12 Mei STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Moederdag-bloemendag STADSNIEUWS Walcheien zal weldra een e'er directe verbin dingen met Noord-Beveland en Schouwen-^uiveland missen, (Ingez. Med.) MIDDELBURG Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Gisterenavond kwam in Sint Joris de Ver eeniging tot bestrijding der t.b.c. in jaar vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer L. Onderdijk. Jaarverslag secretaris. De secretaris, de heer J. C. F. van Ka mer, bracht het jaarverslag uit, waarin hij mededeelde, dat het bestuur ongewijzigd bleet en dat er een prettige samenwerking was met het Emmabloem-comité, hetwelk den verkoop van de Emmabloem weer zelf standig organiseerde. Een bridgedrive en 'n verloting werden in samenwerking met het Comité georganiseerd. Door een en ander kon een bedrag in de kas der vereeniging worden gestort. Voor propaganda werd in het voorjaar de film „Waar een wil is, is een weg" vertoond. De belangstelling ervoor bleek goed te zijn, evenals voor de korte inleiding van dokter de Stoppelaar over het wezen en de be strijding der t.b.c., waardoor velen het doel en de werkwijze van de Vereeniging duide lijker is geworden. De secretaris vermeldt ten slotte de samenspreking van het dag. bestuur der vereeniging met dat van de zustervereeniging te Vlissingen. Na eenige vergaderingen werd overeenstemming be reikt, waardoor de huisbezoekster per 1 Jan. 1940 in dienst trad van de nieuw opgerich te Centrale Vereeniging tot Bestrijding der t.b.c. op Walcheren. Daar hierdoor haar dienstverband met de plaatselijke Vereeni ging is geëindigd bedankt de secretaris zuster van Roo hartelijk voor de prettige samenwerking die, in den tijd, dat hij het secretariaat waarneemt, steeds heeft be staan. Jaarverslag huisbezoekster. Aan het jaarverslag van de huisbezoek ster, zuster S. van Roo ontleenen wij het volgende: Het aantal gezinnen en patiënten dat voor huisbezoek in aanmerking kwam, onder ging in den loop van 1939 eenige schomme ling en vertoont een kleine stijging, wat de laatste jaren niet is voorgekomen. Op 1 Januari 1939 waren onder toezicht 107 ge zinnen met 120 patiënten on op 31 Dec. jl. resp. 113 en 134. Er werden 26 gezinnen en 38 patiënten nieuw ingeschreven en 21 ge zinnen met 26 patiënten afgeschreven, o.w. 6 patiënten, die door den dood aan de ver eeniging ontvielen. Het aantal bezoeken in gezinnen en voor Maatschappélijke doel einden bedroeg 1638. Uitgezonden zijn via het Consultatie Bureau en de Vereeniging met hulp van verschillende andere instan ties, naar sanatoria 5 patiënten, naar zie kenhuis of rusthuis 14. waarvan 2 dagpa tiënt waren in het Gasthuis. Naar „Zonne veld" werden 13 kinderen uitgezonden, 5 van deze verblijven daar nog, de uitzending naar Vacantie-kolonie-huizen moest tijdens de mobilisatie worden gestaakt; dit was dus helaas de laatste maanden van het jaar niet mogelijk. Vóór Augs. werden via het Cons, bureau 9 kinderen uitgezonden naar verschillende neutrale- en christelijke kolo niehuizen. Ontsmetting van lijf- en bedgoe- deren heeft 6 maal voor rekening der Ver eeniging plaats gehad. Woningverbetering kwam in 2 gezinnen tot stand. In enkele gezinnen is de woningtoestand nog onvol doende en wordt naar verbetering gestreefd Huurtoeslag werd gedurende het geheele jaar aan 3 gezinnen gegeven en een 1 gezin gedurende 9 maanden. Versterkend voed sel werd aan 17 patiënten gedurende kor tere of langere termijn in