Het Lagerhuis oefent felle critiek uit op de Britsche regeering. SPORTNIEUWS De Raad van Westkapelle vergaderde „De mislukkelingen moeten uit het kabinet verdwijnen". Nog geen beslissing over het ministerie. Het Britsche Lagerhuis heeft gistermid dag en gisteravond weer een zeer "bewogen zitting meegemaakt. Felle critiek werd op de regeering uitgeoefend door de woord voerders der Britsche Arbeiderspartij, de Liberalen, de Conservatieven, door een Onafhankelijke en door Admiraal S.r Roger Keyes. De critici werden langdurig toege juicht. De minister-president hield een rede waarin hij uiteenzette waarom de Britsche regeering gemeend heeft te moeten han delen zooals zij in Noorwegen heeft ge daan. Uit het feit, dat geen critiek is uitgeoe fend op het zenden vair troepen naar Nar vik maakt Chamberlain op, dat dit: alge meen wordt goedgekeurd. Men was zich ervan bewust, dat de expeditie moeilijk zou 2ijn en vol risico. Hetzou moeilijk zijn Drontheim in te nemen en bezet te houden, tenzij men in staat zou zijn te voorkomen dat de Duitschers versterking kregen. Men wist, dat de vliegveld-aceomodaties bij Drontheim onvoldoende waren. Aan de an dere zijde moest men rekening houden met de gevolgen voor de „Noorsche regee ring en het Noorsche volk, indien geen poging werd gedaan in centraal Noorwegen. De Noorsche opperbevelhebber verzócht dringend koste wat het kost Drontheim aan te vallen, aangezien de plaats van es sentieel belang was als haven en als zetel van de regeering. Indien geen aanval zou worden gedaan op Drontheim. zouden de Noren het gevoel hebben, dat zij geen weerstand zouden kunnen bieden en zou het geheele land in Duitsche handen zijn gevallen. Daarom moest men het risico loo- pe en pogen het dappere volk te helpen. Indien men had geweigerd, dan zou men met recht hebben kunnen verwijten, dat Engeland zich niets aantrok van de vrij heid der kleine staten en dat zijn eenig doel in Scandinavië het Zwèedsche ijzererts was. Duitschland met zijn groote en wel uit geruste legers ligt zoo, dat het op elk oogenblik op verschillende punten kan aanvallen. Engeland wenscht gereed te zijn om een aanval te weerstaan, waar deze ook moge komen. Spr. is overtuigd dat de gevolgen van den Noorschen veld tocht overdreven worden en hij vertrouwt vast op de uiteindelijke overwinning van de Geallieerden. „ANDERE MENSCHEN AAN HET ROER.-" Na de rede van Chamberla'm nam Att- lee, de fractieleider der Arbeiderspartij, het woord. Terwijl Chamberlain sprak, was er reeds herhaaldelijk geïnterrumpeerd. Attlee zeide o.m.: De regeering is doof en blind, wanneer zij niet merkt, dat het volk angstig is en niet overtuigd, dat de oorlog met vol doende kracht wordt gevoerd en dit niet alleen in Noorwegen. De veldtocht in Noorwegen is slechts het hoogtepunt van de ontstemming. Men zegt, dat zij die de verantwoording dragen, mannen zijn, die een bijna onafgebroken loopbaan van mis lukkingen hebben. Noorwegen volgt op Tsjecho-SlovaTtije en Polen. Attlee haalde hier de .Times" aan, wel ke heeft geschreven, dat de zwakheid van den minister-president steeds is geweest zijn toewijding tot zijn collega's, die ofwel mislukkingen zijn ofwel rust noodig heb ben. Attlee voegde hieraan toe, dat men het lot van het land niet in handen kan leggen van menschen, die ofwel mislukkin gen" ayn, ofwel rust behoeven. In" het land is het, gevoelen algemeen verspreid, dat Engeland den oorlog niet zal verliezen, doch winnen. Doch om den oorlog te winnen, moeten andere men schen aan het roer staan, dan zij. die thans de leiding hebben. HITLER