UIT DEJJOVINCIE jS vo!tSete'i jffSnm^rren S0? 72fiRLm5'o9'2°' Van da ST? fflTas' v3318'-25' I ioVende6 reï SPORTNIEUWS Welke distributiebonnen geldig zijn. Op het oogenblik zijn de volgende bon nen van de distributiekaart geldig: bon 14, geldig t/m 11 April, recht gevende op i!4 kg peulvruchten. bon 15, geldig t/m 11 April, recht gevende op 1 kg suiker. té -peulvruchtenbon, recht gevende op kg peulvruchten. -suikerbon, recht gevende op kg sui ker. Omhoog gevaren. Het Nederlandsche motorschip Adriana leeg op weg naar Antwerpen is gisteren op de Oosterschelde omhoog gevaren en blij ven zitten. Tegen hoog water is het schip op eigen kracht kunnen vlotkomen, waarna het de reis heeft voortgezet. VLISSINGEN. GESLAAGD. Bü het gisteren te 's-Gravenhage gehou den machinisten-examen is geslaagd voor het diploma A, de heer A. P. C. Reynhoudt alhier. WALCHEREN. V. V. V. KOUDEKERKS. Jaarvergadering. KOUDEKERKE. Donderdagavond kwam de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in algemeene verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Aanwezig waren met drie bestuursleden, veertien ge wone leden. In het jaarverslag bracht de secretaris dank aan het gemeentebestuur voor den ondervonden steun bü de afzetting van de verdedigingswerken in de duinen, terwijl ook dank werd gebracht aan Defensie, het gedeeltelijk beschikbaar stellen der daarvoor benoodigde materialen. Op het strand werden geplaatst 169 houten tenten, 7 consumptie-tenten, 4 blokken badcabines en 24 kano's, terwijl 2548 dagkaarten den afgegeven, voor linnen tenten. Hulde werd gebracht aan de afdeeling Vlissingen van het Nederlandsche Roode Kruis, voor het plaatsen van een goed in gerichte en vergroote Roode Kruis tent op het strand. Deze gelegenheid blükt in een groote behoefte te voorzien. De ringry- derü is weer goed geslaagd. Slechts één concert werd gegeven, aangezien het twee de tengevolge van de inmiddels uitgebroken oorlog niet meer kon doorgaan. Betreurd wordt de verminderde pensiongelegenheid, ontstaan door den verkoop van „Kaap duin". De hoop wordt uitgesproken, dat daarin spoedig verandering mag komen, aangezien er aan pensions groote behoefte bestaat. De penningmeester legt rekening en ver antwoording af. De ontvangsten hebben be dragen 1956,15, de uitgaven 1961,68 het nadeelig saldo alzoo 5,53. Dit resultaat is zeer gunstig te noemen, wanneer in aan merking wordt' genomen, dat 1939 aan ex tra uitgaven een bedrag vorderde van om streeks 300,Herbenoemd worden bestuurslid, de heeren J. L. Drégmans en mr. P. Loeff, als leden van de controle-com missie dr. J. J. v. d. Harst en J. P. Bakker en als plaatsvervangende leden de heeren A. Smit en J. Maas. De voorzitter doet uitvoerige mededeelin- gen over de openstelling van het strand. Zoowel het strand als de duinen komen geheel vrij. Het bestuur wordt gemachtigd voor de vereischte afzetting der militaire objecten, de noodige gelden uit te geven. Geklaagd wordt over het venten op het strand, waardoor de consumptie-tenten schade ondervinden. De voorzitter zal deze zaak onderzoeken. Gevraagd wordt naar het verbeteren van een toegang naar het strand. Het bestuur zal even een afwach tende houding aannemen. Daarna sluiting. EEN AFSCHEID. SINT LAURENS. De heer C. Bartelds, leider van den distributiekring Sint Lau rens, omvattende alle gemeenten op Wal cheren met uitzondering van Middelburg er. Vlissingen, is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot opzichter der Centrale van de P.Z.E.M. te Vlissingen. In verband hierme de vond Vrüdagavond op het kringkantoor alhier .de