den vorm van melk, spek, bruine boonen of havermouth gegeven, De zuster herinnert er aan, dat de opbrengst der busjes, die bij verschillen de winkeliers en particulieren zijn geplaatst, speciaal voor het voedselfondsje is bestemd. Middageten werd door verschillende dames met groote bereidwilligheid voor enkele der patiënten verstrekt, voor waar een zeer gewaardeerde hulp. In verschillende geval len werd bij uitzending geholpen het uit- zetje aan te vullen of bij thuiskomst bed linnen verstrekt. Hulp bij den wasch of in het huishouden genoten 5 patiënten. Van de ligtenten wa ren er twee het heele jaar in gebruik. Veel sympathie en medewerking ondervond de vereeniging van tal van ingezetenen, van vereenigingen enz., die met haar hetzelfde doel nastreven. De zuster eindigde met een woord van dank aan allen, die het werk steunden. Beide verslagen werd met dank aan hen, die ze uitbrachten goedgekeurd en dit ge schiedde ook met de rekening van den pen ningmeester, den heer C. A. Minderhout, aanwijzend in ontvang en uitgaaf 4596,27, begonnen met een kwaad slot van 1531,98 en eindigende met een van 314,28. Tot bestuursleden werden herkozen de lieeren J. C. F. van Kamer en J. C. Beeck. De voorzitter richtte zich nu tot zuster Van Roo en wees er op, dat haar verhou ding tot de Middelburgsche vereeniging wel veranderd is, nu zjj in dienst is gekomen van de Centrale organisatie op Walcheren, waarbij Middelburg, Vlissingen, Vlissingen,- wit gele kruis, Koudekerke en Souburg zijn aangesloten. Daaruit blijkt echter dat men alleen af scheid van haar neemt als werkende alleen voor Middelburg. Zij heeft nu echter een betere en vaster positie verkregen en ook de Middelburgsche vereeniging is er beter mede, omdat zij nu zeker weet de beschik king over een huisbezoekster te behouden. Spr. cl~"kfe zuster van Roo hartelijk voor e:;.. 1 voor d-n verkoop van loot- Nieuwe gemeente-secretaris van Koudekerke, De Raad benoemt den heer H. van der Schuur. KOUDEKERKE. De Raad dezer gemeen te kwam gisteravond in een buitengewone spoedeischende vergadering bijeen, waarbij als voornaamste punt op de agenda voor kwam, de benoeming van een gemeente secretaris, nu de heer P. J. Terwoert als zoodanig met ingang van 1 Mei jl. et ontslag is toegekend, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Bij de opening der vergadering, welke onder voorzitterschap stond van burgemees ter J. L. Dregmans, was de heer Lorier afwezig. Een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het bezwaarschrift van den heer C. Joziasse Czn. tegen zijn school geldaanslag werd z.h.s. aangènomen. Den heer G. M. de Voogd werd een half jaar ontheffing verleend van zijn aanslag hondenbelasting en den heer S. Klap een vol jaar. B. en W. stelden voor van den heer C. Reynierse aan te koopen de gronden, welke ingenomen zijn buiten de aangekochte op pervlakte (liggende naast de nieuwe open bare lagere school), voor een bedrag van 25. De hr. De K r o o wilde aan het voor stel verbinden, dat een eventueele bouwer het recht krijgt den grond over te nemen voor dezen prijs. De hr. M o e n s zag de noodzaak hier- ■an niet in. En evenals de hrn. Verh ge, Kamme.raad en D e Buck wilde hij den prijs van dezen grond nu niet astgelegd zien. Het voorstel werd na nog een korte bespreking z.h.s. aangenomen met aanteekening, dat de hr. De Kroo wenscht geacht te worden te hebben tegen gestemd. Daarna werd overgegaan tot benoeming van een gemeentesecretaris. De