HEEFT DEN TIJD BIJ ZIJN BAARD. Sinclair (liberale oppositie) verklaarde, dat hij geen critiek wilde eve ren op het besluit der regeering, Zuld-Noorwegen te ontruimen nadat haar was medegedeeld dat. het onmogelijk was de operaties voor de herovering van Drontheim tot een goed einde te brengen. Onze critiek, aldus Sin clair, moet gericht zijn op de vraag, w om wij ons ooit gebracht hebben in een situatie, waarin wij de nederlaag in Noor wegen moesten aanvaarden, want een ne derlaag is het. De noodzakelykheid komt haar voren van grootere soepelheid en een meedoogenloo- zer wil om te overwinnen bijde hoogste leiding. Spr. verwees naar de Britsche economische verliezen tengevolge van de be zetting van Noorwegen. Diplomatiek, zoo zeide hp, is onze positie verzwakt in ieder land ter wereld. Sinclair besloot: De tijd staat niet altijd aan onzen kant. Hitier heeft ditmaal den ouden heer Tijd bij zijn baard te pakken gekregen. Wij moeten een even groote snelheid en kracht in optreden toonen, wan neer wij den oorlog willen winnen. I-Iet moet uit zyn met halve maatregelen. Wij moeten ons vereenigen voor een politiek tot een krachtiger voeren van den oorlog. EEN DUITSCHE INVAL IN ENGELAND? Het Onafhankelijke Lagerhuislid Wedge- wood zeide, dat de eerste les was, dat met een luchtmacht, zooals die thans tot ont wikkeling is gekomen, een leger, dat niet over een luchtwapen beschikte zich over dag niet kan bewegen. De tweede les is, dat alle neutralen, die aan Duitschland grenzen, Duitschland moe ten gehoorzamen. Het dient nergens 1:oe te trachten den neutralen concessies te 'doen daar zy klaarblijkelijk beheerscht moeten worden door vrees. Niets is van de neu tralen te verkrijgen behalve door vrees vrees vo.or ons, aldus spr. zoo niet vr voor Duitschland. De derde les is, dat de vloot Engeland kan redden van uithongering maar niet van een invasie. Klaarblijkelijk heeft de regeering geen plannen voorbereid tot be strijding van een inval in Engeland. De superioriteit der Engelsch'e vloot was niet in staat om te verhinderen, dat Duit sche troepen zich naar Noorwegen - bega ven en het feit, dat zy dit niet verhinder den, maakt het buitengewoon gemakkelijk zich voor te stellen, dat iets dergelijks zou gebeuren aan de Zuidkust van Lincolns hire of in de Washbaai. rDE BLIKSEMSNELLE, ONWETTIGE SLAG". De vierde les is, dat ook Engeland voor bereid moet zijn om gebruik te maken van den bliksemsnellen slag, waarvan de es sentie is het doen van iets onwettigs, dat daarom onverwacht is. De regeering moet dezelfde wapens ge bruiken als Hitier, wanneer men Duitsch land wil verslaan. Wij weten thans niet, al dus spr. waar Duitschland den volgenden klap zal geven en bijgevolg zijn wij overal tot bewegenloosheid gedoemd. Wanneer wij willen slagen, moeten wij Hitier laten wachten en hem bevreesd maken voor de vraag, waar wij den volgenden" slag zullen toebrengen. EEN DRAMATISCHE PERIODE. Grooten indruk maakte de rede van den volgenden spreker, admiraal Sir Roger Keyes, de „held van Zeebrugge", die in den •origen oorlog den bekenden gedurfden tocht naar Zeebrugge heeft volbracht, waar eenige schepen aan den ingang van de ha ven tot zinken werden gebracht om zoo dezen gevreesden uitvalspoort der Duit sche duikbooten onbruikbaar te maken. Sir Roger Keyes, die in uniform was, zei de zijn uniform te hebben aangetrokken, omdat hij wilde spreken namens officie- en manschappen van de vloot. Hij wees er op, dat wanneer een paar schepen de fjord van Drontheim terstond waren bin nengevaren, het leger bereid was geweest om samen