'n ongekende pracht in voorjaarsschoenfy'es Sggè*'* Zeer apart en fraai bewerkt voor jaarsmodel. In ceder met donkerbruin. Zeer vlot model met bijz. fraaie storm- rand. Keurig. In ceder, blauw en bordeaux. bmack- volle suède- sportschoen m. sterke crepe- zool. In licht-, donkerbruin en bordeaux. Bijz. sierlijk gevlochten bandschoentje. In lak/suède, bordeaux-rood blauw/wit en wit/rood. vani vanaf Onbeperkte keuze in Kinderschoentjes. De nieuwste modellen. In London Tan en lak, Meisjes-schoentjes in de fijnste uitvoeringen. Zeer mooi. In bruin, lak" en London Tan, maat 24 Zeer chic, in Amerikaansche bewerking. Fijn licht bruin met donkerbruin Hoog chic in zeer origineele snit en stijl volle hak. Heel apart. In zwart suède neerlands grootste schoen-en lederfabrieken waalwijk ,-s Origineele sportschoen van calfs- met grainleder.i Oersterk rubber onder werk. In bruin en zwart MIDDELBURG: Lange Delft 50 VLISSINGEN: Walstraat Kleine Markt GOES: Lange Kerkstraat Tel, No, 2579 Prachtige stevige moliere met uitstekende pasv. In zwart en oxblood SPORTNIEUWS VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA ZVB. Zaterdag adspirantenR.C.VR.C S. (terrein: R.C.S.), WalcherenVliss. A. Zondag adspiranten: Middelburg A^-De Zeeuwen, Middelburg BVlissingen B.~ Afd. A. Vlissingen 3Goes 3, De Zeeuwen 3Middelburg 3. Afd. B. R.C.S. 2—Domburg 1. E.M.M. 2b- Middelburg 4, Middelburgsche BoysWal cheren 2, Zeelandia 3—De Zeeuwen 4, E.M.M. 3—-R.C.S. 3. Afd. C. Axel 2Steensche Boys 1, Clinge 1Ria 1, Hontenisse 1S.V.O. i. Afd. D. Braakman Boys 1-Groede 1, Bres- kens 2—Oostburg 2, Aardenburg 2—Sluis 1. AARDENBURG—BRESKENS 2i. Breskens begint met de wind tegen. In het begin van den wedstrijd golft het spel op en neer, doch doelpunten worden niet gemaakt. Na ongeveer 35 min. spelen on derneemt Breskens een aanval en weet de eerste goal te maken (0—1). Enkele minu ten daarna zet Breskens e'en strafschop om in een doelpunt om (02). Direct daarop onderneemt Breskens weer een aanval, en schiet een der voorhoedespelers op het doel van Aardenburg, doch keeper Lucieer stompt den bal weg. Voor de pauze krijgt Aardenburg nog een mooie kans, doch deze wordt niet benut en de rust gaat in met 20 voor Breskens. Na de thee is er weer direct druk op het doel van Aardenburg. Maar uit een voor zet van Hermans weet Paridaen te doelen, na ongeveer één kwartier spelen (12). Daarna valt Breskens weer hevig aan. Bij één der aanvallen schiet Breskens op het doel van Aardenburg, de keeper weet het schot op te vangen doch door het effect van den bal ontglipt deze hem waarvan de ■mlidvoor van Breskens handjg gebruik maakte om de stand op 13 te brengen. Daarna komen er weer afwisselende aan vallen, het meerendeel van de zijde van Breskens. Enkele minuten schijnt het dat Aardenburg weer een veer zal moeten la ten doch door het schitterend werk van keeper Lucieer wordt dat gevaar tot 3 maal toe afgewend. Uit een plotselinge aanval van Aardenburg weet Henrij uit een voor zet te scoren (23). Op ongeveer dezelfde svijze als bij het derde doelpunt van Bres- ken weet de linksbuiten der gasten zijn kans te benutten en de stand op 24 te brengen. Na nog diverse aanvallen over en weer komt het einde met 42 voor Bres kens. HOCKEY. MIDDELBURG—FORWARD 1—2. In het veld wogen beide partijen vrijwel tegen elkaar op; de Middelburgers domi neerden zelfs gedurende groote perioden, maar de voorhoede wist dit overwicht niet in goals om te zetten. De eerste goal was voor Forward ontstaan uit een snelle door braak. Voor de rust maakte de Middelburg sche middenvoor echter de stand gelijk. In de tweede helft nam Forward weel de leiding, toen de backs werkeloos toeke ken hoe drie Tilburgers den keeper over rompelden. Ondanks verwoede aanvallen tot in de laatste seconde kon Middelburg geen doelpunt meer scoren. De nederlaag was verdiend, niet omdat Forward beter speelde, maar wegens de onproductiviteit der Middelburgsche voor hoede. Tallooze mooie voorzetten van den rechtsbuiten werden om zeep gebracht. Bij Middelburg weerde de invaller-keeper zich goed eii speelde de middenhalf een gave party. DOOR EEN LEER GEGREPEN EN- OMGEKOMEN. Op het terrein van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij aan den over kant van