overdracht van den dienst plaats aan den nieuw benoemden leider van den kring in tegenwoordigheid van het dage- lüksch bestuur van den kring, t.w. de bur gemeesters van Sint Laurens, Serooskerke Oostkapelle, Westkapelle "en Koudekerke! De heer Bartelds werd door het hoofd van den distributiekring, burgemeester J. W van 't Hoff gelukgewenscht met zijn benoe ming, waardoor hü als zijnde werktuigkun- aige, zyn arbeid weer heeft gevon den op bü zün opleiding passend ter- dankte hem voor de voortreffe lijke wyze waarop hp zün functie ailner heeft uitgeoefend en den dienst heeft opge bouwd. JAARVERGADERING C O (i PER A TIE VE BOERENLEENBANK. baSi, ^~W-, S°DBUR0. De Boerenleen bank alhier hield gister haar Jaavvergade- 'mg. De voorzitter de heer W. Louwerse memoreerde i„ atin openingswoord eb lof" spaarSeMe" werden opgevraagd, Gal ™T7wa|iI1E niot "aodis w' hüv, klem ver'ies, 1939 gaf een behoorlijke winst. Bestuur en Raad van Toezicht vergader. den hadden bedragen 105 736 23 rfnt i» dopende rekening:' vL r°£' Bank 726,864,17. Op tie reserve gebradh te winst 67,61. Ontvangen rente vit 1 O Jaar deposito f 102,50 van de Centrale Bank f 2135 39 JMry-.yf e" kosten: van voor f 54.59; «Use 1609,089,69. 031 De uitgaven bedroegen. Terugbetaalde spaargelden 84,783,92; gegeven voorschot ten 11,300. Uitgaven in loopende rekening: Reke ninghouders 761,426,89; Centrale Bank 745,436,73. Uitgegeven rente: Aan de spaarbank voor spaargelden 3167,81; in loopende rekening 641,52; bijdrage Centrale Bank 157,86; büdrage Waarborgfonds en Kap. v. Büz. doeleinden 15. Salarissen 700; diverse uitgaven 678,91; op de reserve gebrachte winst 67,61. In kas op 31 Dec. 1939 713,44. Totaal der uitgaven 1.609,089,69. Saldo winst 1030,63 werd op de reserve gebracht. OOST- EN WEST SOUBURG. Op de te Wassenaar door de K.N.P.V. gehouden keu ring van politiehonden behaalde de Heer l. Velde, rijksveldwachter te O. en W. Souburg, lid van de Pol. Hondendresseer- ver. Middelburg, met zijn Bouvier het po- litiecertificaat. VERGADERING B.V.L. TE VEERE, VEERE. Onder voorzitterschap van den heer D. Huinink kwam de afd. Veere van den Bijz. VrijW-illigen Landstorm in de groote zaal van „Het Lammetje" Vrijdag bijeen. De Voorz. releveerde hoe véle leden thans in dienst zün, vandaar de betrekke lijk geringe opkomst. In deze bü zonder e tydën, aldus spreker, stemt het tot tevre denheid, dat wü onzen B.V.L. hebben, want. hierin hebben wij een instelling, welks leden zonder dwang het vaderland in tijden van nood, spontaan zullen helpen verdedigen. Hierna het woord' verkrijgend, deed de heer J. Bakker, secr.^penningmeester ver slag. Door den oorlogstoestand hebben de jaarlijksche schietoefeningen niet kunnen plaats vinden. Van de 28 leden zijn (hans 12 in dienst. Hierna werd een B. L -film vertoond, waarna It. J. G. Eek- hardt, secretaris van het gewest Zeeland van den B. V. L. een uitvoerig betoog hield tegen de gevaren van het alles on- dermünende communisme. Spr. gaf aan de hand van voorbeelden aanwijzingen hoe hieraan te ontkomen en pal te staan, op dat men in tüden van gevaar dit vergif het hoofd kan bieden. Na een dankwoord van den voorzitter, die genoopt was de vergadering op tijdstip te verlaten, vertoonde lt. Eek- hardt nog een tweedeelige gekleurde film van Curasao die bijzonder fraai van op name en kleur was. De heer Bakker sprak een slotwoord van dank, waarna de vergadering na het zingen van een couplet van het WilhelrJus" uiteen ging. VROUWENPOLDER. Loop der bevol ing over de maand Maart. IngekomeiiJ. Munter, chauffeur, A 111, uit Colijnsplaat. Vertrokken: E. G. de Regt, landb.knecht, van Gapinge B 112 naar Wisselcerke No. >r deze woorden en ngebruikneming van aanleidin gaf tot i de gymnastiekver- oor goede orde en door de militairen, vergoeding hiervoor is toegekend. In het bestuur kwam geen ver andering. Benoemd werd in de vacature ont staan door ontslagaanvrage Oct. 1939 van mej. Heijstek, als onderwijzeres mej. J. A. Nousen, die met het hoofd der school tot tevredenheid van ouders en bestuur werk- De penningmeester deed rekening en ver antwoording over 1939. De heer Joz. de Jager deelde mee, dat in totaal was ontvangen f 1756. Het ontvangen schoolgeld bedroeg f 546,de ontvangen bijdragen f 140. De aftredende bestuursleden Joz. de Jager Az., peningm., J. M- Heijstek, en Johs. Hoog- strate werden herkozen. Namens de gymnastiekvereeniging „Olym- pia" te Kapelle, dankte de voorzitter den heer C. A. Blok voor de goede verstand houding, welke steeds daar is. De medewer king van het bestuur is De voorz. dankte vc erkende gaarne, dat de de lokalen nimmer klachten. De leider va eeniging zorgt steeds naleving. Ontvanger-griffier Waterschap .Krabbendij ke" KRABBENDIJKE. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van het waterschap „Krabbendijkc", is benoemd tot ontvanger griffier mej. L. J. W. Welleman met 8 van de I 1 uitgebrachte stemmen. Mevr. Hondelink-van Voorthuysen overleden. KRABBENDIJKE. Dezer dagen overleed te Utrecht mevr. H. W. Hondelink-van Voort huysen, kinderarts. Na werkzaam geweest te zijn als assistente t>ij prof. Haverschmidt trad zij in het huwe lijk met dr. Hondelink en vestigden zij zich in I 9 I 8 in onze gemeente. Velen zullen Het heengaan v« sympathieke vrouw betreuren. Zij h« gedaan voor zuigelingenverpleging en richtte een consultatiebureau op voor zuigelingen. In 1928 vertrok zij naar Utrecht met haar man en vestigde zich daar als kinderarts. Haar stoffelijk overschot zal verascht worden op Westerveld. Z.-VLAANDEREN W.D. hoe noodig het is, dat thans de B.V.L. pa raat is. Niemand weet, wat de toekomst zal brengen. Wel weten we, dat eens de vrede geteekend zal worden. Wat (Tan dt reacties zullen zijn is ons onbekend. En omdat we niet in de toekomst kunnen schouwen, en dus niet weten, wat er zal gebeuren, moeten we thans op ons qui vive zijn, en moet de B.V.L. paraat blij ven om op alle eventualiteiten te zijn voorbereid. De kleurenfilm Curasao werd daarna vertoond. Nadat nog enkele vragen door den heer Eekhardt waren beantwoord sloot de heer Brakman dezen zeer geslaagden avond. SCI-IOONDIJKE. Dezer dagen kwam de afdeeling Schoondijke van den B.V.L. in vergadei'ing bijeen. De bijeenkomst was goed bezet. Burgemeester Roosevelt heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hü zette >n toespraak het doel van dezen avond uiteen. Hij richtte zich vooral tot de aan wezige vrouwen, die hij opwekte hunne nannen aan te zetten om trouw te blijven aan de eens gegeven belofte. Vertoond erd daarna een film over het Landstorm korps Zeeuwsch Verband. In de pauze erd namens de B.V.L. een kopje thee aangeboden. Na de pauze sprak de heer J. G. Eekhardt, secretaris der Gewestelüke Landstormcommissie Zeeland. Nog ver toond werd de prachtige kleurenfilm Cu rasao, waarna de voorzitter met dank aan allen, die tot slagen "dezer vergade- hadden bijgedragen, deze mooie en zeer goed geslaagde bijeenkomst sloot. L BREVET OVERLEDEN. SLUIS. Woensdag overleed te St. Anna ter Muiden op 74-jarigen leeftijd de heer I. Brevet Sr. Bü het heengaan van den heer Brevet die gedurende meer dan 25 jaren de ge meente Sluis op waardige wijze in den