STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG Rectificatie. In het in ons blad van Dinsdag, gepubli ceerde jaarverslag van de vereeniging „Zie- kenhuisverpleging Walcheren" wordt me degedeeld, dat een belangrijk feëit was de verlaging van de contributie voor de aan vullende verzekering, welke op 1 Jan. is ingegaan. In een deel van onze oplaag volgt daarop een zin, waarin staat, dat deze ver laging een gewaagde onderneming is ge weest. Men zal begrepen hebben dat dit moet zijn geen gewaagde onderneming. VEREENIGING HET SCHOOLMUSEUM. De algemeene jaarvergadering van de vereeniging „Het schoolmuseum" zal op Woensdag 29 Mei a.s. te Middelburg wor den gehouden. Na afhandeling van de ver- eenigingsagenda zal de heer S. Brandsma, inspecteur van het L.O. in de inspectie Brielle, wonende te Rotterdam en vroeger te Middelburg werkzaam, spreken over „Kan ons onderwijs verbeterd worden?" Des middags hoopt mej. dr. H. C. M. Ghij- sen uit Dombux-g te spreken over het on derwerp „Over Zeeuwsche Klanken en de Zeeuwsche woordenschat." BOND VAN BIERHANDELAREN EN MINERAALWATER-FABRIKANTEN. Gisterenavond hield de afdeeling"" Wal cheren van den Algemeenen Nederland- schen Bond van Bierhandelaren en Mine raalwaterfabrikanten een speciale verga dering. Het belangrijkste punt was wel de bespre king en toelichting der onlangs afgekon digde invoering van den spertijd en wel licht spoedig te verwachten vestigings- eischen voor de mineraalwater-industrie. Binnenkort zal ook in Zuid-Beveland, Schouwen en Duiveland alsmede in Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen een verga dering belegd worden ter bespreking en toelichting van de beide genoemde onder werpen. CLUBAVOND NJR.V. De afdeeling Walcheren van de Nederl. Reisvereeniging hield gisterenavond op de bovenzaal van de Vergenoeging haar laatste clubavond, die evenals de vorige uitstekend slaagde. De opkomst, ook van de Vlissing- sche leden was zeer bevredigend te noe men. De stemming van den avond ken merkte zich door een echte N.R.V.-geest. De geestelijke stemming der leden, vormde een waardig slot van de clubavon den. De voorzitter dezer avonden, de heer Chr. J. Mazure. die de aanwezigen had verwel komd, nam tegen middernacht nogmaals tap.v .Nederland. HART NIBBRIG GREEVE N v PARKSTRAAT 91o AgentC. Gortstraat 54 HUYBREGTS Middelburg (Ingez. Med.) voor de wijze, waarop zij dit winterseizoen in deze benarde tijden hadden doorge bracht in het groote gezin der N.R.V. Spr. dankte ook het ensemble Jesayes voor de wijze, waarop het de feestvreugde op deze avonden had vergroot. De heer Mazure riep den leden een tot weerziens toe, drukte hun op het hart, dat deze avonden een feestavond zijn van een gezin. De leden mo gen van tijd tot tijd kennissen introducee- ren maar spr. bemerkte, dat er verschillen de pei'sonen aanwezig waren, die als onge- noode gasten in de zaal waren. Voor het volgend seizoen zal hier tegen worden op getreden, als zijnde in strijd met de rege lend dezer bijeenkomsten. een aangenamen N.R.V.-feeststem- bet woord en bracht dank aan alle leden ming ging men uiteen. KRINGCOMMISSARIS VAN HET NED. ROODE KRUIS. Dr. Van der Bijl volgt wijlen nxr. Van Dusseldorp op. Bij k.b. van 24 April is voor den tijd van vijf jaren benoemd tot kringcommissaris van het Nederlandsche Roode Kruis in den kring Zeeland dr. W. F. Th. van der Bijl te Vlissingen. Naar men weet heeft mr. R. M. Dusseldorp te Goes tot zijn overlijden deze functie van kringcommissaris bekleed. Dok ter Van der Bijl is dus de opvolger als zoo danig van mr. Van Dusseldorp. WALCHEREN. Slachtoffer van aanrijding bij Arnemuiden overleden. ARNEMUIDEN. Zooals reeds g< meld is de 74-jarige commissionaris Jacob