ONZE INDUSTRIE ÉN HAAR GRONDSTOFFEN. Voorloopig is er nog al wat voorraad. Het is uit den aard der zaak niet doen lijk, een algemeen overzicht te geven van de verschillende industrieën en de voor ziening daarvan met de noodige grond stoffen. Door den oorlogstoestand is er plotseling een onderbreking ingetreden en het is slechts mogelijk, uit informaties eenigermate een beeld te krijgen. Zoo deel te men ons van de zijde der olieslagerijen mede, dat men voorloopig nog over eenige voorraden beschikt. Ook gisteren kwamen er op de beurs op de gewone wijze transacties tot stand, n.l. tegen den maximumprijs van f 25 Vz per honderd kilogram lijnolie. De afleve ring hiervan geschiedt normaal aan de verf-, zeep- en linoleum-industrie. Export vcm lijnolie, welk product vroeger voor ruim 60 pet. werd uitgevoerd, vindt er na tuurlijk niet meer plaats. Wij kregen den indruk, dat de particuliere voorraden thans niei groot meer zijn, en het is niet bekend, over welke voorraden de regee ring beschikt. De regeering leverde den laatsten tijd de grondstoffen, waarvan de invoer wegens het gebrek aan scheeps- ruimte onder bezwarende omstandigheden plaats vond en de regeering nam tevens het geperste product over, indien de maxi mumprijs van 'f25 Vz niet kon worden ge haald. Met de uit soyaboonen, grondnoten en andere tropische grondstoffen geperste olie is het ongeveer evenzoo gesteld. De aanvoer van deze grondstoffen was niet groot meer en men verkeert in twijfel, hoe lang de voorraden nog zullen strekken. Het geheele bedrijf was een regeerings- aangelegenheid geworden, zoodat men nu in afwachting leeft van nieuwe rege lingen op dit punt. DE VERF-INDUSTRÏE. Wat de schilders nu in de eerste plaats noodig hebben, zoo deelde een verffabri- kemt ons mede, is glas en stopverf. Over voorraden grondstoffen beschikt men wel iswaar in voldoende mate, maar de be drijven werken op slechts een gedeelte der capaciteit, omdat er geen export meer is, ofschoon deze voor sommige bedrijven tot kort geleden ongeveer de helft van de productie in beslag nam. Tot de voornaamste grondstoffen be hooren lijnolie en terpentijn, die beide van overzeesche origine zijn. Op den duur moet men daarmede dus vast loopen. In Duitschland werkt de verf-industrie met tal van vervangingsproducten. Van de 600 fabrieken zijn er daar slechts en kele overgebleven, hetgeen in verband staat met de rationalisatie en vermoede lijk ook met de concentratie van de che mische nijverheid, die in hoofdzaak door enkele groote concerns wordt gecontro leerd. Of de Nederlandsche verf-industrie in het binnenland voldoende compensatie voor den vervallen export zal kunnen vin den, zal o.a. afhangen van de mate van opleving in de bouwvakken. Komen daar voor voldoende maierialen beschikbaar, dan zal ook de verf-industrie in ruime mate orders krijgen, .al komt dan het vraagstuk aan de orde, hoe in het gebrek aan grondstoffen moet worden voorzien. Aan een zekere mate van Ersatz zal daar bij niet kunnen worden ontkomen. Daar echter de chemische industrie thans op alle mogelijke gebieden nieuwe uitvindin gen doet, behoeft men het niet uitgesloten te achten, dat ook de oude verf door nieuwe sloffen kan worden vervangen. DE Rij'WIEL-INDUSTRIE. Dat de rijwiel-industrie thans niet over gebrek aan orders heeft te klagen, spreekt welhaast vanzelf. Men heeft het drukker dan ooit ievoren en een goede vraag naar fietsen van goede kwaliteit kan worden waargenomen. Dat is trouwens begrijpe lijk, want wie zich tot nu toe de luxe kon veroorloven in een auto te rijden, zal stel lig geen minderwaardig merk fiets koopen. Ook de rijwiel-industrie staat evenwel voor de moeilijkheid van de grondstoffen- voorziening. Voorloopig kan men nog voort en men heeft ook wel de hoop, dat Duitschland in voldoende