DE ELFDE ZEEUWSCHE ONTWSKKEUNGSDAG SPORTNIEUWS De heer De Jonge spreekt over (verantwoordelijkheidsbesef HET BEWAKEN VAN CON SUMPTIEAARDAPPELEN. Na de inleiding van den heer F. de Groe- ne over „het bewaren van consumptie-aard appelen in kuilen en hutten", (in ons blad van Zaterdag reeds vermeld), werden hem nog enkele vragen gesteld. Spr. antwoordde o.a., dat het opvoeren van koolzuur bij de ventilatie de kiemontwikkeling tegen gaat. Opgemerkt werd ook, dat een heel dikke aardlaag op de kuilen, het blauw-worden tegen schijnt te gaan. Spr. raadde aan steeds goed af te sluiten, ook weer na openen in het voorjaar. Verder betoogde hij, dat men bij het bouwen der hutten niet te zeer op de kosten moet kijken, daar een te goedkoope hut een dure hut wordt. Voorts werd medegedeeld, dat ook in de Hoeksche Waard een commissie in het leven wordt geroepen om dit vraagstuk te onderzoeken. Met deze commissie werd samenwerking bepleit. Ir. Dorst wees er op, dat de hutten, in verband ook met het auto-vervoer, een vlottere handel bewerken. Het bewaren door den handel in de steden is verplaatst naar het bewaren op het land. De aardap- pelschipper, vooral in de vorstperiode, is uit den tijd. Wil Zeeland met Holland blijven concurreeren, dan zal men ook hier meer tot de hutten moeten overgaan. De voor z. zegde den hr. Groene dank voor zijn belangwekkende inleiding en hp zegde toe in de bestuursvergadering der Z. L. M. de kwestie van het instellen van een studie-commissie ter sprake te zullen bren gen. HET BEWAREN VAN UIEN. Nadat ir. C. W. C. van Beekom (gelijk we ook in ons vorig nummer reeds meld den), een inleiding had gehouden over „de moeilijkheden bij het bewaren van uien", werd hem o.a. gevraagd, wanneer het de beste tijd is om de uien af te schermen. Spr. zeide, dat men dit op Flakkee doet tegen dat men vorst verwacht. Niet eer. Spr. wees er voorts op, dat de uien bij het bewaren in den hoop, vooral goed droog moeten zijn. Bij de ren komt dit er, door de ventilatie, iets minder op aan. Zij die op Flakkee veel uien bewaren zorgen, dat him rennen tegen Januari laag zijn. Dan levert men uit de kuilen. Spr. deelde voorts mede, dat het aanleggen van hoopen eenigermate vak werk is. doch spr. heeft op Flakkee een uit stekenden vakman, die tegen geringe kos ten (reis en verblijf) gaarne over wil ko men en dan de voormannen der bedrijven dit hier kan leeren. De voorzitter betuigde den hr. Van Bee kom zijn dank voor zijn inleiding en sloot daarop de morgenvergadering. DE MIDDAGVERGADERING. Mr. P. Dieleman opende de middagverga dering met een kort woord, waarin hij wees op de waarde van levenslust en energie, de lust om aan te pakken, te werken, te stu- deeren. Deugden, die wel eens, zelfs bij de jeugd, ver te zoeken waren, doch die men reeds lang weer tracht aan te kweeken en die gelukkig in onze schoone provincie nog veel gevonden worden. Nadat nu gezamenlijk twee coupletten van het Wilhelmus gezongen waren, deelde de voorzitter mede, dat de spreekster van dezen middag, mej. M. F. Boekei, die haar „indrukken over Finland" weer zou geven, helaas wegens droeve familieomstandighe den verhinderd was. In haar plaats zou nu de hr. A. de Jonge, te Middelburg, spreken over verantwoordelijkheidsbesef. VERANTWOORDELIJKSBESEF. De hr. De Jonge, hierna het woord ver