Baaijens Woensdagmorgen bij het saoo 3aA\TUB.iiss>iCtH uap uba uaijaisaaAO Middelburg met zijn rijwiel door een auto gegrepen, waarbij bij een dubbele schedelbasisfractuur opliep. De oude man, die in zeer ernstigen en bewusteloozen toe stand naar zijn woning was vervoerd is Donderdagavond, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. WEERBERICHT DE BELT: Betrokken tot half bewolkt, overwegend droog, eenige verdere stijging van temperatuur, meest zwakke wind uit Zuidelijke, richtingen. Za 27 April. Zon op: 4 h 39; onder: 19 h 18. Licht op: 19 h 48. Maan op: 12 h 01; onder: 9 h 02. L.K. 29 Apr. Hoogwater. Laagwatex April. Vrijdag 26 3.52 16.21 10.32 22.57 Zaterdag 27 4.43 17.09 11.11 23.43 Zondag 28 5.37 18.01 11.58 Hoog- en Juaagwuu» ie vVemeitnnK'- Hoogwater. Laagwater April. Vrijdag 26 5.52, 18.21 11.32 Zaterdag 27 6.35 19.02 0.02 12.18 Zondag 28 7.22 19.49 0.47 13.05 en, zal er op Zondag 5 Mei en wellicht zelfs op de Pinksterdagen veel moois te zien zijn. TELEFOON AUTOMATISEERING Doch alleen nog locaal. Zonder cenig uiterlijk vertoon zijn gister middag de automatische telefooncentralen Gravenpolder, Kapelle-Biezelinge en Nieuwdorp in werking getreden, terwijl te vens het net 's Heer Abtskerke werd opge heven en ondergebracht bij 's Gravenpolder. Dit beteekent voorloopig alleen, dat de aangeslotenen in de drie genoemde rayons, dus: Nieuwdorp, Kapelle-Biezelinge en 's- Gravenpolder, zich locaal zelf aansluiten. Doch wie met uit één dezer drie rayons met aan ander rayon spreken, b.v. een abonné te Kapelle-Biezelinge wil spreken met een abonné uit het rayon 's Gravenpolder's- Heer Abtskerke, dan moet hij K.o.o draaien, krijgt dan de juffrouw in de centrale Goes te hooren en geeft haar verlangde gemeen te en nummer op. Ditzelfde geldt uit den aard der zaak ook voor elke andere interlo- cale aansluiting. Ook de abonné's te Goes kunnen de thans „locaal-automatisch" ge worden rayons nog niet automatisch berei ken en moeten voor elke interlocale ver binding nog steeds K.o.o. draaien. Wü vestigen hier speciaal de aandacht op, omdat er in deze misverstanden blijken te bestaan. Verder zijn nu in de drie genoemde rayons de kantoorhouders, wat betreft hun oude taak, het totstandbrengen van locale vei'bindingen, vervallen. Zij treden alleen nog op als houders van telefoon-cellen, waar zij die zelf niet over een telefoon be schikken, kunnen telefoneeren. De kleine centrales, die in deze rayons gebouwd zijn, werken zelfstandig en automatisch. Zij res sorteeren onder Goes, woruen van hieruit automatisch gecontroleerd en bij eventueele van den heer I. Willemsen. Uit het jaarverslag^ van den secretaris, den heer M. Mieras, bleek, dat het ledental is vex-meerderd met 23 leden en thans 2097 bedraagt, waarvan 162 niet-betalenden. In het ziekenhuis werden in het afgeloopen boekjaar opgenomen 43 personen, waarvoor is betaald aan ligdagen en bijkomende kos ten 2320,92; De penningmeester, de heer C. W. van Oeveren, deed rekening en x antwoording van - zijn gehouden beheer. Hieraan ontleenén dat is ontvangen 5543,77, uitgegeven 4996,87, alzoo een batig saldo van 546,90. De aftredende bestuursleden C. W. van Oeveren, Jer. Vette en W. Poleij, werden allen als zoodanig herkozen. Tot lid van de controle-commissie werd in de vacature van D. van Boven, die reg lementair niet meer herkiesbaar was, ge kozen de heer M. Scheele Sr. Vervolgens werd medegedeeld, dat het aanbeveling verdient, dat iedere geboorte dix-eet, of binnen een maand, bij den bode wordt aangegeven, daar anders, volgens het reglement de wachttijd van een half jaar wordt toegepast. Tenslotte volgde bespre king der algemeene vergadering. TOONEELVOOR STELLING VOOR DE MILITAIREN. IERSEKE. De