AL OINAMEKTEN li meisjes RECHTBANK MIDDELBURG I Dames I Voorj a a rs - Sh o w (Zitting van heden). GEVONDEN OF GESTOLEN? De 44-jarige P. P. en de 32-jarige P. J. J. K, beiden werkman te Vlissingen, had den zich te verantwoorden wegens diefstal, subsidiair verduistering. Ieder van hen zou hoeveelheden lood, toebehoorende aan de gemeente Vlissin gen, die zij gevonden hadden tijdens werk zaamheden bij het gemeentelijk Waterlei dingbedrijf, hebben weggenomen. De get. J. Cracau, koopman, deelde mee dat hij van beide verdachten enkele partij tjes lood had gekocht. Zij zeiden dat ze het gevonden hadden bij graaf- en bouwwerk. Het kwam dagelijks voor dat mensclien met aldus gevonden metaal bij hem kwamen. Get. H. K. Bernard verklaarde, dat verd. P. hem tweemaal een partij lood had aan geboden. Verd. P. onLkende echter perti nent met get. zaken gedaan te hebben. De stukken lood hadden beide verdachten ge vonden op de terreinen van hun werkzaam heden. Men had hun gezegd, dat ze het mee mochten nemen, de andere arbeiders deden het ook wel eens. Als get. a decharge werd gehoord de heer D. L- H. van Raalte, di recteur van het gemeente waterleidingbe drijf te Vlissingen, die zeide dat er geen lood vermist was geworden. Het was mo gelijk, dat. de arbeiders bij het graven stuk ken lood van particulieren hadden gevon den, b.v. van den taouwaannemer, die de binnenleidingen had aangelegd. De officier van justitie zeide in zijn re quisitoir, dat tijdens de behandeling ver schillende dingen naar voren waren geko men, die een ander licht op de zaak wier pen. Het was b.v. niet duidelijk, of het hier artikelen betrof', waar de oorspronkelijke eigenaar afstand van gedaan had. Men kon in dat geval niet van diefstal of verduiste ring spreken. Spr. vroeg daarom, dat de verd. zouden worden vrijgesproken. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, sloot zich aan bij het requisitoir. Men hoefde geen vrees te hebben, dat hiermee een pre cedent voor alle andere arbeiders gescha pen zou worden, om ook maar zooveel mo gelijk mee te nemen. Integendeel, ze waren thans gewaarschuwd, dat de kwestie in ieder geval dubieus was. Ook verd. verklaarden nooit meer iets mee te zullen nemen. De uitspraak werd bepaald op Vrijdag 10 April. VERDUISTERING. M. L. G. 42 jaar, handelsreiziger te Mid delburg, stond tei-echt wegens verduiste ring. Hem was ten laste gelegd, dat hij de opbrengst van verschillende artikelen, die hij voor den winkelier A. A. Loontjes moest verkoopen, voor zich zelf had gehou den. Hierbij behoorde o.a. een biljartlaken van 32,50, terwijl verschillende andere artikelen samen 12,35 hadden opge bracht. De wed. A. A. Loontjes, geb. Van Op- dorp, als get. gehoord, verklaarde dat verd. voor haar verschillende goederen in con signatie had gehad. De opbrengst daarvan had verd. voor zich zelf gehouden, zeggende dat hij die voor zijn levensonderhoud noo- dig had. Hij vroeg of hij dat per week mocht afbetalen. Get. ging daarmee ac- coord, doch er kwam nooit iets van beta ling, en tenslotte beweerde verd. zelfs, dat hij aan provisie nog meer te vorderen had dan zijn schuld bedroeg. Deze provisie stamde nog uit den tijd vóór het overlijden van den heer Loontjes. Uit de boeken bLeek daar echter niets van. Met enkele andere goederen ging het precies zoo, terwijl get.' van het geld, dat ze verd. geleend had, ook nooit iets had terug gezien. Verd, had voor de zaak gewerkt op een provisiebasis van 10 Get. J. Consemuller, biljartmaker In dienst van de vorige