STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Strubbelingen in den Raad van Sluis,, MIDDELBURG WENKEN VOOR HET KOMENDE VREEMDELINGENBEZOEK. Nu reeds uit verschillende verslagen en xnededeelingen blijkt, dat ook Zeeland zich weer opmaakt zoo mogelijk vele vacantie- gangers en toeristen uit andere deelen van ons vaderland te kunnen ontvangen, willen wij niet langer wachten met het maken van enkele opmerkingen in het belang van het Vreemdelingenverkeer, die wellicht makkelijk tot verbeteringen kun nen leiden. Zoo merkten wij, dat tijdens het gesloten zijn van den spoorwegboek handel nergens couranten in Middelburg zijn te koopen. Althans had een vreemdelinge deze er varing omdat niet stond aangegeven, dat men zich tijdens de sluiting van den ki osk in de wachtkamer kan vervoegen. Een tweede opmerking is, dat er op de Markt geen brievenbus is en plaatsing er van bij een der lantaarns zeker voor vreemdelingen een uitkomst zou zijn. Maar er zijn nog klachten van ande'ren aard. Zoo vraagt men zich af of geen maatregelen genomen kunnen worden, dat de patates-frites-kramen, ook aan de ach terzijde een wat beter aanzien krijgen, en zakken met kolen e.d. meer aan het oog worden onttrokken. Een .krachtig beroep moet worden gedaan op stadgenoot en vreemdeling om plantsoenen en straten en pleinen niet als vuilnisbelten te gebruiken en vol te gooien met zakjes van snoeperijen, papieren jjsbekers, en om niet te vergeten schillen van sinaasappels e.d. Soms lijkt met name het plantsoen op den Dam op zulk een vuilnisbelt. Het zonder het stadschoon te belagen aan brengen van vertrekuren van bussen e.d. behoort ook tot de nog niet vervulde wenschen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelburg en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart ingelegd 99973,51, terugbetaald 133945,55. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 44825. GOES BALDADIGHEID Eén der ambtenaren van den busdienst deed bjj de politie aangifte, dat zijn mo tor, die hij in de garage in de Korte Vorstsjtraat geplaatst had, door onbeken den nogal ernstig beschadigd was. Een onderzoek wordt ingesteld. Waarschijnlijk zijn baldadige jongens hier aan het werk geweest. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand Maart 1940 zijn aan het bu reau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een metalen armband, 7 handschoenen, een bankbiljet van tien gulden, 3 paar handschoenen, 3 horloges, 3 wanten, een zilveren armband, een witte keeshond, een nagelgarnituur, 8 portemonnaies, een gleufhoed, een hamer, 4 ceintuurs, een kleurboek, een zak aardappelen, een étui met R.K. beeldje, een das, 2 rozenkransen, een zwarte langharige hond, een jonge her dershond, een haarkam, een regenkapje, 'n zak snoepgoed, een tabakspijp, een passer, een zak~kunstmest, een overall, een stofjas, een schort, een broche, 2 brillen, een vijl, een muts, 2 bandafnemers met 4 sleutels, een sleutelring met sleutels, 2 paar wanten een geldig rijwielbelaslingmerk, 2 snelbin ders, een damestasch met inhoud, een kast- sleutel, een rjjwielpomp, en een ketting waaraan 2 sleutels. Raad van 's Heer Abtskerke. 