te werken en de verovering van Drontheim spoedig tot stand zou zijn ge bracht. De gevaren voor de vloot zouden gering zijn geweest, vergeleken inet die, welke bij andere operaties zijn voorgeko men. Spr. had Churchill gesmeekt hem 'n paar oude schepen te geven om een aanval te doen op Drontheim Zelf wilde hij het bevel voeren bij dezen tocht. Maar Churchill had geweigerd. Keyes kreeg te hooren, dat het niet noodig werd geoordeeld naar Dront heim op te varen, aangezien het leger goe- vorderingen maakte en de toestand in de Middellandsche Zee het omvenschehjk maakte om schepen te riskeeren. Toen spr. deze woorden had uitgespro ken werd er geroepen „schande". Tenslotte oefende een conservatieve oud minister Amery ook nog hevige critiek uit. ZAL CHAMBERLAIN AANBLIJVEN? I-Iet is nog de vraag of Chamberlain aan blijft. Zijn verklaring van gisteren heeft het Lagerhuis niet voldaan. Chamberlain gaf te kennen, dat hy niet tegen verande- van personen in het kabinet was en men kreeg den indruk, dat hij de Arbei derspartij uitnoodigde zitting te nemen in regeering. De Arbeiderspartij is echter niet bereid zitting te nemen in een regee ring. welke door Chamberlain geleid wordt. Het is gisteren duidelijk gebleken, dat de Britsche regeering in haar land een groot deel yan het vertrouwen heeft verloren. Chamberlain heeft een nederlaag geleden. Lagerhuisfractie der Arbeiderspartij zou hedenmorgen haar definitieve houding tegenover de regeering bepalen. Het schünt wel uit te zyn met de periode van gesloten achter de regeering te staan. Niemand kan zeggen hoe deze zaak zich zal ontwikkelen. Een der sterkste factoren voor het aan blijven van Chamberlain is blijkbaar nog wel bet feit. dat een eventueel aftreden de heele wereld zal worden beschouwd als een bewijs, dat tot dusver de Britsche oor logvoering mislukt is. VOETBAL. BRESKENS—R.C.S. Naar wij vernemen zal het eerste elftal van de voetbalvereeniging Breskens op Zon dag eersten Pinksterdag, een. vriendschap pelijke wedstrijd spelen tegen R.C.S. de Sou- burgsche tweede klasser. WIJZIGINGEN IN HET NEDERLANDSCH ELFTAL, In verband met het intrekken der mili taire verloven heeft de keuzecommissie van den K.N.V.B. zich gedwongen gezien het Nederlandsch elftal, dat Zondag 12 Mei te Luxemburg tegen Nederland uitkomt, te wijzigen. Voorts moest ook van Male worden ver vangen, omdat hij medisch niet goedge keurd kon worden in -verband met de bles sure in de knieholte. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Doel: Wille (E.D.O.) Achter: Wilders (Blauw Wit) en Van der Heide (Feyenoord); Midden: Paauwe (Feyenoord), Kuppen (Feyenoord') en Wuyts (Sparta); Voor: van den Engel (D.H.C.), Van Spaandonck (Neptunus), Lenstra (Heeren veen), Drok (Sparta) en De Harder (V.U. C.) Reserves: Kraak (stormvogels), Walhain (H.B.S.), Bergman (Blauw Wit) en Van der Sloot (N.E.C.) Een voorstel tot vermindering van het aantal vergunningen verworpen: wel vermindering van de verloven A. Ook het strand tusschen Westkapelle en Zoutelande komt vrij. In principe besloten tot den bouw van een nieuw gemeentehuis. „Vredesambassadeur" Lansbury overleden. George Lansbury, de oud-leider van de ■Britsche Arbeiderspartij, is gisteravond roeg te Londen overleden in den leeftyd van SI jaar. Dictatoren, koningen en pre sidenten kenden Lansbury, die zich zelf had aangesteld tot „vredesambassadeur". Hü was een der meest gel ie (de persoonlijkheden in de Britsche politiek. Hij bekleedde een functie in de Labour regeering van Ramsay Macdonald van 1929 —1931. Op den leeftijd van 72 jaar, na