De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp winstbelasting aanvaard Hoe Kopenhagen werd overrompeld. VLAAMSCHE KRONIJK Er komt een gemeente „Wïeringermeer". Na een parlementaire behandeling, die ■vier dagen geduurd heeft, is het wetsont werp tot heffing van een winstbelasting gistermiddag door de Tweede Kamer zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Na een bestrijding door minister D e Geer trok de heer T e u 1 i n g s (r.k.) zijn amendementen in, waarvan de eene beoogde het bedrag van de winstbelasting in mindering te doen brengen van de belast bare winst en het andere om den toegela ten aftrek bü dubbele belasting te verlagen van negen tienden op twee derden ter com pensatie van de mindere opbrengst door de eerste wijziging. Evenzoo trok de heer IJ s s e l m u i- d e n (r.k.) een amendement in, waarbij een progressieve belastingheffing werd voorgesteld. Verschillende andere amende menten werden nog ofwel door de voorstel lers teruggenomen, ofwel door den minister overgenomen, ofwel door de Kamer aange nomen. Onder de eerste bevond zich een amendement van den heer T e u 1 i n g s, dat de instelling van een afzonderlijken raad van beroep beoogde met uitsluiting van den Hoogen Raad. In zijn bestrijding verklaarde minister De Geer o.m. dat bij hem het voor nemen gerijpt was om een ministerieele .commissie van advies in te stellen, waartoe belanghebbenden zich bij geschillen met de inspecteurs kunnen wenden. Voorts werd door den heer Teulings een amendement ingetrokken, waarvan de strekking was de winst op het overgangs- tijdstip, in het lichaam aanwezig, aanstonds te belasten, zulks volgens de regelen van de thans geldende dividend- en tantième belasting. Bü de behandeling van het wetsontwerp tot heffing van opcenten ten behoeve van de gemeenten op de winstbelasting, voerde de heer S w e e n s (r.k.) het woord. In zijn antwoord verklaarde de minister, dat hij het niet juist achtte, wanneer de ge meenten by deze belastingherziening voor deel zouden hebben. Een amendement van den heer Donker (s.d.) dat een rege ling ten aanzien van filialen behelsde, werd door den minister overgenomen. Het ontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Minister Düxhoorn beantwoordde enkele opmerkingen van den heer D u y- maer van Twist (a.r.) bij de be handeling van het wetsontwerp tot herzie ning van de wet houdende instelling van de Militaire-Willemsorde. Een amendement van den heer B a j e t- t o (r.k.) werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Dit beoogde de jaarlijk- sche toelage van korporaals, matrozen en soldaten, die ridders Vierde Klasse zün, te verhoogen tot tweehonderd gulden. Zonder stemming werd het ontwerp aan genomen. De heer Wendelaar (lib.) maak te bezwaren tegen het tot zich trekken dooi de Algemeene Landsdrukkerij van particu lier drukwerk bü de behandeling van het ontwerp verhoóging van de begrooting van dat Staatsbedrijf voor 1939. Hü uitte voorts critiek op de gesties van den directeur. In zijn antwoord zeide minister Van Boey- e n, dat de capaciteit der drukkerü in het laatste jaar niet is vergroot en dat het bud getrecht van de Kamer niet geschonden zal worden. Wat den directeur betreft, wilde hij de overwegingen van de Commissie van toezicht op de Landsdrukkerij afwachten. Ook dit ontwerp werd zonder stemming aanvaard. Tenslotte werd door de heeren T i 1 a- n u s (c.h.) en Ter Laan (s.d.) het woord gevoerd bü het ontwerp tot wijzi ging van de grens tusschen de gemeenten Rotterdam en Overschie. Na antwoord van minister Van Boeyen werd ook dit ontwerp