get., verklaarde dat hij in Augustus bij een caféhouder'te Ter- leuzen een biljartlaken met bjjbehooren had aangebracht. De betaling zou met verd. geregeld worden. Ook was get. eens naar het huis van verd. gegaan om ver- schilende artikelen terug te halen, hij had echter niet meer dan 4 biljartballen terug gekregen. Verd zei, de verschillende bedragen cichtergehouden te hebben omdat hij zoo slecht betaald werd. Hij kreeg de provisie die hem o.a. toekwam van een transactie met den hotelhouder Engelvaart, niet bin nen. Het geld dat hij van de wed. Loon tjes had geleend was eveneens verre kend met de provisies. De hotelhouder A. A. Engelvaart te Tho- len zei. dat de transactie zonder de tus- schenkomst van verd. tot stand was geko men. Verd. sprak dat tegen, hij zei dat hij de firma Loontjes op dezen klant had at tent gemaakt. Hierdoor was het contact tot stand gekomen. De president vond dit een gemakkelijke manier om aan de kost te ko men. Met den caféhouder A. Clement te Bergen op Zoom was het eenzelfde geval. Verd. zei, dat hij met den heer Loontjes een overeenkomst gehad had, dat hij voor de levering van adressen van mogelijke klanten provisie zou krijgen. Mevr. Loon tjes verklaarde dat dit niet zoo was. De oficier van justitie xnerktè op, dat verd. begonnen was met toe te geven, het geld hem niet toekwam, en verzocht had het per week af te mogen dragen La ter toen het hem te benauwd werd, kwam hij met de provisie-vordering. Spr. achtte de ten laste gelegde feiten wettig en over tuigend bewezen en eischte twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar pi'oeftijd en een boete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. P. C. Adriaanse, merkte op, dat het veel voorkwam, dat personen die „tips" leverden daarvoor pro visie kregen. Helaas was degeen, die de beste inlichtingen had kunnen geven, de heer Loontjes, overleden. Volkomen wet tig en overtuigend bewezen waren de fél- PREDIKBEURTEN ZONDAG, 7 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekei'ke 9,30 u. cand. H. G. Beneder; 2 u. ds. H- A. van Loon, Gi'ijpskerke. Arnemuiden 9,30 u. en 2 u. ds. H. K. van Wingerden. Biggekerke 9,30 u. en 2 u. ds. de Ru. Domburg 9,30 u. ds. N. Visser; 7 u. cand. H. G. Beneder. Grijpskerke 9,30 u. en 2 u. cand. H. G. Beneder. Gapinge 2 u. ds. Van Duyne. Kleverskerke 2 u. ds. Fagel. Koudekerke 9,30 u. ds. Kiehl, veldpr.; 2 u. ds. Warners. Meliskerke 9,30 u. ds. Bakker; 2 u. ds. Bartlema van Ritthem. Nieuw- en St. Joosland 9,30 u. en 2 u. ds. G. J. H. Gijmink. Oostkapelle 9,30 u. en 2 u. ds. F. Don. O. en W. Souburg 9,30 u. ds. M. van Empel; 2 u. ds. Spijkerboer (Doop). Ritthem 9,30 u. ds. Bartlema; 2 u. ds. Bak ker van Meliskerke. Veere 9,30 u. ds. Fagel. St. Laurens 9,30 u. ds. W. Reus van West- kapelle; 2 u. ds. N. Visser. Serooskerke 9,30 u. ds. Wegeling van Brus sel; 2 u. ds. J. van Woerden, Middelburg. Vrouwenpolder 9,30 u. ds. Van Duyne. 't Zand 10 u. ds. Warners; 2 u. ds. Van Voorst Vader. Westkapelle- 9,30 u. leesdienst; 2 u. ds. W. Reus; 7 u. ds. C. de Ru (Jeugddienst). Zoutelande 9,30 u. en 2 u. ds. W. Oosthoek. Baarland vm. en nm. ds. Dagevos. Biezelinge 9,30 u; ds. W. H. Kelder van Mid delburg; 2 u. ds. v. Hoogstraten, 's Gra venpolder. Borssele 9,30 u. en 2 u. ds. Bunjes. Driewegen 2 u. de hr. Overgauw. Ellewoutsdijk 9,30 u. ds. Van Burgeler. Hansweert 9,30 u en 6.30 u ds Plaggemars Hoedekenskerke 9,30 u. en 2 u. ds. Huls bergen.' Heinkenszand vm. en nm. ds. Renting. KapeTle 9,30 u. en 2 u. dr. Schmidt. Kloetinge 9,30 u. en 2 u. ds. H. Boersma. Kruiningen 9,30 u. en 2 u. ds. J. Mortier. Krabbendijke 9 u en 2 8 ds. Baarslag Ovezande 9,30 u. de hr. Evertsen. Nieuwdorp vm. en nm. ds. Wagner. Nisse 2 u. ds. Van Burgeler. Schore vm. en nm. ds. Postma. 