het IJ te Amsterdam werd gis teren een arbeider van de Hollandsche Be ton Maatschappij, welke ter plaatse een werk uitvoert, door de lier van een hjjsch- machine gegrepen. De man werd zoo ern stig gewond, dat hij kortten tijd latex- overleed. OUDE VROUW VERBRAND. Maandagochtend is de 87-jarige mejuf frouw H. in haar woning in de Koningin Emmalaan te Delft, doox-dat zij te dicht bij de kachel zat, in bi-and geraakt. De vrouw, die gebrekkig was, kon niet uit de voeten komen en is om het leven gekomen. Haar man was niet thuis. Buren hebben den be- ginnenden brand gebluscht. Overnemen van vee in verband met defensie-maatregelen Het is herhaaldelijk voorgekomen en zal zich mogelijkerwijze ook in de toekomst voordoen, dat vee (runderen, paarden, scha pen en varkens) door de Nederlandsche Veehouderij centrale (N.V.C.) of pluimvee door de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimmee (N.C. V.E. en P) wordt overgenomen, omdat het den houders van dit vee niet wel mogelijk is de dieren in hun bedrijf aan te houden, zulks in verband met bezwaren, welke zij op hun landerijen van hoogen waterstand ondervinden. Alsdan is vanwege het bureau ontruiming van het departement van economische za ken, het vee getaxeerd naar een dubbelen maatstaf, resp. aangeduid ais „marktwaar de" en als „gebruikswaarde". Ook in de toekomst zal, naar de ministers van defen sie en van economische zaken mededeelen, het bureau ontruiming in vorenbedoelde ge vallen tusschenkomst verleenen voor het doen overnemen van vee en pluimvee, voor zooveel naar liet oordeel van dit bureau de toestand van het bedrijf, welks hou der den wensch daartoe te kennen geeft, dit overnemen wettigt. De aanvragen tot het overnemen van vee en pluimvee zullen ten behoeve van de be langhebbenden door den burgemeester van de gemeente, waarin het bedrijf gelegen is, bü het b.o. worden ingediend. Zoowel voor de zaken, waarin taxatie reeds heeft plaats gehad, als voor de zaken, waarin taxatie alsnog zal geschieden, is thans met betrekicing tot de vergoeding voor overgenomen vee in gebieden van mi litaire inundatiën, waar dus de mogelijk heid aanwezig is, dat de belanghebbenden aan artikel 5 van de inundatiewet aanspra ken ontleenen op schadevergoeding, het na volgende bepaald: De belanghebbenden kunnen zich deze aanspraken op schadevergoeding geheel voorbehouden. Zij ontvangen alsdan thans geen betaling voor het overgenomen vee resp. pluimvee, maar op hun door tusschen komst van den burgemeester van de ge meente, waarin het bedrijf gelegen is, tot het bureau ontruiming te richten aanvrage, een bewijs, houdende beschrijving van dit vee. Uitlceeringen, welke op de waarde van dit vee reeds mochten zijn gedaan, worden voor hen, die blijken aanspraak te hebben op vergoeding van bedrijfsschade krachtens de inundatiewet, geacht te zijn voor uit betalingen op de hun deswege toe te ken nen vergoeding. De uitgekeerde bedragen zullen met eventueele voorschotten op die vergoeding verrekend worden. De belanghebbenden kunnen echter, in dien zij daartoe den uitdrukkelijken wensch te kennen geven, reeds thans betaling ont vangen voor het overgenomen vee, mits zij gelijktijdig verklaren door de betaling ook bevredigd te zijn in de mogelijke aanspra ken, welke zij ter zake van hun veestapel krachtens de inundatiewet mochten kun nen doen gelden. Deze aanvragen moeten door tusschenkomst van voornoemden bur gemeester bij het b.o. worden ingediend. De betaling zal geschieden ovex-eenkomstig de getaxeerde gebruikswaarde, met dien verstande, dat voor vee, hetwelk ook in normale omstandigheden verkocht zou zijn, de getaxeerde marktwaarde wordt aange houden. Met deze betaling zal rekening ge houden worden bij de bepaling van de eventueele vex-goeding wegens bedrijfsscha de krachtens de inundatiewet en wel in dier voege, dat op de periodieke voorschotten wegens bedrijfsschade een billijke rente over het uitbetaalde bedrag in mindering zal worden gebracht. De promotie van de Rijksambtenaren. WORDT VOORLOOPIG BEPERKT. Naar wij uit gewoonlijk goed ingelichte bron vernemen, zal de promotie der rijks ambtenaren dit jaar niet het gewone ver loop hebben. De minister-president en minister van finaxiciën, jhr. mr. D. J. de Geer, heeft nl. met