STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PeomGIE WEK UW LEVER-GALOP flOOFDPUN? MIDDELBURG Geslaagd. Geslaagd te 's Gravenhage voor diploma A scheepswerktuigkundigen de heeren T. de Bakker en A. Smaardijk, beiden alhier en leerling van den cursus ter opleidinj van scheepswerktuigkundigen, verbonden aan de Ambachtsschool. GOES Is Uw rywiel compleet? De heer J. K. alhier kreeg een bekeu ring omdat zijn rijwiel niet voorzien was van een bel. ZEDENMISDRIJF. Tegen den olieventer B. de Gr. is pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art 248bis van het Wetboek var Strafrecht. Door een inlichting van één der ouders kwam de politie tot het instellen van ren onderzoek en hoewel de man aanvankelijk hardnekkig ontkende, werden zulke bewy zen tegen hem verzameld, dat hij ten slotte weinig anders doen kon dan de fei ten toe te geven Het voorlriopïg onder zoek wees uit, dat de laatste twee jaar minstens een vijftal knaapjes van 6 tot 11 jaar de dupe van den venter werden. ZUID-BEVELAND. Rijkspostspaarbank. KRABBENDIJKE. Gedurende de maand Maart is bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 365617, terugbetaald 10833,24, het aan tal nieuwe uitgegeven boekjes bedraagt 4. Ontvanger-griffier „Maagspolder". KRABBENDIJKE. In de Maandagmid dag gehouden vergadering van het water schap de „Maagspolder" is benoemd tot ont vanger-griffier mej. L. J. W. Welleman met 4 van de 5 uitgebrachte stemmen. HANSWEERT. Op het postkantoor al hier en het daaronder behoorende ambts gebied is gedurende de maand Maart in gelegd bij de Rijkspostspaarbank 9426,48, terugbetaald werd 8432,13. Het laatst uitgegeven boekje heeft nummer 3422. Z. VLAANDEREN W.D. DE DRINKWATERVOORZIENING VAN WEST ZEEUWSCH VLAANDEREN. Zinker gelegd in het kanaal Ter- neuzenGent. Ten behoeve van de drinkwatervoorzie ning van West Zeeuwsch Vlaanderen is gis teren in het kanaal TerneuzenGent een nieuwe zinker gelegd. Deze zinker vormt een onderdeel van de transportleiding wel ke voert van den watertoren te Axel, via Drie Schouwen en over Zwartenhoek in de richting van Driekwart en van daar over Philippine, IJzendijke en Waterlandkerkje naar den in aanbouw zijnden watertoren te Oostburg. Nabij Driekwart kruist deze leiding het kanaal TerneuzenGent, zoodat daar ter plaatse een zinker door het kanaal moést worden gelegd. Het kanaal heeft hier een breedte van 78,50 meter gemeten op clen waterspiegel en een diepte van 9,00 meter. De zinker moest op 2 meter diepte onder den kanaalbodem worden gelegd. Daartoe was in de afgeloopen week door een 1 germolen een sleuf gebaggerd, waarvoor rond 3000 kubieke meter grond is verzet. De te maken zinker is een zgn. dubbele zinker, bestaande uit 2 evenwijdig naast el kaar gelegen buizen, elk met een doorlaat van 250 mm. De lengte van elke buis be draagt 93,50 meter. Bij verticale stand van den zinker be draagt de afstand tusschen hoogste en laag ste punt ca. 11,00 meter. Daar de totale lengte van 93,50 meter en de hoogte van 12.00 meter te groot was om de zinker in zijn geheel te vervoeren, was deze in drie stukken verdeeld en wel twee deelen aan de beide oevers elk horizontaal gemeten, ongeveer 11,00 meter lang; en een middenstuk van ongeveer 55,00 meter lengte. Voor het opstellen van de beide oever stukken waren van de oevers uit stellin gen in het kanaal gebouwd zoodanig dat nog een doorvaartopening van 58,00 me ter vrij bleef. Het middenstuk was opge steld op een zestal zolderschuiten. Gisteren werd de scheepvaart op het ka naal van 6 uur 's morgens tot 4 uur 's mid dags