Nederland lijdt een enorme schade door den oorlog in het Noorden. ,ife\ LAATSTE BERICHTEN een schaapje op liet droge* Onze scheepvaart ap de Oostzee ligt stil. Do geheele Nederlandsche scheepvaart op Noord-Europa ligt stil. Als men nagaat dat met onze scheepvaart op Noorwegen en de Oostzee in gewone tijden jaarlijksch een be drag van meer dan 200 millioon gulden is gemoeid, dan begrijpt men, dat de schade enorm is. Ruwweg kan deze schade geschat worden op ruim een half millioen gulden per dag. De primaire oorzaak van de stopzetting van deze vaart is; aldus het Handelsblad, de onzekerheid omtrent de lading. Men weet eenvoudig niet, wat er mee zal gebeuren. Iedereen tast in het duister, iedereen wacht dus af. Hoelang? Niemand kan het zeggen. In de tweede plaats vormen uiteraard de zich steeds uitbre'dende mijnenvelden op de vaarwegen tusschen ons land en de Oost zee een steeds grootere belemmering, of schoon zij ook weer niet een onoverkome lijke hindernis vormen. Maar ook ten aan zien daarvan weet men niet hoe groot de marge is tusschen theorie en practijk. Dat eiken dag langer wachten de schade met snelle sprongen doet vergrooten blijkt wel uit de simpele cijfers van in- en uitvoer. In 1938 bedroeg onze totale invoer uit Finland, Noorwegen, Zweden, Polen en Dantzig, Denemarken, Letland, Estland en Litauen en Memel 1743 millioen kg met een waarde van 100 millioen gulden en on ze totale uitvoer naar die landen '1277 mil lioen kg met een waarde van 88 millioen gulden. Onze scheepvaart op de Duitsche Oostzeehavens en de Russische havens aar de Finsche Glof is nog buiten beschouwing gelaten. DE BRITSCHE MIJNENVEL DEN. SLECHTS BLUF? Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat de Britsche admiraliteit het geheele gebied ter zee ten Oosten van een lfjn van de Ne derlandsche territoriale wateren tot Noor wegen tot mijnenveld heelt verklaard. Van Duitsche deskundige zijde wordt gezegd, dat de mededeeling, dat het gebied in de Noordzee ten Oosten van deze lijn ook wer kelijk met mjjnen gevaarlijk is gemaakt, op vaklieden geen indruk maakt. Ook wordt de Britsche verklaring, dat van Kiel af tot ver in de Oostzee mijnen zijn gelegd „bluf" genoemd. In Berlijn verklaart men dat de Britten zich slechts belachelijk maken, wanneer zij beweren mijnen in de Oostzee te kunnen leggen. „Teneinde een tegenwicht te heb ben voor het in Noorwegen geleden fiasco, pogen zij thans een activiteit voor te spie gelen, welke den schijn wekt, dat zij zich vrij kunnen bewegen in Noord- en Oostzee. Wat hiervan waar is, hebben de jongste ge beurtenissen bewezen. De Engelschen wa ren niet eens in staat de landing van de Duitsche troepen tot benoorden den Pool cirkel te verhinderen, Hoe zou men dan kunnen gelooven, dat zij eenigen invloed -/.ouden hebben in de gebieden, waar zij thans hun papieren mijnenvelden hebben gelegd? Het doel van dezen bluf is te pogen de neutralen af te schrikken van den handel in de Oostzee. Er is sprake van een zoo groot gebied, dat de versperring in geen geval een kleinigheid is. Wat de Britsche admiraliteit ook poogt wijs te maken, aldus besluit het D.N.B. er bestaat voor de scheepvaart geen aanleiding zich door deze beweringen van de wijs te laten brengen". De Deensche kroonprinses schenkt het leven aan een dochtertje. Het Deensche Tel. Ag. meldt uit Kopen hagen:, De