algemee- ne verkiezingen, waarin hij als eenige van de Labour-ministers herkozen werd, nam hij de leiding over de Labourfractie in het La gerhuis op zich. Vier jaar later bracht hij zijn leiderschap ten offer aan zijn beginse len. Hij kon nl. de sanctiepolitiek, waartoe door zijn partij tijdens den Italiaansch-Abes- sijnschen oorlog was besloten, niet aanvaar den. Lansbury ondernam toen een kruis tocht van drie jaar door de Ver. Staten en Europa, welke bekroond werd in 1937 door een onderhoud met Hitler en Mussolini, met wie hij de vraag besprak hoe de oorza ken van oorlogen konden worden weggeno men, Veel geholpen heeft het helaas niet. I0-JARIGE KNAAP DOOR GOEDEREN TREIN OVERREDEN. Gistermorgen is de 10-jarige J. van dei- Net te Dordrecht nabij de Zeehavenlaan aldaar, op den spoorlijn naar de stikstof- bindings-industrie Nederland, door een pas- seerenden goederentrein aangereden en omgekomen. Het Nederlandsch elftal kwam gister avond niet uit in de samenstelling, zooals dat oorspronkelijk was opgesteld. De spelers, wier verlof plotseling was ingetrokken, waren door anderen vervan gen, De Vries was vervangen door Bom- melee van D.H.C., De Vroet door Wuyts van Sparta, Van Spaandonck door Beuning (V.U.C.) en Vente door Van der Hulst (Haarlem). Van Gelder (V.U.C.) speelde op de plaats van Lenstra, die op zijn beurt in het bondselftal Vroomen van Juliana ver ving. Hoewel dus het Nederlandsche elftal eenigzins verzwakt was, heeft het tegen het bondselftal, dat zeker veel minder sterk was, 'n vrij goeden wedstrijd gespeeld. Vooral in de eerste helft, toen in liet bijzonder de voorhoede goed op dreef was en keurig sa menspel en zuiver schieten liet zien. In de tweede helft zakte het tempo danig af en werd in het algemeen slordiger en met min der enthousiasme gespeeld. Het Nederland sche elftal won den wedstrijd met 41 na met de rust met 31 te hebben voorge staan. ROODE DUIVELSZWALUWEN AFGELAST. De wedstrijd Roode DuivelsZwaluwen welke hedenavond te Luik zou worden ge speeld, is afgelast, daar de Nederlandsche ploeg, in verband met de omstandigheden niet kan komen. KORFBAL. DE HAAGSCHE KORFBALCLUB „ACHILLES" KOMT NAAR ZEELAND. De Haagsche Korfbalclub „Achilles" komt evenals twee jaar geleden, met Pinksteren naar Zeeland. Op eersten Pinksterdag zal een Achilles-twaalftal te Goes een wedstrijd spelen tegen een Zuid Bevelandsche combi natie, terwijl op 2en Pinksterdag een wed strijd te Vlissingen op het programma staat, tegen een Madjoe-combinatie. Enkele oud-Z.K.E. leden, die thans in Den Haag wonen zullen in deze ontmoetingen voor „Achilles" uitkomen, o.m. Duns (vroeger -Madjoe), Versluys (HBS) en Vergers (Dom- bui-g). WIELRENNEN. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN IN DE RONDE VAN CATALONIE. Zondag is in Spanje de groote wieler wedstrijd, de Ronde van Catalonië, begon nen. Drie Nederlandsche renners nemen er aan deel, nl. Lambrichts, Seyen en Pau wels, die in de eerste drie ritten fraaie successen hebben geboekt. In de eerste étappe werd Seyen 2e. ter wijl Lambrichts en Pauwels met een groo te groep als 5e werden geklasseerd. De tweede étappe werd op fraaie wijze door Seyen gewonnen in de sprint. Lambrichts en Pauwels volgden weer in de groote groep. De derde rit was ook voor een Ne derlander. Pauwels ontsnapte na ongeveer 10 km in gezelschap van 'een Spaanschen renner en de geheele rit werd een flinke voorsprong behouden. Pauwels won met 5 min. voorsprong op de groote groep, waar- door onze landgenoot de eerste plaais veroverde in het algemeen klassement. In de iderde rit echter