STADSNIEUWS UIT DEJROVINCIE SPORTNIEUWS GOES BUURTVEREENIGING „DE BERGPAD". Een zomeruilstapje voor de jeugd De Biyirtvereeniging „De Bergpad", hield haar algemeene vergadering in Melksalon „De Landbouw". De voorzitter, de hr. A. de Dreu, drukte er in zijn openingswoord zijn spijt over uit, dat de opkomst der leden zoo matig was. Hierna bracht de secretaris, de hr. P. Luijk zijn jaarverslag uit, waarin hij o.a. herinnerde aan de-welgeslaagde reis die de leden vorig jaar naar Rotterdam maakten. Voorts deelde hy mede, dat zes leden afge schreven moesten worden, vier wegens vertrek en twee bedankten. Er zijn nu nog 45 leden. Uit het verslag van den penningmeester den hr. J. L. Leempoel, <J)leek dat de kas nog een goed batig saldo heeft. Beide ver slagen werden als ingediend vastgesteld. By de bestuursverkiezing werden de hm. A. de Dreu, D. Gunst en J. L. Leempoel her kozen. Voorts werd besloten, indien de omstan digheden het toelaten, dit jaar een reisje per autobus met de kinderen der leden te maken. Plan is over 's Gravenpolder en 's- Heerenhoek naar Walcheren te rijden en daar een rondrit te maken. De datum zal nog nader vastgesteld worden. Waarschyn- ly'k zal een Zaterdag in Juni gekozen wor den. GIFTEN WIJKVERPLEGING. De Goesche Wijkverpleging deelt ons mede, dat gedurende de maanden Janua ri, Februari en Maart de volgende giften ontvangen werden: een gift van f 25, twee van 10, een van 6, zes van 5. een van 3, zeven van 2,50, twee van 2, een van 1,50 en zestien van een gulden. VERGADERING ,j'T HALVE MAANTJE." In hotel Centraal vond de jaarvergade plaats van de tennisclub ,.'t Halve Maan tje" onder voorzitterschap van den heer W. Hamelynck. De agenda werd op vlot te wijze afgehandeld De notulen van de vorige vergadering_ het jaarverslag van den secretaris, alsmede het verslag van de penningmeesteresse werden goedge keurd. Het bestuur werd bij acclamatie her kozen. De contributie werd iets verlaagd, ter wijl elk lid dan drie ballen van de ver- eeniging krijgt. Ook werd een regeling ge troffen voor kinderen van leden en voor meerdere kinderen uit één gezin. Het aan tal leden liep achteruit, zoowel door ver trek, alsmede door het feit; dat verschil lende ingezetenen van Goes op een par ticuliere baan spelea tegen uiterst geringe contributie. Gelukkig meldden zich ook weer eenige nieuwe leden. Getracht zal worden, behalve den ge- bruikelyken onderlingen wedstrijd, ook wedstrijden te organiseeren tegen andere vereenigingen. By de rondvraag kwamen nog enkele vraagstukken van meer inter nen aard ter sprake. OUDERCOMMISSIE SCHOOL A. Verandering der vacantïes en les in Fransch gewenscht. De ouder-commissie van school A. verga derde in het gemeentelijk gymnastieklokaal. De voorzitter, de hr. M. Haasdonk, open de de goedbezochte vergadering met woor den van welkom, waarna hy met enkele woorden het nieuwe hoofd der school, de hr. H. J. Memelink inleidde. Spr. wijdde voorts waardeerende woorden aan het vroe gere hoofd, de hr. Van der Hammer, terwijl hij het vertrouwen uitsprak, dat men ook in het nieuwe hoofd weer een kracht ge vonden had die School A. voorwaarts zal weten te stuwen. De hr. Memelink betuigde zijn dank voor de gesproken woorden en uitte de hoop, dat hy het in hem gestelde vertrouwen niet zou beschamen. Nadat in de vacature, ontstaan door het aftreden van den hr. C. Nobels de hr. M. Franken tot lid der commissie gekozen was, zette de hr. Memelink de wenschelykheid uiteen, om de herfst-vacantie te laten ver vallen en inplaats daarvan de zomervacan- tie een week langer te dóen duren. Een en ander omdat vooral school A als een op leidingsschool kan beschouwd worden waar van een groot deel der leerlingen naar R.H. B.S. of U.L.O. school gaan. By de