Deensche kroonprinses ïngrid heeft hedenmorgen het leven geschonken aan een dochtertje. Moeder en kind ver- keeren in goeden welstand. Concentratiekamp voor vreemdelingen in België? DE REGEERING ZOU OP RICHTING OVERWEGEN. Belga seint uit Brussel: De Belgische kabinetsraad heeft maatregelen bestudeerd betreffende de organisatie van de veilig heid van den staat en betreffende de kwestie van de in België verblijf houdende vreemdelingen. Volgens de „Journaal1' over weegt de regeering de oprichting van een concentratiekamp voor vreemdelingen. De geheele. Belgische pers spreekt over de geheime voorbereiding op neutraal ge bied van een vijfde kolonne, die er toe be stemd is deel te nemen aan plotselinge ope raties, welke de een of andere oorlogvoe rende ten aanzien van dat neutrale gebied eventueel overweegt. De „Echo de Bourse" schrijft, dat wan neer het leger de grenzen bewaakt, het aan de regeering is er zorg voor te dragen, dat het niet een dolksteek in den rug krijgt. De „Vingtieme Siècle" spreekt de meening uit, dat onder de 350.000 vreemdelingen, die gastvrijheid genieten in België, zich clan destien in België ophoudende personen be vinden, vluchtelingen en agenten van bui- tenlandsche mogendheden. Men moet niet aarzelen, aldus het blad om verdachte vreemdelingen, personen wied papieren niet in orde zijn, en personen, die dank zij po litieke protectie ontkomen zpn aan vroe gere uitwijzingen, in concentratiekampen bijeen te brengen. Laten wij gastvrij zpn, maar niet naief, aldus de „Libre Belgique", die ten aanzien van de vreemdelingen het nemen van onmiddellijke maatregelen eischt en die zou willen zien, dat iedere vreemdeling zich binnen 24 uur zou moeten melden bij de plaatselijke politie. Een zeer streng militair visum zou moeten worden ingevoerd voor paspoorten bij het betreden van België. Thans minder werkloosheid dan verleden jaar. De directeur van den rijksdienst der wer keloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling deelt de volgende resultaten mede van de verzameling door het Centraal Bureau voor de Statistiek van de "voorloopige ge gevens over de week van 25 tot en met 30 Maart 1940. Op 30 Maart 1940 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschre ven 264.422 werkzoekenden (250.938 man nen en 13.484 vrouwen). Hiervan waren 192.005 (283.211 mannen en S.794 vrouwen) werkloos en waren 57.058 personen ge plaatst bij werkverruimingen. Blijkbaar waren er dus 15.359 personen als werkzoe kende ingeschreven, die in het vrije bedrijf werkten, doch ander werk zochten. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING 10™ de week van 25 tot en met 30 Maart iy4U waren DJj gesubsidieerde vereenigin- gen met werkloozenkas aangesloten 597.720 personen waaronder 75.165 landarbeiders. Van de 522,555 verzekerden, buiten de landarbeiders, was het werkloosheidsper centage 18,0 (in de vorige verslagweek van 4 t/m 9 Maart was dit percentage 22,0). Van de 522.555 verzekerden, met inbe- friP van de landarbeiders, was het werk loosheidspercentage 17.9 (vorige verslag week 22,0). s In de overeenkomstige verslagweek van Maart was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages, indien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten): 1932: 24.0 (24.7); 1933: 29.4 (29.8); 1934; Dr. CoJijn te Brussel. Dr. Colijn is gisteravond te Brussel