KRONIEK VAN DEN DAG Italiaansch protest tegen Engelands positie in de Middellandsefoe Zee ZuidsSavische ex-premier gearresteerd. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) VAN MAANDAG 22 APRIL 1940. No. 95. Het Paard van Troje In den laatsten tgd klinkt door de inter nationale pers men vergeve ons het beeld! het hoefgetrappel van een nieuw „Paard van Troje". Men herinnert zich de geschiedenis van het eerste paard: De schoone Helena, de vrouw van Menelaos, was door de godin Venus beloofd aan Pa ris, zoon van den koning van Troje, die haar daarop ontvoerd had. Menelaos liet het er niet bü zitten, en maakte zich op om zijn vrouw te „heroveren". Paris was naar zijn vaderstad Troje gevlucht en dus sloegen de Grieken het beleg voor deze stad. Maar het succes bleef verre. Alsmaar langer duurde het beleg en alsmaar verwoeder vochten de Trojanen en de Grieken, maar Helena bleef in de stad én Menelaos bleeferbuiten. Ten slotte de list won wat het geweld niet vermocht. De Grieken trokken af. deden tenminste alsof. De Trojanen stroom den de stad uit en gingen kijken in het ver laten kamp der Grieken. Daar vonden zij o.ml eeh reusachtig houten paard. Het doel daarvan was hun onbekend, maar zij be schouwden het als buit en namen het ondanks de waarschuwingen zulks niet te doen mee in de stad. In 't nachtelijk duis ter opende zich de buik van het beest en een aantal Grieksche soldaten slopen er uit. Zij vermoordden de poortwachters en deden de poorten wjjd open voor hun mak kers, die reeds waren teruggekeerd en on geduldig stonden te wachten. Nu hadden de Grieken gemakkelijk spel. Als een onverwachte vloedgolf overrompel den zij de niets vermoedende Trojanen. Troje en Helena kwamen in het bezit van Menelaos. Sindsdien is dit houten paard vermaard geworden. En de les, die men zich tegen woordig weer herinnert, is, dat de Trojanen zelf het dier binnen hebben gehaald. Noorwegen heeft de wereld opgeschrikt. Het verraad van een aantal Noren maakte het den aanvallers mogelijk plotseling be langrijke punten van het land te bezetten. De zaak bleek uiterst goed voorbereid te zijn en werd een succes. Overal in Europa zijn van den eenen dag op den andere maatregelen genomen om het ondergrondsche gewroet van vreemde lingen tegen te gaan en om een betere contröle te kunnen uitoefenen op degenen in het eigen land, die bereid zouden kunnen zijn aan een aanvaller hulp te verleenen. In Zuidslavië heeft men zelfs uit voorzich tigheid den verleden jaar afgetreden ter-president Stojadinowitsch, die sterke Duitsche sympathieën had, gearresteerd en geïnterneerd. In ons land is de staat van beleg uitgebreid tot het heele grondgebied, zeker mede met het doel om strenger op treden tegen een eventueelen „binnenland- schen vijand" mogelijk te maken. In België, Zwitserland en vele Balkanlanden, in Tur kije en Egypte zijn analoge maatregelen genomen. En terecht! Bij de vreeselijke wapens van den modernen oorlog, bij gifgas, brandbom men, parachutisten, bombardementen der burgerbevolking, enz. enz. schijnt een nieuw wapen gekomen te zijn: het verraad van binnenuit. Men herinnert zich de geruchten over „Hitler's geheime wapen". En men vraagt zich af: Zou dit het zijn? Buiten Duitsch- land zijn er velen, die sympathiseeren met het Duitsche nationaal-socialisme. Rekenen de Duitschers er op, hebben zij reden er op te rekenen, dat deze sympathiseerenden „te zijner tijd" hun wereldbeschouwing zwaarder zullen laten wegen dan hun va derlandsliefde Een dergelijke binnenlandsche vijand is moeilijk te onderkennen, en daarom des te gevaarlijker. Als de Trojanen destijds ge weten hadden wat er verborgen was achter de houten huid van het paard op wielen, dan was dit geen gevaar meer geweest. Als de Noren geweten hadden wat majoor Quisling van plan was geweest, had hij zijn plannen nooit kunnen uitvoeren. Als wij in Nederland, als de Belgen, Roemenen, Turken, Zuidslaviërs wisten welke buiten- landsche koopman of toerist, schilder of liedjeszanger, welke „vluchteling" ook, welk pindamannetje, zijn bedrijf, zijn kunst, zijn ontspanning gebruikt als een masker, dan was het gemakkelijk genoeg. Maar dat Uitbreiding van den aankoop consumptie-aardappelen. DE DENATURATEE DER KLEI- CONSUMPTEE-AARD APPELEN IS AFGELOOPEN. Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft de minister van Economische Zaken, op grond van den huidigen toestand op de aardappelmarkt besloten, met ingang van heden eenige ingrijpende veranderingen aan te brengen in de tot dusver gevolgde gedragslijn ten aanzien van consumptie aardappelen en goedgekeurde pootaard- appelen. Met ingang van genoemden datum zal de gelegenheid tot het indienen van aan vragen voor denaturatie van klei-consump- tieaardappelen worden gesloten. De Neder- landsche akkerbouwcentrale zal van de te lers dezer aardappelen alle aan de eischen voldoende partijen overnemen. Ook goedgekeurde pootaardappelen van bepaalde rassen, die niet mogen worden gedenatureerd, zal deze centrale overne men. Alle anders goedgekeurde pootaard appelen kunnen tegen de bekende vergoe dingen worden gedenatureerd óf ter over neming aan de genoemde centrale worden aangeboden. De telers, die hun partijen willen laten overnemen, moeten hiervan voor 1 Mei schriftelijk opgave hebben gedaan aan den voedselcommissaris in hun provincie. Uitvoerheffingen vlas en vlasproducten. Naar ons van officieele zijde wordt me degedeeld, is met het oog op de gewijzigde toestanden op de vlasmarkt besloten tot wijziging van de prijsverschillen bij uitvoer van vlas en "vlasproducten. Deze prijsver schillen zijn thans voor partijen, na 21 April r het buitenland verkocht, als volgt sa mengesteld. 2,50 per 100 kg voor ander dan geroot stroovlas; 5 per 100 kg voor geroot stroo- vlas; 3 per 100 kg voor onbewerkte lok ken; 6 per 100 kg voor gezwingelde lok ken: 9 per 100 kg voor zwingelsnuit; 13 per 100 kg voor ander dan zwingelsnuit: 17,50 per 100 kg voor gehekeld vlaslint; 10 per 100 kg voor ander dan gehekeld vlaslintt, afkomstig van vlas, behandeld vol gens de dauwroot-, of de Friesche methode: f 15 per 100 kg voor ander dan gehekeld vlaslint. niet afkomstig van zulk vlas. Het prijsverschil voor niet geroot stroo vlas geldt voor partijen van normale kwa liteit. Voor afwijkende kwaliteiten kan, mits de reeds eerder bekend gemaakte gedragslijn wordt gevolgd, een lager prijsverschil wor den vastgesteld. weten wij nu eenmaal niet. En als wij het te weten komen, dan is het te laat. Dat is althans de opzet van de heeren. Wij moeten er echter voor oppassen niet al te pessimistisch te worden en niet lederen vreemdeling een spion, in iederen buurman met Hitler-sympathieën een ver rader te zien, evenmin als wij het als vast staand mogen beschouwen, dat een tegen stander van het nationaal-socialisme „als uiterste noodzaak" bereid zou zijn om de Geallieerden te helpen, ook in ons land. Daarmee zouden wij ongetwijfeld veel onrecht doen. Daarmee zouden wij onszelf en ons land tevens in een gespannen sfeer brengen, die aan het normale leven, dus ook aan het zakenleven geen goed zou doen. En de mogelijkheid bestaat, dat wij anderen daarmee in de kaart zouden spelen, wat wij juist tot iederen prijs willen vermijden. Want men vergete niet, dat het ook in het belang van anderen kan zijn als een geest van wantrouwen in elkaar, van onzekerheid en aan alles twijfelen ontstaat. Demoralisatie" is tegenwoordig óók een wapen. Wij moeten ervoor oppassen dit wa pen niet zelf een eventueelen willigen ge bruiker in de hand te drukken. Nederland is paraat, dat weet thans ieder. Welnu, laat ons dan oppassen voor over drijving, ongegronde verdachtmaking en 'n angststemming. Laat