bespreking bleek, dat alle aanwe zigen zich met deze voorstellen konden vereenigen. Besloten werd, zoo de plannen door kunnen gaan, het Fransch aan alle kinderen te geven en daartoe aan de ouders, naar gelang van hun inkomen, een progres sieve bijdrage te vragen. Aan de niet aan wezige ouders zal per circulaire hun meening gevraagd worden. De hr. Pilaar wees nog op de wensche- lijkheid van geneeskundig onderzoek op de scholen, waarop de voorzitter antwoordde, dat ook het bestuur hier aandacht aan schenkt doch dit te Goes niet gemakkelijk te verkrijgen zal zijn, gezien ook het hier over reeds in den gemeenteraad gesprokene. Deelen we tenslotte nog mede, dat aan dezen avond een aantrekkelijke tentoonstel ling van het werk der leerlingen verbonden was. Extra-tremen. MAAR NIET OP DE ZEEUWSCHE LIJN. Er liep vandaag een groot aantal extra- treinen; o.a op de baanvakken Utrecht Twente, GroningenRotterdam, Utrecht Eindhoven en AmsterdamAlkmaar. De Zeeuwsche lijn moest een of meer extra diensten echter ontberen. EEN KOUDEGOLF IN HONGARIJE! Gisteren is in het Hongaarsche Matra- gebergte veel sneeuw gevallen. Morgen zul len er waarschijnlijk winüersportmogelyk- heden zijn. Gisteren heeft het meteorolo gisch instituut een sneeuwbericht uitgege ven, hetgeen uiterst zeldzaam is in dit sei zoen en op dezen breedtegraad. In de Sub- Karpathen liggen op de hoogste "bergen groote hoeveelheden sneeuw. Men denke aan de invoer vergunningen. Zooals bekend is sedert 8 April de ANIC in werking. Sedert dien moet voor den invoer van zeer vele goederen vergunning van die instelling worden verkregen. Voor den invoer over land worden deze vergun ningen namens haar in het algemeen verstrekt door de Kamers van Koophandel. Wy vestigen hierop nogmaals de aan dacht van belanghebbenden. Het is toch gebleken, dat veel menschen met deze nieuwe bepalingen niet op de hoogte zijn. Het is reeds eenige malen voorgekomen, dat ra en met een auto aan de grens kwam zonder de noodige papieren. Het is de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg tot ■heden mogen gelukken in deze de zoo noodige welwillendheid van den Betrokken ontvanger der invoerrechten te verkrijgen om de moeilijkheid voor belanghebbenden tot een minimum te beperken. Dit kan uit den aard der zaak niet zoo blij ven en wij willen belanghebbenden er daarom nogmaals met nadruk op wijzen er voor zorg dragen, dat zij tijdig in het be zit zijn van de bij invoer benoodigde be scheiden. VLISSINGEN. Het kwijnende havenverkeer. Dat de oorlogstoestand zich ook in de scheepvaartbeweging van de Vlissingsche haven geducht doet gevoelen, blijkt over duidelijk uit de gister gepubliceerde cij fers over de maand Maart en het eerste kwartaal van 1940. Het aantal groote zeeschepen, dat de haven van Vlissingen aandeed voor bun keren en proviandeeren, liep tot een mi nimum terug. Het zijn hoofdzakelijk de kustvaarders, diy alle gevaren trotseerend, de vaart van Antwerpen op Londen onder-' houden en veelal de havenstad aan de Wes- terschelde als tusschenstation beschou wen. Dit verschaft de N.V. Haven van Vlissingen nog eenige bedrijvigheid- Van de hierna te noemen cijfers heb ben de tusschen haakjes geplaatste getal len betrekking op dezelfde periode in Gedurende Maart 1940 werd de haven van Vlissingen bezocht door 199 (182) zeeschepen met een tonnage van 47.126 (202,530) NRT en 107 (169) binnenschepen met 19,646 (42.944) ton draagvermogen. In de eerste drie maanden van 1940 werd Vlissingen dus bezocht door 423 (515) zeeschepen met een tonnage van 93,263 (693.408) NRT en 297 (501) binnenschepen met 46,698 (166,663) ton draagvermogen. In bovenstaande getallen zijn niet ver werkt de schepen van den Provincialen Stoombootdienst, de Marine en het Loods wezen. WALCHEREN. VERGADERING Z. J. L. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond hield de Z. J. L. Oostkapelle en omstreken een algemeene vergadering. De vice-voorzitter de heer J. A. Lous, opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen, inzonderheid aan den heer Ikkink, directeur van de BIOSCOPEN MIDDELBURG. CITY. Wie is de vader? Ja, wie is de vader van die allerliefste- baby, die het middelpunt van vele open vragen is? Want de film zou ook kunnen heeten „Wie is de moeder?" Polly Parish het charmante verkoopstertje van het wa renhuis John B. Merlin and Son is het eer lijk niet, al is de schijn tegen haar. De ba by is voor haar aanvankelijk niet meer dan een onwelkom Kerstgeschenk. Hoe on waarschijnlijk het ook lijkt, toegegeven moet worden dat hét niét zoo eenvoudig is te bewijzen dat de baby niet hèar baby is en tenslotte berust zij dan maar in haar onvrijwillige moederschap. Doch baby is met een moeder alleen niet tevreden en de belangstelling, die de zoon van John B. Merlin and Son voor het „ge val" koestert, wordt hem noodlottig. Hy wordt door zijn vader, die met alle geweld zelf de grootvader van de baby wil zijn, tot des babies vader gebombardeerd en de story herhaalt zich. Ook hy kan er zich niet meer uit redden en laat zich in arren moede de promotie welgevallen, hetgeen overigens niet zoo erg is, gezien de kwaliteiten van de moeder, die hij er bij moet nemen. Doch als het zoover is, is de baby naar het twee de plan verdrongen en is de moeder hoofd zaak. Dit ietwat raadselachtige gegeven is in deze film tot een alleraantrekkelijkste co- medie uitgewerkt, waarin Ginger Rogers en David Niven met een Oostersch fatalisme de gebeurtenissen haar loop laten. Een ori- gineele en geestige film, die de aandacht verdient. Ik ben de wet. De manipulaties van de eigenaars eener ranch, ergens aan de kust van Amerika trekken de aandacht van het gezag en Ge orge O'Brien wordt er op uitgestuurd om in de omgeving eens rond te neuzen. Hy weet het vertrouwen der heeren te winnen en eenmaal zoover heeft hij spoedig in de ga ten dat wat zich op de ranch afspeelt geen zuivere koffie is. Een wijdvertakte wa- pensmokkelaffaire blykt hier te worden voorbereid, doch dank zy het energiek op treden van O'Brien kan op het laatste nip pertje verhinderd worden dat de wapens het land verlaten. De smokkelaars worden gearresteerd en de wakkere O'Brien krijgt de usantieele belooning in den vorm van een omhelzing der aardige jongedame, die ook hier niet ontbreekt. In het voorprogramma ziet men hoe het Oranje team in Antwerpen „ingemaakt" werd, terwijl eene kunstzinnig cultuur- filmpje de schoonheden van het geboorte land van Prins Bernhard, Lippe-Detmold, onthult. Coöperatieve landbouwvereeriiging „Eiland Walcheren". Na afdoening der huishoudelijke werk zaamheden kreeg de hr Ikkink het woord Hij sprak over „Landbouw en zyn coöpera tieve organisatie in oorlogstijd'. Hierna nam de heer J. A. Lous het woord die een inleiding gaf over „Voor en nadeelen van het gemengd bedrijf." Beide sprekers werden dank. gebracht voor hun uiteenzetting. De belangstelling was matig. E.II.B.O. TE SINT LAURENS. Afscheid en intrede. SINT LAURENS. Donderdagavond hebben de leden van den E.I-I.B.O.