's Heer Abtskerke 9,30 u. en 2 u. ds. Drost, 's Heer Arendskerke vm. ds. Dippel, nm. ds. Vossers. 's Heerennoek geen dienst. Rilland Bath 9,30 u. en 2 u. ds. J. C. Sickesz. Yerseke vm. en nm. (H. Doop) ds. M. Bons. Waarde vm. en nm. ds. Hoogenraad. Wemeldinge 9,30 u. en 1,30 u. ds. A. de Brupn. Wolphaartsdijk 9,30 u. dr. M. Hansen; 2 u. ds. Van Diilc (Doop). Colijnsplaat 9,30 u. (Bed. H. Av.) en 2 u. ds. J. H. Kluiver. Kats 9,30 u. en 2 u. ds. M. Hansen. Kortgene 9.30 u. en 2 u. ds. v. d. Most van Spijk. Aardenburg 10 u. ds. Van Dalfsen. ten volgens pl. niet. In ieder geval ver zocht pl. ermee rekening te houden, dat erd. voor de eerste "maal' met de justitie in aanraking kwam een een clemente straf op te leggen. Uitspraak 19 April. PRIJSOPDRIJVING. De 36-jarige koopman A. K. te Amster dam stond terecht wegens overtreding van de prijsopdrijvingswet. Hij had op de markt alhier klosjes garen verkocht voor 35 cent, terwijl hij die ingekocht had voor 22 ct. Een der klanten had de prijs wat hoog gevonden en had de politie gehaald. De koopman zei, dat hij het niet voor minder doen. Hij had hooge onkosten. Hij moest b.v. al vijf cent meer als een ander betalen bij den inkoop; hij kocht de klos jes nl. van zijn vader, die natuurlijk ook zijn onkosten had. De president vond het echter niet noodig, dat de klanten voor deze onkosten moesten opkomen. De get. L. E. Rivière, koopman te Mid delburg, verklaarde, dat den bewusten da tum, 12 October, de minimum verkoopsprijs van 1 klosje 22 cent bedroeg. Voor de enor me verhooging tot 35 cent achtte get. geen enkele reden aanwezig, 25 cent was toelaat baar. De officier van justitie was van oordeel, dat verd. den hoogen prijs, die hij aan zijn vader moest betalen, alleen aanvoerde om hoogere pxnjs te kunnen vragen. Het leek spr. het beste, daf verd. in zijn finan ciën voelde, dat dit als een ernstig misdrijf ordt beschouwd, en eischte 100 boete- of 50 dagen hechtenis. Mr. P. G. Adriaanse mex-kte op, dat verd. het motief van de verhooging zocht in de hooge onkosten, de duurdex-e benzine enz. Pl. ond de boete wat hoog, in aanmei'king nemende dat verd. den geheelen dag hard moest werken om de kost te verdienen. Verd. zei nog, dat hij niet opzettelijk de menschen had willen afzetten, hij had wer kelijk niet veel verdiend aan de klosjes. Uitspraak 19 April. SPORTNIEUWS KORFBAL. WEDSTRIJDPROGAMMA Z.K.B. Het programma voor morgen luidt: Afd. I: MadjoeVolharding I. S.S.S. Swift I. Afd. H: H.B.S.Animo, Swift Ill-Togo. Afd. in: V.K.V.—Madjoe III. VEERE Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. DE JONGE. Breskens 9,30 u. de hr. I. Vex-duyn; 5,30 u. ds. Kiehl, veldpr. Biervliet 9,30 u. ds. Vrijlandt. Groede 5,30 u. ds. G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u. de hr. J. Smit van Heem stede. Nieuwvliet 9,30 u. ds. G. J. Derksen. Oostburg 9,30 u. ds. F. Oort, Schoondijke 9,30 u. ds. J. A. Swart. Sluis 10 u. ds. Beukenhorst. Sint Kruis 2 u. (H. Av.) ds. Van Dalfsen. Sint Anna Termuiden 2 u. ds. Beukenhorst. Waterlandkerkje 9,30 u. ds. Van IJperen. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u. en 2 u. ds. H. Scholing. Domburg 9,30 u. ds. J. E. Visser; 2 u. lezen eener leerrede. Westkapelle 9,30 u. lezen eener leex-rede; 2 u. ds. J. E. Visser (Openb. Belijdenis). Baax-land 9,30 u. en 2 u. ds. G. Leene. Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. J. Booij. Nieuwdol-p 9,30 u. en 2 u. ds. E. Beukema. Yerseke vm. en nm. ds. Vair Egmond. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. M. P. van Dijk. Colijnsplaat 9,30 en 5,30 u. ds. H. Veenstra. Wissenkerke 9,30 u. en 2 u. ds. A. A. Oos tenbrink. Aardenburg 9,30 u. en 2 u. ds. Tiemens. Evang. Luth. Middelburg av. 6 u. ds. C. F. Nolte „De ze- keiTieid van het toekomstig leven" (Matth. 22: 23 vv). Groede 9,30 u. da. M. P. .Stol. Doopsgez. Gem. Middelbux-g 10 Vt u. ds. J. Koekebakker. Aardenbux-g geen dienst. Vrijz. Herv. Middelburg 10 u. ds. E. P. Box-gman. Geref. Gem. Middelburg vm., nm. (H. D.) en av. ds. J. d. Bex'g van Krabbendijke. Westkapelle 9,30 u., 2 u. en 6 u. leesdienst. Hoedekenskerke 9 u., 2 u. en 5 u. leesdienst. Krabbendijke 9 u., 1,30 u. en 5,30 u. leesd. Rilland 9 u., 1,30 u. en 5,30 u. ds. B. v. Neerbos. Yerseke vm., nm en av. ds. A. Stuyvenberg. Wemeldinge leesdienst. Gcrof. Kerk (Herst. Verband). Middelburg 10 u. en 6 u. ds. J. ter Schegget, Amsterdam. Vrij Evang. Gcm. Gees S.30 u. en 6 u. de hr. I. P. Tabaksblatt, zendeling van Schiebroel-:. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. P. Werges. Chr. Evang. Kerk. Yerseke vm. en nm. ds. M. J. Mooij; av. Bidstond. Chr. Ger. Gem. Middelburg 10 u. en 2,30 u. ds. H. Janssen van Den Haag. Geref. Bond. M'döelburg 2 u. en 6 u. de hr. J. Smit, Rottei'dam. Eglise Wallonne. Middelburg Pas de sei'vice. Leger des Heils. Middelburg: 7,30 Bidstond: 10 u. Heiligings- dienst; 3,30 nm. Openlichtmeeting; 8 u. V erlossingsmeeting. Kerkgenootschap der Zevende-dag Adventisten, lederen Sabbat (Zaterdag) morgen om 10 u. Bijbelstudie, 11 uur prediking. Singelstr. 11, Middelburg. Verkoopingen m verpachtingen. Notaris R. Batten heeft gisteren in het notarishuis te Middelburg publiek ver kocht: 58 a (1 g 143 r) weiland nabij den Ouden Vliss.weg te Middelburg. Kooper mr. H. C. I-Iejjse q.q. te Middelbux-g voor 1080. 44 a 20 ca (1 g 38 r) weiland aan den Lageweg te Koudekerke. Kooper A Hertogs te Oostkapelle voor 620. 44 a 65 ca (1 g 41 r) bouwland aan den Ouden Vliss.weg te Koudekerke. Koo per D. Janse te Koudekerke voor 970 Donderdag heeft notaris Van Dissel voor de erven van wijlen J. Buteijn ver kocht het woonhuis, staande aan den Dei-de weg te Rilland. Kooper C. de GoffeauKodde voor 1560. BURGERLIJKE STAND Vlissingen. Van 14 April. Ondertx-ouwdM. Reinigert 23 j. jm. en K. van Wezel 28 j. jd. Getx-ouwd: D. Valkier 23 j. jm. en M. Kievit 18 j. jd. Bevallen: A. M. van Eek, geb. Bogerd d. C. Stroo, geb. Janse z. J. Kooman, geb. de Bruyne 2 z. M. T. Jansen, geb. Hermans z. J. Stroo, geb. Boogaax-d z. A. Glerurn, geb. Glerum z. Overleden: A. M. van der Molen 80 j. ed. van P. Maas. J. S. Jorens 72 j. wedn. van S. Kloet. P. de Voogdt 70 j. A. la Soe 65 j. man van F. Dommisse. J. Jacobse 57 vrouw vatx A. Daane. (V.C.) Souburg. Van 28 Mrt.