STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG OP DE MARKT NO. L In ons Raadsoverzicht in het tweede blad is een regel weggevallen, waardoor een gedeelte practisch onbegrijpelijk wordt. Deze alinea moet luiden als volgt: Het eerste station, waar weer een praathalte was, heette „Gemeentelijke ex ploitatie Onze gemeente gaat boeren Onze Raad, die anders toch zoo sterk is in principekwesties, heeft het ditmaal gelaten bij enkele practische bezwaren: „Als het maar geen nadeel beteekent; mag het wel van de Pachtkamer" enz. Geen principieele bezwaren tegen over- he'dsexploitatie of iets van dien aard. Het viel sommigen mee en het viel som migen tegen Verder gebruikt een echt classicus het woord „milieu" natuurlijk met een 1. DE WERKLO OSHEID Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg «ston den heden ingeschreven: geheel werkloos: 249 mannen en 14 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: 4 mannen en vrouwen, in werkverschaffing: 16S mannen en vrou wen, niet werkloos: 7 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 463; bijgeko men 31; afgegaan 51; over 443. GOES Groote landstorm-avond. SCHUTTERSHOF GEHEEL GE VULD. Vrijdagavond werd bi het „Schuttershof" een groote landstormavond gehouden van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De schouwburgzaal was stampvol meti een aandachtig publiek, dat meermalen zijn instemming betuigde tijdens dekernachti ge redevoeringen die werden gehouden. Luitenant Eckhardt, secretaris der Ge westelijke Lariclstormcommissie Zeeland, opende den avond en sprak een bijzonder woord van welkom tot den Verbands- Commandant lt.-kol. Bruins, die ondanks zijn zeer drukke werkzaamheden toch ge legenheid had kunnen vinden deze ver gadering bij te wonen. Voorts richtte hij zich tot den voorzitter der Gewestelijke Landstormcommissie Zeeland jhr. mr. J Schuurbeque-Boeije, en het gemeentebe stuur van Goes, vertegenwoordigd dooi' wethouder Vermaire en den gemeente secretaris Van Ballegoyen de Jong. 1-Iij sprak voorts zeer waardeerende woorden ter nagedachtenis van wijlen mr. Van Dus- seldorp, die nog had meegewerkt dezen avond te organiseeren en wiens onmisbare steun en medewerking noode gemist wor den. Nadat spr. nog een korte uiteenzetting had gegeven van het doel en de taak van den BVL werd de film ,,0ns Prinsesje loopt" vertoond. Trouw en steun aan het wettig gezag. Jhr. mr. Schuurbeque-Boeije, hierna het woord verkrijgende, wees er op, dat er één band is die alle aanwezigen bindt, de trouw en steun aan het wettig gezag. Spr. wees dan op het doel van den BVL zijn ontstaan en noodzaak na den oorlog 19141918, terwijl er in den toestand waarin we thans leven weer groote ge varen schuilen. Van de werkloosheid maakten politieke tinnegieters gebruik om met geneesmiddelen van buitenlandsch makelij te werken. Vervolgens kwam Sep tember 1939 met de mobilisatie, en die bracht weer een vruchtbaar veld voor po litici van zekere kom-af, die de zorgen van anderen bezigen om in troebel water te visschen. Spr. wees op de mogelijkhe den van een overrompeling voor strate gische doeleinden, en voorts op mogelijke moreele gevolgen van mobilisatie en de mobilisatie. Men kan niet weten wat uit het buitenland komt en niet wat het bin nenland zal brengen. Daartegenover dient men ten volle paraat te blijven. Spr. me moreert hier wat elders gebeurde, wat hier in het duister wroet, en van hoeveel beteekenis de BVL is. Spr. betoogde verder, dat de kracht