gestremd, in welken tijd het midden stuk van den zinker tusschen de stellingen werd gevaren. Daarna moesten de verbin dingen tusschen de oeverstukken en het middenstuk worden gemaakt. Toen deze gereed waren werd de zinker op luchtdruk beproefd om de gemaakte verbindingen op dichtheid te controleeren. Door middel van de lieren waaraan hij was opgehangen werd de zinker langzaam in het kanaal neergelaten, waarbij het bal lasten geschiedde door inbrengen van lei dingwater door middel van een aansluiting op het onder druk staande buizennet op den Oostelijken kanaaloever. Bij elke lier was een man gezeten ei commando van den leider werd elke lier met dezelfde snelheid afgedraaid. Doordat de zinker aan gekalibreerde kettingen was opgehangen en hierop meetpunten waren aangebracht, wist men op elk moment boe diep de zinker was gezakt. De werkzaamheden worden uitgevoerd door den heer W. J. de Bruijn aannemer te Terneuzen. TOONEEL-AVOND. OOSTBURG. Vanwege het algemeen hoofdkwartier voor O. en O werd Vrijdag avond een tooneelavond in de Beurs gehou den voor burgers en militairen. Het gezelschap dat dezen avond verzorg de was dat van Bob-Geeraerts te Amster dam. Een officier opende den avond met een welkomstwoord in het bijzonder gericht tot den majoor en burgemeester P. Erasmus. Het tooneelstuk, een blijspel, getiteld Duikie op het oorlogspad door S. de Vries jr. werd bijzonder goed gespeeld. Het was weer een prachtig geslaagde avond en het stemt tot vreugde, dat men in onze gemeente niet stil zit om onze jongens de noodige afleiding te verschaffen. GEEN CONVOCATIE ONTVANGEN, SLUIS. By den aanvang van de gemeen teraadsvergadering op Donderdag 28 Maart deed zich de volgende bijzonderheid voor: Na het voorlezen der notulen van de vo rige vergadering (het betreft hier de ver gadering gehouden op 28 Februari, onder voorzitterschap van wethouder W. Hoegen wegens ziekte van burgemeester Aernaudts en waar de heer A. van Deursen te Heille zonder opgave van reden eveneens afwezig was) vroeg de heer Van Deursen hoe het kwam dat er qver hem gerept werd. De v o o r z, kon hier geen antwoord op geven, daar hijzelf de vorige vergadering niet aanwezig was. De heer VanDeursen deelde mede, dat hij wel de raadsnotulen had ontvangen doch geen convocatie. Dit was dan ook de reden van zijn afwezigheid. Hierin ligt, aldus de v o o r z. de fout by den gemeente-secretaris. Een dergelijke na latigheid kan echter tal van moeilijkheden veroorzaken. Het is toch immers die vergadering ge weest waarin de instructies, die thans zoo veel stof doen opwaaien, zyn vastgesteld echter zonder medeweten en buiten sciiuld van den heer Van Deursen. Een uitstekend geslaagde Landstormavond. IJZENDIJKE. In het gebouw van de r. k. bewaarschool alhier had Maandag een landstormavond plaats voor West Zeeuwsch- Vlaanderen. In grooten getale waren de landstormers opgekomen, zoodat geen plaatsje in de ruime zaal onbezet bleef, ve len moesten met een staanplaats genoegen nemen. De avond werd geopend door jhr. Von Bönninghausen t. H., burgemeester van IJzendijke die allen, en in het bijzonder de beide sprekers van harte verwelkomde. De eerste spreker was de burgemeester van Zierikzee, jhr. mr. Schuurbeque Boeye, voorzitter van de Gewestelijke Landstorm commissie „Zeeland" die kort maar kern achtig de landstormers geestdriftig wist te maken voor hun ideaal en streven. Hierna betrad mr. H. de Boer uit Den Haag lid van de Nationale Landstormcom missie, het podium voor het uitspreken van zijn propaganda-rede. Met zeer groote aan dacht werd deze