-cursus, de gedi plomeerden en het bestuur van de EHBO. vereenigïng afscheid genomen van dokter De Boer wegens zyn vertrek naar Amster dam. De heer A. C. Schippers, voorzitter der vereeniging dankte dokter De Boer voor al zijn arbeid op het terrein van de EHBO. voor de degelijke en prettige wijze, waarop hij de cursussen heeft geleid, waardoor een mooi resultaat mocht worden bereikt. Hij bood hem namens de vereeniging een zilve ren vulpotlood als aandenken aan. Voorts heette spr.' dokter Doeleman welkom, die zich bereid verklaard had de leiding van den cursus op zich te nemen. Burgemeester Van 't Hoff dankte dokter De Boer voor het vele, dat hij tijdens zijn verblijf in de gemeente in verschillende functies heeft ge daan, inzonderheid voor de geneeskundige afdeeling van den luchtbeschermingsdienst; hij dankte dokter Doeleman voor zijn be reidverklaring om dezen arbeid voort te zetten. Dokter De Boer dankte den heer Schippers voor zijn hartelijke woorden en het aandenken; hij gaf de verzekering, dat hy Sint Laurens en zeker de EHBO.-ver- eeniging en cursisten niet spoedig zal ver geten. Verder dankte hij den burgemeester voor alles wat hij voor hem is geweest, niet alleen ambtelijk, maar ook als vriend. Dokter Doeleman sprak daarna de cursis ten toe, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij op prettige wijze dit mooie werk zal mogen voortzetten. ZUID-BEVELAND. DE SEINEN VOOR DE SCHEEPVAART BIJ BEWEEGBARE SPOORWEG BRUGGEN. De brug bij Vlake in de A-groep. In een bijvoegsel tot de Ned. Staatscou rant is opgenomen de indeeling van de be weegbare spoorwegbruggen. Deze bruggen worden gerangschikt in vier groepen: A, B, C en D. De brug over het Kanaal door Zuid-Be veland is ingedeeld onder de groep A. Uit het bijgevoegde schema van seinge- ving voor de scheepvaart blykt, dat de vol gende seinen gelden bij deze brug, waarop de schippers dus hebben te letten: „Gesloten" of „Geen doorvaart": overdag een rond rood bord met een witte streep, en des nachts of nacht en dag: twee roode lichten. „Wordt geopend; nog geen doorvaart": een rood en een giroen licht of geen sein. „Geopend; doorvaart vrij": overdag een ruitvormig groen bord; des nachts of dag en nacht: twee groene lichten. „Kan niet geopend worden": overdag twee roode borden met elk een witte streep des nachts of nacht en dag: drie roode lich ten, twee boven en één onder. Verder vermeldt het schema onder het ELECTRO. Hoera, ik ben papa. Twee Duitsche films, beiden in het vroo lyke genre, draaien deze week in de Elec tro. Ten eerste beleeft de bekende komiek Heinz Rühmann zijn nieuwste avontuur in „Hoera, ik ben papa!" Dat men in een hoe- ra-stemming verkeert als men papa is, valt te begrypen. Maar Heinz is wel op een heel bijzondere manier vader geworden. Na een boemelparty, een afscheidsfeestje voor zijn voorgenomen wereldreis, komt de vroolyke, luidruchtige Heinz in een opgewekte stem ming thuis. En daar vindt hij tot zijn ver bazing een klein, aardig jochie. Wie deze knaap wel is: HansMeer weet hy niét. Ja, toch nog één ding, dat Heinz zijn pap pie is. Maar wie is dan de ma? Kijk, dat is het nu juist waar Heinz steeds over loopt te piekeren, reizen maakt, informaties in wint enz. Dat gebeurt niet op dramatische wijze. Integendeel, deze vreemde situatie, waarin de komische Heinz Rühmann ver zeild is geraakt is op alle mogelijke manie ren uitgebuit om geestige en grappige ge beurtenissen naar voren te brengen. Men zal zich kostelijk vermaken met de eigen aardige omstandigheden waarin Heinz is komen te verkeeren, sympathie koesteren voor het aardige kereltje Walter Schuller en met genoegen kijken naar het goede spel van Ursula Grabley. Arfcistenpension. Artistenpension, alhoewel ook tot de vroo lyke rolprenten behoorende, is toch weer geheel anders van opzet. Draait in de eerste film alles om één persoon: Heinz Rühmann, in „Artistenpension" heeft men verschillen de komische figuren tesamengebracht om tot een aardig, amusant geheel te geraken. In de eerste plaats Ida Wüst en Theo Lin- gen. Dit tweetal speelt de hoofdrollen. En dat typeert de geheele film. Het pension der familie Filoda telt vele gasten, van ver schillende pluimage. En om het al deze las tige en minder' lastige, handige en domme, aardige en vervelende menschen naar den zin te maken is heel wat tact noodig. Tal van verwarringen zyn er het gevolg van, teveel om op te noemen. Het is een gezelli ge film. GOES. GRAND TiïIOATLK. 