aanvaard. Zonder debat vereenigde zich de Kamer met het ontwerp tot instelling van een ge meente „Wieringermeer" en vervolgens ging zü tot nadere büeenroeping uiteen. De leider van de Duitsche landing te Kopenhagen, een majoor, heeft de volgen de beschrijving gegeven van hel binnen vallen van de Deensche hoofdstad Hel moeilijkste voor ons, was het binnenvaren in de haven. We waren de kust tot op eenige mijlen genaderd en een schip dal voor ons uitvoer, vroeg om een loods. Het was mijn plan om in het kielwater van den koopvaarder ongemerkt binnen te va ren. Onze radio ving echter een bericht op volgens hetwelk* de Deensche autoriteiten weigerden een loods te zenden aan boord van bet voor ons uitvarende schip. Wat nu te doen? Wü wisten dat het grootste deel van de Deensche vloot tot bescher ming van de kust in de haven van Kopen hagen lag. Wü wisten ook dat de ingang van de haven beschermd werd door zes zware kanonnen. Zouden de Denen verzet bieden? Volgens de informaties die wü hadden moesten we daarmede rekening houden. Wij hadden slechts eenige oogenbiikken tü'd om te overleggen: wü moesten er door en onze opdracht uitvoeren. Wü waren op alles voorbereid. De Deensche kanonnen kwa men steeds dichterbij. Ais een spookschip voeren wij binnen. Maar hoe wij ook ke ken, wij zagen geen beweging. Het fort was in diepe rust. verzonken. Onze kapi tein stuurt het schip met groote snelheid veilig naar binnen. Wü waren voor een kade. Twee groote landingsbruggen die des nachts aan boord getimmerd waren werden onmiddellük uitgebracht, zoodat de troepen in marsch verband van boord kon den gaan. In minder dan geen tijd stonden alle soldaten aan den wal. Terwü'l de eer ste pioniers en wielrijdersafdeelingen naar den Burcht verdwenen, liepen de eerste soldaten met machinegeweren reeds door de straten van Kopenhagen. De kapitein van ons schip had ïntusschen reeds prys- -bemanningen naar de Deensche oorlogssche pen gezonden. Spoedig hadden wij de be vestiging dat de Deensche schepen zich in Duitsche handen bevonden. De aanval op de Kopenhaagsche Burcht heeft zich volgens het Duitsche Nieuws bureau als volgt toegedragen. Een Duitsche korporaal vergezeld van eenige soldaten naderde de poort van den Burcht. die snel gesloten werd toen de Duitschers na derden. Een onderofficier van de genie bracht onmiddellük een springlading aan voor de poort en deed deze ontbranden. Onmiddellijk daarna drongen de Duit sche soldaten binnen, roepend: Vi kommer som vaenner (Wü komen als vrienden) Stormtroepen volgden en binnen eenige oogenbiikken hadden de vrienden de wacht ontwapend. De Duitschers drongen den Burcht binnen. Het bevel om niet te schie ten van de Deensche regeering was toen nog met uitgevaardigd. Officieren, soldaten, en vrouwen werden weggeleid Om tien minuten over zes wapperde de Duitsche oorlogsviag boven den Kopenhaagschen Burcht. De vestihg was in Duitsche han den. Duitsche treiler door de Engelschen buit gemaakt. De Duitsche treiler „Friesland", groot 241 ton, is gisteren met een prüsbemanning in een Schotsche haven binnengebracht Naar verluidt, is dit een van de verscheidene treilers, die buiten Noorwegen zijn buitge maakt. Kortgeleden is nog een Duitsche treiler een haven binnengebracht. Elf schepelingen van de „Heemskerk" waren bang om te RAAD VOOR DE SCHEEPVAART STELT EEN ONDERZOEK IN. Het gebeurde kort na de torpedeering van de „Arendskerk"op 16 Januari ver trok de „Heemskerk" van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappü van Antwerpen naar Vlissingen. Nog op de Schelde bij, Vlissingen vernam de be manning