naar hunne hokken teruggebracht en ontvingen tot loon een o- vervioedig maal. Ieder was voldaan over dezen morgen, maar nog meer beloofde deze dag. Immers, men zou in den namiddag ook nog een tournooi houden om den Zeeuwschen Kampioenstitel, en vooral op deze ge beurtenis waren de Zeeuwen zeer gesteld, om dit schitterend schouw spel te mogen aanschouwen. Talrijke Zeeuwsche Edelen waren de Schelde en de Zuidvliet o- vergestoken en naar Cats gekomen om dit steekspel bij te wonen en mede naar deze.eeretitel en de uitgeloofde zilveren Grateiijken Bo kaal te dingen. Daar zag men den Edelman Borselen van der Veere, den Heer van Cortgene, benevens Ridder Woiphard van Borsellen en Ridder Bou- dewijn van Yrseke. Den bekenden Ridder Jan van Baersdorp, naaste familie van Burchtvrouwe Cathariena ontbrak niet. Verder ontwaarde men op het tooneel der kampwerf de Ridders Daniel van Merwede en Jan van Haemstede, de Heeren van Wol- faartsdijk en Ridder Hendrik Velters van Zierikzee, terwijl den Edel-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1929 | | pagina 2