van ons volk culmineert in den band tusschen Vaderland en Vorst. „Het is deze twee eenheid, aldus spr. welke sedert eeuwen voor ons Volk een der bronnen van natio nale geesteskracht geweest is om te blij ven wat wij zqn. De band van Staat en Volk wordt overkoepeld door ons Vorsten huis, waarvan de geschiedenis als een zil veren draad loopt door die van ons Volk. Wij, die in Zeeland geivend zijn aan storm- getij en watervloed, den strijd gestreden hebben tegen de elementen, waaraan wij stuk voor stuk en duim voor duim" "den grond ontworstelden, steeds volhoudend en steeds nieuwe dainmen opwerpend te gen het aanstormend element, wij vinden dit terug in ons wapen dat spreekt van worstelen en ontzwemmen. Zoo zij het ook in onzen geest, die aan allerhand twijfel aanstormende krachten en infectie bioot staat: volhardt, strijdt en waakt." „Nederland Iet op Uw saeck''. Na de pauze sprak wethouder Vermaire, waarbij hij wees op de plicht en noodza kelijkheid van een ieder mee te werken aan het doei tot het hooghouden .van het Gezag. De groote geluidsfilm over leger en vloot „Nederland let op Uw Saeck" vv hierna vertoond, die op keurige en vaak geestige wijze een overzicht geeft onze weermacht in Nederland en zijn overzeesche Gewesten. Het. slotwoord werd gesproken door overste Bruins, die nogmaals op den .ernst der tijden wees en de aandacht vestigde op- de groote moeilijkheden, the ook noL verwacht kunnen worden by dé-mobilisatie wanneer van zekere zijde getracht zal kunnen worden het Gezag te ondermijnen. Hij onderstreepte nogmaais het reeds door vorige sprekers zoo duidelijk ken baar gemaakte, dat het dan de taak en plicht zal zjjn van alle BVL'ers op de bres WALCHEREN. GRIJPSKERKE. Loop dex- bevolking over het le kwartaal 1940. Ixxgekomen; Maatje Dingemanse, zon der beroep, B 19, uit Ze.st. Andries de Vis ser, landb.kneclxt, B 68, uit-O. en W. Sou burg. Vertrokken: Pieter Boone, electri- cien, B 40, naar Middelburg. Cornelia Vo gel, dienstbode, A 102, naar Middelburg. Jacomina Dekker, zonder beroep, B 65, n. Zoutelande. Maatje Dingemanse, zonder beroep, B 19, naar Utrecht. Marinus Nico- linus de Wolf, hulpprediker, A 40, naar Voorburg. Bartel Stroo, landarb., B 14, n. Meliskerke. Willem Antheunisse, landb.kn., B 51, naar Middelburg. Johanna Kaljouw, dienstb., A 19, naar Middelburg. CD.Z.) FEESTAVOND DER KEISVEREENIGING „NEEUWLAND". NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De Reis- vereeniging „Nieuwland" hield Vrijdag avond haar eersten feestavond in café de „Roode Leeuw". Wegens verhindering van haar voorzitter, den heer C. v. Nimwegen, sprak de secretaris de heer F. E/eraers eon openingswoord. Spr. zeide dat deze eerste avond het begin zal zijn van een geheele reeks gezellige avonden, welke in de toe komst gegeven zullen worden. De zusterver- eeniging, de Reisver. „D.V.R.C." uit Vlis- singen gaf haar belangelooze medewerking, aldus spr., omdat de sympathie uit Vlissin- gen zich wil uiten in daden. Vandaar dat de geheele tooneelgroep van „D.VR.C.". deix avond zou opluisteren. Spr. wekte alle aan wezigen op lid van de Reisvereeniging te worden. Hierna gaf spr. de leiding over aan den lieer J. K. Mesu, tweeden voorz. Begon nen werd daarop met de afwerking van de eerste helft van het programma- dat o.a. bestond uit de militaire klucht „Oppasser Luik" en het aangrijpend lied „Emigratie", waarbij de solozangeres zich van haar beste zijde liet kennen. Na de pauze kwam allereerst voor het voetlicht