Nuts-tooneelvereemging gaf als slot van het seizoen een uitvoering voor de militairen in de zaal Nolet. Deze jonge vereeniging die met haar spel reeds zooveel succes oogstte, toonde thans haar kunnen met de tweede opvoering van het bekende werk van Antoon Coolen „De Vreemdeling". Met groote aandacht volgden de soldaten, het voor amateurs werkelijk zeer goede spel. Het applaus bewees wel hoezeer het gebodene werd gewaardeerd. Bux-gemeester Gunning opende dezen avond met een toepasselijk woord, ten-vijl de heer J. Glerum tot slot enkele woorden sprak. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Om het mosselzaad van de Wadden. IERSEKE. Vele schippers zijn thans weer naar het Noorden van ons land vertrokken om te trachten mosselzaad te bemachtigen. De vangst schijnt echter niet bijzonder groot te zijn, wat zeer teleurstellend is, ge- het vele werk en de moeite welke men zich er voor moet getroosten. Lijk op de Óosterschelde opgevischt. WEMELDINGE. Hedenmorgen was de 'isschersboot Yerseke 94, schipper Zoete- wey, bezig met het visschen van mosselzaad op de Dorsman, in de Óosterschelde. Bij het ophalen van het net, werd de aandacht ge trokken door een vormelooze massa, welke zich in het net bevond. Bij nader ondei'zoek bleek het een lijk te zijn. Vermoedelijk ïs het 't lijk van den Belgischen schipper De Roeck, wiens schip de Philegon in den storm 19 November 1939 in de Witte Tonnen- vallei met man en muis is vergaan. Daar het lijk reeds in verren staat van ontbin ding verkeerde en het niet mogelijk was het nauwkeurig te identificeeren, is de fa milie van schipper de Roeck gewaarschuwd. Het ]\jk is overgebracht naar het lijkenhuis je op de algemeene begraafplaats. Teraardebestelling Lieven van de Ketterij. ARNEMUIDEN. Donderdagmiddag werd op de begraafplaats aan de schoot der aarde toevertrouwd Het stoffelijk overschot van wijlen Lieven van de Ketterij. De baar werd gedragen door bestuursleden van de Ned. Herv. Kerk en van het Schoolbestuur storingen, die zich in de centrale te Goes der Christelijke School. Bij het graf werd het woord gevoerd door ds. H. K. van Win gerden namens de kerkeraad en door den heer C. van Waarde als ouderling der Ned. Herv. Kerk. Namens het personeel sprak het hoofd der school met den Bijbel de heer J. J. C. van der Graaff, terwijl tenslotte de heer K. J. Steketee als voorzitter der Chr. Schoolvereeniging het woord voerde. De oudste zoon van den overledene bracht dank aan de aanwezigen voor de laatste eer- zijn vader bewezen. O. EN W. SOUBURG. Wegens het ver richten van werkzaamheden in den toren van het gemeentehuis alhier is de daarin aangebrachte klok buiten werking gesteld. ZUID-BEVELAND. Bloeiend Zuid-Beveland. De K.N.A.C. schrijft ons: Wat den bloei in Zuid-Beveland betreft, zij er op gewezen, dat men daar voor Zon dag reeds een mooien bloei verwacht van de vroëgé kersen, welke vermoedelijk zelfs a.s. Zondag op zijn mooist zullen zijn. De hevige slagregens hebben aan de bloesems der pruimenboomen geen goed gedaan, de ze zijn reeds vrijwel verdwenen. Gelukkig heeft dit echter niet veel invloed op het geheel, en wanneer straks de late kersen en vroege peren, en vervolgens de vroege ap pels en late pruimen en kersen gaan bloei- automatisch melden, wordt door den tech- nischen dienst te Goes ingegrepen. Er verdwijnt met deze automatiseering, ooral voor de dorpen, weer een gemoede lijk element uit de samenleving, maar an derzijds, als men eenmaal aan de automa tische telefoon gewoon is, dan leert men ex- het gerief van hooger waardeeren, dan die oude gemoedelijkheid. Filmavond. HOEDEKENSKERKE. Donderdagavond had alhier in de O. L. School een filmavond plaats van de „Mazon". Deze