aanbeve ling luidde: a. H. van der Schuur; b. W. A. Kaan. Met algemeene stemmen werd de heer H. van der Schuur tot gemeentesecre taris gekozen. De heer Van der Schuur, die thans in militairen dienst is, was ambte naar ter secretarie van Koudekerke. De hr. V. d. Schuur woonde vroeger te Middelburg. De pensioengrondslag van den nieuw be noemden gemeente-secretaris werd vastge steld op een bedrag van 3250. Voorts werd de pensioengrondslag van den heer W. A. Kaan als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, op een bedrag van 381, ingaande 1 Mei 1940, vastgesteld. De heer Van der Schuur werd daarna be- ëedigd en geïnstalleerd als gemeente-secre taris. De v o o r z. bracht dank aan den ge meenteraad voor de vlotte en eensgezinde wijze, waarop hij deze benoeming tot stand bracht. Het deed spr. bijzonder genoegen dat ook de Raad in een bepaalde richting wenschte te gaan. Hoewel geen enkele drul daarop is uitgevoerd geworden. Spr. uitte zijn gelukwenschen tot den nieuw benoemden secretaris, en wees hem er op dat in deze gemeente, welke ieder jaar met ruim 100 inwoners uitbreidt, veel werk te verrichten valt. In de 4 jaar, dat U in deze gemeente werkzaam zijt, hebt gij U doen kennen, zoo zeide spr. als een plichtsgetrouw ambtenaar, die practisch en theoretisch goed onderlegd is. Uw werk heeft in hooge mate onze waardeering ge wekt, vervolgde spr. en daarom heeft men U geroepen geacht deze functie te vervul len. Jammer is het, dat de militaire maatrege len nopen, dat U weer spoedig zult vertrek- ken om Uw militaire plichten verder te ver vullen. Echter hopen we, zeide spr., dat na afloop van dezen diensttijd U de kracht de lust moogt vinden om een lange reeks van jaren de administratie dezer gemeente te verrichten. Doe Uw werk zooals ge dit de afgeloopen vier jaar hebt gedaan. Wees een soepel en humaan chef, die echter de leiding in handen weet te houden. En weest voor den Raad, het college van B. en W. en voor de ingezetenen ten allen tijde, wanneer een beroep op U wordt gedaan een vraag baken en een raadsman. Spr. uitte tenslot te de hoop, dat de nieuwe secretaris spoedig den militairen dienst zal kunnen verlaten om zich te wijden aan het ambt, dat op zijn schouders is gelegd. De heer Van der Schuur bracht den voorz. dank voor diens vriendelijke woorden verzekerde dat hij zich bewust is van den ernst van de omstandigheden en van de taak die hij op zich genomen heeft. Spr. zeide alles te zullen doen wat in zijn vermo gen ligt om al hetgeen van hem verwacht wordt voor 100 te vervullen. De heer Lorier, die tijdens de toespraak van den voorz. ter vergadering was geko- bood zijn verontschuldigingen aan voor zijn late komst. Het was hem, in verband met militaire maatregelen, niet mogelijk geweest eerder aanwezig te zijn. VLISSINGEN. Oranje-Revue. Onder auspiciën van het Geref. Comité voor militairen, heeft de Geref. Letterkun dige Vereeniging (G.L.V.) gisteravond voor een klein aantal militairen en leden der Geref. Kerk de Oranje-Revue „Het Leven van Prinses Juliana" opgevoerd. Aanwezig was ook ds. G. Smeenk. Candidaat M. J. Swierts, hulpprediker te en voor de Emmabloem-collecte. Nu krijgt zü het drukker en zal in het huisbe zoek in de genoemde gemeenten een volle dagtaak vinden. Maar spr. is overtuigd, dat zij" de Middelburgsche belangen niet zal ergeten, al wil hij haar geenszins aan moedigen andere te verwaarloozen. Spr. wenschte haar onder leiding van den voor zitter der