't Zit in de lucht. George Brown is een jongeman, die niet veel mee heeft. Zijn neus en mond zijn veel te groot en als men hem aankijkt heeft men moeite ernstig te blijven. Maar voor George zelf is het ernstiger, dat hy daarbij ook nog een ongeluksvogel is. Alles wat hij met goede voornemens aanpakt loopt pre cies verkeerd uit. Zyn hoogste ideaal is, by de luchtmacht te komen, maar ook dat gelukt hem niet. Dan, op een keer, trekt KERKNIEUWS Een overeenkomst tusschen „rechts" en „links". In de Hervormde Gemeente te Zwolle is een compromis tusschen rechtzinnigen en vrijzinnigen tot stand gekomen; zoo al geen overeenkomst tot samenwerking gelyk in de Evang. Luthersche Gemeente te Haar lem, dan toch een „bestand", dat aan een lang gevoerden strijd voorloopig een einde maakt, meldt het Hbld. De Vrijzinnigen, hier traditioneel in de meerderheid, hebben tot dusver drie predi kantsplaatsen, de rechtzinnigen twee. Daar echter het rechtzinnige deel van de ge meente sterker „medelevend" wordt geacht heeft «men al jaren lang van réchtzinnige zijde het argument gebruikt, dat drie recht zinnige en twee vrijzinnige predikanten een meer met de werkelijkheid overeenkomen de toestand zou zijn. De vrijz. predikant ds. J. F. Kruyt gaat nu naar de Vrijz. Her vormden te Den Haag, en naar aanleiding van deze veranderingen hebben de recht zinnige kerkefaadsleden een compromis voorgesteld; zij zouden het volgende jaar by de verkiezing van gemachtigden in het kiescollege geen stembusactie voor het „omzetten" van den Kerkeraad voeren, en in elk geval „ruimte" voor de vrijzinnige prediking laten, indien zij zelf een predi kantsplaats er bij ontvingen. Onder „ruimte" voor vrijzinnige predi king wordt verstaan, dat; zoolang de ge meente geacht kan worden ongeveer te zijn als thans, het ministerie van predi kanten uit twee vrijzinnige, één evangeli sche en drie orthodoxen te doen bestaan. De kerkeraad heeft dit voorstel na uit voerige discussies met 28 stemmen voor en zes tegen aangenomen. Twee stemmen wa ren blanco. Het voorstel was van alle rechtsche kerkeraadsleden, met uitzonde ring van dr. M. N. W. Smit, die binnenkort naar Utrecht vertrekt. Deze predikant was een andere meening toegedaan. HET GEREGELDE LUCHTVERKEER MET ENGELAND HERSTELD. Na een dag onderbreking werden door de K.L.M. op j.l. Donderdag vier luchtdiensten op Engeland onderhouden, waarmede in to taal 47 passagiers en 4292 kg vracht en post werden vervoerd. Vanaf gisteren is een regelmatige dienst» ingesteld, welke tweemaal daags in beide richtingen wordt onderhouden. MOBILISATIE EN VROUWENARBEID IN ZWITSERLAND. Havas meldt uit Bern: De gevolgen der mobilisatie in Zwitserland op de uitbreiding van den vrouwenarbeid bij de openbare diensten beginnen zich te doen gevoelen. Voor de eerste maal hebben gisteren con ductrices dienst gedaan bij de tram in Bern. hoofd „Hiernaast kan gegeven worden": overdag een bol en des nachts of dag en nacht: één groen licht. Z-VLAANDEREN W.D. Opbrengst Emnia-blocm collecte. BIERVLIET. De opbrengst van de Em- mabloem-cllecte ten bate van de plaatse lijke tbc-bestryding bedroeg 36.23. Op wijk Pyramide was' de opbrengst 6,20. hij het vliegerspakje aan van den ver loofde van zijn zuster en daarbij ontdekt hij, dat zyn aanstaande schoonbroer ver geten heeft een brief aan sir Philip, een der hooge heeren van het Luchtvaart-mi nisterie, te bezorgen. George besluit dan het militaire pakje aan te houden en zoo den brief te bezorgen. En dit is het begin van een massa dolle gebeurtenissen, want