de torpedeering van de „Arends kerk". De kapitein kreeg opdracht Vlissin gen aan te loopen en daar op nadere orders van de maatschappü te wachten, voordat het schip naar Zuid-Afrika mocht vertrek ken. In dien tüd pleegde de bemanning on derling overleg. Men overwoog, dat de „Heemskerk" dezelfde lading voerde als de „Arendskerk" en de duikboot-kapitein had duidelük gezegd, dat deze lading als contra bande werd beschouwd. De „Heemskerk' voer op Zuid-Afrika en ook dit was door den duikbootkapitein een reden om het schip naar den bodem der zee te zenden. Na uitgebreide overweging besloot een deel van de bemanning de maatschappü te verzoeken het schip te mogen verlaten. De inspecteur van de V. N. S., de heer Van der Laag, sprak een volgenden dag de schepelingen toe. Hü verklaarde, dat „Den Haag" de zaak wel in orde zou hebben ge maakt: „Dit was een vertrouwenskwestie tusschen de maatschappij en de Duitsche „regeering". Hij kon evenwel niet de ze kerheid geven, dat het schip niet zou wor den getorpedeerd. Tenslotte waarschuwde hü de schepelingen het dienstverband niet te verbreken. Toen de maatschappü eenmaal opdracht gaf af te varen, bleken elf schepelingen van boord te zün gegaan. Deze elf hadden zich gistermiddag voor den Raad van de Scheep vaart te verantwoorden. De maatschappü had hen al gestraft met ontslag uit den dienst en zü had den Raad verzocht over te gaan tot intrekking van de monster- nontops Zes van de elf schepelingen verschenen ter zitting. Zij verklaarden allen, dat zü bang waren voor de reis. Zü allen wilden gaarne varen, doch niet op Zuid-Afrika evenmin met een lading, welke door de Duitschers kennelyk als contrabande was gekwalificeerd. De heer Van der Laag zette het stand punt van de maatschappy uiteen. Het schip on niet vertrekken toen de schepelingen m kwestie verdwenen waren. Daarenboven waren zij door hemzelf op de hoogte Dracht van de gevolgen. De heer Muylwy'ck, secretaris van de Vereemging van Scheepswerktuigkundigen, verdedigde de schepelingen. Hy legde - den nadruk op, dat de schepelingen j van boord waren „weggeloopen", doch wa ren weggegaan na een desbetreffende mede- deeling van den kapitein. Spr. vond de hou ding van de menschen volkomen verklaar baar. Zü hebben afmonstering gevraagd doch dit werd niet toegestaan. Zy verkla ren uitdrukkelyk, dat zy wel willen varen, alleen niet met die lading en niet Zuid-Afrika. Daarom hebben zij het dienstverband niet verbroken. Spr. vroeg zich af, wat de maat schappy eigenlyk wil. De schepelingen ontslagen.^ Kunnen zy dan nog vervolgd worden? Spr. vond het een weinig elegante manier van optreden tegen menschen, die toch al onder de moeilijkste omstandighe den moeten arbeiden. Een beetje meer soe pelheid in dezen tyd is geboden. Andere maatschappüen geven in dit opzicht prachtig voorbeeld. Daar komen dan geen moeilijkheden voor. Cultureele zelfstandigheid. LXI Een van de eischen, die de Vlamingen sinds jaar en dag aan de Belgische Regce- •ing stellen, is de herinrichting van ver schillende ministeries en daarvan in het bijzonder dat van Onderwijs en Schoone Kunsten. Inderdaad is de toestand, zooals die nu is, onhoudbaar en de Walen zouden deze on getwijfeld geen honderd dagen verduurd hebben, zooals de Vlamingen dat nu al hon derd jaren doen. Zooals in alle ministeries zijn ook in dat van onderwijs de hooge functies in handen van de Fraróchsprelcende Walen. Dat wil dus zeggen, dat de behartiging der Nederlandsche cultuur en het onder- ijs in de lagere, middelbare en hooge scho len is toevertrouwd aan en in handen is van hoofdambtenaren, die