de politieschets „Wie is de moor denaar?" Het stuk werd uitstekend ge speeld. De avond verliep vlot en toen de finale, speciaal voor „NieuwZand"J werd gezongen, brak een warm applaus los. De tooneelgroep van „D.V.R.C." uit Vlissingen, onder leiding van haar voorzitter den heer F. Everaers, heeft zich uitstekend van haar taak gekweten. Hierna sloot de secx-etaris met een kort opwekkend woord, terwijl een gezellig bal dezen zeer geslaagden eersten feestavond besloot. VOLKSBIBLIOTHEEK. WESTKAPELLE. Gedurende het winter seizoen van October tot April zijn uit de Volksbibliotheek alhier 1169 boekdeelen uit geleend. ZUID-BEVELAND. DRIEWEGEN. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Johanna Cornelia Slaakweg, dienstbode uit Goes. Vertrokken: F. J. v. d. Waard en gezin naar Ovezand B 140. (D. Z.) KRABBENDIJKE. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: 1, L. Windhorst en gezin, Stationsweg A 286, van Boskoop. 4. M. Mol, monteur, Parallel weg A 298h, van Goes. 7. J. Breedvelt, jour nalist, Noordweg A 35 van Rotterdam. 16. G. Slabbekoorn, Noordweg A 36, van Ossen- drecht. 16. P. vaxx den Dorpel, idem idem. 20. F. de Bel, landarbeider, en gezin, Sta tionsweg A 300, van Waarde. 21. M. P. Rooze, huishoudster, Parallelweg A 298h, van Goes. 28. J. M. van den Houten, mon teur, Doel A 375d, van Oud-Vossemeer, 29. A. J. de Bel, z.b., Doel A 373, van Zwijn- drecht. 29. E. de Brufcjne, z.b., WiJhelmina- straat A 308, van Zaamslag. Vertrokken: 7. P. A. v. d. Vrede, z.b., Zuidweg A 186, naar Kruiningen, Slag veld A 124. 11. C. M. van Hoepen, chauf feur. Bathpolder B 140, naar Zuilen Lixx- neaustr. 19. 11. M. v. d. Vreede, dienstb-, Julianastr. A 73, naar Amsterdam, Gabr. Metsustraat 28. 16. J. M. Cok, dienstbode, Dorpsstr. A 112, naar 's Gravenhage, Speen- kruidstr. 28. 29. M. M. Vermeule, z.b., Dorpsstr. A 200, naar Vlissingen, Kouden hoek 7. 29. H. D. Wiskerke, z.b., Roelshoek B 36, naar Rilland-Bath, Adr. Butjjnweg. (D.Z). TUENBOUWVEREENIGENG OPGERICHT. NIEUWDORP. Gisteren. Vrijdag, werd te Nieuwdorp een vergadering gehouden om te komen tot een Tuinbouwvereeniging. Na eenige inleidende besprekingen bleek, dat er voldoende animo was om tot de oprichting van een zoodanige vereeniging over 'te gaAn. Een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de volgende heeren: C. Vos. voorzitter; P. Meeuwse, vice-voorzitter; H. te staan voor de eenheid van het Neder- landsche Volk en te strijden voor trouw en steun aan het wettig gezag en Vorsten huis en Regeering. HET ROODE ACHTERLICHT. De ixieuwe order! G. F. A. en A. H., beiden te Kloetinge, kregen gisteren een bekeuring, daar hun rijwiel niet voorzien was van een rood ach terlicht, en zij het ter plaatse niet konden repareeren. SLAGERIJ FR. LEIJNSE. Slagerfj „De Vleeschhal" (Fr. Leynse) in de Langekerkstraat te Goes, heeft een be langrijke verbouwing en uitbreiding onder gaan. De slagerij is de helft vergroot en heeft thans een diepte van pi.m. 9 meter. Daarbij is 'n groote afdeeling fijne vleesch- waren ingericht, die alles op dit gebied in groote keuze brengt, ook in blik. Slagerij en toonbanken zijn fraai betegeld, er is een terorzo-vloer, twee snijmachines, twee snel wegers, een electrische worstmachine enz. in 't kort, de slagerij is volgens de laatste eischen ingericht en het is een genot er een kijkje te nemen. Hoogerbrugge, secretax-is-permingmeester; J. Wiskerke, algemeen adjunct en H Wiskei'ke. Men besloot tot het spoedig beleggen