'S HEER ABTSKERKE. Zaterdag verga derde de Raad onder voorzitterschap v den burgemeester. Deze wenscht de heer Weele geluk met zijn herstel. De verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting ^vordt gewijzigd. Adhaesie wordt betuigd aan het adres van het Landelijk comité tot behoud der openbare school, inzake instandhouding der school. Bij de rondvraag informeert de heer Van 't Westeinde waarom er te Baarsdorp geen brandkraan op de water leiding is aangebracht. Wethouder Braam geeft hierop inlich tingen en zegt dat bij de aansluiting der buurtschappen Sinoutskerke en Baarsdorp aan het waterleidingsnet deze mogelijkheid wel is overwogen. De kosten bedroegen echter zooveel meer, omdat dan een net van grootere buizen moest worden aange legd. Aangezien men de bewoners aldaar toch graag in de gelegenheid wilde stellen te kunnen aansluiten, is men er toe overj»e- gaan een net te doen aanleggen van kleine buizen. De heer P. de Jonge vraagt of het niet gewenscht is, dat ook de bewoners van Baarsdorp bij de brandweer worden in gedeeld. Hierover wordt eenigen tijd van gedachten gewiseld. De v o o r z. zegt toe dit te zullen overwegen. In verband met den brand onlangs te Baarsdorp meent hij dat het gewenscht is samenwerking te zoe ken met andere gemeenten voor de wonin den, die dicht bij een grensgemeente zijn gelegen. Op een vraag van den heer V a n L r e, geeft de v o o r z. inlichtingen over den stand van zaken betreffende de gehouden verpachting van landerijen van het Arm- bestuur. Daarna sluiting. BOND VAN CHR. BAKKERSPATROONS IN NEDERLAND. Gewest Zeeland. De algemeene vergadering van het Ge- west Zeeland van den bond van Chr. Bak- kerspatroons in Nederland zal, naar wij i vernemen Dinsdag 9 April a.s. in het ge- bouw der C.J.M.V. te Middelburg worden gehouden. Na afdoening van de huishou delijke zaken zal als spreker optreden da heer K. Kolstein van Bilthoven, secr. van den bond, met het onderwerp: „Passiviteit of activiteit?". MOTORSCHIP OMHOOG GEVAREN. Het Nederlandsche motorschip Twee Gebroeders, geladen met ijzer van Brussel naar Veendam is Zondagnamiddag op de Westerschelde nabij Bath omhoog geva ren en blijven zitten. Sleepbooten zijn der waarts vertrokken om assistentie te ver- leenen_ doch des avonds met hoog water wist de schipper op eigen kracht vlot te komen. Het schip heeft toen de reis on middellijk voortgezét. BEZWAREN TEGEN BIJZONDERE REISVERGUNNINGEN VOOR DE ZEEUWSCHE GRENSSTREEK. Naar aanleiding der berichten over het voornemen der regeering tot het invoeren eener regeling dat voor reizen naar het buitenland een bijzondere vergunning zal noodig zijn, heeft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaande- ren zich bij breed gemotiveerd adres tot de regeering gewend, om de bezwaren onder het oog te brengen, die een dergelijke rege ling voor dit grensgebied zou hebben, indien voor iedere overschrijding der grens een bijzondere vergunning zou moeten worden aangevraagd. De inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen hebben niet alleen tal van han delsrelaties in België, maar er bestaat ook veel familieverwantschap tusschen inwo ners van Nederland en België. Maar boven dien zijn de inwoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren in vele gevallen ook genoodzaakt van Belgisch territoir gebruik te maken om te reizen van hun woonplaats naai' het overig deel van Nederland, in verband met den voor het doen hunner zaken in het cen trum, Oosten of Noorden des lands te be perkten dienst van de veerbooten, wanneer zij in den zeer vroegen morgen moeten ver trekken of in den laten avond of des nachts terugkeeren. Die omstandigheden beletten ook ten allen tijde te vertrekken of perso nen uit het overig deel van Nederland te ontbieden in geval van calamiteiten, zee ongevallen, ziekten e.d. Indien bona fide handelaars en burgers zich eventueel niet bij voorbaat van een vergunning zouden kunnen voorzien om in zulke gevallen de Belgische grens te