voortreffelijke en met gloed voorgedragen rede door allen gevolgd. Spr. schetste ons de leden van het Oranje huis als de groote verdedigers door de eeuwen heen van ons dierbaarste nationale bezit: onafhankelijkheid en vrijheid. Doch by dat kostbare bezit mogen wy niet in rus tige tevredenheid neerzitten, aldus mr. De Boer, want steeds en thans niet in de min ste mate, wachten binnen- en buitenland- sche extremisten de kans om hun slag te slaan zoo spoedig onze paraatheid zou blij ken te verslappen. Spr. wekte allen op het parool van den landstorm getrouw te blij ven en geschaard om den Oranjetroon te waken voor onze'vrijheid, onze huisgezin nen, onze godsdienst, onze welvaart, en nu meer dan ooit wijl de maatschappelijke ont wrichting, die mobilisatie of oorlog nood zakelijk met zich brengt een dankbaar uit gangspunt vormt voor op ontbinding aan- stuwende machten. Tot slot van het eerste gedeelte van den avond werd vervolgens de door Z. K. H. prins Bernhard opgenomen film „Ons Prin sesje loopt" vertoond, een filmpje zonder „star", doch met een sterretje, de kleine prinses Beatrix, dat onmiddellijk de gene genheid der landstormers en landstormers- vrouwen had. In de pauze werden ververschingen aan geboden. Het tweede gedeelte van den avond was nog beschikbaar voor het vertoonen van de groote leger- en vlootfilm „Nederland let op Uw saeck". Zooals burgemeester Von Bönninghausen in zijn slotwoord zeide is deze film wèl in staat om een ieder die nog twijfelt aan de geoefendheid, de moderne uitrusting of de weerkracht van onze land en zeemacht, tot de tegenovergestelde meening te doen veranderen. Tenslotte vond de eerste luitenant Eck- hardt, secretaris der Gewestelijke Commis sie nog de gelegenheid de vrouwen, volgens spr. het 4e front, op te wekken tot steun en medewerking aan het B.V.L.-doel, waar- na burgemeester Von Bönninghausen het slotwoord sprak van dezen buitengewoon geslaagden landstormavond. Verkoop Enima-bloempje. IJZENDIJKE. De verkoop van het Eni ma-bloempje ten bate van het plaatselijk t.b.c. werk bracht alhier 62,39 op. Z.-VLAANDEREN Q.D. WEERBERICHT DE BILT: Aanvankelijk betrokken tot zwaarbewolkt, met plaatselyk eenige regen, later brekende bewolking, weinig verande ring in temperatuur, meest matige Zuide lijke tot Westelijke wind. Wo 3 Apr. Zon op: 5 h 31; onder: 18 h 36. Licht op: 19 h 06. Maan op: 3 h 41; onder: 14 h 22. N.M. 7 April. Hoogwater. Laagwater. April. Dinsdag 2 9.54 22.29 3.37 16.16 Woensdag 3 11.06 23.24 4.55 17.21 Donderdag 4 11.55 5.53 18.09 vv esiKapelle is 28 min. en Domourg z- nun. vroeger, Veere 38 min. later. S - springtij. Hoog- en haagxvater *e WemeJdlnge: Hoogwater. Laagwater. April. Dinsdag 2 11.20 4.32 17.19 Woensdag 3 0.04 12.37 5.49 18.27 Donderdag 4 1.05 13.33 6.50 19.19 ra zralt 's morgens nit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. (Ingez. Med.) INGEZONDEN STUKKEN DE BRANDWEER EN DE MIDDENSTAND. Geachte Redactie, In Uw blad van hedenavond lees ik in het raadsverslag uit IJzendijke het volgende: ,Bij de rondvraag vroeg de heer De Wil de waarom de plaatselijke middenstand was gepasseerd bij het aanschaffen van nieuw materiaal voor de brandspuit. De voorzitter zeide, dat, waar mogelijk, de plaatselijke middenstand in leveranties aan de gemeen te wordt ingeschakeld. In dit geval was het z.i. niet mogelijk geweest, doch spr. zegde een onderzoek toe." In verband met het bovenstaande zou ik wel eens de reden vernemen, waarom ook onze goede gemeente Middelburg de mid denstand wordt uitgeschakeld bij leveran ties brandweermateriaal. De