mate staal en andere grondstoffen zal kunnen leveren op het oogenblik stagneert het vervoer echter. Een duister punt voor de naaste toe komst vormt de rijwielband. De twee groote fabrieken, namelijk die van Vre- denstein i'Doecinchem) en van Heveadorp, zijn beide weliswaar geheel intact geble ven, maar zij mogen slechts op halve kracht werken. Omtrent de voorraden rubber zijn geen gegevens bekend, doch bovengenoemde maatregel wijst er op, dat men zich daarvan geen al te groote voorstellingen mag maken. Wat wij van de doortrekkende Duitsche troepen hebben gezien, zoo deelde de be trokken fabrikant ons mede, alles op het gebied van rubber was vcm prima kwa liteit. Men weet echter, dat in Duitschland al sedert geruimen tijd het civiele verbruik ten achter werd gesteld bfj dat ten be hoeve van de weermacht en daarom zegt het nog niet veel, wanneer wij zien, dat het gemotoriseerde leger met de beste rubberfabrikaten is uitgerust. Zooals in alle industrieën, heeft ook de rijwiel-industrie haar prijzen na 9 Mei niet meer mogen verhoogen, hetgeen eveneens geldt voor de bandenfabrieken. EEN RIJKSBUREAU VOOR TABAK EN TABAKS PRODUCTEN. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende be kend 1. Er wordt ingesteld een rijksbureau voor tabak en tabaksproducten. Het adres van dit bureau zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. 2. Onder tabaksbedrijven worden in de navolgende bepalingen verstaan be drijven, die tabak of tabaksproducten ver handelen, opslaan, bewerken, verwerken of vervaardigen, met uitzondering van die, welke tabaksproducten in het klein verkoopen. 3. De tabaksbedrijven zijn verplicht, aan het rijksbureau voornoemd alle in lichtingen te verstrekken, die in verband met een goede uitvoering dezer bepalin gen, noodig worden geacht. 4. Het is aan tabaksbedrijven verbo den onbewerkte tabak en tabaksproduc ten te verkoopen, af te leveren, te bewer ken, te verwerken, te doen bewerken of te doen verwerken, zonder schriftelijke vergunning van het rijksbureau. 5. Het rijksbureau kan aan bepaalde of aan alle tabaksbedrijven, geheele of gedeeltelijke dispensatie verleenen voor een bepaalden termijn of tot wederopzeg- gens toe. 6. Onmiddellijk ingaande wordt, tot een nader te bepalen tijdstip, van de ver bodsbepalingen, vermeld in lid 4, dispen satie verleend voor zoover betreft verkoop en aflevering van tabaksproducten en verwerking van onbewerkte tabak, rnet dien verstande, dat de verkochte, afge leverde en gefabriceerde hoeveelheden per week niet meer mogen bedragen dan gemiddeld per week door het betreffende bedrijf, aan eiken afzonderlijken afnemer in het jaar 1939 is verkocht of afgeleverd of door het desbetreffende bedrijf in het jaar 1939 gemiddeld per week is ver/aar- digd. 7. Aan een vergunning als bedoeld in lid 4 kunnen door het rijksbureau voor waarden en beperkingen worden ver bonden. 8. Vergunningen als bedoeld in lid 4 kunnen slechts worden verleend aan ta baksbedrijven, welke bij het rijksbureau zijn ingeschreven. 9. Tabaksbedrijven kunnen het rijks bureau schriftelijk verzoeken ingeschreven te worden. Het rijksbureau kan aan de inschrijving voorwaarden verbinden. Het is bevoegd inschrijvingen van bedrijven, die naar zijn oordeel niet als tabaksbe-, drijven kunnen worden beschouwd, te weigeren. Het is eveneens bevoegd in geschrevenen te schorsen of te schrappen. 10. Niet tijdige of onvolledige inzen ding van gevraagde opgaven, alsmede het doen van opgaven in strijd met de waarheid, kan onmiddellijk vervallenver klaring der dispensaties, genoemd in lid 5 en 6, met zich brengen. De vervallen verklaring geschiedt door het rijksbureau. 