gemeenteraad heeft vertegenwoordigd, past het ons even bij al datgene wat hij •oor de gemeente gedaan heeft stil te staan. Gedurende de lange reeks van jaren dat hij raadslid was van de vryzinnige partij heeft hü steeds de belangen dezer ge meente op 'krachtige wijze behartigd. Tij- MIJN AANGESPOELD TE ZOUTELANDE. ZOUTELANDE. Gisterenavond is op het Noorderstrand alhier een mün aangespoeld, 'elke hedenmorgen door de marine on schadelijk is gemaakt. ZUID-BEVELAND. MUZIEK- EN TOONEELUITVOERING YERSEKE. Vrüdagavond gaf het fanfare gezelschap „Mozart" een concert in de zaal Nolet met medewerking van de tooneelver- eeniging van het fanfaregezelschap E.M.M. te Kruiningen. Na opening door den heer Poortvliet werd begonnen met de afwerking van een vüftal muzieknummers welke veel succes oogstten. Vooral de populaire marsch „Sko da Lasky" viel bij 't talrijke publiek zeer in den smaak. Hierna voerde de tooneelvereeniging van Kruiningen op het blijspel „Robbedoes". Dit stuk dat algemeen als 'n succesnummer be kend staat, bracht ook hier de toeschouwers een kostelijke ontspanning. Tot slot was er een gezellig bal. „Werkverschaffing". YERSEKE. In onze gemeente zün door de werkloozen en anderen ongeveer 330 mud erwten en boonen gelezen. Het inkomen van werklooze arbeiders die in de steunregeling waren opgenomen bedroeg over die week gemiddeld 14, Jaarvergadering Yerseksche Burgerwacht. YERSEKE. De Yerseksche Burgerwacht kwam in jaarvergadering büeen. In zün openingswoord uitte de voorzitter zün dank baarheid over de opkomst van de leden bij oefeningen, terwijl het spr. verheugde dat het burgerlijk gezag was vertegenwoordigd door den eersten wethouder, den heer Cor- nelisse. Uit het financieel verslag bleek, dat er momenteel een batig saldo aanwezig is. Er moet echter nog een flink bedrag be taald worden voor reparatie aan het hokje op de schietbaan, zoodat dit jaar met ver lies zal moeten worden gewerkt. Het leden tal bleek met drie te zün verminderd, het geen te betreuren valt, vooral in de tegen woordige tijdsomstandigheden. De aftredende bestuursleden de heeren J. de Jager en S. Daane werden met groo te meerderheid herkozen. Bü de rondvraag ontspon zich een leven dige discussie over de aanschaf van uni formen, het houden van schietoefeningen met de buks en K.S.O. geweer en het hou den van een onderlingen wedstrijd. Besloten werd deze zaken in handen van het bestuur te stellen. Met dank voor de opkomst en een woord van aanbeveling voor de oefeningen sloot de voorzitter deze gezellige vergade ring. VERGADERING CHR. BEWAARSCHOOL. KAPELLE. De Chr. Bewaarschoolve: ging te Kapelle kwam in algemeene leden vergadering bij'een onder voorzitterschap ds. A. Scheele. Naar- aanleiding van enkele verzen uit Math. 28 sprak de voorzitter een openings woord. De secretaris, de heer P. M. Keim, deelde mede in zijn jaarverslag, dat de vereeniging steeds zich in veler medewerking mag heugen. Het leerlingenaantal klom tot 70, enkele maanden werd de school in beslag genomen EEN MOOIE UIVOERING. AARDENBURG. Donderdag gaf de Ko ninklijke Muzieksociëteit „Aarcïenburgsche Fanfare" met medewerking van het Aar denburgsch Gemengd Koor, alles onder lei ding van den heer Jacob Ros een uitvoering in het lokaal der Sociëteit „Spoor Vriendschap" alhier. Het programma bestond voor het groot ste gedeelte uit lichte, vroolijke muziek. De jeugd-afdeeling versterkt met enkele oudere muzikanten gaf onder leiding den onder-directeur, den heer W. Bruijn- ooge, die deze jonge menschen in opleiding heeft, enkele nummertjes ten beste, welke heel aardig