Centrale vereeniging, den bur gemeester van Middelburg een aangenamen kr-ng toé. vat zeker lean omdat zij werken. Vlissingen, en voorzitter van genoemd co mité, heeft den avond op de gebruikelijke wijze geopend. De zaal van het Geref. Jeugdgebouw, waar deze bijeenkomst plaats had, was goed bezet; De heer J. J. Laernoes heeft een stuk proza voorgelezen. Ds. J. van der Giessen, vlootpredikant te Vlissingen, hield daarna een pakkende toespraak. Na de pauze volgde de opvoering der Oranje-Revue, welke was ingestudeerd on der leiding van den heer D. Meeldijk, voor zitter van de G.L.V. De muzikale proloog van de revue vorm de de „Fantasie alia Marcia over het Wil helmus" van Jan Zwart. Hierna volgden de episoden in het leven van onze Kroon prinses elkaar in historische volgorde op. Spreekkoor en solisten, afgewisseld door zang en muziek, brachten op boeiende wijze al de bekende gebeurtenissen, verheugende en gewichtige feiten uit het leven van Prin ses Juliana in de herinnering der aandach tige toehoorders. Aardig was het uitstapje van de Prinses met de tram naar Katwijk, het lied van de haasjes, gezongen en gedanst door twee kleine meisjes en het dames-spreekkoor over Prinses Beatrix. Bij het huwelijk der Kroonprinses met Prins Bernhard stond de indrukwekkende kerkdienst in het middel punt. Met zang van het „Wilhelmus" werd de avond besloten. In verband met de intrek king der verloven was het aantal mili tairen niet groot. BALDADIGE ZEELUI. Den Iaatsten tijd wordt de Boulevard soms onveilig gemaakt door ruw optreden van opvarenden van Groningsche kustvaar ders. Wegens het risico, dat deze schepen in oorlogstijd loopen, verdient de beman ning thans vaak van minder gehalte een ongewoon hooge gage. De schepelin gen, die het bezit van zooveel geld niet gewend zijn en weten, welk lot hun kan wachten op zee, plegen in Vlissingen groote verteringen te maken en gaan zich dan wel eens te buiten aan schuimend en geestrijk nat. Het gevolg van deze drinkpartijen is dan baldadigheid en overlast aan nering doenden. Het is al meermalen voorgeko men, dat een exploitant aan den Boulevard de heeren met geweld buiten zijn deur moest houden. Zij zwaaien soms triomfan telijk met bankbiljetten van 100 en trek ken tenslotte scheldend af. De politie is van deze feiten op de hoogte, doch kan er betrekkelijk weinig aan doen. Er dient ook rekening gehouden te worden met de mentaliteit van deze. zeelieden, wier leven voortdurend in gevaar verkeert. J.l. Zondag is het optreden van de pas sagierende varenslui weer niet bepaald zachtmoedig geweest. Na in een danskroeg aan den Boulevard een stevig glas te heb ben gedronken, probeerden sommigen van hen een andere amusementsgelegenheid binnen te dringen, waar de exploitant zulk bezoek minder op prijs stelde. De korte schermutseling, die daarop volgde, ver wekte nogal wat consternatie. In de binnenstad hebben de zeelieden ook danig huis gehouden dien avond. Ver schillende straatborden en gaslantaarns moesten het ontgelden. Daar er ook Griek- sche zeelieden aan wal gegaan waren, valt echter moeilijk uit te maken, wie in dit geval de schuldigen zijn. Voor de rust van de badplaats is het te hopen, dat de zeelieden zich weten te matigen. ZUID-BEVELAND, „GROENE KRUIS." De contributie te Baarland van 1 op 3 gebracht. BAARLAND. Maandagavond werd alhier in de herberg van Joh. Traas een buiten gewone algemeene ledenvergadering gehou den van het Groene Kruis. Behalve het voltallig