krijgende, riep allereerst de welwillendheid in voor zijn onverwachte spreekbeurt. Ver volgens wees spr. er op, hoe men dagelijks leest over menschen die fraude plegen, over onverantwoordelijke leiders, enz. Wat is verantwoordelijkheidsbesef? Spr. noemde het voorbeeld van Socrates, die veroordeeld was tot den gifbeker, en die de gelegenheid kreeg om te vluchten, doch dat weigerde, omdat hij zelf steeds geleerd had, dat men de overheid moet gehoorzamen. En spr. noemde ook Luther, toen hjj de woorden sprak: „hier sta ik, ik kan niet anders", en daarmede een voorbeeld van verantwoor delijkheidsbesef gaf voor alle tijden. Spr. wees er voorts op, dat zoo velen zich graag aan alle verantwoordelijkheid onttrekken, een muurtje om zich bouwen, en dat hoo'ger optrekken als mèn er over heen tracht te kijken. Deze tijd heeft juist zoo groote behoefte aan menschen met karakter, met verantwoordelijkheidsgevoel. Spr. zette dan uiteen, wat hij onder „karak ter" verstaat, en hoe het karakter niet al leen een gevolg is van opvoeding, maar ook van erfelijkheid. Om iets te bereiken moet men ook de kwade kans willen ne men. Wij Hollanders zijn echter zeer be dachtzaam, we wagen niet graag iets. Spr. wees er hier op, hoe men ook bij de op voeding der jeugd deze „bedachtzaamheid" vaak te ver voert. Als men de jeugd geen kans ten goede zoowel als ten kwade geeft, heeft 2ij geen kans zich te vormen. Ook hier moet men de kwade kans willen ne men, vrijheid laten, al dient die vrijheid niet in bandeloosheid te ontaarden, "moet de leider beseffen hoever hij gaan kan. Spr. verduidelijkte een en ander met voorbeel den uit de praktijk. De V o o r z. merkte naar aanleiding van een ontvangen brief op, dat ook" het verantwoordelijkheidsbesef onder de land bouwende bevolking wel eens te wenschen over laat. Zoo wordt bv. te Tholen ge klaagd, dat het zoo moeilijk is voldoende leerlingen voor de landbouw-huishoudscho- len te krijgen. Spr. wees op het belang dezer scholen voor de meisjes van het platteland en betoogde, dat ook de ouders hierin hun verantwoordelijkheid moeten beseffen. Na nog eenige gedachtenwisseling over het door den heer De Jonge behandelde onderwerp, sprak dr. P. J. Bounian, Mid delburg, over „militaire, economische en geestelijke weerbaarheid". Ook deze in leiding (zie ons vorig blad) werd door een korte bespreking gevolgd o.a. antwoordde spr. op een desbetreffende vraag, 'dat hij ook groote gezinnen in het algemeen een versterking van de algemeene weerbaar heid van een volk acht. De hr Zwagerman, Middelburg, merkte op, door de rede van mr. Bouman, weer gedacht te hebben aan de nationale ten toonstelling die hjj te Zwitserland bezocht. Allerwege werd daar op de veelzijdigheid van- Zwitserland en het Zwitsersche volk gewezen, meer tevens op de eenheid van volk en vaderland. Het belang van die eenheid beluisterde spr, ook in de rede van mr. Bouman. Ook in ons land Ls er een groote veelzijdigheid, maar we voelen ons één als volk, en daarbij hebben wij dit nog boven het Zwitsersche volk. dat we ons ook één gevoelen in ons Oranje huis. En spr. is er van overtuigd, dat men voor die eenheid zich gaarne geheel zal willen geven. Nadat de voorzitter mr. Bouman nu dank gezegd had voor zijn belangrijke in leiding. sprak hij nog een slotwoord het geen men in extenso elders in dit nummer aantreft. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 7 MEI 1940. HILVERSUM I 1875 en 414,4 m. KRO-Uitzending. 8,00 Ber. ANP. 8,05—9,15 en 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,45 Ber. ANP., gram. 1,15 KRO-ork. 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Modecursus. 4,00 Gram. 4,30 Rococo-oetet. 5,00 KRO-ork. 5,45 Feli citaties. 6,05 Musiquette. 6,35 Sportpr. 7,00 Ber. 7,15 Lezing over Priesterwijding. 7,45 Militaire muziek. 7,50 Voor militairen. 8,00 Ber. ANP., mededeelingen. 8,15 Sted. ork. van Maastricht en solist. (9,009,20 Jeugd- uitz.). 10,00 Gram. 10,10 Lajor Veres' Hon- gaarsch ork. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Gram. 10,45 KRO-Boys en solist. 11,10—12,00 Gram. HILVERSUM H. 301,5 m. AVRO-Uitzending. S,00 Ber. ANP. 8,10 Gram. 8,30 Orgelsp. 8,50 Gram. 9,15 Doelmatige huidverz. 9,20 Concertgeb. ork. en solist (opn.). 10;00 Morgenw. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 AVRO-Amusementsork. 11,00 Wenken voor de huishouding. 11,30 Lyra- trio. 12,15 Gram. (Om 12,45 Ber. ANP.). I,00 Omroepork. 2,00 Voor de vrouw. 2,10 Omroepork. 2,45 Knip- en naaicursus. 3,45 Viool en piano. 4,30 Kinderkoor. 5,00 Kin derhalfuur. 5,30 AVRO-Aeolianork. en so list. 6,30 Gram. (met toel.). 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Zie Radio-Paris. 7,30 Engel- sche les. 8,00 Ber. ANP., mededeelingen. 8,15 Intern, overz. 8,35 Bonte Mobilisatie- trein. 9,45 Gram. 10,30 AVRO-Dansork. II,00 Ber. ANP. 11,10 Puszta-ork. (opn.). 11,40—12,00 Gram. ENGELAND 391 en 449 m. Na 10,20 n.m. ook 342 ni. 11,20 BBC-Schotsch ork. 12,00 Noord-Engelsch progr. 12,20 Ber. 12,35 Va riété. 1,001,20 BBC-Zangers. 2,20 Eddie Caroll's dansork. 2,50 Vesper. 3,20 BBC- Theaterorkest. 3,50 Leighton strijkkwartet. - 4,20 Ber. en causerie (Wels). 4;30 Kinder uurtje (Wels). 4,50 Kinderhalfuur, 5,20 Ber. 5,40 Causerie. 5,50 Ber. (Noorsch). 6,05 Detective-programma. 6,40 Causerie. 7,10 Declamatie. 7,50 Variété. 8,20 Ber. 8,40 Nieuws uit Canada. 8,55 BBC-ork. 9,35 Bid- dienst. 9,50 Schotsche ber. 9,55 De „Roman tic Rhythmists". 10,20 Radio-tooneel. 10,35 Ken Johnson's West-Indisch dansork. 11,20 Ber. 11.4011,50 Ber. (Noorsch). RADIO-PARIS 1648 m. 11,10 Zang. 11, Conc. 12,05 en 12,35 Vocale duetten. 1,05 Pianovoordr. 1,30 Vioolvoordr. 2,50 Radio- tooneel. 3,50 Pianovoordr. 4,20 Chansons. 4,35 Kamermuz. 5,35 Calvet-kwartet en so list. 6,20 Orkestconc. 6,50 Gram. 7,05 Piano en viool. 8,05 en 9,05 Radio-tooneel. 10,05 en 11,05-11,50 Gevar. concert. KEULEN 456 m. 4,50 Gram 6,40—7,35 Leo Eysoldt's ork. 9,50 Gram. 10,20 Vlie- geniersork. 11,20 Omroepk. en -ork. en so list. 12,50 Popul. conc. 1,45 Westduitsch strijkkwartet en solist. 4,20-4,50 Gram. 6,35 Omroepork. 7,45 Muz. tusschenspel. 8,05 Gram. 8,50 tot sluiting: Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL 332 en 484 m. 322 m: 11,20 Gram. 11,50 en 12,30 Omroepdansork. en soliste. 12,50—1,20, 4,55—5,05, 5,50 en 6,20 Gram. 7,20 Voor de soldaten. 7,50 Omroep orkest en solisten. 9,3010,20 Gram. 484 m: 11,20 Gram. 11,50 en 12,30 Radio- ork. 12,50—1,20 Gram. 4,20 en 5,35 Om roepdansork. 6,35 Lit. muz. progr. 7,20 Voor soldaten. 7,50 St. Romboutskoor en solist. 9,30—10,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 6,35 Soldatenkoren, ork. van de Weermacht en Rijksarbeidsdienst en solisten. 