gespeeld werden, en veel voor de toekomst van de Aardenburgsche Fan fare beloven. Als solisten traden op de hr. Pieters (bugle) met „Liebesstraum" van Th. Hoeh en de heer G. Pieters (bugle) met .Barbier van Sevilla" van H. Painparée. Ter afwisseling werd een kort tooneel- stuk-je gespeeld door enkele- muzikanten. Het Koor zong op uitstekende wijze enkele bekende stukken. Niehw was de „Kikker- Cantate" van Henning. De avond werd besloten met een gezellig bal. OUDERAVOND. Afscheid van den heer De Groote. BRESKENS. Vrijdagavond werd in de openbare lagere school alhier een oudi avond gegeven voor de leerlingen dezei ;hool. De voorzitter der Oudercommissie, de h< I. Vasseur, heette alle aanwezigen hartelijk ;lkom. Het deed hem genoegen, dat houder Cambier als afgevaardigde der ge- Spreker zegt dat het onderwijs in v, nd met de tijdsomstandigheden niet j schaad is. Geen der onderwijzers werd opj roepen om het land te verdedigen. De bee J. dc Groote, onderwijzer, heeft het ondi wijs met pensioen verlaten. In zijn plaats :rd de heer Fenijn benoemd. Hierna geeft hij het woord aan den hoofd onderwijzer C. C. de Pree. Deze zeide, dat den barren winter en het groote aantal zieke kinderen, deze avond eerst nu gehouden worden. De schoolreis zal, indien moge lijk, dit jaar bestaan in een uitstapje Nijmegen. Hij verzocht- tenslotte dc o dels in het werk te stellen om de openbar" icboo 1 te doen groeien en bloeien. Onder leidng van mej. Bijleveld, ondes wijzeres werden door de leerlingen der ste klas een aantal liedjes gezongen. Uit hei- luide applaus bleek wel hoezeer de zang in n smaak der aanwezigen viel. De voorzitter van de afdeeling Volkson derwijs, de heer A. Salomé, verkreeg hier- net woord. Op ontroerende wijze sprak hij den heer De Groote toe. Het deed hem ;ed van hem afscheid te moeten neme er van overtuigd dat allen hem i en vertrekken. De heer De Groote dankti den voorzitter en dc aanwezigen. Hierna stelt de voorzitter der oudercom- issie aan de orde dc verkiezing van een lid dier commissie. Mevr. Vroon-van Maarle- ld werd bij acclamatie gekozen en nam ar benoeming aan. Gedurende de pauze werd het werk der :rlingen bezichtigd. Na dc pauze hield de heer Landsmeer, propagandist van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantiekolonies een causerie over de werkwijze van deze vereeniging, terwijl een en ander nog werd toegelicht door een film. Na afloop hiervan dankte de voorzitter den heer Landsmeer en sloot dezen avond. dens zün zittingsperioden heeft hü velen zien komen en gaan. doch voor een ieder was hjj dezelfde. Hü kende noch onder scheid van geloof noch van stand en was een nobel mensch. Het valt te betreuren dat enkele aan hangers van zün eigen partü de kans ge zien hebben hem uit de Raad te stooten. Zijn partü'genooten zullen hem overigens steeds in eere blüven herdenken. DE WEEGBRUG TE SINT KRUIS BLIJFT. ST. KRUIS. Naar wü vernemen is de weegbrug staande te St. Kruis, welke toe behoorde aan de Weegbrugvereeniging. die is opgeheven, verkocht aan een 6-tal landbouwers, die de brug verder zullen exploiteeren. De vrees van vele landbou wers te St. Kruis, dat de weegbrug zou verdwijnen, is hiermede dus weggenomen. VERGADERINGEN VAN DEN B.V.L. Z.