bestuur, waren 13 leden aanwezig. De voorzitter, de heer J. A. Hoogvliet, deelde mede, dat van de afd. Kwadendam- me van het Wit-Gele Kruis een aanvrage was binnengekomen om subsidie te ver- leenen in de onkosten, verbonden aan het aanstellen van een wijkverpleegster. Tot voor kort, aldus de voorz., beschikte het Wit-Gele Kruis over een religieuze zuster die ook zusterhulp verleende aan de leden van het Groene Kruis te Baarland. Sedert kort heeft echter het Wit-Gele Kruis zelf een zuster moeten benoemen, waarvoor de kosten hooger zijn geworden. Het Wit-Gele Kruis is bereid ook deze zuster ter beschik king te stellen van het Groene Kruis te Baarland. Deze hulp zal volgens den voor zitter meer kosten dan de vorige. De mid delen zijn echter niet toereikend, een hoo ger bedrag te verleenen, tenzij de contri butie verhoogd wordt. Alle aanwezigen waren het er over eens, dat zusterhulp onontbeerlijk is. De voor zitter wees er nog op, dat art. 1 van het huishoudelijk reglement, hetwelk spreekt van individueele contributie door gezins leden, onbillijkheden met zich kan brengen. Vandaar achtte spreker het gewenscht, het betreffende artikel zoodanig te wijzigen, dat bij lidmaatschap van het gezinshoofd het geheele gezin van de artikelen van het Groene Kruis gebruik kan maken. De ver gadering vereenigde zich hiermede eenpa rig. Daarna stelde het bestuur voor, de con tributie te verhoogen van 1 op 2. Na eenige geanimeerde bespreking vereenigde de vergadering zich hiermede met bjjna al-^ gemeene stemmen. Na bespreking van nog eenige huishou delijke aangelegenheden, deelde de voor zitter mede, dat het bestuur voornemens ls, alle pogingen in het werk te stellen, om met de afd. Kwadendamme van het Wit- Gele Kruis tot overeenstemming te komen. GEMEENTESECRETARIS EN ONTVANGER. KRABBENDIJKE. Bjj koninklijk besluit is bepaald, dat de gemeente Krabbendijke wordt aangewezen als gemeente, waar de bediening van secretaris en die van ontvan ger door denzelfden persoon worden be kleed. Z.-VLAANDEREN W.B. Benoeming. Tot tijdelijke leerkrachten aan de Chr. school teBreskens zijn benoemd de GOES DE PROCEDURE OVER DEN DAMWAND Door Goes vejrloron. Naar men zich herinneren zal vlotte het intertijd niet bij de havenwerken aan de Abert Joachimkade. Een damwand bleef water doorlaten, een andere moest gebouwd worden, en een en ander bracht beduidende kosten mede, die volgens de aannemers De Bruyne en Van Riet, door de gemeente dienden gedragen te worden. De aannemers stonden op het standpunt, dat zij geheel volgens het bestek te werk waren gegaan. De gemeente deelde dit standpunt niet. Z|j legde de aannemers een boete van 2000 op en sprak hen aan voor de kosten. Daar geen overeenkomst in deze kwestie bereikt kon worden besloot de gemeente raad, over voorstel van B. en W., het ge schil aan arbitrage te onderwerpen. Wij vernamen thans, dat Dinsdagmiddag bij de aannemers bericht binnenkwam, dat zij, behoudens enkele bijkomstige zaken, op alle vijf de aangevoerde geschilpunten in het gelijk zijn gesteld en de kosten, met inbegrip die van de arbitrage, voor reke ning der gemeente Goes zijn. Het betreft een bedrag, w.o. de reeds genoemdeboete van 2000, rente enz. van plm. 10,700. Voor de aannemers betrekkelijk een mee- en voor de gemeente een leelijke tegen valler VERGADERING „DE BIJENKORF'. Een uitkecring van 5 pet. De Coöperatieve Kolenvereeniging „De Bijenkorf" hield een algemeene vergadering in de „Prins van Oranje." De