—3 April. Gebox-en: Johanna Berendina, d. v. T. Jongman en D. van der Veen. Ierma Adri- ana, d. v. J. G. Voogdt en M. Ramon. Ondertrouwd: David Bakker 23 j. eix Pie- tex-nella Johanna Verhoeff 23 j. Ovex-leden: Elisabeth Marcusse, 69 j. echtgenoote van Adx-ianus Johannes Au gustijn. Neeltje Oele 21 j. d. v. Cox-nelia Oele. (Nwsbld.) MARKTBERICHTEN Middelburg, 4 Apr. Fruitveiling. Ap pels: Zoete Bellefleur 1S c., Jonathan S- 15 c., Zoete Ex-mgaai'de 412 c., Campagne- zoet 37 e., Zure Bellefleur 1S c., Goud- x-einette 621 c., Court Pendu 6 c., Gëlder- sche Hollaex-t 15 c., Rabouw 211 c., Fran- sche Jac. Lebel 9 c., Peren: St. Remy 212 c., Kleipeer 611 c., Brederode 12 c., alles per kg. Zierikzee, 4 April. Ter graan- beux's was aanvoer en vraag matig. Aax-dappelenbonte en blauwe 3,20 a 3.30 per 100 kg. Coöp. Veilingver. Groote veiling: Ivip- eieren 2,S02,90 per 100 stuks. Kleine veiling: Kippeneieren 2,903,20; id. kleine 2,50; Eendeneieren 3,30 3,50; Ganseieren S,80; Kievitseieren 12 alles per 100 stuks. Boter 0,750,S0 per pond. Boterprüs Commissie 0,80 per pond- Ondertrouwd: W. H, J. DE JONGH, le Luit. der Mil. Adm., en L. S, STURM. Huwelijksvoltrekking D.V. 18 April. Inzegening door Ds. Van der Waa om 2.15 uur in de N.H. Kerk te 's Heer Arendskerke. Middelburg, St. Jorisstraat 13, 's Heer Arendskerke, E 68, 4 April 1940. Getrouwd: T. CHR. BOURGUIGNON C. J. DOETS. Middelburg, 5 April 1940. De Heer en Mevrouw BOUR GUIGNONDOETS betuigen, me de namens wederzijdsche Ouders, hun hartelijken dank voor de bij hun huwelijk ondervonden belang stelling. Geboren: CORNELIA JACOMINA, Dochter van W. J. IN 'T ANKER en S. C. IN 'T ANKER—ZANDEE. Schore, 4 April 1940. Molen D 5. Getrouwd: A. F. HANSSENS en TINI KLAVER, die, mede namens wederzijdsche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk. Middelburg, 5 April 1940. Op 3 Api'il j.l. overleed in den ouderdom van 76 jaar Mej, JOHANNA JOBSE— WIJNSBERGEN, die lange jaren met volle toewijding onze Waalsche Kerk als kosterin heeft ge diend, waarom ze bij ons in dankbare herinnering zal blijven. Namens den Kerkeraad der Waalsche Gemeente te Middelburg, C. HACK, lo.-President. DE NIEUWSTE IN ALLE UITVOERINGEN EN PRIJZEN. KINNES Lange Noordstraat 515$ MIDDELBURG TELEF. 592. Tegenover Blindehoek. M I D Z A - ZA A K. CAFé-RESTAURANT Jet Schauwhurg-Restaurant" Middelburg Molenwater 99 Telefoon 181. Zalen voor a!!e doeleinden. Lunches, Diners, Soupers. Dancing des Zaterdags van 20.0023.45 uur. Uitzending van diners. C. L. VAN WEZEL v. d. BERG, Exploitant. TEFRE0EK over kwaliteit en prijs is iedere man die een keuze gedaan heeft uit onze ruime sorteering T WEE1<S ASSEfê en REGENJASSEN- Prijzen 19,75, 21,—, 25,— JONGENSJASSEN 12,50, 14,—, 15,50. VAN LI ERE Korte Delft - Middelburg kuG-mera voor weinig gelid netjes zijn S Mary! Aardig jurkje, leuke frissche dessins, mooie kleuren, maal 40OT Jeanne! Meisjesjurk, nieuwste dessins, cla- 93 qué, vlot model, maat 60 Clary! Aparte jurk, allerbeste cretonne, heel 39 aparte dessins, maat 60 Annie! Chique georgette jurk met elastieken «a» 28 tailles, corsage-garneex'ing Aardige Meisjespyama's, met elastiek <f 28 afgewerkt, diverse kleuren 0 Wollen kinderblazer, I Wollen Bolero's in goede diverse mooie I kleuren, heel vlot gebor- kleuren 1.49 j duurd 1.69 Kinderhoedjes hebben wij voor U in een prachtige geheel nieuwe doch ook aparte sorteex-ing! Aardig, doch vooral zeer solied Marine- 49 blauw, Sjeems Jongenspakje Aardig wit Jongensblouse met leuk oe stukje afgewex-kt 1,18 Jongens pyama, effen met frissche gar- neering, beginmaat kost STELT U TEVREE voorheen FIRMA BOUMAN tegenover Provinciale Bibliotheek Middelburg, Telefoon 144 'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Komt U naar onze 1 kijken 1 Wij houden deze van Dinsdag 9 tot Zaterdag 13 April EXPOSITïE'Jvande Nieuwste Stoffen en 1 Snufjes op Mode-gebied. I SPECIAALZAAK S I E S-WITTENTRQP Gortstr. 24-26, Tel, 85, Middelburg UW MODE-ZAAK 3 I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3