7,35 Volks- muz. 8,20 Ber. 8,50 Popul. conc. 10,20 Ber. Hierna: Nachtconcert. IT,20—12,15 Ber. AGENDA. MIDDELBURG. MA 6 Mei. Bazaar-avond Ver. Vrfiz. Her vormden 20,15 h. Dl 7 Mei. Ledenverg. Ver. tot best'r, der T.B.C.; St. Jorisstraat 20,00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 3—DO 9 Mei: „Lach of ik schiet" en „De jonge dr. KiJdare", 20,00 h. CITY, Middelburg VR 3—DO 9 Mei: „Ik ben geen misdadiger" (They made me a Criminal) en „Een Radio- moord mysterie", 20,00 h. GRAND THEATER, Goes Dl 7 Mei. „On derzee-patrouille" en „El Gato de Ga lante Bandiet", 20,00 h. MiddelburgWalcheren 41. MIDDELBURG VOORTDUREND IN DE MEERDERHEID. Ineen wedstrijd waarin Middelburg van begin tot eind in de meerderheid was heb ben de groen-witten de overwinning op nor male wijze behaald. Gerekend naar het voortdurende overwicht, zoowel in het veld als voor het doel der gasten, mag men de score laag noemen. Walcheren kan zich gelukkig prijzen, dat het niet op een de bacle is uitgeloopen. Dit wil weer niet zeg gen, dat de geheele kamp een eentonige in druk maakte. Integendeel, Walcheren gaf zoo goed als het ging tot het einde behoor lijk tegenstand. Het was echter duidelijk te constateeren, dat de thuisclub stuk voor stuk beter onderlegde en meer geroutineer de spelers in het veld bracht, terwijl het geheele elftal zich meer en beter aan de omstandigheden wist aan te passen. Walche ren. was er echter steeds op uit om van iedere kans te profiteered Vóór de rust speelde Middelburg met wind in den rug en drong toen met voorhoede en middenli nie resoluut ten aanval. Vooral de midden linie onderscheidde zich door stuwende kracht, terwijl de voorhoede zich hierbij goed aanpaste. Over de vleugels werden herhaaldelijk goede kansen geschapen en de beide buitenspelers namen een zeer werk zaam aandeel bij het belagen van den doel man. De verdedigers kozen daarbij de juiste •tactiek om te voorkomen, dat bij een der gelijke spelwijze de onverwachte uitvallen dei' tegenstanders gevaarlijk werden. Kee per Moens was bovendien steeds goed op zijn post en maakte slechts één fout, welke door Walcheren met een keurige goal on middellijk werd gestraft. De tegenstanders moesten zich door Middelburg's tactiek en hun minderheid in spel-technisch en tac tisch opzicht speciaal op verdedigen toeleg gen, wat hun, ondanks die minderheid, goed afging. Ook hier had de middenlinie een goede opvatting van zijn taak. De vleugels kwamen het meest aan het werk, doch het middentrio kon niet door de defensie heen- breken. De verdedigingslinie van de gasten kon den druk niet weerstaan en raakte ou den den invloed van de vaak dubieuze speel wijze van hun doelman, die weliswaar niet direct schuld heeft aan de vier doelpunten maar op sommige momenten toch een alles behalve solide partij ten beste gaf. Na de rust toen de wind met Walcheren was, wist Middelburg weer de juiste maatregelen te nemen en paste zich door een iets meer ver dedigende houding der middenlinie goed aan de omstandigheden aan. Walcheren kreeg daardoor iets meer vrij spel, maar toch hield Middelburg het initiatief in handen. Het Middelburg overwicht werd steeds betrekkelijk spoedig beloond, Borst kon na een fraaien voorzet den Walcheren doelman passeeren. (1—0)Dezelfde