ons met een kleine variatie de oud-vaderlandsche spreuk in toepassing brengen: „Kalmte kan ons red den", en intusschen goed uitkijken! „Een duurzame rechts- schending". Het blad „Giornale d'Italia" wijdt een nieuw artikel aan het Middellandsche Zee- vraagstuk en doet uitkomen, dat geen en kele natie zich in deze zee op zooveel vitale belangen kan beroepen als Italië. Italië is de grootste Middellandsche Zee-natie en heeft in deze zee het centrum van zijn na tionale leven. Het grootste deel van zijn verkeer speelt zich af op de Middellandsche Zee. Bovendien is Libyë een Italiaansche provincie geworden. Tenslotte is de Middellandsche Zee .voor Italië de eenige verbindingsweg met zijn overzeesch rijk. Maar in de Middellandsche Zee heerscht een militair-politiek stelsel, dat Engeland en Frankrijk de hegemonie verzekert. Frankrijk, en vooral Groot-Brittannië, heb ben zich in deze zee genesteld, niet door een nationaal recht of om een vitale arbeids- behoefte, doch om de grenzen van hun rijksmacht uit te breiden en de Middelland- sche-Zeelanden te overheerschen, dank zij het bezit van de haven van binnenkomen en de uitgangen en een basis midden in die zee. Dit FranschBritsche Stelsel is een duur zame rechtschending. Het stelt het Middel landsche Zee-vraagstuk als een probleem van zijn leven, zijn veiligheid en 2ijn vrij heid. Italië heeft het recht aanspraak te maken op een nieuw stelsel van waarborg voor de binnenkomst en het verlaten van de Middellandsche Zee en het daar liggende Bij het spoorwegongeluk, dat Zaterdagochtend op het stationsemplacement te Den Bosch plaats had, werd groote materieele schade aangericht. Dit recht van Italië vormt een onderdeel van zijn elementaire eischen voor het nieu we Europa. Het blad geeft te kennen, dat overigens het stelsel der FranschBritsche militair- maritieme overheersching van de Middel landsche Zee een groot deel van zijn waar de heeft ingeboet met name wegens de enorme mogelijkheden, welke zijn voorbe houden aan de imposante duikboot- er luchtvloten van Italië in een eventueel con flict. Daarom zouden Engeland en Frank rijk. hun rijksbelangen in de Middellandsche Zee beter kunnen behartigen door een stel sel van vrijheid voor iedereen en eerlijke samenwerking, welke niet alleen den vrede en de beschaving in deze zee zou vei'zeke- ren, doch ook in Europa. een onmiddellijk achl'er de duinen gelegen kom is thans het eenige overblijfsel van den eertijds zoo breeden stroom. Maar het huidige Zwin is een der be kendste plekjes van ons land gebleven. Het is een waar natuurmonument, een gebied van slikken, schorren en killen, dat in open verbinding met de zee staat. Volgens deskundigen vormde het Zwin kort na den ijstijd een gedeelte van de Noordzee. De bodem bestond toen uit veen. In het begin van onze jaartelling zoo veronderstelt men was het een veen landschap met poelen, plassen en dui nen welke laatste door de kaninefaten werden bewoond. Natuurschoon, Men kan hier een prachtig voorbeeld van duinvorming zien, strandvlakten ko men omhoog en het zand wordt vastge houden door helm en andere planten. De flora en de fauna maken het Zwin tot een oord van waar natuurschoon. Voor natuurliefhebbers is het Zwin een eldorado, dagen- ja wekenlang kan men hier in deze zoo rustige omgeving rond zwerven, de planten bolaniseeren of het leven der vogels rustig gade slaan. De flora en wel in het bijzonder zoutwaterflora is hier iets heel bijzonders. Men vindt er het flimoenkruid, bet fraaie statice limonium met zijn paarse bloe men, dat groote uitgestrektheden blauw- violet kleurt.' Voorts noemen we nog het zeekraal dat op de schorren groeit en als groente veel wordt gegeten, zeeraket, zeealsem, gelsch gras, suaeda, zeepostelein en geel walstroo. Op vogelgebied is het Zwin in het bij zonder van belang voor de