van een volgende vergadering ter vast stelling van statuten en reglement. SCHORE. Loop der bevolking. Ver trokken: A. v. d. Guchte, fruitkweekers- knecht, van A 86 naar 's H. Arendskerke, F 208. Ingekomen: A. Pietersma, hulppre diker, van Wemeldinge, Kerkweg A 1, naar A 68. A. Dijl en gezin, landbouwer, van Ouwerkerk, nr. 140, naar C 24. C. T. Swart, onderwijzeres, van Kloetinge, B 141. naar A 48. P. J. Strobbe, landbouwersknecht, van Vogelwaarde, Ossenisse A '15, naar A 111. A. Harinck, bakkersknecht, van Goes, St. Jacohst.r. 13 naar A 18 W. Beeke, dienst bode, van Kapelle Z, D 152, naar A 46. Ml Goetheer en gezin, polderwerker, van Ka pelle' Z, naar A 87. (D.Z.) Z. VLAANDEREN W.D. Eervol ontslag verleend aan burgemeester Erasmus. Bij K.B. van 4 April 1940, is aan P. Erasmus op zijn verzoek, met ingang van 20 April 1940, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oostburg. BRESKENS. Loop der bevolking. Gedu rende Maax-t 1940. Ingekomen: J. Ardon uit Vlissingen. M. C. Zeevaart en gezin uit Rilland Bath. F. van Gessel uit Borne. C. F. Hineman uit Oostburg. A. Wille uit Retranchement. A. M. Hillebrand uit Retranchement. W. P. Jacobs uit Amsterdam. Ch P. Melieste uit Velsen. Vertrokke nE. Batten en gezixi n. Vlissingen. R. S. Steyaert naar Schoondijke. M. Hogerheide en gezin naar Zonnemaire. G. Lok naar Capelle a d. IJsel. L. Joosse en gezin naar Serooskerke. J. Flikweert naar Aardenburg. A. P. van Haneghem naar Bloemendaal. M. A. Baert naar Oostburg. G. Rollema en gezin naar Utrecht. S. M. Lijk noor Poortugaal. C. Martens en gezin naar IJzendjjke. E. Willems naar Rot terdam. (B.C.) JAARVERGADERING „GROENE KRUIS" RETRANCHEMENT. RETRANCHEMENT. Vrijdagavond hield de plaatselijke afdeeling van de Vereenigl- ging „Het Groene Kruis" haar algemeene jaai'vergadei'ing in de openbare lagere school onder voorzitterschap van den heer H. Brakman. De belangstelling voor deze vergadering was gering. Aan bet jaarverslag van de secretaresse mej. C. Risseeuw ontleenen we het volgexj- de: Het ledental bedraagt momenteel 155 het geen gelijk is aan dat van het vorig jaar. Voor den bakerscursus te Schoondijke werd 25 bijgedragen, dit ter bestrijding van de onkosten. In beginsel werd besloten tot ver leening bijdrage in het aanschaffen van een ziekenauto. De heer H. Zwier en J. Pattist werden beiden herkozen. Het magazijn was in orde bevonden. 27 artikelen werden aan 14 personen uit geleend. Door de Wijkverpleegster werden 4272 bezoeken afgelegd waarbij inbegrepen 353 bezoeken voor zuigelingencontrole en 10 maal hulpverleening- bij sterfgevallen. Den leden werd medegedeeld dat de heer H. Brakman voorgedragen was als lid van het hoofdbestuur van de Provinciale Zeeuw- sche Vereeniging Het Groene Kruis. De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar luidt als volgt: inkomsten f 2549,S3, uitgaven 2256.69 Va batig slot 293,13%. Wat de benoeming afgevaardigde en diens plaatsvervanger voor de algemeene vergadering der Provinciale Zeeuwsche Vereeniging betreft, dit werd in handen van het bestuur gegeven. ZUIDZANDE. Op het selectiebedrijf „Noorderhoeve" te Rozexxburg (Z.HJ, groot 80 ha werd met ingaxxg van 1 April 1940 benoemd tot landbouwkundig opzichter de heer A. J. Dees Dz. alhier. (Yz.) KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te GoesWilhelminadorp ds. G. W. Koorevaar te Zaamslag. De heer Faber heeft de benoeming tot hulpprediker te Sluiskil niet aanvaard. Motoren, die loopen op haringolie