voorzitter, de hr P. C. Quant, wees in zjjn openingswoord op de moeilijke tijdsomstandigheden, ook voor den kolen handel. Hij uitte echter de verwachting, dat dezen zomer nog normaal geleverd zal kunnen worden, terwijl men, wat heb na jaar betreft, af zal moeten wachten in hoeverre de distributie, waarover sprake is, invloed op de leveranties aan de ver eeniging zal hebben. Hierna was het den leden boegezonden jaarverslag van den secretaris-penning meester, den hr P. H. Keukelaar aan de orde. Medegedeeld werd, dat 17 leden be dankten en 29 nieuwe leden toetraden waardoor de vereeniging thans 356 leden telt. Met waardeering werd gewaagd over den hr P. F. Hoogesteger, die wegens ver trek naar elders zijn functie van secveta- ris-pennigmeester moest neerleggen, en vele jaren voor de vereeniging een groo te steun was. De aangeboden rekening, die opende met een kassaldo van 338,20 sloot met 11,797,28, w.o. een batig saldo van 301,77. De winst- en verliesrekening sloot met 3157,51, de balans met 4083,44. Na bespreking werd deze rekeningen, na onderzoek en in orde-bevinding van den accountant W. de Glas, als aangeboden Op voorstel van het bestuur werd besló ten aan de leden 5 pet. van de door hun gestorte bedragen uit te keeren en het restant der zuivere winst bij de reserve te voegen. Voorts werd het bestuur gemachtigd, zoo het mogelijk zal blijken een grooteren voorraad brandstoffen ineens in te slaan dan gebruikelijk is, maatregelen voor een grootere opslagplaats te heeren C. de Putter te Hoek en J. de Schip per te Serooskerke. Van Zierikzee per 19 Mei nog slechts twee bootdiensten op Wolphaartsdijk. Vergunning voor busverbinding geweigerd. De Provinciale Bootdienst vaart op het oogenblik drie maal per dag van Zierikzee naar Katsche Veer en Wolphaartsdijksche Veer. De zomerdienstregeling, welke de di rectie op 19 Mei a.s. in werking wil doen treden, vermeldt vier diensten per dag, inplaats van drie. Van deze vier diensten gaan er echter twee niet verder dan Kat sche Veer, zoodat Wolphaartsdijksche Veer voortaan één dienst zal moeten missen. Hierdoor raakt ook de Zeeuwsche hoofd stad één directe verbinding met Noord- Beveland en Schouwen-Duiveland kwijt. Dit zou zeker, naar men ons mededeelt, gevoeld worden als een verlies, niet alleen door de Middelburgsche zakenlieden, maar ook door hen, die gewoonlijk op bepaalde dagen een bezoek brengen aan Middelburg. Deze bezoekers immers vertrekken door gaans met de eerste boot van Zierikzee, om 7 uur. Die gewoonte bestaat vooral bij hen, die nog op denzelfden dag teruggaan. TIJD TELT. Op deze lange afstanden telt de tijd. Gebr. Van Fraassen hebben vergunning gevraagd om hun dienst, welke thans tot Wolphaarts dijksche Veer loopt, te verlengen tot Kat sche Veer. Zij hebben daarbij een bereke ning overgelegd, waaruit blijkt, dat de rei zigers, die met de eerste boot uit Zierikzee aankomen te Katsche Veer, en naar Mid delburg gaan, wel den trein kunnen nemen in Goes, doch dan 38 minuten later in dcleViurz z:jn dan v-rnneer de busdienst Katsche Voer zou zijndoorgetrokken, zoodat zij daarmee konden reizen. Voor reizigers, die van de derde bootver binding gebruik maken, is het tijdsverschil nog grooter. Neemt men dan, uit Zierikzee komend, den eersten trein, welke van Goes naar Middelburg vertrekt, dan komt men daar aan om 17.56 uur. Dit is één uur en 16 minuten later dan het geval zou zijn, wanneer de autobus verbinding bestond. Te Goes moet n.l. 