overschrijden, zouden zij voor een onmogelijken toestand komen te staan. Ook bij ijsgang en mist, als de veer diensten niet kunnen functionneeren is de eenige weg om Zeeuwsch-Vlaanderen te verlaten of te bereiken en te reizen naar of van het overig deel van Nederland via Belgisch gebied over Antwerpen. Ten bate der inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt daarom aangedrongen op een even tueel soepele uitvoering van den aange- kondigden maatregel. HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. het handelsregister betreffende Zeeland ontlee- nen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Nieuwe Inschrijvingen: Algemeene Beton Industrie, Goes, Wilhel- minastraat 30. Fabricage van betonartike- len. E.; J. van der Meulen Basma. Wijzigingen: Huis voor Engelsche Heerenkleeding .Windsor", Vlissingen, Walstraat 63. Hee- renbovenkleeding klaar en naar maat. Uitgetr.: E.: J. P. Rechsteiner. Nieuwe E:. A. van Liere. W. van der Linde, Kattendijke, Dorp straat 17. Timmermans- en Aannemersbe drijf. Overl. E.: W. van de Linde, Handelsnaam gewijzigd in: J. P. van de Linde. Nieuwe E. J. P. van de Linde. Opheffingen: Firma Mieras Daane, Yerseke, Haven straat 4. Oester- en mosselhandel. VLISSINGEN DE HEROPENING VAN „BRITANNIA.' In verband met de heropening van ho tel „Britannia'' vernemen wij nog, dat dit onder dezelfde directie komt als hotel „Beekhuizen" te Velp, „Zilven" te Loenen (Vel.) en hotel „Stameren" te Maarn (Utr.) Het ligt in de bedoeling een zonderlijke N.V. te stichten. Ofschoon de officieele overdracht pas over enkele we ken plaats kan hebben, is men met het oog op Pinksteren reeds met de voorbe reidingen begonnen. De nieuwe directeur, de heer J. H. Tolhuisen, die reeds schillende holelbedrijven heeft opgebouwd, is van plan in het najaar ingrijpende anderingen aan het interieur te doen ver richten. „Britannia" moet in de toekomst een luxe-bedrüf worden. Gedurende den winter heeft dit groote hotel slechts één logé geteld, nl. den timmerman-bewaker van de S.M. Zeeland. Directeur havenbedrijf naar Rome. De heer P. Mys, directeur van het Ha venbedrijf te Vlissingen, zal een zakenreis maken naar Rome, waarheen hij Woensdag vertrekt. Het plan is, dat de heer Müs daar langer dan een week vertoeven. Faillissement, Failliet verklaard: P. de Visser, kapi tein provinciale stoombootdienst te Vlis singen. Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop; curator mr. H. L. van Zanten, advocaat te Vlissingen. WALCHEREN. Loop Ider bevolking over de maand Maart. DOMBURG. Ingekomen: Eevertje Hen driks van Middelburg naar D 63, Pieter- nella Janse van Oostkapelle naar D «1.40 PER FLACON - FAMILIEVERPAKKING 12.75 (Ingëz. Med.) Catharina van der Hage van Amsterdam naar E 91, Max Cornelis van Koolwijk van Den Haag naar A 54. Vertrokken: Lucas Molenaar met gezin van E 56 naar Middelburg, Marinus Steijn van E 183 naar Middelburg. Arts H. A. de Boer gaat heen. SINT LAURENS. De heer H. A. de Boer, arts alhier, is met ingang van 15 April a.s. benoemd tot assistent controleerend ge neeskundige bij de Rijksverzekeringsbank. De praktijk zal worden voortgezet door den heer H. Doeleman, thans arts te Utrecht. SINT L'AURENS. Ingekomen: B. van den Broeke en gezin, landarbeider, uit Rit- them naar Noordweg B 134, Wed. P. M. Vos geb. du Bois, zonder beroep, uit Mid delburg, naar Noordweg B 192. Vertrokken: C. J. de Vuijst, analiste, van Noordweg B 16 naar Rotterdam, Wil lem Buijtewechstraat 206b, M. Sinke, dienstbode, van Noordweg B 6 naar Mid delburg, Molenwater 85, W. A. Rijks en