bevoegde autoriteiten kunnen zeker hierop wel een antwoord verschaffen. Met dank voor de plaatsing. Een belangstellende, geen belanghebbende. Wij hebben ons tot de bevoegde autoritei ten gewend, in casu tot den wethouder van gemeentewerken, den Jieer Ph. P. Paul. De ze deelde ons mede, aat de dagelyksehe le veranties, zooals van olie, benzine enz. lie pen over den plaatselijken middenstand. Ook de eventueele reperaties worden hier ter plaatse verricht. Via den wethouder vernamen wij voorts van den heer H. Bierman, commandant der brandweer, dat de aanschaffing van andere benoodigdheden noodgedwongen buiten de stad plaats heeft. Van brandweerslangen bv. zyn er in ons land vijf fabrikanten, bij wie, als er nieuwe slangen noodig zijn, prijsop gave wordt gevraagd. Plaatselijke agenten hebben deze fabrikanten alhier niet, zoo dat inschakeling van den middenstand hier bij onmogelijk is. Van een u i t schakeling is echter geen sprake. Red. BEURS VAN AMSTERDAM. A Amsterd. Bank 87%89 A Ned. Gist- en Spiritusf. 322322Ms A De Schelde N.B. 4948 C Am. Smelt en Ref. 37%37% A Houth. Alberts 65%65% C Chesapeake en. Ohio 31%31% C Pref. Kansas City South. 1414% C Union Pac. Rr. 76%—76% Amsterdam 1936-3% S4r—83% Zeeuws. Hyp. B-3% 78—78% Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—51% Bataafsche Petr. My-3% 88%88% Ned. 38 1000-3 84%—84% O. Indië 37 1000-3 85%—85*% A Koloniale Bnk. 159—160 A N.I. Hbk. 600 104%—106 C Ned. H. M. 2000 39—89% A v. Berkels Pat. 18%—18% C Calvé-Delft 59—59 A Lever-Bros en Unilever 93%92%-% A Philips Gem. B. afg. 121—119 C Am. Car en Foundry 19%—18%-19 C Anaconda Cop. 2322%-23, C Bethlehem St. 57%—57-% C General Motor 40%—40% C Kennec Copper 27%—27%-% C North Am. Aviation 18%18 C Rep. Steel 16%—16% C U. States St C. 44-43%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij 230%—234%-32% C Contin. Oil Cy. 16%—17 C Phillips Petr. Comp. 29%29 C Shell Union O.C. 9%9%-% C Tide Water Ass. Oil 8%8%-% A Ned. Scheepv. U. 118%118%-19% A H.V. Amsterdam 385-390-91 A N.I. Suiker U. 217—217 A Deli Batavia 123%—126-27 C Deli Mij. 1000 183-186-88 BEURSTHERMOMETER DINSDAG. - Unilever - Obl.MarKi A Senembah 140141-38 C Pensylvania Rr. 17%—17%-% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 12%12% A Amst. Rubb. C. 185%—188%-'/: A Deli-Bat. Rubb. 151%—151%-50% A Hezsa Rubber 100100% A Serbadjadi S.R. 9394-,% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden: Gisteren; 6.74 6.70% 75.60 75.60 3.82 3.80 32.18 32.17 Dèn 'n Twee stuks 1 O ct. - Twaall stuks 50 ct. RECHTSZAKEN Onderscheiding. CLINGE. Bij k.b. van 28 Maart is aan M. de Block, gemeente-veldwachter, alhier de zilveren eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. 483e STAATSLOTERIJ. (Trekking van Maandag 1 April). 2e Klasse, le lijst. Prijzen van 100: 4874 Prijzen van 30: 4818 4819 4869 15861 15865 (Trekking van heden) 20.000: 16886 1500: 1888 1000: 12640 400: 5352 18050 18639 200: 3615 3687 18829 24152 '100: 1612 2971 3549 13793 15025 15187 23114 KANAALDRUG TE MIDDELBURG. Een inzender in Uw blad van gisteren kan zich. niet vereenigen met onze klacht aangaande bovenvermeld verkeersmiddel in Uw nummer van Vrijdag 1.1. Voor de toelichting dat een brug draait, om een schip door te laten en voor de ver dere naïve informaties in dat stukjes ver vat zeggen wij hem vriendelijk dank. Wij willen hem echter even opmerken dat wij niet schreven over de mechanische storing die daar 's morgens te circa half tien plaats vond. Al is dit euvel op zich zelf al erg genoeg ditmaal hadden wij het over het opzetelijk te