waren de Neder landers niet gelukkig. Seyen moest na in botsing te zijn gekomen met een auto, op geven. Lambrichts werd vijfde en Pauwels zevende. Laatstgenoemde verloor de leiding in het weg-klassement. Hij staat nu no. 2 achter de Zwitser M. Clemens. POSTDUIVEN. Wedvlucht door de duivenvereeniging „De Blauwe Doffer" te Hansweert Zwolle afstand 185Vj km. Ie en 9e prijs J. Bruinzeel, Scliore, 2e F. Dommanchet, Hansweert, 3e, Se en 17e S. Verhage, Krui- ningen; 4e en 10e J. Theenaart, Hansweert; 5e, Ge en 13e Gebr. Smallegange, Schore; 7e J. Sanderse, Schore; lie A. de Ivlerk, Hansweert; 12e F. v. d. Kreeke. Hansweert; 14e J. den Exter, Hansweert: 15e J. Kosten- se, Kruiningen; 16e Gebr. Cok, Kruiningen. De uitslag van den wedvlucht van de Rode Doffer te Goes van Amersfoort luit als yolgt: 1, 3, 5, IS, 25 Joh. Louwerse, Gravenpolder; 2, 14, 16, 21 D. Kloosterman, Goes; 4, 7, 10, 11-, 13, 20 M. IJ. van Liere, 's Gravenpolder; 6. C. Hundersmarck, Kat- tendijke; 8, 23 J. Duynkerke, Borssele; 9, 12 ICoppejan-Sehryver, Goes; 15, Schryver- Goedbloed, Goes; 17, 24 P. A. van Loo, Wolphaartsdijk; 19 R. Verhoeven, Goes; 22 Gebr. Bakker, Goes. De Raad van Westkapelle vergaderde Maandag onder voorzitterschap van bur gemeester jhr, mr. A. F. -C. de Casem- broot in voltallige vergadering. De V o o r z. wenschte de heeren Min- derhoud en Gabriëlse geluk met hun her stel van ziekte. Spr. deed verder eeri me- dedeeling inzake de extra-hulp aan werk- loozen en kleine boeren. Het te verleenen bedrag over 1940 bedraagt 7,90, waarvan 2 ten laste van de gemeente komt. Van P. Lievense was een verzoek binnengeko men om hem ontheffing te verleenen van het "verbod, om met. een dorschmachine en tractor op de wegen in de gemeente te rij den. Deze ontheffing werd hem vei-leend. Van het bestuur van de plaatselijke ijs- club was een verzoek tot vergrooting van de ijsbaan binnengekomen. Dït verzoek werd aangehouden tot de volgende verga dering. Het bestuur van de Ned. Hem-. Kerk verklaarde zich bereid de huur van de be graafplaats te verlagen tot 227,50. De Raad ging hiermee acccord. Besloten werd, van L. en P. Minderhoud Wz. ongeveer 27 roeden grond te koopen a 5 per roe de. Zulks ten behoeve van de verbetering van den Ouden Zandweg. Van het bestuur van de Lagere Land bouwschool te Middelburg was een ver zoek binnengekomen om een jaarlijksche subsidie te verleenen voor elk kind, dat eventueel genoemde school uit Westkapelle zou bezoeken. De heer W. Huibregtse juich te het verleenen van een subsidie in voor komende gevallen toe, doch vond het. een bezwaar, dat men zich daarbij voor een tijdvak van 30 jaar moest binden en zou liever zien het verleenen van een subsidie tot wederopzegging toe. Na eenige discussie werd besloten een subsidie te verleenen van 15 per jaar en per kind. De wijziging van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1939 werd goedgekeurd. P. van Sighem e.a. hadden een verzoek ingediend tot verharding van „het baan tje" bij de bewaarschool. Hoewel de Raad, in principe dit verzoek gunstig gezind was, werd besloten het aan te houden, zulks met het oog op de plannen voor den bouw van een nieuw gemeentehuis. Door de Nationale Commissie tegen Al coholisme en de afdeeling Westkapelle van de Nationale Christelijke Geheelonthouders- vereeniging waren verzoeken ingezonden, om het aantal vergunningen te verlagen tot 3 (thans 5). Nadat over dit punt uitvoerig van ge dachten was gewisseld, stelden de heeren H. C ij s o u xv en L. Minde r- o u d voor, het aantal vergunningen te erminderen met 1. Dit