speler weet een ver naar voren getrapten bal direct daarop te bemachtigen, door de Walcheren defensie te tippelen en met een kalm schot den voor sprong te vergrooten. (20). Dan komt Walcheren eens aan de beurt en het is Castenmiiler, die Dirkse weet te omspelen en den bal voor doel brengt. Moens en Kampman begrijpen elkaar ver keerd, en de Walcheren midvoor is er bij om onhoudbaar te scoren. (21). Middelburg weet echter nog vóór de rust den voorsprong te vergrooten als Outer- mans weer eens een subliem staaltje voet bal laat zien en de keeper met een boog schot op fraaie wijze overspeelt. (31). Na de rust komt Walcheren iets meer ir den aanval tengevolge van Middelburg's ge wijzigde tactiek met het oog op den wind. Verder clan een hoekschop brengt Walche ren het echter niet. Tenslotte is het weer Outermans, wiens spel we dezen middag bewonderd hebben, die met een prachtsehot de stand op 41 brengt. Scheidsrechter Van Nimwegen leidde rustig den gemakkelijken wedstrijd. R.C.S.Goes 03. VERDIÉNDE ZEGE. De thuisclub had door verhindering van spelers, enkele wijzigingen ondergaan, wel ke in den loop van den wedstrijd verzwak kingen bleken te zijn. Maar ook Goes miste een harer beste spelers. De nederlaag kan dan ook geenszins aan deze wijzigingen worden geweten. Reeds onmiddellijk na den aftrap, waarbij Goes den wind mee had, werd een serie niét ongevaarlijke aan vallen op de RCS-veste ondernomen, wel ke reeds na enkele minuten, zij het dan op fortuinlijke wijze, een doelpunt ople verden. De in buitenspelpositie staande Goes-linksbinnen kreeg den ba) toevalli gerwijze van een tegenstander toegespeeld en, zeer terecht, liet scheidsrechter Mesu, die trouwens den geheelen wedstrijd uit stekend floot, doorspelen. Onhoudbaar ver dween de bal in het RCSrdoel (01). Goes, door dit succes aangemoedigd, kwam over weldigend opzetten en vooral de midden- linie, met de prachtig spelende rechts-halï aan het hoofd, wist steeds de RCS-defensie in het nauw te brengen. Wel waren de aanvallen der thuisclub,, niet ongevaarlijk, maar binnen het strafschopgebied was het hopeloos mis, en de enkele malen, dat De Muynck moest ingrijpen, deed hij zulks op resolute wijze. Het was Goes dat den voorsprong vergrootte, toen een hoek schop van rechts in eens in het doel be landde (02). Ondanks verwoede pogingen van de thuisclub, waarbij fraaie schoten van Blok en Kruisse vermeld dienen te worden, ging met dezen stand de rust in. Wie gedacht zou hebben dat na de rust Goes het zwaar te verduren zou krijgen bleek mis gerekend te hebben. Wel' kwam de thuisclub, gesteund dooi' den wind in den aanvat maar door hopeloos knoeien eenerzijds en uitstekend verdedigen ander zijds kwam zij niet lot doelpunten. De ge- heeJe RCS-voorhoecle speelde zeer slecht en de goede momenten, die we voor rust nog konden constateeren,' bleven nu ge heel achterwege. ZeJfs een toegestane strafschop werd door Gillesse zeer slecht genomen en niet in een doelpunt omgezet. Toen eenige minuten later Goes hetzelfde kunstje mocht uithalen, bleek ook dit haar beter af te gaan (03). Ondanks eenige goed opgezette aanvallen wist men van beide kanten geen verandering meer in den stand te brengen. Zoo behaalde Goes een verdiende, zij het dan wellicht iets ge flatteerde, overwinning. Daarmede waren de fraaie RCS-kansen