A. G. M. MARKUSSE WISSENKERKE STOOMDRUKKERIJ -ate K. f J. H. A. FOEKEN 1 ID prima soorten lij ij Ontbijtkoek, Jam, enz. m iSl Telefoon No. 10 jYj Margarine, Appelstroop jYj Zuinig op geld, maar roijaal met menschenlevens. De onbewaakte overweg nabij het dorp Riel (N.-Br.) heeft weer drie menschenlevens gekost. Met hoeveel levens is de zuinigheids maatregel nu al betaald? Nög niet genoeg? Niet zuinig op geld. Volgens een Duitsch blad heeft de filmacteur Emil Jannings met de Paramount een contract gesloten, waarbij hij zich verbonden heeft gedurende 3 jaar voor de film te spelen tegen 8000 dollar per week 't eerste jaar, 9000 in 't tweede en 10000 in 't derde jaar. Wie nu weet hoeveel weken een filmjaar telt, kan Jannings inkomen uitrekenen. Het hellend vlak. Redelijkheidsargumenten laten gel den bij verkiezingskwesties is den voet zetten op het hellend vlak der rechtsonzekerheid. Zoo oor deelde namens het Hoofdstembureau de Rapporteur inzake een informa liteit, beter wellicht een verzuim, begaan bij de invulling van een candidatenlijst voor de Kamer van Koophandel te Rotterdam. Op de lijst was het vakje voor den datum der verkiezing open gelaten, waarom de lijst ongeldig verklaard was. Namens den appelant betoogde Mr. Marchant, dat de lijst was in gericht overeenkomstig de eischen der voorschriften. Dat alle vakjes ingevuld moesten worden was niet voorgeschreven. Hij meende dus, dat aan het Koninklijk Besluit was voldaan. Het tegenbetoog luidde, dat het Koninklijk Besluit invulling van het formulier gewild heeft, omdat de plaats daarvoor was aangegeven. Een lijst, waarop de datum ontbrak, moest ook daarom reeds ongeldig verklaard worden. De beslissing van Ged. Staten luidt: de lijst is geldig. Is dat de eerste stap op 't gevaarlijke vlak? Vijftien millioen sterren gefotografeerd. Door de samenwerking van 19 sterrenwachten uit alle werelddeelen is men er na een arbeid van 40 jaren in geslaagd vijftien millioen sterren te fotografeeren. Dit getal valt des te meer op, wanneer men weet, dat slechts 6000 sterren met het bloote oog te zien zijn. De 30.000 sterrenkaarten, waarop deze sterren voorkomen, zullen binnen kort gepubliceerd worden. Een van de resultaten der opnamen is, dat men vastgesteld heeft, dat de zwakke, kleine sterren naar ver houding veel dichter bij de aarde gelegen zijn, dan men tot dusver aannam. De astronomen zullen in de toekomst veel voordeel kunnen trekken uit de vergelijking van deze sterrenkaarten met de door hen vervaardigde en zoodoende veel meer over de bewegingen der sterren vaststellen kunnen. Een teere kwestie. „Wanneer zijt gij voor het eerst verliefd geweest? Wie was Uw eerste liefde?" Deze vragen richtte een Amerikaansch magazine aan verschillende beroemde personen. Mussolini's antwoord luidde: „Toen ik tien jaar was, was ik voor den eersten keer verliefd en wel op een eenvoudig boerenmeisje; Predappio was haar naam". D'Annunzio zeide: „Ik heb altijd bemind en van een eerste liefde kan ik dus niet spreken. Toch herinner ik mij Roe, de dochter van een spoorwegarbeider uit Prato, dieop mij verliefd was". Marconi was zoo vriendelijk het volgende mede te deelen: „Mijn eerste liefde, aldus zeide de beroemde uitvinder, was Enri- chetta, de dochter van een portier uit Bologna". Toscani gaf het volgende ant woord: „Ik was nog heel jong en de vrouw, die ik lief had, was oud en dik. Mijn vrienden noemden haar de contrabas. Sinds dien tijd heb ik een grooten afkeer van contrabassen". „Toen ik vier jaar was, zoo vertelde Henny Porten, was ik voor den eersten keerjaloersch. De heer in kwestie had, dat her inner ik mij nog heel goed, een mooie Keizer-Wilhelmsknevel". Een Engelsch Journalist over Amerika. Mr. Fred Dartnell, de sport redacteur der Daily News, die naar Amerika is geweest om de match TunnyDempsey bij te wonen, verteld in zijn blad tevens iets over Anierikaansche toestanden. Wij laten er hier een fragment van volgen. Een van de eerste indrukken, die een vreemdeling in de Vereenigde Staten opdoet, is, dat hij in het land der drooglegging is. Het ont breken van alle café's, „saloon's" zooals ze daar genoemd worden, valt onmiddellijk op, maar men behoeft slechts zeer kort in het land te vertoeven, om er van over tuigd te zijn, dat er vele andere wegen zijn om zich spiritaliën te verschaffen. Het komt mij voor, zonder maar eenigszins de ethische zijde van het vraagstuk te willen beschouwen, dat een der geliefdste sporten daar aan de overzijde is, de drankwet te ontduiken, of, zooals een mijner Anierikaansche vrienden het uit drukte, Pussyfoot een poets bakken. Dit geeft natuurlijk aanleiding tot een uitgebreiden smokkelhandel en tallooze knoeierijen. De tak van bedrijf „bootlegging", d.i. de on wettige handel in sterken drank, is, uitteraard wel verplicht sub rosa te werken, maar toch is het ver rassend, hoe vaak de wet openlijk getrotseerd wordt. In New-York kent nagenoeg iedereen de talrijke zoogenaamde „speak