film, welke op uitnoodiging der winkeliers werd gehouden, trok aller belangstelling, en kan als buiten gewoon geslaagd genoemd worden. Een der eerste films was een reclame-film der Ma- zon-artikelen. Ook werd een film vertoond van de verschillende reistochten der laatste zomers. Vertoond werd nog een film van de schoolkinderen van Hoedekenskerke, welke in het bijzonder aller belangstelling trok. Ook de teeken- en kluchtfilm viel zeer in den smaak. Kortom een genoeglijke avond voor oud en jong. In den vooravond waren deze films den schoolkinderen vèr- toond. JAARVERGADERING ZIEKENHUISVERPLEGING. IERSEKE. Woensdagavond kwam de af deeling erseke van de Vereeniging voor Zie ken huisverpleging in Zuid- en Noord-Beve land in algemeene vergadering bijeen in de zaal van hotel Nolet, onder vooi-zitterschap beurs van amsterdam- Amsterdam 1936-3% 83%—83% Zeeuws. Hyp. B-3% 76%—76% Cities Service Cy. P. 1958 5 53%51% Bataafsche Petr. Mij.-3% 81%81% A Amsterd. Bank 84%84 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 322% A De Schelde N.B. 42%—42% C Am. Smelt .Ref. 36%—36% A Houth.' Alberts6362 C Chesapeake Ohio 30%30% C Pref. Kansas"City South. 13% C Union Pae: Ri?. 73%73% Ned. 38 100Ó-3 8i%—81% O. Indië 37 1000-3 82%—81% A Koloniale Bnk. 150148 A N.I. I-lbk. 600' 99—98% C Ned. H. M. 1000 81—80% A v. BeBrkels Pat. 14%—14'% C Calvé-Delft 54—53 A Lever-Bros en Unilever 82%—82-% A Philips Gem. B. afg. 110%—110 C Am. Car en Foundry 2021%-% C Anaconda Cop. 22%—23-% C Bethlehem St. '62-62%-% C General Motor 39%39% C Kennec Copper 26%—26%-% C North Am Aviation 17%17% C Rep. Steel 16%—16%-% C U. States St. C.'45%—46-%. C North Am. Cy. 16%16% A Kon. Petr. Mpij. 205%—200%-02% C Contin. Oil Cy. 17%—17% C Philips Petr. Comp. 28%28%' C Shell Union Ö.C. 9%—9%-10 C Tide Water Ass. Oil 8%—9% A Ned. Scheepv. U. 1Ö9%—110-% A HV. Amsterdam 339%—337%-34 A N.I. Suiker U. 203%—.— A Deli Batavia 124r—121%-22 C Deli Mij. 1000 173%—174%-72% beursthermometer vrijdag. - Amerika Unilever Koninkl. - HVA Marlet Rubber Schepen Suiker Philips Tabak A Senembah 127%124 C Pehsylvania Rr. 17%—17% C Southern Pac. Cy. 9%9% A Southern Rlw. 11%12 A Amst. Rubb. C. 167%—166-65% A Deli-Bat. Rubb. 135%—132% A Hessa Rubber 8685 A Serbadjadi S.R. S4%—83%-82% Londen Berlijn Parijs Brussel New York WISSELKOERSEN. Heden. 6,60% 75,60 3,74% 31,74 Gister. - 6,62 75,60 3,75 31,81 JAARVERGADERING WEMELDINGSCHE IJSCLUB. WEMELDINGE. Donderdagavond kwam de Wemeldingsche IJsclub in jaarvergade ring bijeen. Uit 't jaarversalg bleek, dat het aantal leden, dank zij den strengen winter, belangrijk gestegen'is. Het jaarverslag van den penningmeester gaf een batig saldo aan -•an 42. Bij de bestuursverkiezing werd in de vaca ture J. A. van Boven, voorzien door de ver kiezing van den heer A. de Graag. Over de verbetering van de baan werd nog van gedachten gewisspld. Besloten werd echter om eerst het advies van Droogendijk te Goes af te wachten en eerst dan te zien, of en zoo ja op welke wijze, verbetering van de baan mogelijk is. Een en ander zal mede ook afhangen van de kosten die voor de verbetering noodig zijn. Het bestuur werd als volgt samengesteld: W. F. Gnirrep, voorzitter; Chr. Gelrum 2e voorzitter; J. Prins, secretaris; F. K. Ge luk, 2de secr. A. Kosten, penningmeester; J. Lagendijk 2de peiiningm. A. M. Huijssen algemeen adjunct en H. Breen, J. Burger en A. de Graag, commissarissen. Z. VLAANDEREN W.D. Rectificatie. BIERVLIET. De inkomsten van de afd. Biervliet van de Mij. voor Ooft- en tuin bouw bedroegen over 1938 niet 160,80 doch 106,80. Het Protestaiitsclae TcIsms te Sluis bestaat 25 jaar. De vereeniging „Protestantsch Tehuis" te Sluis, veelal „Rozenoord" genoemd naar de