1 uur en 29 minuten gewacht worden. Aan gezien het reizen per boot uiteraard toch al niet snel gaat, is het logisch, dat men het vervoer te land nog zoo snel mogelijk wil hebben. Langdurig oponthoud op een station vermindert dan de reislust aanzien lijk. Het is dan ook te verwachten, dat als de busonderneming geen vergunning krijgt voor de verbinding naar Katsche Veer Middelburg en Vlissingen nadeel zullen ondervinden van deze weigering. Het gaat hier om den afstand van Wolphaarts dijksche Veer naar Katsche Veer. De auto busonderneming heeft aan den inspecteur- generaal van het Verkeer om verlenging van den dienst tot Katsche Veer gevraagd. Gebr. Van Fraassen wezen er daarbij nog op, dat als de zomerdienstregeling van den Provincialen Bootdienst ingaat, de bewo ners van Kortgene pas om kwart over twaalf hun eerste verbinding kunnen krij gen naar Zierikzee. Het verdient in verband hiermede zeker belangstelling, dat Ged. Staten bij de vast stelling van de zomerdienstregeling er als het ware op gerekend hebben, dat Gebr. Van Fraassen de gevraagde vergunning zouden krijgen, zoodat een vlugge verbin ding met Middelburg bestendigd zou kun nen Mij ven. GecT, Staten drongen er dan ook bij den inspecteur-generaal op aan om de gevraagde vergunning te verleenen. De inspecteur-generaal heeft echter ge weigerd deze verlenging toe te staan. Hierbij werd de toelichting gegeven, dat de inspecteur-generaal slechts bevoegd is om een tijdelijke vergunning te verleenen als bijzondere omstandigheden tijdelijke voorziening onverwijld noodzakelijk maken. Dit is nu volgens hem hier niet het geval. Het oponthoud, dat reizigers te Goes heb ben, acht de inspecteur niet van overwe gend belang. Verder zegt de inspecteur in zijn afwij zende beschikking: „Ook het geringe aan tal reizigers, dat per boot van of naar Noord-Beveland reist, vormt voor mij geen reden daarvoor een tijdelijke vergunning te verleenen". Inmiddels gaf de inspecteur te kennen, dat dit geen bezwaar hoefde te zjjn om een vergunning aan te vragen bij de Commissie Vergunningen Personenvervoer. BEROEP OP DEN MINISTER. Het is echter zeer onwaarschijnlijk, dat deze Commissie indien zij een vergun ning zou verleenen hiertoe nog vóór 19 Mei zou overgaan. Daarom hebben de ondernemers zich rechtstreeks tot den minister van Water staat gewend, voor een beroep op de wei gerende beschikking van den inspecteur- generaal. In hun schrijven aan den minister wijzen Gebr. Van Fraassen er op, dat door het verleenen van de gevraagde vergunning het algemeen belang gediend zou zijn. De autobusondernemers leggen er ver der den nadruk op, dat vele reizigers, die van de bussen gebruik maken, een fiets bij zich hebben, waarop zij verder naar de plaats van bestemming moeten. Wanneer deze reizigers over Goes moeten en daar den trein nemen, wordt de reis voor hen veel omslachtiger en duurder. Aan den minister hebben de ondernemers thans verzocht de gevraagde vergunning alsnog vóór 19 Mei te verleenen. Verder hebben de ondernemers een aan tal organisaties, welke verondersteld wor den belang te hebben bij goede verbindin gen in Zeeland, van het verloop dezer kwes tie op de hoogte gesteld, met het verzoek het beroep bij den minister te willen steu nen, daar het voor het reizend publiek en voor de geheele streek van belang is, dat een rechtstreeksche verbinding op alle boo ten naar en van Zierikzee wordt gehand haafd

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6