11. Bij de afgifte van vergunningen, bedoeld in lid 4, wordt door het rijksbu reau een consentgeld geheven, dat niet meer zal mogen bedragen dan Vz procent van de netto waarde der betrokken goe deren. Het rijksbureau is bevoegd van de betaling, al dan niet onder door hem te stellen voorwaarden, geheele of ge deeltelijke dispensatie' te verleenen, met dien verstande, dat het minimum-consent- geld ƒ0.25 bedraagt. 12. Voor zoover de kosten aan de uit voering dezer regeling verbonden, niet door consentgeïden worden gedekt, zullen zij volgens door het rijksbureau te stellen regelen worden omgeslagen over de in geschreven tabaksbedrijven. 13. Het rijksbureau is bevoegd nadere regelen te stellen ter bevordering eener goede uitvoering dezer bepalingen, in het bijzonder met betrekking tot de aflevering, bewerking en verwerking van onbewerkte tabak, alsmede met betrekking tot de af levering van tabaksproducten. UITVOER VAN HARING NAAR DUITSCHLAND. Men schrijft ons uit Vlaardingèn: Zooals reeds vorige week gemeld, was aan de exporteurs van haring medege deeld, dat er vermoedelijk een zekere hoe veelheid gezouten haring, vangst 1939, naar Duitschland zou kunnen worden ge ëxporteerd tegen de prijzen, zooals deze ook voor het eerste en tweede kwartaal 1940 waren vastgesteld. Thans reeds heeft de Reichsstelle für Tiere und tierische Erzeugnisse verzocht om levering van een belangrijk kwantum gekaakte haring van goede kwaliteit (geen maatjesharing). Een betalingscontin gent voor deze transactie is door de be voegde instantie in uitzicht gesteld. De Nederlandsche Visscherij-centrale heeft ieders aandeel in deze levering be rekend op dezelfde basis, waarop in den laatsten tijd de betalingscontingenten zijn toegewezen. Levering moet geschieden binnen 10 a 12 dagen. Op iederen exporteur rust de verplich ting, te zorgen, dat zijn aandeel prompt wordt geleverd, ook indien zijn voorraad eventueel reeds geruimd mocht zijn. REGEERIN GSCOMMISS ARIS VOOR DEN ARBEID. Prof. dr. J. E. de Quay benoemd. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft met ingang van 21 Mei bij het departement van sociale zaken be noemd tot tijdelijk regeeringscommissaris voor de organisatie van den arbeid prof. dr. J. E. de Quay, ie Tilburg, met bepaling, dat nader over de hem toe te kennen ver goeding voor die functie zal worden be slist. Prof. de Quay is hoogleeraar aan de R. Kath. Economische Hoogeschool ie Til burg in de bedrijfsleer en psycho-techniek. Hij is geboren in 1901 te 's-Hertogenbosch, studeerde aan de universiteit te Utrecht in de letteren en wijsbegeerte (hoofdvak psychologie) en promoveerde in deze fa culteit in 1927. Prof. de Quay is auteur van verscheiden brochures, prae-adviezen enz., op het gebied van psycho-techniek en bedrijfsleer. Adviseur regeeringscommissaris weder-opbouw. Oud-Minister Kan benoemd. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft mr. J. B. Kan, lid van den Raad van State, met ingang van 23 Mei benoemd tot adviseur in algemeene zaken van de Regeeringscommissaris voor den W ederopbou w. Duitsche civiele bestuurders ko men naar Den Haag. Het is onder het Haagsche publiek zeker niet onopgemerkt gebleven, dat in Den Haag op het plein en elders Duitsche auto riteiten hun intrek hebben genomen in ge bouwen, die vroeger bij Nederlandsche organen in gebruik waren. Met name heeft zich de plaatselijke Duitsche bevel hebber, de Stadtcommandantur, geïnstal leerd in het ministerie van koloniën en de Duitsche bevelhebber voor Nederland en België in het gebouw van Defensie, even eens op het Plein. Men zal zich niet behoeven te verwon deren, zoo men binnenkort oök verneemt, van min of meer ingrijpende wijzigingen in de civiele bestuürs-organisatie van ons land. Belangrijke personen van het bur gerlijk bestuur in Duitschland zijn in Ne derland aangekomen. De verschuldigde huur- en pacht- termijnen. Behooren stipt op tijd te worden voldaan. De