eenmaal het militaire pakje aan hebbende, raakt hij het niet meer kwijt. Hij moet eerst een commandant in een motorzijspan wegbrengen, vCat op sensationeele wijze gebeurt, in de kazerne komt hy in hetzelf de bed als de majoor terecht, men haalt nog andere grappen met hem uit en ten slotte wordt hy zelfs piloot van de nieuwe vliegmachine, die voor sir Philip gedemon streerd moet worden. Als de machine per ongeluk de lucht in gaat, trekt en rukt George in zyn wanhoop aan allerlei knop pen, handles en pedalen en de gevolgen zijn verbluffend. De machine maakt zulke onmogelijke capriolen, dat sir Philips er verbluft van is en beveelt, dat deze piloot bevorderd moet worden. Intusschen speelt zich ook nog een grappige liefdesgeschie denis af tusschen George en de aardige dochter van den majoor en krijgt George (George Formby) ook nog gelegenheid een aantal van zyn populaire liedjes te zingen. ,,'t Zit in de lucht" is een vlotte, uitste kend gespeelde en vooral zeer vroolyke film, waarbij onbedaarlijk gelachen wordt. Bedekte oogen. Het. tweede hoofdnummer heeft een eigenaardig, sensationeel karakter. Ellen Dover, die gehuwd is met een Franschen diplomaat, heeft in onbezonnen oogenblik- ken brieven geschreven aan een vroegeren geliefde, en die dreigt nu die brieven te publiceeren, hetgeen ongetwijfeld de toe komst van haar echtgenoot en haar eigen geluk zou vernietigen. Paul, Ellens broer, besluit in combinatie met een vriend, die brieven te stelen, maar ze worden ontdekt en een revolverschot ontneemt aan Pauls vriend het gezicht. Toch weet hy de brie ven nog te verstoppen in een stoel, die voor een meubelzaak staat. Maar waar weet hij niet. Paul ontdekt dan, dat dit meubel deel uitmaakte van een aantal oudheden die in tusschen naar een museum in Amerika ver voerd zyn. Paul gaat daarop ook naar Ame rika en weet, in den rol van een blinde, toegang tot het museum te krijgen. Doch ook de chanteur en zijn makkers hebben ontdekt, waar de brieven heengegaan zijn en zoo ontstaat een spannende, sensatio neele jacht, die tenslotte, niet zonder ge luk, door Paul gewonnen wordt. Als geheel een pakkende geschiedenis, die men ge boeid volgt. Oe Britsche mijnen nabij de Nederlandsche waieren. „Langs de drie mijlsgfens gelegd", meldt Londen. Gisteren meldden wij reeds, dat volgens een mededeeling van de Britsche admirali teit de Engelschen mijnenvelden hebben ge legd langs de Nederlandsche, Deensche, Duitsche, Zweedsche en Noor- sche kusten. Deze mededeeling van de Britsche admi raliteit wordt volgens Reuter te Londen al dus uitgelegd, dat zij beteekent, dat mijnen gelegd zijn over een aanzienlijk gebied in Skagerrak en Kattegat, evenals op de Noordzee van een punt nabij de Nederland sche kust tot adn de Noorsche kust. De Westelyke grens van het betrokken gebied strekt zich uit over 420 mijl naar het Noor den van een punt buiten de Nederland sche kust nabij Schilling (waarschijnlijk wordt Terschelling bedoeld) tot 60 mijl ten Zuid-westen van Bergen. Vervolgens loopt het Oostelijk over de geheele Noordzee tot aan de Deensche kust en omvat ook het Skagerrak. Het Zuidelijkste deel omvat het Britsche mijnenveld buiten Nederland en de naburige kusten, waardoor iedere uitgang uit de Duitsche luchtbasis Sylt en de Duit sche Bocht wordt gedekt. Opgemerkt moet worden, dat het nieuwe mijnenveld nergens komt binnen de Zweedsche of de Neder landsche territoriale wateren. Er is zorg voor gedragen een vaargeul open .te laten ter breedte van 20 mijl voor de neutrale scheepvaart van de Zweedsche kust. Dit kanaal loopt ongeveer door het midden van het nieuwe mijnenveld. Het beschieten van Nederlandsche visschers- vaartuigen door Duitsche vliegtuigen. Op de vragen van den heer Woudenberg (n.s.b.) in verband met het beschieten op de Noordzee van Nederlandsche visschers- vaartuigen door Duitsche vlïégtuigen heeft de minister van binnenlandsche zaken, me de namens zijn ambtgenoot van defensie ge antwoord, dat de regeering daarover nadere gegevens heeft ontvangen. De regeering is ter zake diligent. Wat betreft de vraag of de regeering be reid is onze visschers zoo noodig door inzet van convooieerende eenheden van de oor logsmarine te beschermen, luidt het ant woord, dat in verband met de uitgestrekt heid van een eventueel te bewaken zeege bied" en met den aard der aanvallen de inzet van convoyeerende eenheden van de zeemacht, andere moeilijkheden, die dfthr- aan verbonden zyn, in het midden gelaten, niet wel uitvoerbaar zou zijn. Nog eensde Olympische Spelen. Het lot van de Olympische Spelen 1940 is nu wel beslist.. Erik von Frenckel, een der onderburgemeesters van Helsinki, heeft in zijn functie van commissaris der stad Helsinki in het organisatiecomité, medege deeld, dat de hoofdstad van Finland welke de uilnoodigingen voor de viering van de spelen der Twaalfde Olympiade heeft ver zonden, alle technische voorbereidingen ge reed heeft, doch dat de toestand in Fin land en in geheel Europa geen basis biedt voor een succesvolle afwikkeling der Olym pische Spelen. Op deze gronden zal aan het organisatiecomité worden voorgesteld de Olympische Spelen uit te stellen. (De sportredactie van het A.N.P. tee kent hierbij aan: Tot zoover de verklaring van Von Frenckel. Wat deze autoriteit be doelt" met uitstellen, is niet duidelijk. De Spelen kunnen niet over twee jaar worden gehouden, terwijl Londen reeds het recht heeft op de organisatie van 1944. De mo gelijkheid bestaat, dat Helsinki misschien tezijnertijd aan Londen zal vragen de orga nisatie terug te geven aan het Int. Olym pisch Comité, waarna de weg open is om in 1944 de-spelen in de Finsche hoofdstad te doen houden.) SPORTDAG TE GOES. Wandeltochten en turndemon- sfcraties. De voorloopige plannen, die by de Goe sche Wandelsportvereeniging .De Ama teur" bestonden om, gelyk gebruikelijk, op Hemelvaartsdag 2 Mei as., weer een Goe- schen Sportdag te organiseeren. hebben thans vasten vorm gekregen. Er zullen weer twee wandeltochten ge houden w;orden, één van 35 km en één van 20 km. Aan de 35 km kunnen allen deel nemen die den leeftijd van 15 jaar bereikt hebben, en aan de 20 km allen die 12 jaar en ouder zyn. Het parcours van 35 km vangt; aan op de Groote Markt, gaat over den Kloetïng- schen weg en 's-Gravenpolderschen weg naar 's-Gravenpolder. daarna richting Hoe- dekenskerke. bij driesprong naar Biezeling- sche Ham, langs Zeedijk, door BiezeDnge, langs spoorlyn weer richting Goes, Rust. Tweede gedeelte over Oude Singel naar Kattendjjke, t.o, Kattendyke over Zeedijk naar 't Goesche Sas, en vandaar langs het kanaal naar Goes terug. Het parcours van 20 km vangt aan als dat voor 30 km doch buigt bij den eerst- volgenden driesprong op den 's-Gravenpol derschen weg, links af, achter het Abbe- kinderenbosch en naar Kloetinge en dan naar Goes terug. Rust. Ook het tweede deel is als het eerste doch iets korter. De route loopt dan niet tot Kattendyke, doch op den Kattendykschen dijk wordt links den zijweg naar Wilhelminadorp ingesla gen. en dan gaat het ook langs het kanaal naar Goes terug. Het zyn twee aantrekkelijke tochten vooral wanneer dan het vele „hout" waar langs de tochten voeren, reeds in bloei staat. Ook „Volharding" zal weer medewerken en des middags van 3 lot 4 uur turnde- monstraties op de Groote Markt geven. De dag zal besloten worden met de prijsuitreiking in het Schuttershof en een bal dat.voor alle deelnemenden vrij toe gankelijk is.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6