aan gekomen met het oog op zijn missie, na mens de economische commissie van den Volkenbond inlichtingen in te winnen. De heer Colijn zal te Brussel besprekingen hebben met verscheidene vooraanstaande politieke figuren en clan zijn reis naar Pa rijs voortzetten. Vanmiddag zou dr. Colijn besprekingen voeren met den minister van economische zaken De Schrijver, den minister van bui- tenlandsche zaken Spaak en den secretaris generaal van diens departement, van Lan- genhoven, en waarschijnlijk eveneens met den voorzitter van de Kamer, van Cauwe- laert. De Duitsche troepen in Denemarken. De Deensche minister-president Stauning heeft gisteren verklaard, dat tegenover de vreemde troepen een correcte houding in acht moet worden genomen, die even staat van provocatie als van het tegendeel hiervan. In dezen tijd is een rustig en waar dig optreden noodzakelijk. Het gaat om het welzjj'n des lands en de toekomst van het volk. In een dagorder aan het marinepersoneel wordt o.m gezegd: „Iedere taak is plichts getrouw en moedig vervuld en "Ieder bevel, ook het zwaarste, is loyaal uitgevoerd". MIJNEN AAN DENOORD HOLLANDSCHE KUST AANGESPOELD. Vanmorgen zijn te Petten (N.H.) mijnen aangespoeld. Zij liggen tegen de zeewering tusschen Petten en Kamperduin. In verband hiermede hebben de militaire autoriteiten den weg Petten-Kamperduin afgezet. De mijnen leverden groot gevaar op. Een kilometer ten Noorden van Egmond is een mijn en twee kilometer ten Zuiden van Egmond zijn twee mijnen aangespoeld. Zij zijn onder militaire bewaking gesteld. EEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN LIMBURG. Meisje omgekomen. In den afgeloopen nacht is op den pro vincialen weg tusschen Maastricht en Val kenburg, onder Berg en Terblijt een' auto met twee personen in volle vaart tegen een boom gereden. Kort na het ongeluk passeerde een auto bus met mijnwerkers, die de inzittenden van den verongelukten wagen uit hun be narde positie bevrijdden. Het waren de 26- jarige mej. Van D. en de 25-jarige J. T., beiden uit Maastricht. Geneeskundige hulp uit Valkenburg werd ingeroepen. Het meis je was zeer ernstig gewond: zij had beide beenen gebroken en zware in- en uitwen dige kneuzingen opgeloopen. T. heeft even eens inwendige kneuzingen en een been breuk bekomen. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar het meisje is overleden. De toestand van den jongeman is bevredigend. De gemeente-politie van Berg en Terblijt. en de marechaussee van Valkenburg heb ben de zaak in onderzoek. 24.8 "(26.4); 1935: 28.4 (31.0); 1936: 30.8 (33.4); 1937: 26.8 (23.7)"; 1938 24.4 (25.9): 1939: 21,1 (21.9); 1940: 17.9 (18.0). Heeft Noorwegen aan de Geallieerden om hulp gevraagd? Volgens een Britse!: bericht zijn er overeenkomsten. Van Noorsche zijde is er tot dusver nog geen enkel bericht gekomen, dat de re geering van Noorwegen aan de Geallieer den om bijstand zou hebben verzocht voor het verzet tegen de Duitsche troepen. Wellicht heeft Noorwegen in het begin nog gehoopt ondanks alles tot een over eenkomst te komen met Berlijn. Verder zou een inroepen van Geallieerde hulp tot ge volg gehad hebben, dat in ieder geval Noor wegen oorlogsterrein zou worden van de groote mogendheden, wat de Noren steeds hebben getracht te vermijden. Het was te voorzien, dat, als eventueel de Duitschers door de vereende krachten van