WELKOM! Met graagte neem ik de mij geboden gelegenheid waar om een enkel woord te schrijven voor het eerste nummer van „Het Nieuws- en Advertentieblad voor Jutphaas en Omstreken". Het moge dan zijn een woord van welkom, van hartelijk welkom. In eene gemeente, als de onze, met haar eigenaardige ligging en verschillend soort van bevolking, kan „een band, die bindt" als onmisbaar worden beschouwd. De twee voornaamste bevolkingsgroepen, boeren en fabrieksarbeiders, hebben uiteraard belangen, welke niet steeds dezelfde zijn. Toch leven zij in één gemeente, onder één bestuur, dat voor beider belan gen in gelijke mate heeft op te komen. Het eene gedeelte der gemeente is min of meer stadsch te noemen, het andere gedeelte is vrijwel ongerept dorpsch. Ook hierdoor weer verschil van opvatting omtrent de algemeene belangen. Kenden beide gedeelten, kenden beide groepen elkaar nu door en door, dan zoude door wederzijd- sche waardeering zeer veel te bereiken zijn. Dit is echter niet het geval en zooals bijna steeds geldt in het algemeen ook hier: „onbekend maakt onbemind". Het blad, dat thans door het prijzenswaardig initiatief van een bekend uitgever verschijnt, kan daarom voor Jutphaas zoo zegenrijk worden, wanneer hierdoor de ingezetenen, welke in ééne gemeente thuis behooren, zich ook werkelijk onderling één en thuis gaan gevoelen. Wenschen en verlangens, grieven en nooden, vreugde en genot van de eene groep kunnen thans gemakkelijk tot uiting komen en aanhoord en meegeleefd worden door de andere. Ondergeteekende, en, naar hij meent, ook het geheele gemeentebestuur zullen ook gaarne van ons plaatselijk blad gebruik maken om hun inzichten meer tot openbaarheid te brengen en tevens om een rui mer uiteenzetting te kunnen geven omtrent maatregelen, zoowel door hen zelf genomen, als door het Rijk enz. opgelegd. Wanneer de „Jonggeborene" aldus zijn taak opvat, dat hij naast nieuws en advertenties ook wil brengen hetgeen hierboven in het kort is geschetst, dan kan het niet anders, of hij zal krachtig opgroeien temidden en door de hartelijke belangstelling van ieder ingezetene van Jutphaas en die daaromheen woont. Zoo moge het zijn. Daarom nogmaals WELKOM! Jutphaas, 15 November 1927. Mr. J. M. M. HAMERS, Burgemeester van Jutphaas.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1927 | | pagina 2