gezin, limonadefabrikant, van Noordweg B 53b naar Middelburg, Blauwendijk 7, J. M. van Hamersveld en gezin, huis houdster, van Noordweg B 53b naar Mid delburg, Blauwendijk 7, A. C. M. Somers, zonder beroep, van Nadorst B 1191 naar Middelburg, Achter de Houttuinen 14, L G. M. Somers, zonder beroep, van Nadorst B 1191 naar Middelburg, Achter de Hoot- tuinen 14, N. E. van Santé en gezin, ver- tegenw. verz. mij., van Noordweg B 90a naar Buurmalsen. ZUID-BEVELAND. RAADSAGENDA KLOETINGE. KLOETINGE. De Raad dezer gemeente komt Donderdag a.s. des avonds half zes in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. de benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand voor het voltrekken van huwelijken. Op de aanbeveling staan mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye en J. Straub. Voorts een voorstel van B. en W. om den heer G. Houtekamer' met ingang van een door hen te bepalen datum eervol ontslag te verleenen als hoofd der openbare lagere school alhier. Voorstel om 5 perceelen tuingrond te ver pachten in perceelen groot: 2374 ca, 6919 ca, 10428 ca, 1154 ca, en 2196 ca. KRUININGEN. Zaterdag werd in hotel „De Korenbeurs" het blijspel „Robbedoes" opgevoerd door het tooneelgezelschap van de muziekvereeniging E.M.M. Het stuk werd keurig gespeeld en de zaal was zeer goed bezet. NOORD-BEVELAND. Opening Ned. Herv. School te Kamperland. KAMPERLAND. Voor de opening van deze school op 30 Maart bestond zeer veel belangstelling. De Herv. Gemeente had zich in grooten getale kerkwaarts begeven om haar meele ven te toonen. Ook kerkvoogden, notabelen en kiescolle ge waren vertegenwoordigd. Verder waren aanwezig: burgemeester en wethouders van Wissekerke, ds. Steinz uit Goes, ds. Kluiver 'namens den kerkeraad van Colijnsplaat, candidaat Grolle namens den kerkeraad van Wissekerke, en de hoofden en bestuurs leden van Chr. Scholen uit Wissekerke, Leiderdorp en Biezelinge. De inspecteur van het L.O., de heer C. Wit was lot zijn leed wezen verhinderd deze opening bü te wo nen. Van de vorige predikanten der ge meente, ds. S. Ybema en ds. G. de Wijk werden hartelijke zegewenschen voor ge lezen, als ook van oud-burgemeester Ver horst van Wissekerke en van den heer Wal recht van Biezelinge en een telegram van gelukwensch van ds. A. N. Tonsbeek uit Appingedam. Na het zingen van „Juicht elk om strijd met blijde galmen" en „God zal Zijn waar heid nimmer krenken", (Ps. 105 2 en 5) en het lezen van 1 Samuel 1 2028 heette ds. P. N. Tonsbeek alhier, als voorzitter van den kerkeraad de vele aanwezigen hartelijk welkom. Spr. wijdde allereerst een woord aan de nagedachtenis van de beide laatste hoofden van de openbare school, de heeren G. Flipse en H. S. J. Kleinlooh, die door hun voorbeeld de kinderen steeds zoo trouw den weg gewezen hadden naar de voorho ven Gods. Spreker beschouwde de Herv. school als de voortzetting van de school van deze beide nobele mannen. Lang heeft spre ker gedraald, om het initiatief te nemen tot oprichting van deze school. Hij voelde ech ter, dat het moest, omdat het niet meer al leen ging om de school, maar ook om de Kerk. Heel de kerkeraad had zijn volle steun hem toegezegd en zoo goed als heel de gemeente had zich achter den kerkeraad geplaatst. Spreker dankte zijn kerkeraad en zijn gemeente hiervoor uit den grond van zijn hart, in het bijzonder ook de moe ders, die hij in verband met de voorgelezen geschiedenis van Hanna en Samuel harte lijk toesprak. Hij bracht allen dank voor hun medeleven en velen voor hunne mede werking en hoopte ook in de toekomst daar op te moge