voormalige buitenplaats der familie Blan- lcert van dien naam, bestond kort geleden 25 jaar. De vereeniging is tot stand gekomen door samenwerking van de verschillende diaco nieën der N. H. Kerk in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan de diaconie van Sluis komt de eer toe, den eersten stoot te hebben gegeven aan de oprichting van een_ tehuis voor ouden van dagen in deze streek. Op uitnoodiging van de diaconie te Sluis kwa men op 2 Maart 1911 afgevaardigden van de verschillende Hervormde gemeenten in W. Z. Vlaanderen te Oostburg bijeen, waar een comité bestaande uit de heeren L. G. James, A. Mijs, J. Doedens, ds. W. Noest en ds. R. Meeuwenberg gevormd werd. Sterk voelde men de noodzakelijkheid, een tehuis voor ouden van dagen op te richten. Op 2 December 1912 werd te Oostburg de tweede algemeene vergadering gehouden, waarin het comité een begrooting overleg de, en de mededeeling deed, dat het moge lijk was de villa „Rozenoord" te Sluis te koopen, welke villa als tehuis voor ouden van dagen in te richten zou zijn. Rozenoord werd gekocht, een stichtingskapitaal bijeen gebracht. Op de 3de algemeene vergadering ge houden op 14 November 1913 werd gesticht de Vereeniging „Protestantsch Tehuis voor ouden van dagen". De opening had plaats op 14 Januari 1915. Men begon met 20 verpleegden, dit aantal groeide weldra aan, zoodat men tot uit breiding moest overgaan, hetwelk in 1927 geschiedde. Door deze uitbreiding was er ook plaats gekomen voor diegenen, die hun verzorging zelf konden bekostigen. De ver- plegingsprijs, hoewel nog laag, moést in den loop der jaren in stijgende lijn gewij zigd worden. Op het Tehuis rust momen teel nog een schuld van 26000. De verpleging der inwonenden gaf lang eenige zorg, maar is nu, dank zij den steun der diaconieën, opgelost. De wijkzuster van het Groene Kruis komt thans geregeld in de inrichting. van den heer P. Erasmus, oud-burgemeester der gemeente Oostburg en een gezworene in de plaats van den heer P. Risseeuvv. Beiden konden wegens hun leeftijd niet meer herbenoemd worden. De aaixbevelingen luiden als volgt: Dijk graaf: 1. A. J. de Bruijne, te Cadzand; 2. D. Erasmus te Cadzand; 3. M. de Bruijne. te Cadzand. Gezworene: 1. I. Luteijn-Leenhouts,- Zuidzande; 2. I. v. Cruyningen, Zuidzander A. J. de Hullu, Nieuw vliet. Besloten werd tot verbetering van den tertiairen weg HovenRetranchement over te gaan. Deze weg zal verhard worden' gedeeïtèlijk met klinkers, gedeeltelijk met koud-asphalt. Z. VLAANDEREN O.D. Benoeming Zweminstructeur. BRESKENS. Tot, Instructeur van de Zwemvereeniging „Scheldestroom" alhier werd benoemd de heer A. Bachus uit Vlaar- dingen? JA.S KWAM IN AANRAKING MET DRAAIENDE MOTOR. Opzichter ernstig gewond. BIERVLIET. Donderdagmiddag had bij het uitbaggeren der waterleiding voor het. Waterschap Biervliet, dat in werkverschaf fing geschiedt, een ernstig ongeluk plaats. De opzichter der Ned. Heide-Maatschappij, de heer Geensen uit Ellewoutsdijk, kwam met zijn jas in aanraking met de motor van de waterpomp. Deze rolde op met het volg, dat de opzichter aan het hoofd ernstig werd gewond en een arm brak. Dokter Hof stee verleende de eex-ste geneeskundige hulp, waarna het slachtoffer in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Oostburg werd vervoerd. REGIONALE ARBEIDSBEBURS. OOSTBURG. Bij de regionale arbeidsbeurs alhier staan deze week 108 werkzoekenden ingeschreven, hetgeen in vergelijking met vorige week (85) een stijging beteekent van 23 personen. De Ijjst van werkzoeken den1 luidt als volgt: Biervliet: 43 landarbei ders, 1 bouwvakarbeider; Breskens: 5 land arbeiders, 8 ongeschoolde arbeiders, 8 trans portarbeiders, 4 visschers, 1 bouwvakarbei der; Groede: 14 