lang open laten van den brug, nadat het schip gepasseerd was, teneinde de buitenzijde van den brug te rei nigen. Dit was van twee minuten over half elf tot één minuut voor kwart voor elf. En toen was de stroom er niet af. Trouwens dit laatste komt maar al te dikwijls voor en is voor voetgangers zoo wel als voor rjjverlceer een te hinderlijke obstructie op een uur, dat het landverlceer het drukst van den brug pleegt gebruik te maken. Wij houden niet van achterbaks hekelen doch meenen recht te hebben, om op te komen voor onze belangen vooral wanneer die parallel loopen met het alge meen publiek belang Wij kennen de bezigheden van den in zender; deze verschillen aanmerkelijk van die van de dikwijls tot jakkeren genoopten zakenman, die verplicht is meermalen van den brug gebruik te maken. Niet gaarne zouden wij gedoemd zijn op nieuw neer te gaan schrijven, datgene wat in de laatste jaren reeds aangaande het haperen, het te vroeg openen, het dikwijls te langzaam draaien en niet te vergeten de hoffelijkheid bij de bediening van de brug, naar voren is gebracht. Eerlijk ge zegd zijn wy van meening dat de brug wachters over de houding van het publiek nogal tevreden kunen zijn. Wij vertrouwen dan ook, dat welwillen de plichtsbetrachting waarop het behoor lijk belasting betalend publiek recht heeft oorzaak zal kunnen zijn dat wij, mijn heer de redacteur niet spoedig op nieuw van Uwe plaatsruimte behoeven ge bruik maken. In het tegenovergestelde geval zouden wij dan sterk de neiging voelen zelfstandig of vie een organisatie een lijstje van vuri- POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag 2 April werden de volgende personen gedagvaard: D. G., 54 jaar, werkman te Geersdijk, wegens valschheid in geschrift gepleegd in de maanden Januari en Februari 1940 te Wissenkerke, verd. had op 4 hem door het orgaan der steunverloening der gemeente Wissenkerke vérstrekte formulieren, waar op door hem opgave moest worden gedaan van zijn totale gezinsünkomsten over de weken waarop die 4 formulieren betrekking hadden, telkens opzettelijk valschelijk ver meld, dat hij over die tijdvakken geen ge zinsinkomsten had genoten, terwijl ver dachte gedurende die 4 bovenbedoelde tijd- -akken had verdiend resp. 3,25, 4,50, 6,75 en 3,75. Eisch en uitspraak: 1 maand gev. straf. L. A. K., 26 jaar, melkventster te Bres- kens, wegens heling. Verd. heeft in de maanden September of October 1939 te Breskens een wollen deken gekocht van Hendrik Mastenbroek, terwijl het aan haar schuld te wijten is geweest, dat zy niet heeft geweten, dat die deken door genoem den Mastenbroek door misdrijf was verkre gen. Eisch: 25 of 25 d.h. Uitspraak: 20 of 10 d.h. M. M. L. IJ., 34 jaar, huisvrouw van Ph. v. E., wonende te Sas van Gent, wegens het feit dat zij in de jaren 19341940 in de ge meenten Westdorpe en Sas van Gent er een gewoonte van heeft gemaakt verschillende goederen te koopen met het oogmerk om zonder volledige betaling zich de beschik king over die goederen te verzekeren. Eisch en uitspraak: 1 week gev. straf. D. van der M„ 36 jaar, kruidenier te 's Heer Arendskerke, wegens uitlokken dat Philippus Philipse op 23 Januari 1940 te 's Heer Arendskerke een gebruikte rubber autoband iheeft vervoerd zonder dat dit vervoer was gedekt door een door den directeur van het Rijksbureau voor Rubber afgegeven vervoerbewijs, verd. had ge noemden Philipse die band ter vervoer me de gegeven, zonder zorg te dragen dat dit vervoer door een vervoerbewijs was gedekt. Eisch: 8 of 5 d.h. Uitspraak: 5 of 2 •dih. J. van H., 40 jaar, loondorscher