Hel Noorsche Tolegraafagentschap meldt: Een speciale commissie is door het Noorsche ministerie voor openbare werken aangesteld om proeven te nemen teneinde vast te stellen of haringolie, die in groote hoeveelheden in Noorwegen tijdens het ha ringseizoen wordt vervaardigd, gebruikt kan worden als motorolie voor vissehers- vaarluigen. Van een technisch standpunt gezien zijn gunstige resultaten verkregen met een mengsel, bestaande uit 80 pro cent haringolie en 20 pet. solarolie. Haring olie is veel duurder dan solarolie, maar kan in noodgevallen gebruikt worden, wanneer solarolie niet verkrijgbaar is. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 83%—83% Zeeuws Hyp. B-3% 79%79% Cities Service Cy. P. 1958 5 5314—53% Bataafsche Petr. Mij-3% 88%88 A Amsterd. Bank 89%- S9% A Ned. Gist- en Spiritusf. 322%323 A De Schelde N.BB. 4747% C Am. Smelt Ref. 3S%—39 A Houth. Alberts 65% C Chesapeake Ohio 31%31% ex div. C Pref. Kansas City South. 14%14 C Union Pac. Rr. 75%. ex div. Ned. 38 "1000-3 84%—84% O. Indië 37 1000-3 85% --85% A Koloniale Bnk. 158159 A N.I. Hbk. 600 106%—106% C Ned. H. M. 1000 90—90 A v. Berkels Pat. 19% C Calvé-Delft 58%—58% A Lever-Bros Unilever 91%91%-92% A Philips Gem. B. afg. 122%—122%-23 C Am Car Foundry 20%—20%-% C Anaconda Cop. 23%—23%-% C Bethlehem St. 59%—59%-% C General Motor 4140% C Kennec Copper 28% e.d28%-% C North Am. Aviat'on 18%18% C. Rep. Seel 17t—17%-% C U States St. C 46%—46%-% C North Am. Cy. 18 ex div.17% A Kon Petr. Mpij. 229%230%-26 C Contin. Oil Cy. 17%—17% C Phillips Petr. Comp. 29%—29% C Shell Union O C. 9%.—10 C Tide Water Ass. Oil 8%8%-9 A Ned. Scheepv. U, 118%119% A H.V. Amsterdam 391%—391%-92% A N I. Suiker U. 219—219% A Deli Batavia 129—129%.-32 C Deli Mjj. 1000 188%—193-97 BEUko t riERMOMETER ZATERDAG. A Senembah 13S%140 -42 C Pensylvania Rr. 18%18% C Sou'hern Pac. Cy 10%10%-11 A Southern Rlw. 13%—13% A Amst. Rubb C 189%189-90 A Deli-Bat. Rubb. 151%—152% A Hessa Rubber 97%—95% A Serbadjadi SR. 94% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parjjs Brussel New York Heden. Gister. 6,74% 6,77 75,60 75,60 3,82% 3,81 32,11 32,07%: 1,88% 1,88% De sleepboot „Hoek van Holland", die, met drie baggermachines op weg naas; Malmö, bij de Deensche kust is vergaan. De bemanning, bestaande mi elS koppen, werd door een Duitsche veerboot gered. SPORTNIEUWS VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. 2e Klasse. Afd. B: WalcherenGoes, De Zeeuwen R.C.S E.M.M.Vlissingen, Zeelandia Middelburg. 3e Klasse. Afd. F: Tern. BoysBiervliet. Afd. G: SchoondijkeBreskens, Oost burgTerneuzen, IJzendijkeAardenburg. Afd. II: Goes IIDe Zeeuwen H, Goesche BoysZeelandia II, Middelburg II-H.K.C. TWEE BONDSELFTALLEN SAMENGESTELD. Op Woensdag 10 April spelen twee bonds- elftallen in de avonduren op het V.U.C.- terrein te Den Haag een oefenwedstrijd tegen elkaar, dit in verband met de ont moeting tegen België op 21 April a.s. te Amsterdam. Deze bondselftallen zijn als volgt samengesteld: Elftal A: Doel: Van Male (Fejjenoord) achter: Caldenhove (D.W.S.) en Van Stok ken (D.W.S.); midden: Paauwe Fefjenoord) Pienter (H.F.C.), en De Vroet (Feijenoord) voor: Draeger (D.W.S.)Van Spaandonck (Neptunus), Vente (Feijenoord), Lenstra (Heerenveen) en De Harder (V.U.C.). Elftal B: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.); ach ter; Wilders (Blamv-Wit) en Choufoer (A.D.O.); midden: Koole (Eindhoven), Schüvenaar (E.D.O.) en Fanger (D.W.S.); voor: Van der Engel (D.H.C.), Seton (Sparta), Vroomen (Juliana), Van der Veen (Heracles) en Bergman (Blauw Wit). Aangeteekend moet nog worden, dat Drok van Sparta niet beschikbaar is in verband met een tijdens den wedstrijd te gen Luxemburg opgeloopen schouderbles sure. WEERBERICHT DE BELT: Plaatselijk nachtvorst, over dag snelle stijging van temperatxmr, helder tot halfbevvolkt, droog weer, zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. NACIITVOESTVERWACHTING: Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede, dat voor den komenden nacht plaatselijke nachtvorst wordt verwacht. Zo 7 Apr. Zon op: 5 lx 22; onder: 18 h 43. Licht op: 19 h 13. Maan op: 5 Sx II; onder: 18 h 34. N.M. 7 Apr. Ma 8 Apr. Zon op: 5 h 20; onder: 18 h 45. Licht op: 19 h 15. Maan op: 5 h 34; onder: 19 h 38. E.K. 15 Apr. - Hoogwater. Laagwater. April. Zaterdag 6 0.44 13.09 7.14 19.2G Zondag 7 1.13 13.35 7.46 19.50 Maandag 8 1.41 14.05 8.18 20.19 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wenoetdfnge: Hoogwater. Laagwater. April. Zaterdag 6 2.34 14.56 8.12 20.29 Zondag 7 3.07 15.28 8.43 20.57! Maandag 8 3.38 16.01 9.13 21.25 Handel Oostzeelanden Engeland via de Sovjet-Unie? De diplomatieke correspondent van Reu ter bevestigt thans, dat de Sovjet-ambassa deur te Londen, Maisky, dézer dagen, bij zijn bezoek aan Halifax, gesproken heeft over een mogelijke verbetering der Eu- gelseh-R,ussische handelsbetrekkingen. In Russische kringen zegt men, dat de ge allieerden van betere handelsbetrekkingen nxet de Sovjet-Unie zouden profiteeren, zoowel direct als indirect, door de clau sule in de pacten tot wederzijdschen bijstand tusschen Litauen, Letland, Estland en de Sovjet-Unie. Deze clausule voorziet in transport-faciliteiten via Rusland voor goe deren uit de Oostzee-staten. De Oostzee is thans weliswaar gesloten voor de Britschc scheepvaart, maai' volgens de Russen zouden deze goederen Engeland kunnen bereiken via Moermansk of de havens aan de Zwarte Zee. Of het Russische vervoerwezen zoo ont wikkeld is, dat deze lange route voor de goederen uit de Oostzeestaten te gebruiken zou zjjn, is zeer twijfelachtig. Het denk- De tuinbouw en de exportmoeilijkheden. Op onlangs door het Tweede Kamerlid Dieters (n.s.b.) gestelde vragen, heeft de minister van economische zaken geant woord, dat het niet juist is, dat in he loopende seizoen niet meer groenten naa Duitschland zullen mogen worden uitge voerd dan een gemiddelde van de geduren de de laatste jaren uitgevoerde hoeveel heden. De uitvoer is in hoofdzaak afhan kelijk van deix standder Nederlandsch- Duitsche clearing. De minister geeft zich wel degelijk re kenschap van den toestand van den tuin bouw. Hij wijst er in dit. verband op dat exportmoeilijkheden paar Engeland niet steeds gecompenseei'd kunnen worden door vermeerden uitvoer naar andere lan den, al wordt uiteraard in deze richting gestreefd. Gereserveerde trein compartimenten voor officieren.. Naar wij vernemen zal in den vervolge in de treinen, welke dienst doen op de groo te lijnen, een speciaal compartiment tweede klasse worden gereserveerd voor officieren. Dit zal niet alleen het geval zqn met de stoomtreinen, doch ook met dieseï-electri- sche en electrische treinen. Op de desbetref fende compartimenten zullen bordjes wor den aangebracht. beeld vormt echter een onderdeel van de Russische argumenten, die gericht rijn op de hervatting van den normalen hon.de! met de Westelijke mogendheden.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2