landarbeiders; Hoofdplaat: 5 landarbeiders; Nieuwvliet: geen; Oost- burg: 3 landarbeiders; Retranchement: 10 landarbeiders; Sehoondijke: 6 landarbei ders; St. Kruis, Wateriandkerkje, IJzendij- ke en Zuidzande: geen. Het Rijk koopt de duingronden te Retranchement. IN VERBAND MET HET BE HOUD VAN HET ZWIN. ZUIDZANDE. Donderdag hield het Wa terschap „de Watering Cadzand" haar ge wone vergadering van stemhebbende inge landen in het café van den heer A. Bril alhier. Op deze vergadering zijn enkele be langrijke besluiten genomen. Punt 12 van''dé agënda eexi verzoek van den Staat der Nederlanden om verkoop der duingronden te R.etranchement werd inge willigd. Deze duinen worden tegen 1000 per ha verkocht. De aldaar staande zomer huisjes (11) moeten thans verdwijnen. De Staat betaalt een bedrag van 2750 voor derving jaarlijkse pachtsom dezer huisjes aan het waterschap. (Een en ander houdt vérband met de bescherming van het Zwin) De kosten van een aanhangig gemaakte procedure over eigendomsrechten op het aanpalende strand neemt de Staat voor zijn rekening. Het gedeelte der duinen van Barendse tot de Belgische grens wil het Waterschap eveneens verkoopen echter tegen 1500 per ha. Over dit laatste was men nog niet tot een accoord gekomen. Voorts werden 2 aanbe velingen opgemaakt van 3 personen ter be- I noeming van een dijkgraaf; in de plaats EEN LUCHTGEVECHT. Naar vei'luidt moet zich Dinsdagmiddag- op Belgisch grondgebied nabij de Neder landsche grens een gevecht tusschen 2 vlieg tuigen afgespeeld hebben. Arbeiders die op- het land werkzaam waren hebben de vlieg tuigen op groote hoogte gezien. Het mitrail- leurvuur was duidelijk in de gemeente Sluis, te hooren. Een schip met brandschade. TERNEUZEN. Alhier is van Antwerpen; aangekomen het Nederlandsche motorkust vaartuig „Bebo", thuisbehoorende te Gro ningen. Te Antwerpen was aan boord; brand ontstaan waardoor de kombuis en de stuurhut vrij ernstig beschadigd werden. De „Bebo" zal te Terneuzen de noodige her stellingen ondergaan. RAAD VAN TERNEUZEN ONTEVREDEN OVER DE WERKVERSCHAFFING-. Een deputatie zal naar den mi nister gaan. TERNEUZEN. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad van Terneuzen werden de nieuw benoemde leden Dekker en Meeusen beëedigd. Aan mej. Van Don kelaar wed met ingang van een nader te bepalen datum eervol ontslag verleend als onderwijzex'es aan de openbare ULO-school, Het voorstel van. B. en W. tot het in stellen van een bureau voor jeugdregistra- tie werd aangehouden, teneinde de finan- cieele gevolgexx nader onder het oog te zien. Aangenomen werd het voorstel om- het gemeentelijke ambtenarenreglement zoodanig te wijzigen, dat het wat de be zoldiging bij opkomst bü oorlog of oorlogs gevaar aangepast wordt aan de rijksrege ling. Bij de behandeling van een begrotings wijziging bracht de heer Vos ter sprake de kosten van het vervoer van bü de wex-kverschaffing beplaatste arbeiders en bepleitte, dal niet steeds Terneuzen ge bruikt moet worden om menschen te leve ren voor dergelijk werk, omdat er in an dere gemeenten niet voldoende werkloozen zün om hiertoe over te gaan. terwül de menschen zelf te lage loonen ontvangen voor den te langen tijd, dat zij van huis- zijn. Met algemeene stemmen werd besloten een deputatie uit den Raad, bestaande^ uit den voorz., de heeren Filius en De Vos af te vaardigen om' deze aangelegenheid met den minister van Sociale Zaken te bespreken. 21 MILLIOEN DOLLAR VOOR EEN SCHIP! Gisteren is het Amerikaansche vliegtuig- moederschip „Wasp" in dienst gesteld. De „Wasp", die ongeveer 21 millioen dollar gekost heeft, is een schip vaix 18.000 ton, dat 75 vliegtuigen kan meevoèretx.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2