-VLAANDEREN O.D. ZEILSCHIP VERKEERDE KV GROOT GEVAAR. Voor de haven, van Terneuzen. TERNEUZEN. Tengevolge van den N.O. storm geraakte de te Zaamslag thuisbe- hoorende zeilaalc „Woudina" tijdens de vaart op de Weslersehelde in moeilijkhe den. De „Woudina" was des morgens van Hansweert gekomen met bestemming Ter- neuzen. Ter hoogte van de haven van laatstgenoemde plaats werd het schip tij dens het door den wind gaan door een rukwind gegrepen. De ..Woudina" kwam daarbij geheel op haar zijde te liggen zoo dat men aan den wal vreesde, dat het vaartuig zou kapseizen. De in de haven voor Terneuzen liggende sleepboot „En Avant 15" voer onmiddellijk uit voor het eventueel verleenen van assistentie. Op het kritieke oogenblik brak echter geluk kig de koker, waarin zich de groote mast bevindt, met het gevolg dat de mast en de zeilen over boord sloegen. De „Woudi na'' richtte zich weer op en het dreigen de gevaar was voorloopig gewexen. De sleepboot „En Avant 15" maakte verbin ding met het schip, en wist het veilig in de Middelhaven binnen te brengen. OOSTBURG. Op 28 Maart kwam de af deeling Oostburg van den B.V.L. in fSest- vergadering büeen. Aanvankelijk scheen het slechte weer oorzaak te zullen worden van een matige opkomst. Gelukkig bleek dat uiteindelijk niet waar te zün, en was de opkomst toch nog goed te noemen. De heer Brakman opende bü ontstentenis van den burgemeester de vergadering en gaf dadelijk het woord aan den heer J. G. Eekhardt, die eerst enkele films over den Landstorm vertoonde. Daarna zette hij in een toespraak uiteen, Om het kampioenschap biljarten van Zeeland. DE GOESENAARS STELLEN TELEUR. edstrüden om het kampioenschap biljarten, le Idas cadre 35/2 van Zeeland, -erden gisteren in Café Baarends te Goes voortgezet. P. Baarendsv. d. Velde. Op biljart 1 werd de partü tusschen de heeren P. Baarends en Van de Velde ge- ;peeld, die een zeer matig begin had. Zoo was de stand na 10 beurten 12 tegen 23. De heer Baarends had. vijfmaal, de heer Van de Velde viermaal gepoedeld. Daarna kwam de heer Van de Velde er met een serie van 25 'iets beter in en een paar beurten later volg den achter elkaar nog' een serie van 39 en een van 26. De heer Baarends liet even later een mooie serie van 44 zien, waarbij hij ver schillende moeilükheden op fraaie wijze op loste. De heer Baarends liet daarop nog een 10 volgen, maar hield lastig spel en strand- dë telkens na series van 2, 4, 3. enz. terwijl de heer V. d. Velde met 24, 13, 6 enz. nu weer uitliep en tenslotte onbedreigd won. Hieronder het verloop dezer partij: P. Baarends: 031005001 ,2-1-2101805-110004 441024-1=360193. Van de Velde: 015410020 1_0—25—4—0—0—39—26—3—0—2—1—0— 0—0—0—0—24—13—6—8—14—3—9. De uitslag was dus: pnt. brt. gem. 155 31 5.— 200 31 6,45 M. BaarendsVerhuist, tusschen de heeren M. Baarends en Verhulst vlotte het aanvanke lijk ook niet. Wel maakte de hr. Verhulst in de vierde beurt een serie van 33, doch daarop volgden een 5, drie poedels en weer een 5, waardoor de heer Baarends, die in de eerste 8 beurten slechts 21 car. bij el kaar gestooten had, met 18 en 24 iets in liep. Toen maakte de heer Verhulst echter weer 27 en 14 en na een poedel nog 37. waarmede hij nogmaals uitliep, terwijl hij met een fraaie serie van 59 de partij be ëindigde. Intusschen had de heer Baarends echter ook nog een serie van 38 gemaakt, zoodat hij nog aan een behoorlijk gemiddel de kwam. Hieronder het verloop dezer partij: M. C. Baarends: 0— 3661212 —IS—24—0—0—3—35— 5—9. Verhulst: 7—0—10—33—5—0—0—0—5— 27—14—0—37—3—0—59. De uitslag was dus: put. brt. gem. h.s. M. C. Baarends 115 16 7.19 35 Verhulst 200 16 12.50 59 VerhulstP. Baarends. In zijn partjj tegen den hr. P. Baarends begon de hr. Verhulst van aquite met 26 en dadelijk daarop liet liü een vlotte serie van 63 volgen, die strandde op een rechte trek sloot, die rakelings langs ging. Daarna volg den 8, 10 en 22, zoodat de hr. Verhulst na 5 beurten op 129 