departementen van handel, nijver heid en scheepvaart en van landbouw en visscherij, brengen onder de alge meene aandacht, dcrt verschuldigde huur- en pachttermijnen van woningen, boer derijen en landerijen, behoudens Ingeval van volstrekt en aantoonbaar onvermogen of van geheel vergaan van het gehuurde of gepachte, stipt op tijd behooren te worden voldaan. Onverlet blijft het recht van huurders en pachters om op grond van gedeelte lijk vergaan of vcm aanzienlijk mindere landbouw-bedrijfsopbrengsten (remissie- recht) vermindering van huur of pacht acm den bevoegden rechter te verzoeken. Stounactie voor het gedupeerde spoorwegpersoneel. In overleg met den personeelraad, heeft de directie van de Ned. Spoorwegen een steuncommissie N.S. 1940 in het leven ge roepen, teneinde hulp te verleenen aan het personeel, dat door de oorlogshande lingen have en/of goed verloren heeft. Deze commissie bestaai uit de heeren dr. Ch. F. P. Bodemeyer en dr. S, Buys als vertegenwoordigers van de directie, en de heeren H. I. van Braambeek en H. F. Timmermans als gemachtigden van de erkende personeel-organisattes. Per dienstorder is een beroep op de medewerking vcm het geheele personeel gedaan in den vorm van een wekelijk- sche of maandelijksche bijdrage van ten minste 1 pet. per bruto bezoldiging. Zoodra een algemeen landelijk comité mocht worden opgericht, zal voormelde commissie zich hiermede in verbinding stellen. De steuncommissie is met haar werk zaamheden onmiddellijk begonnen en heeft reeds een onderzoek laten instellen naar het aantal slachtoffers en naar den omvang van het materieele verlies. wmm Verbod inzake stopzetting van ondernemingen. ONTSLAG AAN ARBEIDERS BEPERKT. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft de volgende verordening af gekondigd Artikel 1. Het is na 27 Mei verboden: a. den-arbeid in een onderneming blij vend of tijdelijk stop te zetten; of den arbeidsduur te verminderen tot minder dan 36 uur; of b. gedurende een tijdvak van dertig achtereenvolgende dagen 25 of meer ar beiders in een onderneming, al of niet tegelijkertijd te ontslaan, zonder hiertoe vooraf schriftelijke vergunning te hebben verkregen van of namens den directeur- generaal van den arbeid. Aan deze vergunning kunnen voorwaar den worden verbonden. Artikel 2. 1. Het verzoek om vergunning moet worden gericht aan het districtshoofd der arbeidsinspectie en bevat de redenen voor het verzoek en vermeldt het aantal en de soort van arbeiders, die door voldoening aan het verzoek geheel of gedeeltelijk buiten werk ziiTlen komen. 2. Op het verzoek wordt zoo spoedig mogelijk beslist. Artikel 3. Het hoofd of de bestuurder van de on derneming, die .in het tijdvak vcm 10 tot 28 Mei 1940 hetzij den arbeid in de onderneming heeft doen stopzetten hetzij 25 of meer arbeidskrachten, in zijn onderneming al of niet tegelijkertijd heeft ontslagen geeft daarvan kennis aan het districts hoofd -van de arbeidsinspectie vóór 3 Juni 1940, schriftelijk. Hij vermeldt daarbij de redenen van het gedane ontslag of van het stopzetten van den arbeid, en het aantal arbeiders en de soort vcm. arbei ders, die als gevolg van het stopzetten van den arbeid of het ontslag buiten werk zijn gekomen. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking met ingang van 28 Mei 1940. DE BIOSCOPEN EN DE NIEUWE TOESTAND. Maandag heeft de Nederlandsche Bios coopbond te Amsterdam een buitenge wone spoed-ledenvergadering gehouden, welke druk bezocht was. De voorzitter, de heer C. S. Roem, gaf een overzicht van den toestand van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf onder de huidige omstandigheden, als mede van de maatregelen, welke in ver band daarmede van dag tot dag door het hoofdbestuur genomen zijn. Met dank baarheid stelde spreker vast, dat