tevens voor goed verdwenen. Jammer voor de Goesenaren, dat hun fraaie eindspurt iets te laat is begonnen, anders had men wellicht een ernstige gooi naar den begeerden titel kunnen doen. Speciaal de doortastendheid viel op en van begin tot eind werd met een groote over gave gespeeld, hetgeen sterk afstak bö het somtjjds zeer lauwe spel der thuisclub. DE ZEEUWENVLISSINGEN 0—1. De bezoekers hebben waar voor hun geld gehad. Het is een wedstrijd geworden die van het begin tot het einde spannend bleef en waarvan de uitslag tot het laat ste onzeker was. Het is tenslotte Vljssin- gen geworden, die de overwinning be haalde, hoewel de uitslag evengoed an dersom had kunnen zijn. Een gelijk spel had dan ook meer bevrediging geschonken. De thuisclub verscheen met een nieuwe opstelling, d.w.z. er waren minder inval lers dan in de vorige wedstrijden. Zoo wa ren Smit, Van den Hoek, Poerstamper, en Naerebout weer van de partij. Vlissingen verscheen volledig. Det huisclub heeft het eerst het voordeel van den vrjj stevigen wind, doch nadat een bezoek aan het Vlissingen-doel was gebracht, ondernam Vlissingen een aanval. Van de Velde op de linksbuitenplaats plaatste goed voor doel, de bal werd in geschoten, gestopt, doch niet góed weg gewerkt, waarna de toestormende rechts buiten Streiwisch inschoot (01). Er was toen 2 min. gespeeld. De thuisclub komt dan het meest in het offensief, doch de wind doet veel afbreuk aan het' spel, ter wijl de thuisclub eenige malen met pech heeft te kampen. De aanvallen van Vlis singen zijn, hoewel niet zeer talrijk, .niet van gevaar ontbloot, doch leveren even min succes op. In de tweede helft heeft Vlissingen het windvoordeel, maar de thuisclub is onmid dellijk in den aanval en het Vlissingen-doel ontkomt eenige malen op gelukkige wijze aan doorboring. Vlissingen onderneemt weliswaar tal van aanvallen, doch het sa menspel en de balcontröle zijn niet zoo goed verzorgd als bij de thuisclub. Het spel wordt dan forscher, waartegen de scheids rechter niet voldoende optreedt. GOESOHE BOYS—GOES H 1—0. Aanvankelijk was Goes H. vooral door het goede werk der middenlinie, het meest in den aanval. Doch hoewel de rood-rtftte voorhoede die aanvallen vaak goed opzette, wist men toch geen vrije doelkansen te scheppen. Hetzelfde was het geval toen de gastheeren wat meer in den aanval kwa men. Hoewel de keeper der Goesche Boys het in de eerste helft moeilijker had dan de keeper der rood-witten (welke moeilijk heden hij steeds fraai oploste) kreeg geen van beiden keepers voor rus'f tocheen behoorlijk schot te verwerken. Na rust ging het spel meer gelijk' op. De Goes Il-voorhoede, vooral het midden trio, hield het spel echter te kort en was niet snel genoeg. Al was het opbouwen van 'net spel door de jonge Goesche spelers vaak te roemen. Goesche Boys speelde on- beheerscht'er en trapte te vaak in het wil de weg. Ais men het plaatsen beter ver zorgd had, dan zou de Goes-verdediging die in den regel gemakkelijk kon ingrij pen, het moeilijker gehad hebben. Ten slotte gelukte het Hollestelle toch uit een snellen aanval en na goed opbrengen van De Loo, met een onhoudbaar schot scoren (1—0). ATHLETJEK. ATHLETEEKWEDSTRIJDEN M. H. B. Zaterdagmidag werden op het Gem, Sportterrein te Middelburg athletiekvveö- strijden gehouden, georganiseerd door den