doortrekkers. Een bier veelvuldig voorkomende vogel is de kluut. Het is een lust deze merk waardige vogels op hun lange loodgrjj: pooten door het ondiepe water te zien stappen op jacht naar voedsel. Amerika en Japan zijn het sens inzak® NederMndië. Reuter meldt uit Washington: De japan- sche ambassadeur Horinoetsji heeft Zater dag een bezoek gebracht aan den Ameri- ka'anschen minister van h .utenlancische za ken, Cordell Huil, en het standpunt van zijn regeering uiteengezet nopens mogelijke ontwikkelingen in Nederlandsch-Indië. Later heeft Horinoetsji gezegd, dat de re geeringen van Japan en de Ver. Staten het in hoofdzaak met elkander eens zijn, daar zoowel zij als Nederland den status-quo willen handhaven. Vele vreemde vliegtuigen boven België. De persafdeeling van het Belgische mi nisterie van landsverdediging deelt mede: Zaterdagochtend hebben verscheidene vreemde vliegtuigen boven Belgisch grond gebied gevlogen. Eenige daarvan zijn geïdentificeerd als Fransche toestellen, andere als Duitsche vliegtuigen. Het luchtdoelgeschut en jacht vliegtuigen zijn in actie gekomen. Tij heb ben herhaaldelijk vreemde toestellen ge noopt terug te keeren. In de buurt van Visé en Lanaeken werd een Duitsch vliegtuig, naai- men meldt een Heinkel, door onze patrouilles onder vuur genomen, terwijl ook onze posten op den grond tegelijkertijd vuurden. Te Flavion heeft een Fransch vliegtuig, dat een Duitsch toestel achtervolgde, een noodlanding moeten maken. De bestuurder werd geïnterneerd en het vliegtuig in be- "ag genomen. In de buurt van Paliseul werd een lucht gevecht waargenomen, dat zich op groote hoogte afspeelde tusschen vier vreemde vliegtuigen, welker nationaliteitsteekenen niet konden worden onderscheiden. Twee dezer vliegtuigen vertrokken Oostelijke richting en twee in Zuidelijke richting. De Belgische regeering heeft te Parijs en te Berlijn krachtige protesten ingediend te gen deze schendingen van Belgisch grond gebied. Oorlogswinst! Havas meldt uit Washington: De uit voer yan militaire vliegtuigen, wapens en munitie uit de Ver. Staten heeft gedurende de maand Maart een bedrag van 17,481,982 dollars beloopen. Eess Duiisehe foammsiwefper daalde in Limburg, DOOR BELGISCHE VLIEGTUIG- PATROUILLE GERAAKT. De Regeeringspersdienst meldt: Zater dag is een Duitsche bommenwerper in Zuid- Limburg over onze grens gekomen. Het vliegtuig is door een batterij van den grond af beschoten. Dit vliegtuig heeft bij Vliek aan den straatweg van Sittard naar Maas tricht een noodlanding moeten maken. Het is komen vast te staan, dat het vliegtuig tot een noodlanding gedwongen was tenge volge van de beschieting door een Belgi sche vliegtuigpatrouille. Van de vijf inzittenden was er een ge wond. Deze is later overleden. De overige vier inzittenden zullen worden geïnterneerd. Madjoe mankeerde een dame en heer, waardoor V.K.V. eveneens een dame liet uitvallen. Na dezen oorlog overwinnaars en slaven Ansaldo, de directeur van het Italiaan sche blad „Telegrafo", heeft een radiorede voering tot de troepen gehouden. Hij zeide o.m.: de verliezers van dezen oorlog zullen worden gelijk slaven, die juist voldoende verdienen voor een dor bestaan, terwijl de overwinnaars zich 2u)len beschouwen als de meesters van alles en zullen streven naar een overheersching van de wereld". Ansaldo besloot met te zeggen, dat de eenige veilige waarborg van Italië gelegen was in de kracht zijner wapens. „Brie gevaren voor Zwitserland." WAARVAN TWEE IN HET BINNENLAND. Generaal Guisan. de opperbevelhebber van het Zwitsersche leger, heel't tijdens een volksfeest ten bate van het leger en het Roode Kruis, waaraan door de ge- heele Bernsche bevolking werd deelgeno men, een toespraak gehouden, waarin hij zeide: „Wij hebben drie gevaren voor de deur staan: Ten eerste het buitenlandsche gevaar. Laten wij daarover niet