de taal van dat on derwijs niet kennen. Die totaal vreemd staan tegenover het cultureel leven van het Vlaamsche volk. Dat hierin verandering gebracht worde, kan moeilijk een overdreven eisch genoemd worden. Met zoogenaamde tweetalige hoofdambtenaren is het euvel niet afdoen de te verhelpen; de belangen van een zoo belangrijke en het geestesleven van een volk rakende zaak, kunnen slechts volledig tot hun recht komen bij menschen, die ont sproten zijn uit de Vlaamsche (resp. Waal- sche) gemeenschap. De Vlamingen erkennen, dat de Walen achteruit zouden gaan, als hun onderwijs- belangen werden toevertrouwd aan Vla mingen, ook al zouden die ten volle tweeta lig zijn, maar dan rijn ook de Vlamingen niet gebaat met bestuurders, referendaris sen, secretarissen-generaal van Waalschen oorsprong, ook al zouden die volledig met de Nederlandsche taal op de hoogte zijn. Er is slechts één eerlijke oplossing moge lijk: „ontdubbeling" van het ministerie, d.w.z. aan het hoofd een minister, die de beide landstalen geheel beheerscht en een tweeledig bestuursapparaat. De Regeering heeft, voor den aandrang in deze richting zwichtende, een reorgani satie van het departement aangekondigd, in dien zin dat de hoofdambtenaren zouden verdubbeld worden. De Regeering verze kert dat deze hervorming, welke beperkt blyft tot het ministerie van onderwijs al leen, niet de minste reden geeft om te duchten, dat wij daarmede den weg der be- stuurlijke scheiding opgaan. Desniettemin acht men in sommige krin gen het oogenblik wel slecht gekozen om tot een hervorming over te gaan, een her vorming die toch door deze tegenstanders beschouwd wordt als gevaarlijk voor de on- ontbeerhjke eenheid van den Belgischen Staat. Deze lieden hebben echter een slecht ver leden immers elke tegemoetkoming aan de grieven der Vlamingen hebben zij, nu al honderd jaren lang, trachten tegen te gaan, het spook van de verbreking der Belgische eenheid oproepende. Om maar één voor beeld te noemen:-het vernederlandschen der Gentsche Hoogeschool waarmede de Vlamingen één universiteit veroverden te genover drie Fransche zou onlierroepe- iyk leiden tot scheuring. De Nederland sche hoogeschool is er gekomen en de één heid van België is nog nooit zoo sterk ge weest als tegenwoordig. Ook de Fransche cultuurraad (er zijn ten onzent een Fransche en een Vlaamsche „cultuurraad", die den Minister in cultu- reele zaken van advies dienen) is er natuurlijk tegen. „Wegens de omstan digheden, zoo schrijft hü, moet elke her vorming in den zin eener splitsing ver daagd worden". (Tusschen haakjes: men kan er op aan als' de huidige omstandigheden er niet meei zullen zün, dan zün er weer wel andere). Wel vindt hy het goed (wat een reden tot dankbaarheid voor de Vlamingen, dat de heeren franschkiljons het goed vinden!) „dat zekere openstaande posten zullen be zet worden door personen uit het Vlaam sche landsgedeelte te kiezen". De Fransche cultuurraad zegt verder: „wij schrijven aan het toeval dit eeuwige meer dan honderd jaren durende toeval toe, dat op dit oogenblik al de algemeene directies zün in handen van Franschtalige ambtenaars." En, om de heeren het volle pond te ge ven, nog dit citaat: „men moet eiken onbe zonnen maatregel vernujden, die de ver standhouding onder de Belgen in het ge drang zou bréngen, alsmede het wederzüds begrijpen dat sedert enkele jaren toe neemt". Dit is misschien het eerste en het éénige ware woord in het gansche advies. Door de mobilisatie vooral zün wy getuigen van een steeds nauwer wordende toenadering tus schen Vlamingen en Walen. De Waalsche bevolking, die