onder de leden eri hun personeel geen dooden te betreuren vielen. Hij bracht hulde aan allen in het film- en bioscoopbedrijf, die als soldaat hun plicht hadden gedaan. Diepe deelneming betuigde hij jegens die leden, wier bedrijven door den oorlog getroffen zijn. De hulp aan het personeel, dat door de verdwijning van bioscopen in behoeftigen toestand is komen te verkeeren, 2al een van de eerste agenda-punten in de ver gadering van het hoofdbestuur uitmaken. Vervolgens zal het hoofdbestuur plan nen uitwerken om die leden te helpen, die door het oorlogsgeweld getroffen zijn. Na de overgave der wapenen is er aan stonds contact ontstaan met de Duitsche bezettings-autoriteiten. Dank zij de mede werking dezer autoriteiten heeft men met behulp van leger-auto's de meeste biosco pen in het land van films kunnen voorzien. Spreker betuigde ook zijn erkentelijk heid voor de medewerking van de Neder landsche autoriteiten. Ten slotte gaf de bondsvoorzitter aan de leden den raad al hun verplichtingen nor maal na te komen en de bedrijven als voorheen voort te zetten. Spr. vertrouwde, dat spoedig tot normale exploitatie-metho den zou kunnen worden overgegaan. De voorzitter lichtte vervolgens een voor stel van het hoofdbestuur toe tot vaststel ling van een machtigingsbesluit, dat aan het dagelijksch bestuur onder de huidige omstandigheden de bevoegdheid geeft om in overleg met de daartoe aangewezen autoriteiten diep ingrijpende, dadelijk in gaande maatregelen te treffen, ter voor ziening in de moeilijkheden, die thans voor het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf zijn ontstaan. Het dagelijksch bestuur zal ingevolge dit besluit binnen de grenzen vcm de sta tuten van den Nederlandschen bioscoop bond, zonder dat het verplicht is van te voren met andere organen van dien bond overleg te plegen en zonder dat de door dit college genomen besluiten door an dere organen van den bond kunnen wor den gewijzigd of teniet gedaan, gemach tigd zijn alle besluiten te nemen, welke het noodig oordeelt en wel op korten ter mijn en zonder dat daartegen kan worden Commissie Oorlogsschade. De Sameostelling. Wij hebben reeds melding gemaakt van de commissie, welke tot taak heeft, voorstellen te doen nopens de beginselen, volgens welke van Overheidswege tegemoetko ming zal worden verleend in verband met geleden materieele oorlogsschade b. nopens de wijze, waarop de finan ciering hiervan zal dienen te geschieden. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft benoedm tot lid en voorziiter van deze commissie ir. W. H. van Leeuwen, te Delft tot ledenprof. H. A. Kaag, te Tilburg en mr. K. P. van der Mcmdele, te Rotter dam. Tot secretaris is benoemd prof. P. Lieftinck te 's-Gravenhage. Nederlandsche zeeschepen mogen niet naar het buitenland worden verkocht. Het departement van handel, nijverhéid en scheepvaart 'maakt het volgende be kend 1. Het is verboden, op eenigerlei wijze, te bewerken of ertoe mede te werken, dat een Nederlandsch zeeschip a. zijn hoedanigheid v. Nederlandsch zeeschip verliest b. in eigendom, in gebruik of ter be schikking wordt overgedragen, voor zoo ver betreft overdracht aan niet-Nederlan- ders of naar het buitenland c. een vaart, een reis of een reeks van reizen aanvangt, welke niet geheel binnen het rijk in Europa valt d. een vaart, een reis, of een reeks van reizen vervolgt, welke niet geheel binnen het rijk in Europa valt, indien deze vaart, reis of reeks van reizen was aan gevangen voor het in werking treden van het verbod. 