Middelburgsche HBS-bond. Deze school- wedstrijden mochten zich in een flinke deel name verheugen. Met animo werd er 'door de verschillende athleten gestreden om de overwinning. Er waren tal vem nummers waarop goeden en spannenden stryd te zien werd gegeven. Directeur en leeraren van de school, alsmede bestuursleden van het district Zeeland van de KNAU. had den de leiding of fungeerden als juryleden bij de verschillende nummers. De uitslagen waren Meisjes juniores: 60 m Snelloop: 1 Eddy Klaver 10,8 sec.; 2 Fransje van MaTTRe- lenberg 11 sec. Meisjes seniores: 80 m Snelloop: 1 Rietje Bakker 12,6 sec.; 2 Titia VerheijQerf*3 sec.; 3 en 4 Ally Bybloo en Emmy Zandstra bei den 14 sec. Hoogspringen: 1 Titia Verheyden 1,14 m.; 2 Rietje Bakker 1,09 m. Verspringen: 1 Rietje Bakker 4,29 me ter; 2 Emmy Zandstra 3,94 m.; 3 Ally Byloo 3,93 m. Jongens juniores: SO m Snelloop: 1 A. Strubbe 11,4 sec.; 2 R. Jacobson 11,5 sec.; 3 Klaver; 4 H. Minderhoud. 4 X 80 ra estafette: groep 3A (L. Hejj- boer, R. Jacobson, J. Vos en J. van Rooy- en) in 44,6 sec. Jongens seniores: 100 m Snelloop: 1 Th. van Roon 11,8 sec.; 2 P. Ludikhuizen 12,6 sec.; 3 C. M. Barentsen 13 sec.; 4 K. Maartense 14,4 sec. Hoogspringen: 1 F. de Jong 1,45 meter; 2 Allewijn 1,30 m.3 J. van Rooyen 1,25 m. Verspringen: 1 Th. van Roon 6,50 meter; 2 K. Maartense 5,31 m.. 3 P. Ludikhuizen 5,25 m. 4 x '100 m estafette: 1 ploeg 5B (Th. van Roon, C. M. Barentsen, G. Tellegen en J. Cornelis) in 53,4 sec.; 2e groep 5A (J. de Rjjk, P. Ludikhuizen, P. Allewijn en R. de Steur) 56 sec. Tenslotte werd nog een onderlinge school- voetbalwedstrijd gespeeld welke in een ge lijk spel, 11 eindigde. Des avonds vond in St. Joris een Sport1 bal plaats. De voorzitter van de Middel burgsche Hés-Bond, de heer J. A. M. Bron, heeft directeuren en leeraren clank gezegd voor de medewerking aan de organisatie en de wedstrijden verleend. Aan de athle- ten die de beste resultaten hadden behaald werden diploma's uitgereikt. BURGERLIJKE STAND Biggekerko. Geboren: Jacob Herman zoon van Corne lis de Ru en Titia Helena Offering^. Overleden: Janus Vlieger, oud 76 jaar, echtgenoot van Suzanna Simonse. Ondertrouwd: Simon Stroo, oud 28 jaar en Adriana de Buck, oud 23 jaar; Pieter Boone, oud 25 jaar en Jacomina St'urm, oud 23 jaar. Oostkapelle. Van 27 April—4 Mei. Getrouwd: Fekkö Jans Ebbeus, 28 j. jm. en Johanna Smit,: 28 j. jd. Lourens van den Broeke, 26 j. jm. en Neeltje Wattel, 22 j. jd. Adriaan Mattheus den Hollander, 28 j. jm. en Pie- terneüa Johanna van Schaik, 20 j. jd. Vrouwenpolder. Van 28 April tot 4 Mei. Overleden: Maatje Duvekot 79 jaar, we duwe Abraham Maas. Hoedékenskerke. Geboren: Adriana Neeltje dochter van Leendert Adriaan Minderhoud en Tanne tje van Damme. Gehuwd: Jan Pieter den Toonder 26 j., veldarbeider te Kloetinge en Geertruida Verdonk 24 j., zonder beroep wonende al hier; Janus Tolhoek 20 j„ bakkersknecht te 's-Gravenpolder en Leijntje Meïjers 20 j. zonder beroep, alhier. Overleden: Cornelis Geense 55 j. echtge noot van Maatje Geertruida Riedijk. Kruiningen. Van 25 April tot 1 Mei. Overleden: Maria Pieternella van der Slikke 62 j. Geboren: Karin Louise Charlotte doch ter van Joh an Sigmund Schiebaan en. Louise Charlotte Latza. Ondertrouwd: Cornelis van den Berge 24 j. en Elizabeth Dingemanse 22 j.; Pie ter Cornelis van Oeveren 24 j. te Haar lem en Christiana Jannetje Krombeen 21' j. (I. C.) Ovezande. Geboren: Emma Marleentje, d. v. Jo* seph Uitterhoeve en Bertha Mathilda Vir ginia Muller. Johanna, d. v. Joannes van den Dries en Margaretha Vermue. Johannes Thomas, z. v. Fredericus Men- heere en Anthonia Adriana Vermeule. Getrouwd: Cornelis van. 