stond. De hr. Baarends toen nog slechts 11 pnt. Geen enkele stoot wilde behoorlijk gelukken. En helaas raakte nu ook de hr. Verhulst leelijk aan het sukkelen. De volgende 6 beurten lover den hem slechts 2 punten op. Toen echter besloot hü de partü met 46, 14 en 9, ter- wül de hr. Baarends op 52 achterbleef, waaronder een moeizaam verzamelde serie P. Baarends Van de Velde Op biljart 1 23. Hieronder het verloop dezer party: Verhulst26—63—S- -10—22—1—0—0—i 1046149. P. Baarends: 1—2—2—0—8—2—23—2—ü- een zeer middelmatig verloop, tot de hr. Van de Velde in de negende beurt een goe de serie van 30 maakte, waarna hij met kleine maar nuttige series van tegen de 10, een van 20 en 22 geleidelijk verder uitliep. De hr. Baarends bracht het in de 29 beur ten slechts driemaal boven de 19, met 2 series van 15 en één van 20. Hieronder het verloop dezer partü: M. C. Baarends: 2—2—5—15—0—9—6—0— 3—1—3—3—6—0—0—10—15—8—1—1—6— 21—0—0—8—5. Van de Velde: 13—1—0—0—11—1—1—4 6—5—20—0—9—6. De uitslag was dus: pnt. brt. gem. h.s. M. C. Baarends: 130 26 5.— 21 Van de Velde: 200 26 7.69 30 Over het geheel stelden de Goesenaars dus teleur, doch ze kunnen beter en zullen dat mogelijk nog wel toonen. Met belangstelling wordt thans ook uit gezien naar de verrichtingen van de deel nemers uit Zeeuwsch Vlaanderen, de hee ren Coninck en Siandaert, die vandaag en morgen hun partijen zullen spelen. Tot he den is alleen de kampioen der laatste jaren, de hr. Verhulst, nog ongeslagen en wil zijn kampioenschap dit jaar gevaar loopen, dan. zal dat gevaar uit Zeeuwsch Vlaanderen moeten komen! VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het voetbalprogramma voor morgen luidt: 2e Klasse. Afd. B. VlissingenWalcheren; Zeelan- diaRCS. 3e Klasse. Afd. F. BiervlietTerneuzen II, Corn. BoysSluiskil. Afd. G. AardenburgBreskens, Schoon dijkeIJzendüke, Afd. H. Middelburg IIZeelandia II. GOES—E.M.M. Voor Zondag a.s. is alsnog de wedstrijd GoesE.M.M. ingelast. SCHAKEN. Wedstrijd voor den Z.S.B. Op Woensdag 3 April a.s. vindt te Middel burg een wedstrüd plaats tusschen twaalf tallen van de Middelb. schaakclub en de Goesche schaakclub. EUWE WINT IIET TOURNOOI VAN BOEDAPEST. In de vierde ronde van het inernatio- naal tournooi te Boedapest won dr. Euwe van Balla.- terwijl .profy Vidmar remise speelde met Barcza. Euwe leidde toen met 4 uit 4, terwijl prof. Vidmar 3 punten noteerden. In de laatste ronde werd de partij tusschen onzen landgenoot en prof. Vidmar remise, terwül Barcza, die uitste kend in de vorige ronden had gespeeld. eveneens een remise wist te bevechten, nl. tegen Szabo. Het eindresultaat werd, dat dr. Euwe de eerste plaats bezette met punt gevolgd door prof. Vidmar met 3% punt. Derde werd de Hongaar Barcza met 3 punten. BOKSEN. JOE LOUIS BLIJFT WERELDKAMPIOEN De wereldkampioen in het zwaargewicht, Joe Louis, kwam te New York in een ge vecht tegen Johnny Payehek uit, waarbij de titel op het spel stond. Joe Louis won den strüd door technisch k. o. in de tweede ronde. Payehek was reeds zoo groggy, dat de scheidsrechter tusschen beiden moest ko men en Louis tot winnaar verklaarde. Een verschrikkelijke rechtsche had Payehek vol komen ongeschikt gemaakt om door te vechten. Hij moest uit den ring worden ge dragen. De uitslag was dus: pnt. brt. gem. h.s. Verhulst: 200 15 13.33 63 P. Baarends: 52 15 3.46 23 M. BaarendsV, d. Velde. De party tusschen de heeren M. C. Baa rends en Van de Velde had aanvankelük KRUININGEN Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. WESTVEER, Grindweg B 18.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3