onze Vlaamsche soldaten zoo gulhartig ontvangt, deelt in den grond niet den in Brussel uitgevonden schrik v scheuring. Dat de Waalsche bevolking heel andere gevoelens koestert voor de Vlamingen, dan sommige Waalsche leiders meenen is een feit en in het bijzonder de Brusselsche Vlaamschvyandige camarilla staat velen tegen. Juist daarom vragen de Vlamingen, in het belang van het land zelf, cultuurzelf standigheid voor onze Vlaamsche gewesten, met dezelfde zelfstandigheid voor de Waal sche. Met het spook van scheuring werd bü iedere taalwet gedreigd en niet het minst bü de taairegeling in het leger, die ook het einde der eenheid van België ging inlui den en ons vandaag de beste borstwering voor het voortbestaan van het land heeft geschonken. Hendriek de Vlamingh. Dmtsch munitie-depot in de lucht gevlogen Bij de Belgische grens. Belga meldt uit Eupen: Een zware ont ploffing is in Duitschland, op eenige kilo meters van de Belgische grens, ontstaan. Men gelooft, dat de explosie in een muni tiedepot is gebeurd, omdat men van de grens de. vlammen kon waarnemen van een ontzaglijke vuurhaard en talrijke ontplof fingen konden worden gehoord. De positie van Groenland. HET HOORT BIJ AMERIKA, ZEGT ROOSEVELT. President Roosevelt heeft gisteren tijdens een persconferentie verklaard, dat hij het Roode Kruis verzocht heeft zorg te dragen voor de behoeften der 17.000 bewoners van Groenland (Deensch) in geval de jaarlijk- sche scheepsleveranVe uit Denemarken wordt afgesneden. Roosevelt weigerde te spreken over politieke problemen betref fende Groenland. Hij noemde ze hypothe tisch en voorbarig. Op een vraag over de positie van Groen land en een mogelijke schending der neutra liteit van dat land antwoordde de president, dal de ongerustheid dienaangaande zeer voorbarig was. Hü voegde hier aan toe, de documenten inzake Groenland te hebben verzameld en dat hij zich met geografen en historici hierover hèeft onderhouden. Groenland, aldus de president, behoort meer tot het Amerikaansche'dan tot het Euro- peesche vasteland. De tegenwoordige posi tie wordt vooral uit menschelijk oogpunt beschouwd. Oslo op rantsoen. Reuter meldt: Volgens een bevel, uitge geven door den gemeenteraad van Oslo en aangehaald door den onder Duitsche con trole werkenden omroep van Oslo, kan melk alleen verkregen worden voor kinde ren en zieken. De desbetreffende verorde- g houdt verder in, dat het. gekochte broed slechts voldoende mag zijn voor een dag, terwijl niet meer vleesch mag worden gekocht aan voor drie dagen. Suiker en koffie worden gerantsoeneerd. In Zweden heerscht groote ongerustheid. „DE OORLOG VOOR ONZE DEER" De Zweedsche minister-president Hans- son heeft gisteravond een radiotoespraak gehouden, waarin hij zeide: Wij bevinden ons opnieuw in een periode van beproeving en deze is erger dan wij sinds een eeuw heb ben gekend. Voor onze deur wordt oorlog gevoerd. Ik behoef geen uitdrukking te ge ven aan onze gevoelens over het leed onzer buren. Het gaat thans om ons zelf en wij zijn vastbesloten onze vrüheid, Ons land en onze eer te behoeden. Wij hebben alles ge daan om onze neutraliteit te bewaren. Wy hopen onze onafhankelijkheid te kunnen behouden door ons vrije oordeel en onze eigen daden. Wij kunnen evenwel geen enkel land toe' staan zich voor zyn eigen belangen van ons grondgebied te bedienen. Gelukkig werd dienaangaande geen enkel verzoek gedaan. Indien deze vraag zou komen, zouden wij dezen eisch moeten afwyzen. i) Om op iedere gebeurlijkheid voorbereid te zijn, moeten wü onze verdediging uit breiden. Dit besluit zal wijziging brengen