Noren, En gelschen en Franschen zouden zijn verdre ven de Geallieerden zich niet zonder meer zouden terugtrekken. Als daarentegen de Noren er in zouden hebben kunnen slagen de Duitschers alleen terug te drijven, dan zouden zij volkomen het recht hebben ge had om te verlangen, dat ook geen enkele Britsche soldaat voet zou zetten op Noor- schen bodem. Daarin zijn de Noren niet geslaagd en thans meldt pet Britsche Reu- terbureau uit Londen: De Noorsce regee- ring heeft het Noorsche volk gisteravond in een boodschap opgedragen Engelsche en Fransche betaalmiddelen in ontvangst te nemen, daar de Geallieerde troepen niet voldoende t\jd hebben gehad Noorsch geld te verkrijgen. De officieele koers zal wor den bekend gemaakt na een tusschen de Noorsche Staatsbank en de Bank van Enge land te sluiten overeenkomst. De boodschap der Noorsche regeering 1 aan de Noren verklaart: De hulp aan Noor wegen, waarom de Noorsche regeering aan de Britsche en Fransche regeering heeft gewaagd, wordt gegeven en neemt grooten omvang aan. De eerste leekenen daarvan zijn de herovering van Narvik en het rond de stad liggende gebied. Een aantal Noorsche loodsen heeft reeds werkzaamheden bij de marine aangevangen. Noorsche officieren, die gedetacheerd zijn bij het expeditieleger, zijn op 15 April in Engeland aangekomen. Zij hebben het con tact met de militaire autoriteiten tot stand gebracht. Alle Noorsche militaire en civie le autoriteiten hebben opdracht gekregen met de Britsche en Fransche bondgenooten een zoo nauw mogelijk contact te onder houden en hen allen bijstand te verleenen, welken zij kunnen geven. SCHOOLMEISJE AANGEREDEN EN OVERLEDEN. Gisterochtend is het zesjarig dochtertje van de familie Loppersum te Haren (Gr.) door een autobus aangereden. Het meisje was op weg naar school. Toen het uit de bus stapte en den weg overstak, werd het door een G.A.D.Q.-bus gegrepen. Ernstig gewond werd-;het kind naar het Academisch ziekenhuis te Groningen over gebracht, waar het kort na aankomst is overleden. SPORTNIEUWS VOETBAL. NEDERLAND—BELGIë GAAT DOOR. Het is te begrijpen, dat in verband met den internationalen toestand geruchten verspreid zijn, welke er toe zouden kunnen leiden, dat men hier en daar in de meening zou kunnen verkeeren, dat het doorgaan van den wedstrijd NederlandBelgië op Zondag 21 dezer twijfelachtig zou zijn. Van de zijde van het bestuur van den Kon. Ned. Voetbal Bond deelt men ons me- i, dat van een niet-doorgaan van den wed strijd geen sprake is. INGEZONDEN STUKKEN DE EMMABLOEM-COLLECTE TE MIDDELBURG OP 18 APRIL. Weer een collecte? Ja, maar ditmaal een zoo oude vertrouwde, ieder jaar terug- keerende, dat een aanbeveling bijna over bodig lijkt. Deze collecte toch, welks opbrengst ge heel voor Middelburg is bestemd, moet het mogelijk maken onze [Middelburgse!)i Tuberculose-patiënten, die behoefte hebben aan doelmatige verpleging en behandeling in een sanatorium en dit zelf niet kunnen bekostigen, daarheen te zenden, om te mid den van bosch en hei,, hetzij te bed, hetzij als loopend patiënt, onder toezicht van be kwame artsen, herstel te vinden. Zij zullen daar weer hoop en vertrouwen krijgen op hun uiteindelijke genezing, en kelhun uitzending kost zoo ontzagge lijk veel geld en er wordt reeds zooveel gevraagd. En tochdit geld moet er komen, en het kwam er ook. ieder jaar, dank zij Uwe