voorstel werd ver- worpen (voor de heeren H. Cijsouw, I. Jmderhoud en J. Polderman). Een voorste] van B. en W. om de be staande toestand te handhaven werd met de stemmen van genoemde heeren tegen aangenomen. Een voorstel van den heer H. C ij - o u w om het aantal verloven A, dat kan worden toegestaan, van 8 op 4 te brengen, werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Het ambtenarenreglement werd aldus gewijzigd, dat gehuwden, die zich in wer kelijken dienst bevinden, gedurende 30 da gen de volle bezoldiging ontvangen daarna slechts zooveel, als ze door hun in militairen dienst zijn aan salaris moeien derven. Ongehuwden ontvangen gedurende 30 dagen de volle bezoldiging en daarna 70 hiervan. Ongehuwden volledige kost winners zijn hierbij gelijk gesteld mét gehuwden. De rekening Vleeschkeuringsdïenst 1939 werd goedgekeurd, sluitend met een batig saldo van 306,OS, waaronder een batig saldo over 1938 ten bedrage van 136 49. Bij de bespreking van de verzekering der gemeente tegen wettelijke aansprakelijk heid jegens derden, zeide de V o o r z. toe, te onderzoeken, of deze verzekering ook zou gelden voor schade, toegebracht door uitbrekend vee op het vroon. Was dat het geval, dan zou een bedoelde ver zekering worden afgesloten. De kosten hiervan bedragen jaarlijks 24.30, bij een verbinding van 10 jaar. De heer C ij- s o u w zeide uit principieele bezwaren hiermee niet accoord te kunnen gaan. Naar aanleiding van een schryven van Ged. Staten, in verband met een verzoek van den inspecteur van de Volksgezondheid werd de verordening Vleeschkeuringsdienst aldus gewijzigd, dat het voortaan niet meer mogelijk zal zijn cadavers ongevild te ver voeren. Op een vraag dienaangaande van den heer L. Minderhoud ant woordde de V o o r z. dat deze maatre gel niet geldt, wanneer onderzoek van het gestorven dier door een veearts noodzake lijk bleek te zyn. De Voorz. deelde daarna mede, dat de militaire autoriteiten bereid zijn. het strand tusschen Westkapelle en Zoutelande alsmede een groot gedeelte der duinen al daar vrij te geven, indien zekere militaire objecten op kosten der gemeente worden omheind. Deze kosten bedragen ruim 100. Na eenige bespreking besloot de Raad tot afrastering over te gaan, terwijl de V o o r z. toezegde te zullen grach ten dusdanigen spoed te betrachten, dal vóór Pinksteren het strand vrij komt. In principe werd besloten tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis, terivy] ge tracht zal worden het daarvoor benoodigde bedrag alsnog van het Werkfonds te ver krijgen. Ook zullen pogingen in het werk worden gesteld, om van de ingezetenen geld te verkrijgen tegen een lagere rente dan op de geldmarkt. Besloten werd geen glasverzekering voor gemeentegebouwen te sluiten. Rondvraag. De heer L. Minder houd vroeg inlichtingen over de aan schaffing van een rijdende lijkbaar. De Voorz. zeide. dat B. en W. in deze zaak werkzaam zijn. De heer J. Polder m a n .vr-Jeg inlichtingen over de bestrating van het schoolplein van de bijzondere school. De Voor z. zeide toe. zich. hierover nog in verbinding te zullen stellen met den inspecteur van het Lager Onderwijs. De lieer Gabriëlse wees op den overlast, dien de omwonenden van de vuilnisbelt in het Zuiden ondervinden. Na eenige bespreking werd besloten deze belt per 1 Juni te sluiten. De heer R. R o e 1 s e vroeg, hoe de gang van zaken is wanneer een lid van de commissie tot wering van schoolver zuim naar elders verhuist. Na dienaangaan de door den Voorz. te zijn ingelicht, deelde deze nog mede, dat de van hoo- gerhand voorgeschreven