rekenen. Een woord van war men dank bracht spreker aan mr. A. Even huis, directeur van C.V.O. die door zijne voorlichting en adviezen veel voor de tot standkoming van deze school gedaan had. De heer H. F. Bogaard benoemd soowel t©8 gerneente-opzichêer als Sot ambtenaar bouw- en woningtoezicht. SLUIS. Zaterdagavond te 19 uur kwam de voltallige gemeenteraad in een spoed- eischende openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester A. Aer- naudts bijeen. Voor deze vergadering bestond van de zijde van het publiek buitengewoon groo te belangstelling. Deze vergadering werd uitgeschreven omdat men Donderdag jl. tot geen accoord kwam inzake benoemingen ambtenaar be last met bouw- eri woningtoezicht en ge meente-opzichter. In de instructies voor beide ambtenaren werd door den Raad op 28 Februari goedgekeurd dat ze zouden worden gekozen u i t een voordracht door B. en W. samengesteld. Op de agen da van de op 28 Maart gehouden verga dering stonden op de voordracht van een ambtenaar belast met het bouw- en wo ningtoezicht: 1 I. J. de Groote te Groede, 2 P. de Bruyne te Retranchement. Op de voordracht van een gemeente opzichter: 1 H. F. Bogaard Jaczn. te Sluis, 2 P. de Bruyne te Retranchement. Deze benoemingen werden toen echter aangehouden in verband met de stemming over een klokkenist te Sint Anna ter Muiden waar ook de instructie gold: be noeming uit een voodracht van B. en W. terwijl men deze voordracht negeer- want er werden 3 stemmen op den heer P. Dusebout uitgebracht. De heer I. van Hal werd toen echter gekozen met 2 geldige stemmen (op grond van de in- stjructie) hetgeen heftige discussies ont lokte dit temeer daar vervolgens de beide andere benoemingen moesten geschieden en men zich met de voordrachten van B. en W. niet kon vereenigen. De heer Smoorenburg stelde toen voor de instructies te wijzigen. Na wat heen en weer gepraat werd door B. en W. besloten met een ander voorstel te komen en de benoemingen uit te stel len tot 30 Maart, daar deze moesten geschieden voor 1 April. Bij de opening vraagt de V o o r z. wat de Raad thans wenscht. In art. 1 van de instructie staat benoeming geschiedt door den Gemeenteraad uit een voordracht door B. en W. Wil de Raad de geheele bevoegdheid aan zich houden? (dit be treft bouw- en woningtoezicht). De heer Smoorenburg is voor wijziging van dit artikel. Wanneer de heer M e t z van het in behandeling zijnde afdwaalt en bouw- woningtoezieht met het ambt van ge meente-opzichter verwart, meent de heer Van M a z y k er op te moeten wij zen, dat hij van de zaak niets begrjjpt. De heer v. d. V ij v e r vraagt dan hoeveel sollicitanten er waren wparop wethouder Van M a z y k zegt: wij hebben het momenteel over de instructie. De heer Van Mazijk vraagt dan of het de bedoeling van den Raad is a'rt. 9 eveneens te wijzigen (verbod om zon der toestemming van B. en W. teekenin- gen voor particulieren te maken en om toezicht te houden bij de uitvoering van bouwwerken). Voor conflicten als Don derdag voel ik niet veel aldus spreker. Het gevaar zit volgens hem in het ma ken van teekeningen en u/tvoeren van bouwwerken. B. en W hebben deze maat regel getroffen na veel ervaring in den loop der jaren opgedaan, doch wanneer de Raad ook hierin wijziging wil brengen dan. moeten de heeren dit kenbaar maken. Wanneer de heer De H u 1 1 u de zaak danig verwart wijst wethouder V a n M a z ij k hem erop dat het mo menteel niet over het ambt van gemeente- opzichter gaat. Vervolgens wijst den heer Van M a- z ij k erop dat deze ambtenaar steeds sterker staat dan ande;re ambachtslieden