het oog op de tijdsomstandigheden, 'n beroep gedaan op de andere ministers om de promoties zooveel mogelijk te beperken. Dit onderwerp wordt thans bestudeerd. Het verrichten van arheid door vreemdelingen. BEPALINGEN VASTGESTELD. De Staatscourant van gisteravond bevat een k.b„ waarbij wordt bepaald, dat werk gevers vreemdelingen geen arbeid zullen mogen doen verrichten zonder schriftelijke vergunning van of vanwege den minister van sociale zaken, die met de uitvoering van die wet is belast. Het vorenstaande geldt niet ten aanzien van arbeid op zeeschepen, schepen of vaar tuigen, die den Rijn, de Lek en de Waal en haar uitmondingen in zee of andere in ternationale wateren bevaren of plegen te bevaren; en voor ai-beid welke verricht wox-dt in de vervulling bij een naamlooze vennootschap, een coöpex-atieve of andere rechtspersoonlijkheid bezittende vereenï- ging of een stichting van een taak, wélken bij een zoodanig lichaam in den x-egel aan een bestuurder is opgedragen, een en an der voor zoover betx-eft lichamen, welke uitoefenen het kleedingbedrijf. De strekking van deze nieuwe bepaling is, dat het voortaan ook in het bedrijf van -handelsagent verboden is ax-beid door vreemdelingen te doen verrichten zonder vergunning. Ten aanzien van dezen arbeid was een uitzondering opgenomen in het k.b. van 22 Februax-i j.l., welke uitzondering thans is komen te verwallen. De bepalingen van dit besluit zijn gister in wei-king getreden en gelden tot en met 31 December 1945. KERKNIEUWS Ds. II. C. Hogerzeil. Vandaag herdenkt ds. H. C. Hogerzeil, era. predikant te 's-Gravenhage, den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt in de Ned. Herv. kerk aanvaardde. De jubilaris werd in 1S73 geboren en in 1899 candidaat in Drenthe .om 1 April 1900 te Bovensmilde in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1904 naar Vorden, welke standplaats in 1910 met Vissingen verwisseld werd. Op 6 Aug. 1916 legde hij om gezondheidsredenen zijn ambt neer en vestigde zich metterwoon te 's-Gravenhage. ADVERTENTIE». De Notaris J, L. VAN DER HARST te Middelburg, is voor nemens om op DONDERDAG 4 APRIL 1940, des avonds om 8 uur, in het No tarishuis te Middelburg, publiek te verkoopen: IN DE GEMEENTE MIDDELBURG. 1. Het woon- en winkelhuis aan de Korte Noordstraat, gemerkt 53, met pakhuis aan den Pen- ninghoeksingel, gemerkt 1, sa men groot 1 Are 80 centiaren. Beneden met het pakhuis ver- huurd voor 25 per maand en boven verhuurd voor 15 per maand, beiden tot 1 Juli 1940. 2. Het winkelhuis en erf aan de Vlissingsche straat, gemerkt 19, groot 65 centiaren. Beneden ontruimd te aanvaar den. Boven verhuurd voor 3 per week. Bezichtiging daags vóór- en op den verkoopdag van 1012 en van 24 uur op vertoon van een be wijs van toegang met verdere in lichtingen verkrijgbaar ten kan tore van genoemden notaris, Lan ge Noordstraat 63. Notaris J. TERPSTRA te Mid delburg is voornemens DINSDAG 16 APRIL 1940, des nam. 1.30 uur, in het café Sim pelaar te Biggekerke, t.v.v. den Heer Simon Stroo, publiek te verkoopen: 1. HET HUIS „Klein Valkenisse" met bijgebouwen, tuin, boomgaard en weiland, in de nabijheid van het pompstation, aan het rijwielpad, onder de gem. Biggekerke, groot ong. 51 aren 35 centiaren (1 gemet 92% roeden). Geschikt voor thee-schenkerij enz. 2. BOUWLAND achter perc. 1, groot ong. 52 aren 65 centiaren (1 gemet 102% roeden). Combinatie 1 en 2, groot 1 hec tare 4 aren (2 gem. 195 roeden). Aanvaarding dadelijk. Bezichtiging Maandag 15 April van 1012 en 24 en 16 April van 1012 uur. Deurwaarders WILLEB00RD5E VAN MAAREN z.v. op ZATERDAG 6 APRIL 1940, 'des n.m. 2 uur, aan de Vlissingsche straat 19 te Middelburg, a contant te verkoopen: Ladekast, Mah. Linnenkast, Ka chels, Koperen Ketel, Spiegels, Hangklok, staande Klok, Schilde rijen, Veeren- en Kapokbed, De kens, Matrassen, Strijkijzers, Sto ven, IJz, Potten, Pannen, Stoelen, Fauteuil, Damestasch, groote Kof fers, Overgordijnen, Speeltafel, Zeil, Kleeden, Whistspel, Ledikan ten, Spreien, Vlag, Kleerenkast, Kleermakerstafel, Bontkraag,Vrou- wenkleeren, Glas- en Aardewerk, Petroleumstel, Tafels, Bril, Bijbels, enz. enz. enz. De goederen zijn te bezichtigen één uur vóór den verkoop.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7