milde gaven, dank zij ons ijverig Emma- bloemcomité en haar vele medewerkers en werksters, de collectanten. Zou het clan ditmaal anders zijn? Neen. nietwaar Als gij, als gezonde medeburgers, Don derdag door Middelburgs straten loopt en dan bedenkt dat. gij niet tot hen behoort voor wien deze hulp gevraagd wordt, zult ge met blijdschap in het hart Uwe gave offeren aan onze collectanten. En aan de huizen drage ieder naar mogen mede zijn steentje bij om de op brengst nog grooter te maken dan vorig 'jaar. Laat vooral in deze ernstige dagen onze gemeenschapszin hoogtij vieren. Niemand Donderdag zonder speldje op straat. L. Onderdijk, Voorzitter Centrale Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose afd. Middelburg. NIEUWE DIRECTEUR- R.H.B.S. TE GOES Bij K.B. van 15 April is met ingang van 1 September 1950 benoemd tot directeur van en leeraar aan de Rijles Hoogere Bur gerschool te Goes: dr. C van den Pol, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als zoodanig aan de Rijks Hoogere Burgerschool te M ddelharnis. Groote moeilijkheden bij de bevoorrading der Noorsche troepen. Uit Londen meldt Reuter: De vroegere Britsche gezant in Oslo, Sir Charles Wingfield, heeft tijdens een in terview over de omstandigheden waaronder in Noorwegen de oorlog wordt gevoerd o.m. gezegd: („Onervaren troepen zullen een veldtocht in de beboschte streken zeer las tig vinden. Bijgevolg worden de wegen en spoorlijnen van vitaal belang. Door verraad is Oslo slaagden de Duitschers er in de controle te verkrijgen over de voornaamste verbindingspunten. De moeilijkheden in het voorzien van de Noorsche troepen van voor raden zullen ongetwijfeld aanzienlijk zijn, tot zij deze punten heroverd hebben. Bin nenkort zullen wij waarschijnlijk meer hoo- ren over landingen en troepenbewegingen". Hevige gevechten nabij Oslo. Reuter meldt uit Stockholm: De Duit schers hebben hernieuwde aanvallen on dernomen te Skarnes, van beide kanten van de rivier Glommen (ten N.O. van Oslo). De vooruitgeschoven Noorsche posten waren gedwongen zich te Sander terug te trekken. Beide partijen hebben volgens de ontvangen berichten zware verliezen geleden De speciale correspondent, van rStockholms Tïdnfngen" te Charlottenburg heeft melding gemaakt' van troepenlandin gen per parachute bij het spoorwegknoop punt Dom baas aan de lijn' Drontlieim— Hamar. Men neemt aan, dat deze operatie, ten doel had te beletten, dat voorraden en munitie gezonden zouden worden naar de Noorsche troepen in de streek van Oslo. Gevechten ira die hosschen rond! Kongsvinger. Uit de aan de Noorsche grens gelegen Zweedsche stad Charlottenburg wordt ge meld, dat in de bosschen rondom Kongs vinger (ten Noorden van Oslo), dat door de Noorsche troepen is ontruimd, gestre den wordt. Op vele plaatsen passeeren Noorsche soldaten de Zweedsche grens. Zij worden in Zweden geïnterneerd. Narvik nog in Duitsche handen In een commentaar op het Duitsche le- gerbericht van heden schrijft het D.N.B. o.m.: „In strijd met anders luidende be richten is Narvik in Duitsche handen. Af gezien van een aanval zonder succes van Britsche bommenwerpers, heeft de situatie der daar in het hooge Noorden opereeren- de Duitsche troepen geen verandering on dergaan. De Duitsche strijdkrachten in Narvik wijden aan de bedoelingen van den tegenstander speciale aandacht. Het feit, dat de