easies" of gelegenheden, waar sterke drank en bier verkrijgbaar zijn en die niet al te groote geheimzinnigheid in acht nemen tegenover de auto riteiten. Verder naar het Westen, waar men nog minder sympathie voor het drankverbod koestert, wordt alle geheimzinnigheid opzijgezet. In een stad bezocht ik een saloon, waarvan de deuren wijd open stonden en waar ieder vrij kon binnentreden en zijn glas bier of een bittertje drinken. Er werd matig gedronken en alles ging in de volmaakste orde toe; gedurende mijn aanwezigheid trad een politie beambte ongegeneerd binnen, dronk een glas bier en vertrok weer, zonder dat de gasten ook maar de minste verwondering hierover lieten blijken. Een ander voorbeeld van het weinige respect dat men voor het 18de amendement koestert werd mij gegeven tijdens mijn verblijf in een hotel. Daar kwamen op een goede morgen, om een uur of vijf, een paar collega's journalisten mijn kamer binnen vallen om mij te begroeten en ik moest en zou een glas drinken van het bier, dat dien nacht uit Canada gekomen was. Het mooiste van het geval was echter, dat het koffertje, waar in zich de flesschen bevonden, ge torst werd door de schouders van den hotel-detective! Nieuwe Bioscoop-Theaters. Volgens „Motion Pictures News" werden dit jaar in Europa 160 bioscoop-theaters met tezamen 200.000 plaatsen gebouwd. In Duitschland kwamen er 18 bios copen bij, in Engeland 20, Zweden kreeg er 16, Roemenië 7, Oosten rijk 11, Nederland 2 en Italië 5 bij. De overige theaters werden gebouwd in Spanje, Tschecho-Slowakije, Hongarije, Bulgarije, Polen, Grieken land en Turkije. Wie niet adverteert, wordt vergeten DIT BLAD GETROUW, NOOIT BEROUW. Poiret beklaagt zich. Poiret, de bekende Fransche modekoning, heeft een veldtocht naar Amerika ondernomen en deze campagne is, Poiret geeft het zelf toe in de Anierikaansche bladen, mislukt. De Anierikaansche dames willen niets meer van hem.weten. Zijn dictatoriale macht op mode gebied is gebroken. Vroeger ging het heel gemakkelijk. Poiret schiep ieder jaar een nieuwe mode en alle dames onderwierpen zich aan zijn wil. Toen kwamen de korte rokken. Dat sloeg gedurende twee jaar in. In het derde jaar zeide Poiret echter, dat het nu maar met de korte rokken uit moest zijn. De rokken moesten \veer langer worden, veel langer zelfs. Maar zijn bevelen werden niet opgevolgd; de rokken werden in tegendeel korter. Vroeger vonden de Anierikaansche dames, die in Parijs vertoefden, alles goed, wat Poiret decreteerde, maar nu blijft de Fransche modekunstenaar met alle modellen zitten. „Wat moet ik beginnen", dacht Poiret, „nu de Amerikgansche vrouwen zich niet meer aan mijn gezag willen onderwerpen". Ten slotte besloot hij in eigen persoon de Oceaan over te steken en een propagandatocht over de lange rokken te gaan houden. Hij ging bij zijn voordrachten op het podium staan, gewapend met schaar, spel denkussen en stof, vroeg of een zijner toeschouwsters naar voren wilde komen, knipte en spelde en binnen een minimum van tijd had Poiret een smaakvolle, origineele japon te voorschijn getooverd, een japon, waarvan de roklang was. „Is het niet schitterend?" riep Poiret in vervoering over zijn creatie den toeschouwsters toe. Maar niemand gaf antwoord. Poiret was verslagen. Zijn toovermacht, die altijd overwönnen had, was gebroken. En nu beklaagt hij zich. „Een mode, die vijf of zes jaar duurt, is geen mode meer", zegt hij. Maar de dames laten zich niet van hun standpunt afbrengen, inderdaad een niet alledaagsch feit, dat de vrouwen eens niet met de mode mee willen gaan. G. B. S.' Openhartigheid. Bernard Shaw bracht kort gele den een bezoek aan de firma, waar hij voor dertig jaar als leerlingin den handel werkzaam was geweest. Hij zag daar een kennis-collega, die al dien tijd van 's morgens vroeg tot 's avonds laat denzelfden eentonigen registratie-arbeid had verricht. „Dat zou nu ook mijn lot ge weest zijnt zoo zeide Shaw later, wanneer ik het niet had klaar ge speeld, de eenige mensch onder een millioen te zijn, die leugens op een zoo amusante wijze weet te vertellen, dat de menschen naar de theaters stroomen om ze te hooren, en dat acteurs ze zoo zeg gen, dat ze zelf gelooven, dat het waar is". Een haarlok van Beethoven. De Weensche antiquair B. A. Heek biedt een haarlok van Beethoveu ten verkoop aan, die tot nu toe nog nooit in den handel geweest is. Schubert gaf haar na den dood van Beethoven ten geschenke aan de echtgenoote van Dr. H. W. Schott, die uit een zeer kunstzinnig en aan Beethoven verwant geslacht stamde. De lok bleef in het bezit van de familie Schott, tot dat zij in 1916 aan de tegenwoordige eigenares cadeau werd gegeven. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiim iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHOOLSTRAAT 5 j levert U zeer concurreerend: •T Thans als reclame, prima SPECULAAS voor Tj I) 25 cent per half pond. (T

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1927 | | pagina 2