't Westende, 39 j. j.m. en Apolonia de Jonge, 29 j., beiden te Ovezande. Petrus de Jonge, 27 j. te Borssele en Johanna de Koning, 26 j. te Ovezande. Overleden: Johanna Koens, 66 j., echtg. van Ambrosius Franciscus Spielier. Wemeldinge. Geboren: Maria Francina dochter van Jan Francois Dronkers en Levina Geer truida Hoebelïe. Gehuwd: Job Traas 22 j. jm. en Wïlhel- mina Johanna Hoogesteger 21 j. jd. Overleden: Franciscus de Roeck 50 j. echtg. v. Magdalena Maria Irma Meule- man; Maria Pikkaart 73 j. wed. v. Joos Verbrugge. (I. C.T Kortgene. Geboren: Cornelis Izaak zoon van Aart de Smit en Cornelia Platschorre. Overleden: Lena van der Weele 83 jaar wed. van Cornelis van Gilst. (N.B.) Colijnsplaat. Overleden: Maria de Waal wed. van Pie ter de Wit. (N.B.) WAARJSWERK? De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren; N.- en Z.-Beveland, Schouwen en Duiveland, zendt ons de vol gende aanvragen: Binnenland. DONGEN: halfwas of eenïgszins bekw. meubelstoffeerder; dad.; loon 3545 ct. per uur; voor onbep. tijd; reiskosten n.o.t.lt. aanbiedingen onder overlegging van afschr. getuigschriften. DELFT: voor Weeshuis, keuken-werk- meisje bekend met koken; dad.; f 30 per mnd„ in- of extern; voor vast, reiskosten worden bü aanneming vergoed; F. G. MAASTRICHT: voor liaardenïabriek, emailleerder, moet bekvv. zijn in het email leer en van fornuizen; dad.; 30 per week; voor onb. t. LEIDSCHENDAM: voor veehouder, vol slagen (inwonende) boerenknecht, speciaal goed kunnen melken; leeftijd boven 20 jaar; loon f 11 per week kost en inwoning; aanb. zoo spoedig mogelijk. DUIVENDIJKE: wordt gevraagd voor direct een boerenknecht, in- of extern; moet met de paarden kunnen rijden; loon n.o.t.k. In Noord-Holland kunnen worden ge plaatst seizoen-landarbeiders, loon 0,30 p. uur, er wordt echter veelal in accoord ge werkt. Tegen half Mei kunnen bij landbouwer in de Wieringevmeer worden geplaatst een ploegje van 3 landarbeiders, op de hoogte met alle voorkomende werkzaamheden. B u i t e n 1 a nd. FRANKRIJK. Gevraagd door Fransche landbouwers in het Dep. Seine en Marne: a. een melker voor het melken en ver zorgen van 20 koeien en het verzorgen van 10 pinken. Loon frs. 650 per mnd. met kost en huisvesting (huiselijk verkeer) b. drie melkers.-Loon frs. 700 per maand met. kost en huisvesting. Arbeidsovereen komst voor een jaar. Alle aanbiedingen uitsluitend aan da plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. De Directeur, H. P. STAAL, POSTDUIVEN. Uitslag wedvlucht P.V. De Telegraaf te Middelburg van Amersfoort, met oude duiven. Afstand pl.m. 142 km. Los 12 u. Eerste duif 13.42.30 en laatste 13.51.11 uur: A. J. Kuypers, Vlissingen, 1, 2, 8 en 11; C. Hendriks 3; W. Hendriks 4 en 9; Gebr. Walraven 5, 12, 17 en 19; R. Dirven 6, 7, 14, 15 en 20, allen te Middelburg; G. Annot, Oostkapelle 10; A. Steketee 13; J. P. Ste- ketee 18„ beiden te Souburg, en J. Lamain, Middelburg, 17de prijs.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8