tegenstander zijn activiteit op het gebied om Narvik concentreert, waar hij met sterkere strijdkrachten hoopt op een succes, bewijst, dat de Britten oogenseftpn- lijk zich neergelegd hebben bp de pacifi catie van het belangrijkste deel van Noor wegen door de Duitsche troepen". NEDERLANDSCII MOTORSCHEEPJE STRANDDE AAN DE ENGELSCHE KUST Aan de Engelsche Zuidkust is gisteren 't Nederlandsche motorscheepje „Heemskerk" op een zandbank geloopen. Daar de zee ruw was sloegen de golven met kracht over het schip. Van dc kust voer een reddingboot te hulp, doch de bemanning van het Neder landsche schip wilde het vaartuig aanvan kelijk niet verlaten. Enkele uren later even wel achtten zp het toch hoog tijd. De red dingboot werd verzocht langszij te komen, waarna de bemanning een voor een met een gevaarlijke sprong aan boord van de reddingboot overging. Nauwelijks waren de geredden aan iand gebracht toen bleek, dat- de „Heemskerk" vlot was gekomen. De reddingboot voer toen weer uit en met be hulp van een sleepboot werd het Nederland sche motorschip in veilige haven gebracht. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVERGESTOKEN. Jongen overreden. Gistermiddag werd bet vierjarig zoontje van het gezin F. Koopmans uit Hichtum, gemeente Wonseradeel (Fr.), bij het plot seling oversteken van den weg, aangereden door een vrachtauto. De jongen bekwam zware verwondingen en werd in zorgwek- kenden toestand naai- het St. Anthonius- ziekenhuis te Sneek overgebracht, waar hij in den loop van den avond is overle den. Waarschuwing". De Commissaris van Politie te Tilburg geeft een ieder in overweging om, alvorens lid te worden van of zich om hulp of steun te wenden tot het comité„Draagt. El kanders Lasten", waarvan het secretariaat gevestigd is Heile Schoorstraat 44 te Til burg, zich om inlichtingen tot hem te wen den. DE MIJNENLEGGER „JAN VAN GELDER" WEER IN DIENST GESTELD. De mijnenlegger „Jan van Gelder", die op 1 October van het vorig jaar bp Ter schelling door een mijn getroffen was. waardoor het achterschip werd beschadigd, is thans, geheel vernieuwd, weder in dienst gesteld. EEN FRANSCH VLIEGTUIG BRANDEND NEERGESTORT IN BELGIë. Vanochtend is een Fransch vliegtuig, dat boven Duitsch grondgebied in een gevecht gewikkeld was geweest, brandend neerge stort te Longlier (Belgisch-Luxemburg) Een der leden van de bemanning kwam om liet leven. De beide anderen zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis te Longlier vervoerd. Het toestel is volkomen vernield. Een dubbeltje per week of een kwartje - dal kan er nog wel af. En daarmee kunt U bij de VICTORIA een aardig sommetje verzekeren. Stuur vandaag onderstaande bon. dan zenden wij U gratis een kalender en de noodige inlichtingen over onze spaarverzekering. D lT\ SS. I voor inlichtingen en DvylM gratis kalender 483e STAATSLOTERIJ. (Trekking van Maandag 15 April). 3e klasse, le lijst. Prijzen van 45: 4825 4S77. (Trekking van heden). 5,000: 20223 1,500» 21226 1,000: 15341 400: 1056 6240 11041 200: 14374 23601 100: 2021 3794 12639 14947 21391 MARKTBERICHTEN Middelburg, 35 April. Groentenvei- l'ng. BakSla 11—15 c.. Snijsla 10—16 c., Veldsla 12 c., Spinazie 1521 c., Spruiten 512 c„ Witlof 617 c., Schorseneeren 6 8 c.. Koolrapen 1.52 c.. Breekpeen 1,5 2,5 c., Andijvie IS23 e., Uien j2 c., Kro ten 1,5—2 c., Roode kool 79 c., Boerekool 5 c., Prei 610 c., alles per kg. Raapstelen 1,5 e., Selderie 34 c., Knolselderie 3,5 c., Rabarber 4 55,5 c.. Radijs 3,54,5 c., al les per bos. Bloemen: Primula's 16 e., per bos, violen 17 c., Carabis 13 c., beiden per 10 stuks. Goes, 15 April. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Breekpeen 1,502, Roode kool 7,50, Kroten 2, Prei 79, Sja lotten 4, Snijsla 1013, Spinazie 425, Uien 11,50, Witlof S,5014, per 100 kg. Rabarber 47, Raapstelen 2,50, Radijs 23 per 100 bos. Kropsla 3, Knolselderij 3, per 100 stuks. Bloemen: Tulpen 10. Narcissen 4, per 100 bos. Violenplanten 1,10, per 100 st. Goes, 16 April. Veemarkt. Aanvoer nuchter kalf, 1 loopvarken, 32 biggen. Eierveiling V.V.Z.B. Aanvoer 150.000 st. Kippeneieren gr. 3,103,56, kl. 2,90— 3,10; Ganzeneieren 7; Eendeneieren 3. Handelsnoteering: boter 70 ct.; kippen eieren 2,80; eendeneieren 2,80; poelje- eieren 2,50; ganzeneieren 6. Noteering Z. L. M.-commissie: fabrieks- boter 95 ct.; boerenboter 85 Ct.; 2e kw. 80 ct.; afw. kw. 50 ct. Rotterdam, 16 April. Totaal aanvoer 5149. Paarden 128; magere runde ren 1557; vette runderen 916; vette kal veren 50; graskalvex-en 64; nuchtere kal veren 2165; schapen en lammeren 142; varkens 22; bokken en geiten 105. Prijzen per kg'y Vette koeien le kw. 76—8S, 2e kw. 62—74. 3e kw. 48—5S; vet te ossen le kw. 76S4; 2e kw. 6274; 3e kw. 5060; stieren le kw. 7276, 2e kw. 6470, 3e kw. 5662; vette kalveren le kw. 125—135. 2e kw. 100—115, 3e kw. 8595; schapen le kw. 65, 2e kw. 58, 3e kw. 45; lammeren le kw. 70. 2e kw. 60. 3e kw. 55; graskalveren 2e kw. 62, 3e kw. 56; nuchtere kalveren le kw. 43. 2e kw. 38, 3e kw. 33; slachtpaardon le kw. 75. 2e kw. 65, 3e kw. 55. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 40, 2e kw. 30, 3e kw. 21; lammeren le kw. 30, 2e kw. 22, 3e kw. 15 nuchtere slacht kal veren le kw. 10. 2e kw. S. 3e kw> 6 Slacht.paarden le kw. 325, 2e kw. 230, 3e kw. 165; werkpaarden le kw. 390. 2e kw. 265, 3e kw. 165; hitten le kw. 285, 2e kw. 230, 3e kw. 150; kalfkoeien le kw. 290, 2e kw. 200. 3e kw. 140; melkkoeien le kw. 285, 2e liw. 200, 3e kw. 140; vare koeien le kw. 215, 2e kw. 160, 3e kw. 135; vaarzen le lew. 160, 2e kw. 125, 3e kw. 95; pinken le kw. 105. 2e kw. S5, 3e kw. 65; graskalveren le kw. 65, 2e kw. 50, 3e kw. 40; bokken en geiten le kw. 15, 2e kw. 11, 3e kw. 6. Vette koeien en ossen, aanvoer iets grooter, handel levendig, prijzen iets hoo- gev; pr. koe 92 ct., pr. os SS ct.; stieren, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen onveranderd; vette kalveren, aan voer iets ruimei'. handel stroef, prpzen als gisteren, pr. 1,45; schapen en lammeren, aanvoer klein, handel vlot. prijzen iets hooger; nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer als vorige week, handel willig, prijzen stijgende; paarden aanvoer matig, handel vlug, prpzen slachtprpzen hoog; overigens als vorige week; kalf- en melk koeien, aanvoer iets kleiner, handel stil, prpzen stabiel, varekoeien, aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen iets hooger; vaarzen en pinken, aanvoer on veranderd, handel slecht, prpzen met moeite te handhaven; graskalveren, aan voer matig, handel vlot, prijzen le kw. als vorige week; verder iets stijver; bok ken en geiten, aanvoer tamelijk, handel vlug, prijzen als vorige week.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3