spreken! Het binnenlandsche gevaar komt voort uit het feit, dat sommige bij. ons wonen de vreemdelingen niet begrijpen, dat wij geen enkele daad van sabotage of propa ganda met valsche berichten tegen het. laiid' zullen dulden-. -Het -derde gevaar is af komstig van Zwitsers, die niet altijd den ernst van den toestand en de noodzaak van het brengen van offers begrijpen." De generaal legde den nadruk op deze noodzaak en besloot: ,.Wy willen, meester zijn in ons huis. Daarvoor zal geen offer ons te groot zijn. Wij zijn vrij en zullen het blijven." Spionnagezaken ontdekt in België en Zwitserland. Belga meldt uit Brussel: De Belgische po litie heeft een Belgischen oud-vlieger en zijn vrouvj gearresteerd. Het echtpaar had tot taak voor een buitenlandschen inlich tingendienst gegevens te verzamelen en voor dezen dienst agenten te werven. Een dezer agenten is te Brussel gearresteerd en z|jn vrouw is in Frankrijk aangehouden. EEN ZWITSERSCH REGEERINGS- AMBTENAAR GEARRESTEERD. In de Zwitsersche hoofdstad Bern is een aantal personen gearresteerd onder verden king van spionnage. Tot hen behoort een ju ridisch ambtenaar van het departement van oorlog, die reeds bekend zou hebben. genover, uai jjc strijdmachten niet aan zulke strenge banden is gelegd, als voor de burgerbe- Was Stojadinowitscfe ge vaarlijk door zijn sym pathie met Diiitschland? De ex-minister-president van Zuidslavië, Stojadinowitsch is gearresteerd en overge bracht naar een dorp in de bergen van Mïdden-Servië, dat hij niet mag verlaten. Tevoren was te zijnen huize een huiszoe king verricht. Hierover waren geen be trouwbare inlichtingen te verkrijgen, doch het ligt voor de hand, dat. zij in verband wordt gebracht met de verbanning van den politicus. Stojadinowitsch is een zeer energiek man, die zonder twijfel veel voor zijn land ge daan heeft, doch dictatoriale neigingen had en zich sterk oriënteerde op Berlijn en Rome. Het is opgevallen, dat hij bij zijn be zoeken aan deze hoofdsteden niet alleen gesprekken had met de ministers van bui tenlandsche zaken, alsmede met Hitier en Mussolini, doch ook met de leiders van de nationaal-socialistïsche en van de fascisti sche partij, wat voor een buitenlandsch staatsman niet direct noodig leek. Of inderdaad bij de huiszoeking bezwaren de documenten zijn opgespoord óf dat de verbanning van Stojadinowitsch een voor zichtigheidsmaatregel is. valt voorloopig niet uit te maken. Deze maatregel past echter precies in het raam vair de voorzorgen, die plotseling in geheel Europa genomen worden, nadat de landing der Duitschers in Noorwegen zoo sterk vergemakkelijkt, blijkt te zijn door Noorsch verraad. Europa is op haar hoede geworden, meer dan ooit, voor den binnen- landschen vijand. VOETBAL. MIDDELBURG—S.D.O.A. 4—1. Zondagmorgen speelde de S.D.O.A. een afscheidswedstrijd tegen Middelburg I, dat met enkele invallers uitkwam. De wedstrijd trok vrij wat publiek en was het aanzien ten volle waard. Al spoedig bleek dat Mid delburg de beste papieren had. De midden linie met Kampman aan het hoofd, stuwde de voorhoede goed op en na niet al te lan gen tijd kon Borst voor Middelburg het eerste punt, maken (10). Middelburg laat zich nu een moment insluiten en bij een aanval veroorzaakt Steur een strafschop welke werd benut (1-1). Vlak voor de rust weet Borst uit een ingooi van Simonse weer te doelpunten (2—1). Na rust was Middel burg het meest aan het bod en trok keer op keer ten aanval. De S.D.O.A. keeper van Gelder werd geducht aan den tand gevoeld. Hij hield op uitstekende wijze zijn doel schoon. Toch moest hij een hard schot Borst laten passeeren en even later een van Sluyk, de rechtsbinnen (4—2). Opgemerkt zij nog dat Oulermans enkele, malen een mooie kans miste en na rust kreeg Jonge- pier enkele malen van Borst een bal toe gespeeld, welke beter lot verdienden. r"~ wedstrijd werd zeer vlug gespeeld en tamelijk forscli, soms op het ruwe af. Het was goed gezien van scheidsrechter Crucq. dat hij de touwtjes strak hield. Belgisch LimburgNd.levlandscli Limburg 5—1. Te Hasselt (B.) is de eerste ontmoeting tusschen Belgisch Limburg en Neder- landsch Limburg om de schaal Coenegracht. gespeeld. De Belgen hebben een verdien de 51 overwinning weten te behalen" de rust was met een 20 voorsprong voor hen ingegaan. Zij waren gedurende Be Chineezen melden een overwinning. Reuter meldt uit de Chineesche hoofd stad Tsjoenking: Gisteren werd alhier be weerd, dat de Chineesche troepen de Japanners op alle fronten terugslaan. In •de laatste door den woordvoerder der Chineesche militairen uitgegeven verkla ring wordt beweerd, dat de voorhoede der Chineesche strijdkrachten reeds in de Westelijke voorsteden van Natsjang. de hoofdstad van de provincie Kiangsï. zijn binnengedrongen, na een gevecht, dat den geheelen nacht heeft geduurd. Zij achter volgen de in de voorsteden terugtrekkende Japanners. Intusschen trekken, naar gemeld wordt, de Chineesche troepen in de provincie Hoepei uit Noordoostelijke en Westelijke richting op Hankau aan. den geheelen heid. wedstrijd in de meerder- HOOKEÏ. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Zuid-West Afd. A: Middelburg—Tilburg 0—3; Tilburg heeft door deze overwinning het. kampioenschap behaald: Tempo Push 14; ForwardCadetten afg. WIELRENNEN. LAMBRICHTS WENT HET CRITERIUM VAN -OOSTERHOUT. De eerste wegwedstrijd van Nederland werd Zondagmiddag onder enorme be langstelling op de Waranda te Oosterhout (NB) verreden. De Limburger Lambrichts won op mooie wijze dezen harden wed strijd, waarin de beste profs van Neder land uitkwamen. De uitslag luidt: Profs en onafhankelij- ken: 1 Lambrichts (135 km) tijd 3 uur 15 min.; 2 Steenbakkers; 3 Van Amster dam; 4 Van Swelm; 5 Reuter; 6" Saes; 7 Middelkamp; S Maas; 9 Joosen (Made); 10 Hofman. POSTDUIVEN. Wedvlucht der P. V. De Telegraaf te Middelburg van Lagezvvaluwe. afstand plm. 75 km. Los 13.30 uur; eerste prjjsduif 14-56-07 en laatste prijsduif 15-03-23 uur. J. Lamain 1, 4. 16 en 20; W. Hendriks 2: Gebr. Walraven 3 en IS; H. A. Polvliet 5 en 11; R. Dirven 6. 7. S, 9 en 10 alle te Middelburg; A. J. Kuijpers te Vlissin- gen 12 en 17; H. Castel 13; S. Kodde 14 en 15 beide te Veere; G. Annot te Oost- kapelle 19, 21. 22 en 23 en A. steketee ie Souburg 24ste" prijs. Mussolini's teiicitatie? aan muer. „SUCCES MET GROOTSCHE TAAK". Het D.N.B. meldt: Ter gelegenheid van zijn verjaardag heeft Hitier gelukwensch- telegrammen ontvangen van den Keizer van Mandsjoekwo, den Koning der Belgen, den Koning van Denemarken, de Koningin der Nederlanden, den Koning van Roemenië, den Koning van Thailand (Siam), den Prins-regent van Joegoslavië, generaal Franco, admiraal Horthy en president Ha- cha, alsmede van tal van andere vooraan staande personen in het buitenland. Hitier heeft de gelukwenschen met danktelegram- men beantwoord. Voorts ontving Hitier gelukwenschtele- grammen van Koning Victor Emanuel en van Mussolini. Dit laatste telegram luidde als volgt: „Nu het Duitsche volle uw verjaardag viert, doe ik U, namens de fascistische re geering en het Italiaansche volk mijn har telijke gelukwenschen toekomen en spreek ik het stellige vertrouwen uit, dat het Duit sche volk de groote taak, waarvoor het zich geplaatst ziet met succes zal ver vullen." Hierop heeft Hitier als volgt geant woord „Ik dank U, Duce, hartelijk, voor de ge lukwenschen, die U rnjj namens de fascisti sche regeering en het Italiaansche volk hebt doen toekomen. Ik beantwoord uw groet in het onwrikbare vertrouwen, dat onze in wereldbeschouwing en doeleinden verbon den volkeren den strijd om hun levensrech ten met succes zullen volbrengen". DOMBURG Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3