2. De directeur van het rijksbureau zeescheepvaart te 's-Gravenhage, wordt gemachtigd een vergunning tot dispen satie van het onder 1. verbodene te ver leenen. Deze verordening treedt in werking met hare afkondiging. LET OP DEN COLORADO-KEVER. De Plantenziektenkundlge dienst te Wageningen schrijft oijs Aangezien de coloradokever in het Zuidelijk deel van ons land wederom ia waargenomen, en de uitroeiing van dit insect thans meer dan ooit, van het groot ste belang voor onze aardappelcultuur geacht moet wordén, verzoekt de planten- kundige dienst te Wageningen, alle aard appelverbouwers dringend, van nu af aan zoo regelmatig mogelijk hun aardappel gewassen op de aanwezigheid van deze kevers of de larven ervan te onderzoeken. De kever Is 1 centimeter lang, ovaal van vorm met gele dekschilden, waarop 10 overlangsche zwarte strepen. Wan neer men een of meer kevers vindt, moet aan de onderzijde der aardappelbladen gezocht worden naar de oranjegele eieren die daar kunnen voorkomen. De larven zijn donker oranjerood ge kleurd. Zij vreten gaten in de bladeren, hètgeen. bij grooten omvang, ernstige schade kan opleveren. Wie een of meer larven vindt, moei deze onmiddellijk dooden, om verspreiding te voorkomen. Van zijn vondst doet men mededeeling ten gemeentehuize of aan de politie, met nauwkeurige opgave van de plaats. Verdere bestrijdingsmiddelen zullen dan ten spoedigste door ambtenaren van den plcmtenziektenkundigen dienst geno men worden. BURGERLIJKE STAND OOSTKAPELLE van 11 tot 25 Mei 1940 GeborenMaria, d. v. Jan de Kam en Elizabeth Janse. Abraham Leunis; z. v. Abraham Petiet en Willemina de Rijke. Rudolf Franciscus z,. v. Jacobus Petrus Joanes Meijeren en Maria Martina Klazina Greitemann. Gcertru'da, d. v. Adriaan Jobse en Susanna den Hollander. GehuwdGerard Janse j.m., 21 jr. en Jacomlna Wattel j.d., 17 jaar. OverledenAntonie Petrus van Woer- kens, 48 jr., echtgenoot van Wdhelmina Jacoba Josephina Leijdekker. Henri Ëijbert van Otterdijk, 60 jr., echtgenoot v. Maria van der Slot, Adriaan Anker, 32 jr. j.m. Maria de Kam, 1 dag, j.d. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 30 MEI 1940. lAASSVELD. 414.4 M. AVRO-Uilzending. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Gramafoon- muziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoon- muziek. 10.35 Omroeporkest. 11.00 De clamatie. 11.10 Omroeporkest en soliste. 12.15 Puszta-orkest. 12.45 Berichten A'.N.P., gramofoonmuziek. 1.00 AVRO-Aeolian- orkest en solist. 2.00 Concertgebouw- strijkorkest (opn.). 2.30 Pianovoordracht. 3.00 Ensemble Jonny Kroon. 4.30 Gramo foonmuziek met toelichting. 5.00 Jeugd- halfuur. 5.30 AVRO-Amusementsorkest en de „Melody Sisters". 6.30 Omroepor kest en solisten. 7.30 Concertgebouw orkest en soliste (Om ca. 8.30 Utrechfsch Vrouwenkoor). 9.50 Mededeelingen, re portage. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO-Amusementsorkest en solist. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 AVRO-dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV-Uïtzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten (Frans). 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Be richten (Nederlandsch). 9.45 Marcando- ensemble. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 Gra mofoonmuziek. 12.00 Jac. Stoffer's sextet. I.30 Berichten (Nederlandsch). 1.45 Berich ten (Fransch). 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Berichten (Nederlandsch). 2.45 Gra mofoonmuziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Gooilanders. 5.30 Berichten (Neder landsch). 5.45 Gramofoonmuziek. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Berichten (Vlaamsch). 6.45 Cello-voordracht. 7.30 Berichten (Nederlandsch). 7.45 Gramo foonmuziek. 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten (Vlaamsch). 8.45 Gramo foonmuziek. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Berichten (Nederlandsch). 9.45 Gooi's symphonieork. 11.15 Berichten (Fransch). II.30 Berichten (Engelsch). 11.4512.00 Gramofoonmuziek.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6