daar hij het toch nooit in zijn hoofd zou krijgen zijn eigen teekeningen af te keuren. Het gaat er aldus de heer Van M a- z k niet om deze bevoegdheid aan B. en W. te lafen. Besluit moet echter wor den of dit artikel I ongewijzigd moet blij ven of dat de beslissing bij de Raad moet komen. In een heel enkel geval zou volgens hem dezen ambtenaar toestemming tot iets dergelijks verleend worden. Thans moet beslist worden opdat men later weer niet met wijzigingen zal ko men opdagen. Wethouder H o e g e n stelt den voorzitter voor, over te gaan tot stem ming wijziging art. 1, want anders aldus de heer Hoegen zitten wij hier vanavond om 10 uur nog. Hiertoe wordt besloten. Alvorens tot stemming over te gaan deelt wethouder Van Mazijk mede, dat hij, omdat het de wensch van de Raad is, voor zal stemmen doch dat- hij deze geste in geenendeele kan toe juichen. Met algemeene stemmen wordt besloten tot wijziging art. 1, zoodat het een vrije verkiezing wordt. Voorts wordt met algemeene stemmen aangenomen de instructie op 30 Maart in- plaats van 1 April te doen ingaan. Wanneer de V o o r z. vraagt of art. 9 eveneens gewijzigd moet worden wordt ontkennend geantwoord. Hierna leest de gemeente-secretaris de namen van de sollicitanten voor. Het zijn de heeren: J. H. Baas, H. F. Bogaard, J. J. van Hee allen te Sluis, P. J. de Bruy ne te Retranchement, I. J. de Groote te Groede. Bü de stemming worden op H. F. Bo gaard 4 en op den heer I. J. de Groote 2 stemmen uitgebracht (1 stem ongeldig). Bügevolg is de heer H. F. Bogaard' gekozen tot ambtenaar belast met bouw en woningtoezicht. Hierna gaat men over tot wüzïging in structie gemeente-opzichter. Ook hiervan wordt art. 1 gewüzigd derhalve vrije ver kiezing. Het overige blijft ongewüzigd. Besloten wordt deze instructie eveneens 30 Maart inplaats van 1 April in te doen gaan. De sollicitanten voor deze betrek king waren: H. F. Bogaard, J. H. Baas, J. J. van Hee, en P. J. de Bruyne. Bij de stemming worden alle stemmen op den heer Bogaard uitgebracht, bügevolg is ook hü gekozen voor gemeente-opzichter. Wü hebben ervaren, zei spreker, dat onze belangen by hem in goede handen zyn. De hoogste dank echter aan God. Hierna ver klaarde spreker, als voorzitter van den kerkeraad, de Ned. Herv. school officieel voor geopend en verzocht hij de aanwezi gen staande te zingen: „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen", (Ps. 72-: 11). Installatie onderwijzend perso neel. Vervolgens vond plaats de installatie van den heer N. L. van Dalsen, als hoofd, mej. S. N. Oele, als onderwyzeres en den heer J. Slabbekoorn, als onderwüzer van de nieuw opgerichte school. Spreker zeide, met volle vertrouwen tre den wü U tegemoet, wij geven U het beste wat wü te geven hebben: onze kinderen. Uw invloed op hen zal groot zijn. God geve, dat gij nooit dat vertrouwen zult bescha men! Hü geve U lust en liefde en wijsheid en kracht voor Uw taak. Opnieuw verzocht spreker de gemeente zich te verheffen en het onderwijzend personeel biddend toe te zingen: „U zeegne God" (Gez. 224 1) Hierna trad ds. Steinz naar voren, die er züne groote vreugde over uitsprak, dat deze opening plaats vond in het kerkgebouw te midden van een medelevende gemeente. Als inspecteur van Chr. volksonderwüs bracht hij in herinnering het ontstaan en den blo.ei van deze vereeniging, die reeds 547 scholen telt, waarvan in Zeeland 25. Hij wenschte !predikant en kerkeraad geluk met het behaalde resultaat en hoopte, dat deze school tot rijken zegen voor de ge meente zou zün. Daarna namen achtereenvolgens het