te Sint Kruis, wegens uitvoer van 3000 kg tarwe- stroo, door dit vanuit de gemeente Sint Kruis over de NederlandschBelgische naar België te vervoeren op 26 Jan. 1940. Eisch: 25 of 25 d.h. Uitspraak: subs. 10 d.h. Levenslang voor den verdachte van den moord te Leidschendam. De Haagsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 29-jarigen koopman R. A., wien tenlaste was gelegd, dat hij op 27 October van het vorige jaar den veekoopman C. G. van der Horst te Leidschendam heeft vermoord en hem van het geld, dat deze bij zich had heeft beroofd. Naar men weet had verd. die een militaire uniform droeg de veekoop man verzocht met hem in een auto mee te gaan. Later werd v. d. Horst dood langs den weg gevonden, vermoord en beroofd. De officier van justitie had op de zitting van 19 Maart tegen R. A. levenslange ge vangenisstraf geëischt. Conform dezen eisch heeft de rechtbank hedenmorgen R. A zake van moord tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. Van ditvonnis zal verdachte in beroep bij het Gerechtshof komen. ge wenschen ten opzichte van het behan- deel» van dezen brug te publiceeren. Voor ditmaal zullen wy het hier bij laten en danken U ten zeerste voor ht afstaan van deze plaatsruimte. Eenige gedupeerde zakenlieden. Van Vliet, die Nederlandsch biljartkam pioen cadre 71/2 werd, aan stoot tijdens de iinale in zijn laatste partij tegem Sweering, welke Zondagavond in Amsterdam werd gespeeld. SPORTNIEUWS KORFBAL. K.V. SWIFT. Zooals iedere vereeniging, heeft ook de Middelburgsche korfbalver. Swift in dezen mobilisatietijd met vele moeilijkheden te kampen. Vooral het feit dat zoo'n groot aantal leden is gemobiliseerd, is een groote handicap. De propaganda-commissie heeft nu be sloten weer meer bekendheid aan de korf balsport te geven, o.a. door het houden van een gecostumeerden korfbalwedstryd en een adspiranten ontmoeting. Ook de school jeugd zal met de korfbalsport bekend wor den gemaakt, door middel van een adspi- rantennummer. Tenslotte zullen de alhier vertoevende militairen in de gelegenheid worden gesteld de korfbalsport te be oefenen. HET VISSCIIERIJBEDRIJF EN DE GEVAREN TER ZEE. Een verzoek aan den minister. Zooals bekend heeft de regeering eenigen tijd geleden een commissie benoemd ter verhooging van de veiligheidvan schepen en hun bemanning in verband met de heer- schende gevaren ter zee. In deze commissie is een aantal vertegen woordigers benoemd uit de organisaties van"zeevarenden ter koopvaardjj. De bestu ren der samenwerkende organistaies in het visscherybedrijf hebben zich deze .dagen tot den minister van waterstaat gewend met het verzoek, een commissie voor het visscherijbedrijf te benoemen, welke spe ciaal zal worden belast met de veiligheid voor visschersvaartuigen en hun bemanning zooveel mogelijk te vefhoogen. De samenwerkende besturen meenen de overtuiging .te mogen uitspreken, dat de minister bereid zal zyn spoedig tot de samenstelling van bedoelde commissie over te gaan. SCHADE DOOR BELGISCH AFWEERGESCHUT. Belga meldt uit Antwerpen: Scheryen van de projectielen van het Antwerpsche luchtafweergeschut hebben in de stad en de omgeving schade aangericht. Deze scha de was alleen van materieelen aard en niemand werd gewond. Naar het Zwitsersche lelegraafj-agent- schap meldt, zyn verscheidene vliegtui gen van onbekende nationaliteit op groote hoogte over Zwitsersch gebied gevlogen. Daar op Duitsch gebied het luchtafweer geschut in werking trad, gaat het hier vermoedelijk om geallieerde vliegtuigen.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2