nachtelijke straatverlichting de gemeente is gekomen op een bedrag van 500. Daarna sluiting. RECHTSZAKEN SMOKKELAAR UIT BRESKENS VOOR HET HAAGSCHE GERECHTSHOF. Voor het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep terecht gestaan, de 34-jarige F. uit Breskens, verdacht van het koo pen van twee doozen lampjes van iemand, die voor hem deze goederen uit België ons land had binnengesmokkeld. Zelf durfde K. niet meer in België te komen, omdat, bij daar nog acht maanden gevangenisstraf te goed had en vier millioen franken boete schuldig was. Verd. was destijds door de rechtbank tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld en hij was in hooger beroep gekomen om een 'waardelijke straf te krijgen. De rijks advocaat herinnerde evenwel aan de repu tatie van F. Hij had zich vroeger bijzonder geinteresseei'd voor een bepaald smokkelge- zelschap, dat met speciaal daartoe uitge ruste schepen op frauduleuze wijze via de Zeeuwsche wateren spiritus ons land bin nensmokkelde. Verdachte beriep er zich op, dat zijn vader hem eigenlijk op het verkeer de spoor had willen brengen; maar hy was er niet van gediend. Aan smokkelen zou hy niet meer doen. De rijksadvocaat had daar echter geen vertrouwen in, al hoopte hy dat het waar zou zijn. Hij vorderde bevestiging van het vonnis (6 weken gevangenisstraf). Arrest over 14 dagen. DIRECTEUR VAN „DE MISTHOORN" VEROORDEELD TOT TWEE MAANDEN. Het Haagsche gerechtshof deed heden uitspraak in twee zaken, gewezen tegen den "directeur van „De Misthoorn", J. N. Het. eerste geval betrof liet publiceeren van een anti-semietisch artikel in genoemd blad, waarvoor N. door de Haagsche recht1 bank tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf is veroordeeld met een proef tijd van drie jaar plus een geldboete van 250 subs, twee maanden hechtenis. Het hof heeft N. een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een maand opgelegd, Voorts was N. door de Middelüurgsehe i rechtbank wegens eenvoudige beleediging BURGERLIJKE STAND Goes. Ondertrouwd: Willem Jacobus de Jonge, 32 j. jm. en Geertruida Steutel, 26 j. jd. Geboren: Gerard Maarten, z. v. Pïeter Mafinus Dikkenberg en Clazina Bastiajia Adi'iana van Nieuwenhuijzen. AANBESTEDINGEN De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft hedenmorgen aan besteed het onderhoud der bodemdiepte in de buitenhaven van het kanaal door Wal cheren te Veere, in de Stadshaven te Vee- re, in de Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen en in de haven te Breskens, met bijkomende werken gedurende 1940. Inschrijvers: B. van Noordenne Ezn., Sliedrecht 15 cent en N.V. Baggermaat- schappy Bos en Kalis, Sliedrecht 9,9 cent per opgebaggerde m3 specie. Verkoopingen en verpachtingen. Dinsdag werd ten overstaan van nota ris E. C. van Dissel in ,.De Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van de fa milie P. Weststrate-Visser, publiek ver kocht onder Goes: Perc. 1. Hofsteedje, genaamd „De Hoog- e", aan het Nissepaadje, met schuur en rerder getimmerte, erf en moesgrond, sa men groot 66 a, 10 ca. Koopers L. W. Dek ker en J. Reynhout te Goes, voor 3025. Perc. 2. Woonhuis en erf aan de Voor stad No. 38, groot 1 a, 74 ca. Kooper J. W. van de Weert te Goes q.q. voor 1950. Perc. 3. Woon- en winkelhuis met erf aan de Voorstad Nos. 65 en 71, groot circa 2 a, 2 ca. Kooper J. Hoekman te Goes, voor 3500. De perceelen Nos. 4, 5 en 6 werden niet Verkocht. eveneens tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Dit vonnis werd door het hof bevestigd.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3