ii: het bedrijfsleven. Onzekerheid is een demo- ra liseerende factor, doch vooral in een rustige periode is het van belang de kalm te en het vertrouwen te bewaren. Ik kan u verzekeren, dat wij er voor waken ele menten, die vreemde elementen dienen, te verhinderen het land te benadeelen. Ik heb een onwrikbaar vertrouwen, dat wij er door eenheid en vastbeslotenheid in zullen sla gen het land door de moeilijkheden te bren gen. Indien het ongeluk ons zou treffer, zouden wy in staat zyn te beschermen, het geen ons het dierbaarst is: de vrijheid en onafhankelükheid van Zweden. De Raad zal inzien, dat de houding de zer menschen zeer begrijpehjk is en dien overeenkomstig oordeelen. Daarby" zal re kening moeten worden gehouden met de omstandigheid, dat allen thans werkloos zün, terwijl er gebrek is aan scheepsper- soneel, dat geschikt is voor de vaart. In overleg met den inspecteur-generaal voor de scheepvaart zal de Raad later uit spraak doen. WAARjS WERK? De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren; N.- en Z.-Beveland, Schouwen en Duiveland, zendt ons de vol gende aanvragen: Binnenland. ENSCHEDE: 4 straatmakers, bekwame vaklieden voor kei- en klinkerwerk; liefst 2 man, die steeds samen werken; dad. I' 0.52 p. uur; voor 3 a 4 maanden. SPEKHOLZERHEIDE: voor kolenmijn, electromotorwikkelaar, zelfst. kunnende werken, ben. 40 jaar; loon 5560 ct. per uur naar bekwaamheid, kindertoeslag en duurtetoeslag; sp. in d. treding. Aanbied, onder afschrift van getuigschriften. HOORN: waterbouwkundig opzichter 3e klasse op arbeidsovereenkomst, voor peiling op de Waddenzee; d.pl. M.T.S. of „Zeeland" ■ereischt; salaris volgens Rijksregeling. TEXEL: 2 kruideniersbediendenloon 7 per wk. intern; reiskosten worden ver goed; gevr. worden volslagen bedienden, leeftijd 20—30 jaar; 1 bed. voor hel tijdvak 1 Mei—1 Sept., en 1 bed. voor het tijdvak 1 Juni—1 Sept. GRAVENI-IAGEbij den Dienst der Z.zeewerken kunnen eenige personen ge plaatst worden in de functie van waker (adsp. ouz,); vereischt wordt, dat gegadig den. hoewel zij geen diploma behoeven Ce bezitten, toch ook theor. onderlegd zijn; soli. met eenige practijk van bagger-, grond-, zink- en bekleedingswerken en ge nieten de voorkeur; schr. soli, met afschr. get. SNEEK: voor meubelfabriek een bekw. stoffeerder; voor direct, contractloon; voor ger. tijd werk; voor meubelzaak een stof feerder voor direct, loon n.o.t.k. B u i t e n 1 a nd. DUITSCHLAND. Geplaatst kunnen worden: melkers, paar- deknechten en landarbeiders die goed met den verbouw van aardappelen, bieten en koren bekend zijn. Deze laatsten voor sei zoenarbeid. De loonsvoorwaarden zijn de zelfde als vorig jaar. Voor het overmaken van geld zijn de bepalingen gunstiger. Alle aanbiedingen uitsluitend aan da plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. De Directeur, H. P. STAAL. O Hier doelt Hansson zeer waarschijnlyk op de geruchten, dat de Duitsche regeerins het plan zou hebben om doortocht voo haar troepen door Zweden te vragenT wa ïntusschen uit Berlijn is tegengesproken. COMMUNISTISCHE RAADSLEDEN GEARRESTEERD IN BELGIë. Oscar Lalemand, directeur van liet Bel gische communistische blad ..Voix di Peuple" en gemeenteraadslid van Molen beek (Brussel), is gearresteerd. Hij wordt beschuldigd communistische propagana te hebben gemaakt. Om dezelfde reden heeft de politie Hubert Gosset gearresteerd, een communistisch gementeraadslid te Poul- seur (arr. Hoei, prov. Luik). Te Brussel is een communistisch propa gandist gearresteerd. Een burgerarbeider die werkte aan de versterkingen van Na men en die communistische vlugschriften en kranten onder de soldaten verspreidde, is eveneens in arrest gesteld. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Reisgids 1940. De gebroeders Van Fraassen, autobus ondernemers te Vlissingen hebben ook dit jaar weer een Reisgids uitgegeven. Een serie reisprogramma's treft men in deze gids aan. Juist in deze drukkende tyden heeft men meer dan ooit behoefte aan ont spanning meenen de autobusondernemers. Prachtige tochten zy'n dan ook ontworpen, zoowel op Walcheren, Zuid-Beveland als door overig Nederland. Deze autoreizen omvatten één dag of twee dagen. Ook mooie reizen door België en Luxemburg staan voor dezen zomer weer op het programma. Bij velen zal deze geïllustreerde gids weer de lust tot reizen opweken. Zij biedt met recht voor elk wat wils. Reizen naar ste den, aardige plekjes, natuurschoon enz. kortom uitzoek is er voldoende. MARKTBERICHTEN Middelburg, 12 AprilGroentenvei- ling: Baksla 5—11 c., Snijsla 5—16 c., Veld sla 31 c-, Spinazie 16—21 c„ Postelein 31 c., Zuring 57 c., Spruiten 521 c., Witlof 5 12 c„ Schorseneeren 11 c., Koolrapen 1 c., ndijvie 722 c., Uien 12V> e„ Kro ten l'A— 2 c., Roode kool 6—8% c.. Prei 39 c., alles per kg. Raapstelen 1%2 c.. Selderie 34% c., Knolselderie 1% c., Rabarber 3%5% c., Radijs 2 c.. alles per bos. Bloemen: Narcis sen 3%7 c., blauwe druifjes 3% c., beide per bos. Primula's 15 c„ Madelief jes 3% c., Bakkruid 4 c., alles per stuk. AGENDA AANBESTEDINGEN Dl 16 Apr. 14,30 h. directie Geb. te Cad- zand, door bestuur Waterk. Calm. Waterschap Tienhonderd en Zwarte, 't herstel, de vernieuwing en 't on derhoud tot 30 April '41 der aarde-, kram-, rijs-, steen-betonglooiïng en paalwerken aan de waterk. voorn, waterschap. Raming 3900. Zie Middelb. Crt. 19 Mrt. '40. AGENDA VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN April. 16 Biggekerke, Huis en land, Terpstra. 17 Vlake, Machinerieën enz., De Groot. 17 's-Heer Arendskerke, Inspan, Jonkers. 17 Kapelle, Huizen en land Kram. 18 Goes, Huis en land, Kram. IS Middelburg, Huizen, Hoefer. 19 Koudekerke. Huis, land, boomgaard, Loeff. 19 Colijnsplaat, Hofstede en land, Jonkers. 19 Middelburg, Inspan, v.d. Harst. 24 Kapelle, Huis, boomgaard, land, Kram. 25 Middelburg, Huizen, Terpstra. 26 Westkapelle, land. Batten. 30 Koudekerke, Inspan, Loeff. Mei. 3 Schore, Huis, land, boomgaard, Jonkers. 29 Middelburg, Hofstede, v. d. Harst en De Neeling. AGENDA. MIDDELBURG. lederen Zaterdagavond. Dansen, Dans- muz. Ensemble Jac. Schot (R'dam) Dancing- Schouwburg- Restaurant, (Bovenz.); Nieuwe Schouwburg, Mo lenwater 20,0023,45 h. ZA 13 Apr. Uitv. „Crescendo", muz.r too- neel, bal, St. Joris 20,00 h. ZA 13 Apr. Jaarverg. Ver. Chr. School voor B.L.O.: Geb. C.J.M.V. (Singelstraat) 14,00 h. ZO 14 Apr. Leger des Hejls „Lentedag" vm. 10 uur; „Het bloesemwonder", 20 h. MA 15 Apr. Bonte Avond Trekvogels der A.J.C., St. Joris 20,15 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 12—DO 18 Apr. „Hoerah ik ben Papa!" en „Artisten Pension", 20,00 h. ZO 15,00 li. matinée CITY, Middelburg VR 12—DO 18 Apr. „Wie is de Vader" (Bachelor Mother) en „Ik ben de Wet" (Border G.- Man), 20,00 h. ZO 15,00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes ATI 12—WO 17 Apr. ,,'t Zit in de lucht" en „Bedekte oogen", 20,00 h. ZO 15,00 li. matinée. ALGEMEEN. Eiken WO. ZA en ZO Soirée Dansante 20.00 h. Zondagmiddag Thé-Dansant 15.00- 18.00 h.; Paviljoen „Intime", Miss. MA 15 Apr. Buitengew. Alg. verg. aandeelh. N V. Stoomtram WalcherenTen kantore te Koudekerke 11,30 h.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7