woord: burgemeester J. Geuze, de heer De Graaf, voorzitter van het bestuur der Herv. school te Leiderdorp, ds. Kluiver van Co- lijnsplaat, de heer v. d. Hoek, hoofd der Herv. school te Leiderdorp, de heer De Vrie van Biezelinge, de heer J. M. Noordhoek, kerkvoogd te Kamperland en de heer De Nie, hoofd der Chr. school te Wissekerke, die allen in hartelüke woorden van hun me deleven getuigden. De laatste spreker was de heer Van Dal sen, het juist geïnstalleerde hoofd der school. Hü richtte zich allereerst tot den voor zitter en de leden van den kerkeraad, hen gelukwenschende met het bereikte resul taat. De tot standkoming van de Ned. Herv. school is een feit geworden. Hü zei- de zich zeer goed bewust te zijn van de zware taak, welke hem op de schouders is gelegd. Gezien de groote capaciteiten van zün voorgangers aan de openbare school, gevoelde hü zich beschroomd hun werk voort te zetten. Maar God, Die hem op zoo duidelijke wüze hier heen heeft geroepen zal hem ook nu de krachten schenken tot het vervullen van de hem opgelegde taak. Hü dankte den Kerkeraad voor het in; hem gestelde vertrouwen, wat vooral geble ken is bü de benoeming van het personeel. Hü hoopte, dat hü dit vertrouwen bij voort during zou mogen ontvangen en waardig zal blüken te zyn! Vervolgens richtte spreker zich tot ds. Steinz, inspecteur van Chr. V.O., hem dan kende, voor de hem toegesproken woorden, tevens den wensch uitende, dat er een goe de en prettige samenwerking zou mogen ontstaan tot zegen van de school. Ten slotte sprak hü den burgemeester der gemeente toe. Alhoewel de verhouding van den burgemeester tot de Herv. school an ders zal worden, dan tot nu toe het geval was tot de openbare school, hoopte spreker, dat de kerkeraad op de, volle medewerking van den burgemeester en den gemeenteraad zou moge rekenen. Daar ongeveer 40 der leerplichtige kinderen van Kamperland de nieuw geopende school zal bezoeken, zal de ze school een groote plaats gaan innemen in het burgerlüke gemeenteleven. Spreker betreurde het, dat de school nog in het oude schoolgebouw moest worden ondergebracht, daar dit. gebouw in strijd is met alle hygiënische en wettelijke voor schriften. Hij sprak den wensch uit dat de burgemeester zün volle medewerking zou geven om spoedig tot den bouw van de nieuwe school te kunnen overgaan, hem nu reeds uitnoodigende zoo mogelyk het vol gende jaar, of zooveel eerder, als de bouw beëindigd zal zün, aanwezig te zün bij de plechtige opening. Vervolgens richtte hü zie'1 tot rae>' Oele en den heer Slabbekoorn. Hij hoopte, dat er een aangename samenwerking zou zün tusschen hoofd en personeel tot opbouw en tot zegen van de school, de kerkelijke en de burgerlüke gemeente. Zich tot' de ouders richtende, verzocht hü hun om het perso neel den school ten volle te vertrouwen. Onderwijzers en onderwüzeressen zijn geen vijanden, maar vrienden van Uwe kinderen. Nadat de heeren De Graaf en v. d. Hoek uit Leiderdorp, evenals de aanwezige be stuursleden uit Biezelinge, zoomede den heer De Nie als collega te hebben toege sproken, eindigde de heer Van Dalsen met een kort woord tot z'üne aanwezige tami- lieleden en den heer Noordhoek, die ais kerkvoogd zijn geulkwensch had overge bracht. Ds. Tonsbeek, tenslotte het woord nemen de, dankte allen voor hunne goede woorden en sprak de hoop uit, dat God ze ook alle in vervulling mocht doen gaan. Na het zingen van: „Den Hoogen God a- leen zij d' eer" (Gez. 2: 1), eindigde ds. Tonsbeek dit mooie, plechtige samenzijn: met dankzegging.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6