No. i. Zaterdag IA September 1895. Ie. Jaargang. N 0 0 B D~B I V E I A N 0 S C H M. H. MARCUSSE. L. J. B00NE, Wissenkerke, Prijs der advertentiën: UITGAVE VAN Dit blad verschijnt Zaterdags van 1 tot 5 regels 30 cent. en wordt gratis en franco iedere regel meer 5 cent. Snelpers-drukkerij door geheel Noord-Beveland Bij abbonnoment lager. WISSENKERKE. huis aan huis verspreidt. A AN BEN LEZEIi! Het is den ondergeteekenden wenscheljjk voor» gekomen, ook tot eigen gerief dat er in Noord- Beveland eene gelegenheid zy tot adverteeren met de zekerheid, dat die advertenties, op ons eiland, in elk huisgezin gelezen worden. Van daar de uitgave van dit advertentieblad dat cöe gelegenheid zal scheppen, méér dan het adverteeren in alle Zeeuwsche bladen tezamen, omdat het gratis en franco in NOORD-BEVE LAND van huis tot huis zal worden verstrekt. Ieder die er dus gebruik van maakt, hetzy Winkeliers en Handelaars om de aandacht op hunne koopwaren te vestigen, Landbouwers ter aanbieding tot verkoop van hun vee, of hunne producten, den werkenden stand tot het aanbieden hunner diensten enz., enzzij zyn allen zeker dat ieder Noordbevelander in de gelegenheid wordt gesteld hunne ativertcniën te lezen. Tegelijk zullen in dit blad worden opgeno men berichten, aan den uitgever verstrekt, wel ke geacht kunnen worden voor het publick we tenswaardig te zyn, en tevens een feuilleton, dat zoodanig zal worden opgenomen, dat het van het overige deel van tót blad kan worden ge scheiden en zoodanig samengevoegd, dat ieder gezin het werk als boekdeel kan bezitten. Dat weldra uit het groot aantal advertentiën moge blijken, dat door deze uitgave in een be staande behoefte wordt vborzien is de wensch van hem die zich, onder minzame aanbeveling teokent, als UAo dienstw. dienaar - M. H. MARCUSSE. J. SCHIPPERS, COLIJNSPLAAT. KLEERMAKER BARBIER. SIGARENHANDEL. Leggen en repareeren van vloerkleeden. Uit de liand te koop: van verschillende leeftyd te bevragen by: Verzoeke beleefd spoedige toezending der AdverUntUn voor liet volgende No Byna had het do schijn, alsof Hugo nu besloten had, den lie- derlyken weg te verlaten, hy werd decoratieschilder, zocht «n vond arbeid en liet zich nu nog slechts zelden in de kroegen zien. Hij huwde een arm, maar zeer goedhartig en beminnenswaar dig meisje, zy was zyn goede engel, en wellicht zou Iiy van al zyne dwaasheden en gebreken genezen zyn, wanneer het lot die engel aan zyne zijde had gelaten. Het mocht niet zyn, de dood ontnam hem de geliefde vrouw, nadat zy kort te voren aan een kind het aanzijn had geschonken, met haar werd hem het laatste anker ontnomen. Wanneer vroeger zyn kunstenaarstrots tegen den vernederenden arbeid des handwerksman in verzet kwam, zoo onderdrukte hy deze neigingen van een kwalyk geplaatst eergevoel, terwijl hy zich zeide, hy vernederde zich voor een geliefd wezen, dat hem door trouwe en innige liefde daarvoor beloonde. Deze liefde was de stralende ster in den nacht, die hem omringde, nu deze ster uitging, verhieven zich weer de stormen, om het zwakke wrak op de klippen te verpletteren. Het oude leven begon weder, de oude vrienden kwamen weer opdagen, de oude dwaas- en lichtzinnigheden doorkruisten weder het ziekelijk, geprikkeld brein van het miskend genie. Haat en verkropte woede tegen de maatschappij, die hom den lauwerkrans ontstal, dien hy zich zelve op het hoofd had gedrukt, de stryd met het noodlot, dat hem den laatsten ster ontnomen had, tweespalt met zijn eigen ik, en het bewustzijn, dat iedere poging, zyn genie naar waarde te schatten, aan de boosheid zijner vijan den en belagers zou schipbreuk lijden dat alles voerde hem op deu vroegeren weg terug, waarop hy in verdoovende bedwelming tenminste vergetelheid vond. Zijn broeder Mathias bad zieh over het hulpelooze meisje, de kleine Rosa ontfermd en daardoor Hugo van een last bevrijd, wier druk hem niet eens voelbaar was geworden. Hugo werd door zijne schuldeischers in het nauw gebracht, zy dreigden hem met de gijzeling, reeds wilden zy hem doen gevan gen nemen, in de hoop, dat zyne met aardsche goederen ryk ge zegende broeders voor hem opkomen en zyne schulden vereffenen zouden, toen men op zekeren morgen hoed en stok aan den oe ver van de hoogstaande rivier vond. Was hij verongelukt of had hy ziehzelve het leven benomen, wie kon het weten! Zijn lijk werd niet gevonden, het hooge wa ter had het vermoedelijk stroomopwaarts gedreven. Mathias en Theodoor betaalden de schulden van den veronge lukte, en Rosa bleef de dochter van den kastenmaker, z\j vond in den kring dezer familie slechts welwillendheid en hartelijke lief de. Aan dit alles dacht de brave kastenmaker, terwijl hy door de druk bezochte straten langzaam zyn huis naderde. Hy herinnerde zich zyn verleden, zijne vreugdelooze jeugd en die dagen, waarin hij met zware zorgen en Stormen gestreden had, om zioh een winstgevend bestaan te verwerven. Destyds had hy er vaak naar gereikhalsd, zich eene onderschei ding te kunnen verzekeren, destyds zou hij fier geweest zyn op de eer van een schutterskoning, heden bereidde zy hem nog te- nauwernood eene vreugde. Hij had den leeftijd bereikt, in welken de bedwelmende genoegens hunne aantrekkelijkheid verloren heb ben, omdat zy slechts vermoeidheid, overprikkelling en lichame lijk lijden achterlaten. Mathias Bauerband had zyn huis bereikt, het was een hoog, sta tig huis met een groote achterwoning, welke laatste tot kasten makerswerkplaats diende. Naast dit achtergebouw lagen opene hokken, waarinden houtvoorraad bewaard werd. De inwendige stoffeering van het woonhuis pleitte ia alle ver trekken voor den eenvoudigen, solicden smaak en de welgesteld heid van den huisheor, alsmede van de ordelievendheid aller in woners. Men ontwaarde overal de bedrijvigheid van vrouwelijke handen, men vond overal een flinke vertrouwelijkheid, gepaaid aan eone haast pijnlijke zuiverheid. De kastenmaker schreed door het huls naar de binnenplaats en betrad een oogenblik later de werkplaatsen, waaruit vrolijk ge zang, verbondon met het rumoer, dat de beitels, zagen en hamers veroorzaakten, hem tegen klonk. Mathias Bauerband stond op den drempel, het geweer over den schouder en den groenen hoed met de schilderachtige reeren op het hoofd gedrukt. „Kinderen, wy vieren feest!" riep hy, met zyn eentoonige stem, door het rumoer heen. „Vooruit, legt dc gereedschappen neer, morgen komt een nieuwen dag! Koenraad, gij zult iederen knecht twee gulden en iederen leerling een gulden ter hand stellen, op dat ook mijne brave werklieden zich op het schuttersfeest eens

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1895 | | pagina 1